Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Wydarzenia


Konferencja powiatowa w ZSM 3
poniedziałek, 29 maja 2017 17:41


29 maja 2017 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie odbyła się konferencja powiatowa dla nauczycieli języka polskiego „Nowa podstawa programowa z języka polskiego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej”. Zakres tematyczny obejmował podstawowe założenia, filozofię zmiany i kierunki działania.

Szkolenie poprowadziła pani Jolanta Kubrak z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.

Konferencji towarzyszyła prezentacja podręczników do języka polskiego przez przedstawicieli wydawnictw.  


L. Pietrzykowska
_________________________________________________________________

 
Kochamy nasze Mamy
piątek, 26 maja 2017 16:37
„Mamo, mamo, mamo, mamo,
spojrzyj i uśmiechnij się.
Zawsze kocham Cię tak samo
każdej nocy i we dnie”

________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
piątek, 26 maja 2017 15:27


Zbliża się koniec roku szkolnego i czas na podsumowania, także w obszarze działalności biblioteki szkolnej.

Pragniemy serdecznie podziękować
RODZICOM, UCZNIOM I NAUCZYCIELOM
za książki ofiarowane bibliotece szkolnej
w ramach akcji "Chcę, abyś przeczytał moją książkę".

Dzięki Państwa zaangażowaniu nasza biblioteka
wzbogaciła swoje zbiory o 560 książek.Nauczyciele bibliotekarze:
L. Pietrzykowska i E. Czaplicka

________________________________________________________________________
 
O Ojczyźnie w SP 4
niedziela, 21 maja 2017 19:43


Maj obfituje w różnorodne wydarzenia i uroczystości, w tym te, które wiążą się z kartami historii naszego kraju. Wśród nich znajdują się: 2 Maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja – kiedy to obchodzimy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja oraz 8 maja – kiedy to przypada – w tym roku już 72. - rocznica zakończenia II wojny światowej.

W nawiązaniu do tych wydarzeń 18 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza odbył się literacko-muzyczny program ph.”Ojczyzna to czas dawny, Ojczyzna to czas bliski…” W scenariuszu znalazły się najistotniejsze fakty związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja oraz dotyczące Święta Flagi. Nie zabrakło pięknie recytowanych tekstów o Ojczyźnie. Całość dopełniały brawurowo wykonane przez uczniów pieśni: Witaj majowa jutrzenko i Marsz wojenny. Wyjątkowo wzruszająco i refleksyjnie zabrzmiały: Taki kraj w wykonaniu Aleksandry Strzałkowskiej (kl. VI b) i utwór Żeby Polska była Polską zaśpiewany przez Julię Świderską z klasy V b.

W tej niecodziennej lekcji historii i patriotyzmu udział wzięli uczniowie klas IV –VI, klasa III f, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza p. Maciej Paweł Bednarko, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Rodziny p. Monika Stefańska, Przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego p. Kazimierz Podlaski, Zastępca Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej p. Ryszard Chiliński, Przewodniczący Rady Rodziców p. Wojciech Fajfer.

Program przygotowali uczniowie z klas: IV a, V b, VI b pod kierunkiem pań: Haliny Muryjas-Rząsy i Barbary Ratomskiej. Wykonania muzyczne pomógł przygotować i akompaniował na akordeonie p. Bogusław Rząsa.

Dziękujemy serdecznie naszym wykonawcom, a społeczności szkolnej i zaproszonym gościom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery –

Organizatorki.Fot. L. Pietrzykowska


________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
czwartek, 18 maja 2017 18:54


Serdecznie dziękujemy za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączył:
JAKUB KACZYŃSKI z klasy I d.


Fot. L. Pietrzykowska


________________________________________________________________________
 
IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny
czwartek, 11 maja 2017 21:27


W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego i Pierwszego Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego, któremu towarzyszyło hasło: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15) w naszej szkole podjęto też tę ideę. Jej celem było ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Pan Jezus uczy nas, prowadzi do Ojca swymi słowami, przykładem życia, swoim dziełem, wydarzeniami zbawczymi, złączonymi z Jego życiem. Nauczając Pan Jezus wiele razy mówił o Królestwie Bożym, do którego nas prowadzi. Aby wyjaśnić swoją naukę, często posługiwał się przypowieściami – opowiadaniami, porównaniami wziętymi z życia. Są one jasne i proste, ułatwiają zrozumienie nauki Bożej. Dlatego też sięgnęliśmy po nauczanie w przypowieściach, chociaż główną księgą tegorocznego Tygodnia był List św. Pawła Apostoła do Galatów.

Bóg przez swoje słowo, jakie kieruje do człowieka, nie tylko objawia prawdę, ale i działa. Wzywa człowieka do działania, pierwszy zwraca się do człowieka, wzywa go, a potem go wspomaga, aby człowiek mógł wykonać zadania, do jakich został wezwany. Dlatego możemy powiedzieć, że słowo Boże jest skuteczne gdy człowiek współpracuje z Bogiem.

Na katechezach i poza nimi odbyło się uroczyste czytanie przypowieści. Dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele i katecheci propagowali czytanie wybranych fragmentów Pisma Świętego i interpretowali je. Były to następujące przypowieści: zagubiona owca, uczta królewska, panny mądre i nieroztropne, syn marnotrawny, bogacz i Łazarz, miłosierny Samarytanin, siewca, winnica, faryzeusz i celnik.

Nauczyciele propagujący czytanie Pisma Świętego: p. B. Szewczyk, p. A. Joka, p. W. Jerulank, p. U. Bołonkowska, p. U. Buczyńska, p. S. Łempicka, p. B. Dawid, p. H. Muryjas – Rząsa, p. A. Gryczkowska, p. Mieczkowska, p. B. Rogalska, p. J. Rydzewska, p. K. Dziekońska, p. A. Kłos, p. B. Krukowska, p. E. Sarnacka, p. I. Konopko.

Analizowano przesłanie przypowieści w klasach: I a, b, c, d; II a, c, d, e; III c, e; IV c; V a, b, c, d; VI d.

Czytaniu towarzyszyły różnorodne zadania: rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, kolorowanek. Była też nauka rysowania owieczki i świnki (owca, marnotrawny). Należało też znaleźć 8 różnic między obrazkami (faryzeusz i celnik), zadanie matematyczne – liczenie w pamięci (siewca – kłos matematyczny), winnica – należało opisać przebieg dnia gospodarza przy wykorzystaniu okoliczników i odpowiednich wyrażeń. Najaktywniejsi uczniowie z klas I-III w nagrodę otrzymali książeczki „Mały katechizm”.

W ramach obchodzonego Tygodnia Biblijnego odbyły się też konkursy wiedzy: ze znajomości Drugiego Listu do Tymoteusza w szkole podstawowej i w gimnazjum „Wędrówki po Ewangelii św. Marka”. Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców ZSM nr 3, Proboszcz Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie i osoba prywatna.


Koordynator - I. Konopko

Fot. I. Konopko, E. Mieczkowska


__________________________________________________________________________
 
Poznaliśmy Piotra Apostoła
czwartek, 11 maja 2017 21:13


Dziś na katechezie poznaliśmy Szymona Piotra – rybaka, którego Pan Jezus powołał na swojego ucznia. Tak jak i wielu rybaków ciężko pracował, łowiąc ryby, aby utrzymać swoją rodzinę. Pan Jezus dokonał cudownego połowu ryb. Szymon zrozumiał ten znak. Każdy z nas jest powołany przez Pana Jezusa do świadczenia o Jego miłości i dobroci. Swoim życiem , postępowaniem mamy wskazywać innym drogę do Niego. To, że jesteśmy powołani, aby świadczyć o Panu Bogu w codziennym życiu, mają nam przypominać wykonane ryby.

Uczniowie klasy V b, c__________________________________________________________________________
 
Podróże Motyli Książkowych
piątek, 05 maja 2017 13:07


Zawsze dbaj o cudze rzeczy, Puchatek już to wie.
Jeśli zniszczysz coś lub zgubisz, ze wstydu spalisz się.


Przekonane o tym, że Kubuś Puchatek uczy swoich czytelników życiowej mądrości, na kolejne spotkanie czytelnicze z cyklu Podróże Motyli Książkowych z dziećmi z oddziałów przedszkolnych członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki wybrały książeczkę z serii „Lekcje ze Stumilowego Lasu”. Celem spotkania ph. „Zabawki ładne mam, bo o porządek dbam” było rozwijanie umiejętności uważnego słuchania czytanego tekstu i wypowiadania się na jego temat, wdrażanie do poszanowania zabawek i utrzymania porządku, rozwijanie twórczej ekspresji ruchowej.

Kolejnymi punktami spotkania były zabawa integracyjna „Iskierka przyjaźni”, przeczytanie treści książki „Kubuś i przyjaciele Możesz na mnie liczyć” przez Koło Przyjaciół Biblioteki, rozmowa z dyskusją na temat książki z próbą wyciągnięcia wniosków, zabawa edukacyjna „gorące krzesła”. Na pytanie: Czy zabawki trzeba szanować? wszystkie dzieci zgodnie odpowiedziały: „Oczywiście, że tak!”. Spotkanie zakończyliśmy zadaniem im pracy domowej „Zróbmy porządek w naszych zabawkach”. Od dziś każdy jest Strażnikiem Zabawek.

„Szanujemy zabawki” B. Forma

Kiedy skończy się zabawa
miś na miejsce swoje siada.
Klocki - hop do pojemnika,
już bałagan szybko znika.

Kredki pięknie zaostrzone
spoglądają w kartek stronę.
Książki stoją równo w rzędzie,
pani gniewać się nie będzie.

Przecież przedszkolacy mali
pięknie w sali posprzątali.
Opiekun Koła Przyjaciół Biblioteki: L. Pietrzykowska


__________________________________________________________________________
 
Dzień Zdrowia i Ochrony Środowiska
piątek, 28 kwietnia 2017 20:05


27 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji DNIA ZDROWIA i OCHRONY ŚRODOWISKA. Uczniowie klas I d, II c i IV a piosenkami, tańcem i krótką scenką zachęcali wszystkich uczniów do podejmowania starań, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczyli jak zdrowiej żyć i jak tworzyć zdrowe środowisko. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy VI b Aleksandra Strzałkowska.

Na zakończenie pani dyrektor Beata Szewczyk wręczyła uczniom nagrody za osiągnięcia w konkursie wiedzy o zdrowiu i konkursie plastycznym ph.: „Wybieram zdrowie” dla klas I – III oraz w konkursach przyrodniczych dla klas IV - VI.

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Apel przygotowały panie: A. Kłos, E. Mieczkowska, G. Mroczkowska i B. Ratomska


Fot. L. Pietrzykowska, E. Mieczkowska i B. Ratomska


__________________________________________________________________________
 
Warsztaty karmelarskie dla dzieci
czwartek, 27 kwietnia 2017 16:51


27 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach karmelarskich, podczas których poznały tradycyjne wytwarzanie słodyczy. Obserwowały z wielkim zainteresowaniem proces produkcyjny od momentu wylania karmelu na blat, poprzez nadawanie mu smaku, koloru i kształtu aż do momentu pakowania gotowych produktów. Pokaz okazał się niezwykle ciekawy i widowiskowy, lizaki i cukierki powstawały ku radości dzieci, które potem miały możliwość delektowania się nimi. Dla uczestników była to też lekcja historii na temat wytwarzania produktów, na bazie tradycyjnych receptur z XVII i XVIII wieku. Każde dziecko miało też okazję własnoręcznie wykonać swój własny pamiątkowy lizak. Zajęcia były atrakcyjne i smaczne.
Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych


__________________________________________________________________________
 
Z wizytą w Państwowej Szkole Muzycznej im. J. S. Bacha w Grajewie
środa, 26 kwietnia 2017 19:45


25 kwietnia 2017 r. zostaliśmy zaproszeni do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie na koncert pt.: „Dźwięki wiosny”. Na miejscu zajęliśmy miejsca w sali koncertowej i z wielkim zaciekawieniem oczekiwaliśmy na muzyczny występ w wykonaniu uczniów tej szkoły. Dzieci i nauczycielki przywitała pani prowadząca, która sprawdziła naszą wiedzę z zakresu instrumentów muzycznych. Wreszcie nastąpił oczekiwany przez wszystkich koncert. Z przyjemnością wsłuchiwaliśmy się w piękne dźwięki muzyki, obserwowaliśmy występy dzieci i poznaliśmy różne instrumenty. Wśród występujących artystów byli również uczniowie z naszej szkoły. Koncert bardzo nam się podobał. Talent muzyczny uczniów nagradzaliśmy gromkimi brawami. W przerywnikach koncertu z dużym zaangażowaniem braliśmy udział we wspólnych pląsach oraz w rozwiązywaniu zagadek muzycznych, za które otrzymaliśmy drobne prezenty. Na zakończenie wszyscy otrzymaliśmy słodkie cukierki.

Wycieczka do Szkoły Muzycznej rozbudziła zainteresowania muzyką i dostarczyła wiele przeżyć estetycznych. Pełni wrażeń i muzycznych marzeń wróciliśmy do szkoły. Będziemy długo wspominać ten koncert.

Bardzo dziękujemy nauczycielom i uczniom za miło spędzony czas.
Uczniowie klas: I a, I b, I c, I d i II a
wraz z wychowawczyniami


__________________________________________________________________________
 
Koncert w szkole
wtorek, 11 kwietnia 2017 22:19

11 kwietnia 2017 r. w szkole odbył się koncert muzyki poważnej w wykonaniu pracowników Agencji Artystycznej „MAT”. Celem poznawczym było zapoznanie uczniów klas IV-VI z biografią i muzyką Ludwiga van Beethovena. Organizatorką była p. Beata Dawid.


Fot. L. Pietrzykowska

__________________________________________________________________________
 
Książki naszego dzieciństwa
wtorek, 11 kwietnia 2017 07:35

8 kwietnia 2017 r. w Grajewskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie czytelnicze ph. „Książki naszego dzieciństwa”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas III c, V c, członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki, przedstawiciele Rady Miasta i instytucji grajewskich, Dyrekcja ZSM 3 oraz rodzice, ciocie, babcie i dziadkowie uczniów.

Spotkanie z książkami miało charakter międzypokoleniowy. Dzieci i dorośli wspólnie wyruszyli w podróż do pięknego i urokliwego „kraju lat dziecinnych”. Razem wysłuchaliśmy wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów. Wróciliśmy pamięcią do ulubionych książek naszego dzieciństwa i odkryliśmy je na nowo. Z sentymentem przywołaliśmy m.in. „Wiersze” J. Tuwima, „Baśnie” H. Ch. Andersena, „Plastusiowy pamiętnik”, „Czarną owieczkę”, ‘Szatana z siódmej klasy”, „Małego Księcia”, „Białego Bima i Czarne Ucho”, „Konika Garbuska” i wiele, wiele innych ciekawych książek. Czytaliśmy ich fragmenty i poddawaliśmy je interpretacji. Przywoływaliśmy wspomnienia związane z domem i szkołą.

Należy nadmienić, że na potrzeby spotkania wcześniej przeprowadzono sondaż na temat ulubionych książek uczniów, ich babć i dziadków. Wszystkie tytuły książek i ich autorów przedstawiliśmy za pomocą barwnej prezentacji multimedialnej. W gronie najpopularniejszych książek, bo wymieniły je wszystkie grupy ankietowanych, znalazł się „Czerwony Kapturek” i „Pinokio”.

Spotkanie i taka forma promocji czytelnictwa sprzyjała wymianie informacji o ciekawych książkach, które z pewnością znajdą kolejnych czytelników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom
za udział w sobotnim spotkaniu czytelniczym
- A. Bukowska, L. Pietrzykowska i W. Jerulank.
__________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
sobota, 08 kwietnia 2017 19:51


Serdecznie dziękujemy za książki przekazane do biblioteki szkolnej w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”. Do grona darczyńców dołączyli:

Zosia Stankiewicz kl. III e,
Michał Kiełczewski kl III e,
Prezes P.H.U. UNIROL w Grajewie - p. Dorota Kulikowska.

Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego.


________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
piątek, 07 kwietnia 2017 16:24


__________________________________________________________________________
 
Jeszcze o wiośnie…
piątek, 07 kwietnia 2017 06:23


W naszej klasie pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy na wesoło, chociaż wszystko odbywało się według planu. Lekcję języka polskiego przygotowała i przeprowadziła Kalina Kacprzak. Jej temat brzmiał: ”Wiosenne nastroje i mitologia”, a głównym bohaterem stał się Prometeusz. Poruszane problemy były ciekawe. Wszystko zakończyło się symboliczną kartkówką i wyszło szydło z worka…W międzyczasie udaliśmy się do sali gimnastycznej na zumbę. Miłą niespodzianką była też wizyta gimnazjalistek z klasy IB i IC, które w ramach realizacji działań związanych z konkursem „Winiary” ph.”Żyj smacznie i zdrowo”, poczęstowały nas pysznym ciastem marchewkowym.

Uczniowie klasy V b

Fot. M. Obrycka
__________________________________________________________________________
 
Międzynarodowy Dzień Teatru
środa, 05 kwietnia 2017 19:48


Zabawa w teatr może być źródłem radości dla niejednego ucznia, urozmaica szkolną codzienność, dostarcza rozrywki i bywa miejscem poznawania swoich możliwości i pragnień…

Zatem z sympatii do teatru na wesoło obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru przypadający 27 marca. Uczniowie klasy VI b postanowili przez kilka dni bawić się w teatr. Był wśród nich reżyser, charakteryzator i liczni aktorzy. W ruch poszły różne formy teatralne - od pacynki po mima.. Była i Pocahontas, piękna i bestia, kot w butach, nie zabrakło Smerfetki i kota Klakiera, były krasnoludki i Gandalf, królewna Śnieżka i królewicz, oraz inne postacie. Wszyscy przygotowali odpowiednie stroje i rekwizyty. Dokładali wszelkich starań by wcielić się w wybraną postać . Właśnie ta trwająca ponad tydzień praca była uczniowskim ukłonem w stronę teatru, swoistym świętowaniem.

Ukoronowaniem tych działań była parada teatralna, która odbyła się 5 kwietnia. Uczniowie w barwnym korowodzie wędrowali po szkolnych korytarzach, śpiewając i grając na instrumentach perkusyjnych. Wokół nich biegały zaciekawione dzieci. Mogły one rozmawiać z aktorami, oglądać ich stroje i rekwizyty. Grupa odwiedziła również przedszkolaków i uczniów klas młodszych w ich salach.

Warto podkreślić samodzielność i aktywność klasy w opracowaniu zabawy w teatr oraz wspaniałą współpracę nad wspólnym celem, jakim było uczczenie roli teatru w życiu odbiorcy, a być może młodego przyszłego twórcy teatru.

Brawo dla Nich!


Opiekun - Elżbieta Gadomska


Fot. L. Pietrzykowska
__________________________________________________________________________
 
"Każdy znaczek wspiera misje" - podziękowanie
środa, 05 kwietnia 2017 18:09
__________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
sobota, 01 kwietnia 2017 22:17


Zakończyliśmy akcję „Kredki dla Afryki”. Wysłaliśmy około 5,5 kg następujących materiałów: kredki, długopisy, nożyczki, gumki, pędzle, temperówki itp.

W dalszym ciągu zbieramy telefony komórkowe i znaczki pocztowe. Gorąco dziękujemy naszym darczyńcom:

Bartek Mazurek kl. IV b – 73 znaczki pocztowe (8 zagranicznych)
p. Anna Gryczkowska – 10 znaczków.


I. Konopko i G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Wiosenna wyprawa klasy II d
środa, 29 marca 2017 20:33


24 marca drugoklasiści odwiedzili Grajewskie Muzeum Mleka. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych doskonalących umiejętność wycinania, malowania, sklejania, ozdabiania i wykorzystania opakowań po produktach spożywczych. Pod okiem i według instrukcji pani prowadzącej, wykonały ciekawe i piękne „stworki z recyklingu.” Pomysłowe prace sprawiły dzieciom wiele radości. Efekty wytrwałej pracy nagrodziła Krówka Matylda – wręczając dyplomy. W Muzeum Mleka dzieci obejrzały zwierzęta mleczne, sposoby przetwarzania mleka dawniej i dziś, produkty mleczne i ich wartości odżywcze. Usłyszały wiele informacji, które w ciekawy sposób przekazała pani prowadząca. Niezapomnianą atrakcją dnia była próba dojenie krowy.

Dzieci wróciły do szkoły w dobrych humorach, a pomysł na recykling wykorzystają, by dbać o lokalne środowisko.K. Dziekońska

__________________________________________________________________________
 
Klasa I b w Centrum Tradycji Mleczarstwa
wtorek, 28 marca 2017 20:02


W poniedziałek 27 marca 2017 r. uczniowie klasy I b wybrali się do Muzeum Mleka w Grajewie. Obejrzeli ciekawe eksponaty, interaktywne wystawy oraz krótkie filmiki dotyczące mleka i tradycji jego przetwórstwa. Brali udział w rozmaitych doświadczeniach. Najwięcej emocji wzbudziło ręczne dojenie krowy. W ramach warsztatów edukacyjno – plastycznych wykonali zwierzątka, które są hodowane w wiejskiej zagrodzie. Na koniec Krówka Matylda wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.__________________________________________________________________________
 
Biblioteka szkolna poleca
wtorek, 28 marca 2017 18:55


Z nową porą roku przychodzą nowe chęci czytelnicze!
Wszystko za sprawą wizji czytania w dowolnym miejscu
na świeżym powietrzu.

Oto nowości książkowe na najbliższe wiosenne tygodnie podzielone według grup wiekowych.

L. Pietrzykowska

______________________________________________________________________________
 
Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej
poniedziałek, 20 marca 2017 22:46


Do grona czytelników biblioteki szkolnej dołączyli najmłodsi uczniowie z czterech klas pierwszych. Na wstępie każdego ze spotkań w poszczególnych klasach uczniowie wysłuchali wiersza pt. „Książka czeka” Hanny Łochockiej, który wszystkim bardzo się spodobał. Po krótkim wprowadzeniu i zapoznaniu z regułami obowiązującymi czytelników, uczniowie odgadywali zagadki z tytułami popularnych bajek, baśni i wierszyków. Ważnym punktem spotkania było złożenie przez pierwszoklasistów przyrzeczenia:

My uczniowie pierwszej klasy
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać,
krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą,
obowiązki czytelnika
traktować z wielką powagą.
PRZYRZEKAMY!


Spośród bogatej oferty książek uczniowie samodzielnie wybierali te, które im się najbardziej podobały. Było to radosne spotkanie dla wszystkich uczniów. To dla nich ważne miejsce i ważne chwile, oby towarzyszyły im jak najdłużej.  


E. Czaplicka

__________________________________________________________________________
 
Warsztaty plastyczne klasy II a w Muzeum Mleka
poniedziałek, 13 marca 2017 18:01


Dnia 10 marca uczniowie kl. II a odwiedzili Muzeum Mleka. Dzieci brały udział w warsztatach plastycznych ph.: „Stworki z recyklingu”. Przemiłe Panie przygotowały dzieciom bogaty zestaw materiałów plastycznych, z których powstały piękne, fantazyjne stworki. W czasie pracy służyły wszystkim swoją pomocą i fachową poradą. Dzięki takim zajęciom uczniowie poznali czemu służy recykling i w jaki sposób mogą chronić przyrodę i swoje środowisko. Na koniec odbyło się spotkanie z Krówką Matyldą, która wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

To był ciekawy i pełen niezapomnianych wrażeń dzień.
Barbara Krukowska

__________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
środa, 01 marca 2017 16:38


Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom za książki przekazane do biblioteki szkolnej w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”:

Zofia Lewczuk kl. I a
Julita Łukowska kl. III e
Jakub Piwko kl. III e
Jakub Sztabiński kl. III c
Krzysztof Sztabiński kl. VI b
Pani Dorota Lekenta

Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego.


________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
piątek, 17 lutego 2017 21:41


Dziękujemy pięknie kolejnym darczyńcom:

Telefony
Alan Juszkiewicz kl. II e – 3 telefony
Zuzanna Kruszewska kl. I b – telefon z ładowarką

Znaczki
Maja Komosińska kl. II e – 38 (26 zagranicznych)
Damian Chrzanowski kl. II e - 122
Michał Chrzanowski kl. II e – 122
Sekretariat szkoły - 143

„Kredki dla Afryki”
kl. II d: Daniel Porsew, Olga Fidler, Weronika Sakowicz,
Mikołaj Popławski, Adel Pavliv.I. Konopko i G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Akcja "Kredki dla Afryki" dobiega końca
czwartek, 16 lutego 2017 21:48


W tym tygodniu kończymy zbiórkę prowadzoną w ramach akcji „Kredki dla Afryki”.

Dziękujemy serdecznie naszym darczyńcom:
Olga Cybulska kl. II c PG,
Pani Zofia Krzeczkowska.

Do udziału w akcji zapraszamy jeszcze osoby niezdecydowane, którym bliska jest edukacja dzieci w Afryce. Pragniemy poinformować, że za udział w akcji „Kredki dla Afryki” otrzymaliśmy od Fundacji ASANTE zbiór materiałów „Jak mówić i pisać o Afryce”, do których zostały dołączone prace plastyczne dzieci i prezentacje multimedialne. Krótkie filmiki ukazują radość obdarowanych dzieci.

Zapraszamy do korzystania z materiałów, które są dostępne w bibliotece szkolnej.


I. Konopko i G. Mroczkowska


_________________________________________________________________


 
Podziękowanie
wtorek, 14 lutego 2017 18:32

________________________________________________________________________________
 
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu SP 4
poniedziałek, 30 stycznia 2017 08:37


KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM 

Dzień Babci i Dziadka jest ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. To właśnie oni sprawiają, że nasze dzieciństwo jest tak radosne i udane. W podziękowaniu za ich wielkie serce 20.01.2017 r. w przedszkolu Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie odbyła się uroczystość. Mali artyści przygotowali krótki program artystyczny. Z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec wręczyli swoim dziadkom przygotowane wcześniej laurki i własnoręcznie zrobione prezenciki, po czym zaprosili na słodki poczęstunek.

Takie spotkania pełne wzruszeń wzmacniają więzi emocjonalne dzieci z rodziną, uczą szacunku dla osób starszych. Ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostanie w ich pamięci.  Beata Antropik


__________________________________________________________________________
 
„The Little red hen”
piątek, 27 stycznia 2017 21:58


20 stycznia uczniowie klasy VI a przeczytali i przedstawili bajkę pt. „The Little red hen” klasie I b. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki w języku angielskim oraz obejrzały przygotowane przedstawienie. Uwagę widzów przykuły stroje aktorów i rekwizyty. Po obejrzeniu bajki pierwszoklasiści odpowiedzieli na pytania zadane przez starsze koleżanki i starszych kolegów odnośnie spektaklu.

W przedstawieniu wystąpili: Damian Chmielewski, Karolina Kozicka, Anita Pięczykowska, Aleksandra Wierzchowska i Agata Wilczyńska. Przygotowane przedsięwzięcie podkreśliło wagę czytania i świadomość nauki języka angielskiego.  Dorota Zabłocka


__________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
czwartek, 19 stycznia 2017 20:42


Dziękujemy serdecznie kolejnym darczyńcom:

Jakub Pawełkowski kl. I b – 6 znaczków
Nieznany darczyńca - 22 znaczki zagraniczne i 117 polskich
Nikola Czarnowska kl. IV a – 63 znaczki
Natalia Krymska kl. V b – 48 znaczków
Damian Chmielewski kl. VI a – 30 znaczków
Magdalena Antoniak kl. IV a – 24 znaczki
p. Anna Gryczkowska – 3 ładowarki
p. Irena Konopko – 2 telefony i 2 ładowarki

„Kredki dla Afryki”
Klasa III b
Laura Maciorowska kl. IV a
Michał Kucharski kl. V bI. Konopko i G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Zabawa choinkowa w klasach pierwszych
poniedziałek, 16 stycznia 2017 15:35


WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE!


Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są zabawy choinkowe.

10 stycznia w naszej szkole odbyła się taka zabawa choinkowa dla pierwszaków. Dostarczyła ona wielu przeżyć i radości. W szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za wróżki, królewny, delikatne motylki, kotki, rycerzy, piratów, policjantów… Bardzo trudno było rozpoznać uczniów. Wszyscy bawili się wesoło i uśmiech nie znikał z twarzy mimo późniejszego zmęczenia.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę. Wszyscy udali się do swoich klas, gdzie czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz paczki od Mikołaja.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz imprezy.


Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Wychowawczynie klas pierwszych
___________________________________________________________________
 
Z potrzeby serca
niedziela, 15 stycznia 2017 17:13Podobnie, jak w poprzednich latach, w ZSM nr 3 w Grajewie przeprowadzono szereg akcji charytatywnych i działań mających na celu bezinteresowną pomoc potrzebującym ukierunkowaną na misje. Pomoc ta była i jest możliwa dzięki osobom, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom, którzy mają wrażliwe, dobre serca i chcą się dzielić najmniejszą nawet cząstką swej dobroci.

Ponad 15 lat wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci przekazując uzbierane sumy na projekty misyjne (studnie, szkoły, itp.). Zbiórki datków odbywają się corocznie w Tygodniu Misyjnym, przypadającym w przedostatnią niedzielę października. Dla przykładu: w 2000 r. przekazaliśmy tylko 40 zł, w 2010 – 130,77 a w 2016 - 165,83 zł. Za wszystkie przekazane ofiary otrzymujemy podziękowania z Sekretariatu Krajowego PDMD.

W ubiegłym roku przekazaliśmy ponad 11000 ostemplowanych znaczków pocztowych wspierających misje i misjonarzy. Obdarowaliśmy Księży Werbistów i Fundację Salvatti. W tym roku do wysyłki obecnie przygotowujemy 319 sztuk.

Co roku zbieramy zużyte telefony komórkowe. W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w akcji „Telefon dla przyjaciela”. Starymi telefonami komórkowymi wsparliśmy hospicjum Caritas Kielce. Przez cały rok szkolny będziemy zbierać stare telefony komórkowe, które przekazujemy na recykling w zamian za lektury szkolne do biblioteki. Zasoby biblioteki wcześniej wzbogaciliśmy już 12 lekturami. Do grudnia 2016 r. przekazaliśmy 67 telefonów 37 ładowarek. W zanadrzu mamy już 13 telefonów i 2 ładowarki.

Z dniem 30.11.2016 r. zakończyliśmy II edycję Ogólnopolskiej Zbiórki Okularów pt. „Okulary dla Afryki”. Uzbieraliśmy i wysłaliśmy 54 okularów słonecznych i korekcyjnych. Uczestniczyliśmy również w I edycji i wysłaliśmy 79 szt. okularów.

Kilkakrotnie już braliśmy udział w zbiórce „Kredki dla Afryki” i „Zaczarowany Ołówek”. Rok wcześniej wysłaliśmy ponad 27 kg materiałów piśmienniczych (kredki, ołówki, gumki, nożyczki, itp.). Wspieraliśmy Fundację Asante i Redemptoris Missio. W tym roku wysłaliśmy już 6,60 kg podobnych materiałów do przyjaciół w Kenii za pośrednictwem Fundacji Asante. Kolejna przesyłka jest w przygotowaniu. Od Fundacji otrzymaliśmy podziękowanie, a nasi uczniowie dyplomy.

Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie naszych akcji i zapraszamy do dalszej współpracy osoby, którym radość dzieci / rówieśników jest bliska.


I. Konopko, G. Mroczkowska

____________________________________________________________________________________

 
Zabawa choinkowa u dzieci najmłodszych
środa, 11 stycznia 2017 20:42

9 stycznia 2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa choinkowa.Tego dnia dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W sali można było spotkać królewny z "Krainy lodu", Batmana, Spider-Mana, strażaka, pirata, biedroneczkę, myszkę, pszczółkę, wróżki, żołnierza Star Wars. Na tą wyjątkową okazję rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek. Dzieci bawiły się i tańczyły przy muzyce wspólnie z wychowawczyniami. Przedszkole odwiedził też Mikołaj z prezentami. Przed ich rozdaniem wysłuchał przygotowanych dla niego piosenek i wierszyków.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu imprezy.

B. Antropik


__________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
środa, 04 stycznia 2017 18:08


Serdecznie dziękujemy
za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączyli:
Piotr Lenkiewicz kl. I a
Pani Elżbieta Gadomska.


Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego.

________________________________________________________

 
Zaproszenie
niedziela, 01 stycznia 2017 22:05
_______________________________________________________________
 
„Kredki dla Afryki” - paczki dotarły do Laare
niedziela, 01 stycznia 2017 21:51


Fundacja Asante informuje i dziękuje:

Paczki dotarły do dzieci z Kenii na święta! Dziękujemy naszym darczyńcom ze Szkoły Podstawowej w Lubiszewie, Szkoły Podstawowej w Krzu, Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie, Zespołu Szkół nr 1 w Bydgoszczy. Dziękujemy pięknie!!!

Szkolni koordynatorzy:
I. Konopko i G. Mroczkowska


_______________________________________________________________


 
Przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci najmłodszych
sobota, 31 grudnia 2016 07:58


20 grudnia 2016 r. w oddziale przedszkolnym odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci 4-letnich. Maluchy miały możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich i wokalnych przed zaproszonymi gośćmi, swoimi rodzicami i panią dyrektor Beatą Szewczyk. Zmierzyły się z tremą i nieśmiałością. Na koniec wspólnie zaśpiewały kolędę i złożyły życzenia bożonarodzeniowe.Fot. M. Romaniuk

__________________________________________________________________________
 
Spotkanie wigilijne w ZSM 3
piątek, 23 grudnia 2016 12:22


Maleńki Jezus w stajence płacze
Książę pokoju, miłości znak
Zstąpił na ziemię, by mrok rozpaczy
Rozjaśnić blaskiem łask…


O przybyciu Światłości odwiecznej, w sposób godny mistrzów sceny przypomnieli nam uczniowie z klas: III d, IV b, V a, V d, VI a, VI b w spektaklu przygotowanym przez katechetów pt. „Książę pokoju”. Nad oprawą muzyczną przedstawienia czuwała p. Jadwiga Laszczkowska, a o poprawność językową zadbała p. Urszula Bołonkowska. Ksiądz Leszek Jastrząb pobłogosławił opłatki i zachęcił wszystkich do odważnego kroku w stronę stajenki, w stronę pokoju i miłości. Przypomniał, że niewinność i bezbronność Bożego Dziecięcia kruszy skały naszego wnętrza.

Serdeczne życzenia całej społeczności szkolnej przesłała pani Dyrektor Beata Szewczyk. Ciepłe słowa skierowała do zebranych - w imieniu radnych i panów burmistrzów - pani Halina Muryjas - Rząsa, Przewodnicząca Rady Miasta.

Dzielenie się opłatkiem i wspólna wigilia zacieśnia więzy międzyludzkie, przemienia relacje zawodowe, szkolne i rodzinne. Niech więc Maleńka Dziecina wprowadzi nas bezpiecznie w Nowy Rok naszych zadań i obowiązków, pomnoży wielu potrzebnych łask i pomoże odzyskać siły.


Tuż przed przerwą świąteczną społeczność szkolna obejrzała przygotowany spektakl bożonarodzeniowy. Okolicznościowe życzenia świąteczne złożyła pani wicedyrektor Renata Niedziołko.


__________________________________________________________________________
 
Przedświąteczne lekcje języka polskiego w klasie V c
piątek, 23 grudnia 2016 10:35


Dzisiaj, tj. 22 grudnia 2016 r. pracowaliśmy w grupach. Koncentrowaliśmy się na bożonarodzeniowych tradycjach i zwyczajach. Zgromadziliśmy wiele ciekawych informacji. Praca naszej grupy (Adam Korycki, Daniel Sarnacki, Kamila Sierakowska, Zuzanna Święćkowska) zdobi drzwi sali lekcyjnej nr 3. Mamy nadzieję, że przechodzący korytarzem koleżanki i koledzy zwrócą uwagę na zawarte w niej treści.


Fot. H. Muryjas - Rząsa

__________________________________________________________________________
 
Życzenia świąteczne i noworoczne
 
Podziękowanie
wtorek, 13 grudnia 2016 18:28


Dziękujemy gorąco darczyńcom:

Natalia Krymska kl. V b – 8 znaczków
Paweł Buzon kl. III e – 47 znaczków i 3 telefony
p. Joanna Waniewska – 2 telefony

„Kredki dla Afryki”
Magdalena Obrycka kl. V b
Szymon Mikucki kl. I aI. Konopko i G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Bożonarodzeniowa zbiórka żywności
wtorek, 13 grudnia 2016 07:15


Wolontariusze i sympatycy Szkolnego Koła Caritas przy ZSM nr 3 w Grajewie wzięli udział w bożonarodzeniowej zbiórce żywności, która odbyła się 10 grudnia 2016 r. w sklepie Biedronka przy ul. Konstytucji 3 Maja. Przy współpracy z parafią p. w. Św. Ojca Pio zebraliśmy produkty, które zostaną przekazane najuboższym.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy swoją hojnością zaskakiwali nas. Na przykład, podarowano pół wózka słodkości, drugim razem cały kosz słodyczy. Wywołało to ogólną konsternację i z wrażenia nikt nie potrafił wydusić z siebie słów.

Ze zbiórki wracaliśmy bardzo radośni i umocnieni dobrocią i życzliwością innych. Dało nam to ogromną zachętę do organizowania pomocy innym i przeświadczenie, że wolontariat jest super.

Dziękujemy opiekunom, którzy pomogli nam zrealizować to szlachetne dzieło, a byli to: p. Krystyna Łaguna, p. Dorota Lekenta, p. Agnieszka Wejs, p. Lidia Fidler i p. Tomasz Babul.

Nasi wolontariusze to: Justyna Modzelewska kl. IV c, Michał Zyskowski kl. IV c, Julia Kuczyńska kl. IV b ze swoją kuzynką Adrianną Zyskowską, Igor Zyskowski kl. IV c, Gabrysia Fidler kl. Va, Klaudia Fiedorczuk kl VI b, Julia Waszkiewicz kl. IV b, Wiktoria Domurat kl. IV b, Aleksandra Wierzchowska kl. VI a, Kacper Zyskowski kl. I c PG, Patrycja Zdaniewicz kl. I b PG, Magda Zaborowska kl. III c PG, Patrycja Sierakowska kl. III c PG, Aleksandra Kaszkiel kl. I b PG, Wiktoria Karwowska kl. I b PG, Patryk Konopka kl. I b PG , Maria Rydzewska kl. I b PG, Grzegorz Kozikowski kl. III PG i Kamil Nikonowicz kl. III PG.

Panu Leszkowi Nikonowiczowi za przewiezienie zebranych produktów na parafię i ks. proboszczowi Dariuszowi Gosk za pomysł i zachętę do działania przesyłamy również wielkie podziękowania. 


Opiekun SCK


__________________________________________________________________________
 
Zbiórka Bożonarodzeniowy Dar Serca
czwartek, 08 grudnia 2016 18:35


Gorące podziękowania składamy wolontariuszom i ich opiekunom, którzy po raz VII kwestowali przy parafii p. w. Świętego Ojca Pio w Grajewie. Dziękujemy darczyńcom, którzy swoimi datkami zasilili konto funduszu „Dzieci Chore” przy Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Zbiórka Bożonarodzeniowy Dar Serca odbyła się pod hasłem „Nie przechodź obojętnie” i pokazała również w tym roku naszą ofiarność i solidarność z najsłabszymi. Zebrana kwota wyniosła: 482,47 złotych i została w całości przekazana na konto CDŁ.

Opiekunowie : p. Violetta Curyło, p. Krystyna Łaguna i p. Marzenna Czajkowska.

Wolontariusze SP: Justyna Modzelewska kl. IV c, Ewelina Ślesińska kl. IV c, Aleksandra Wierzchowska kl. VI a, Oliwia Górecka kl. VI b, Wiktoria Domurat kl. VI b, Julia Waszkiewicz kl. VI b.

Wolontariusze PG: Aniela Maliszewska kl. I c, Dominika Dziekońska kl. I c, Oliwia Sierakowska kl. I b, Patrycja Zdaniewicz kl. I b, Kacper Zyskowski kl. I c, Zuzanna Zyskowska kl. II d, Patrycja Cybula kl. II d.Opiekun SKC

__________________________________________________________________________
 
Mikołajki w I d
czwartek, 08 grudnia 2016 18:19

6 grudnia był dla nas szczególnym dniem. W tym dniu otrzymaliśmy od Mikołaja list i podarki. Zanim jednak dostaliśmy prezenty musieliśmy wykonać kilka zadań, które opisał Mikołaj w swoim liście. Najpierw obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt.: „Witaj Św. Mikołaju”. Mieliśmy z niej nauczyć się, jak rozpoznać prawdziwego Mikołaja. Następnie rozwiązywaliśmy różne zagadki. Opowiadaliśmy też o mikołajkowych zwyczajach na podstawie czytanki i własnych doświadczeń. Kolejnym zadaniem były obliczenia na magicznej choince. Bardzo podobało się nam ostatnie zadanie, w którym według instrukcji wykonaliśmy figurki Mikołaja i renifera Rudolfa. Zwieńczeniem naszej pracy były prezenty od Mikołaja. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Razem śpiewaliśmy różne piosenki o zimie, świętach i Mikołaju. Na zakończenie dnia przeszliśmy mikołajkowych tor przeszkód – biegaliśmy na czas, mieliśmy wyścigi reniferów (skoki na piłkach), wspinaliśmy się jak Mikołaj na dachy (wspinaczka po drabinkach), przeciskaliśmy się przez komin (przejście przez obręcze) oraz uczestniczyliśmy w wyścigu z workami prezentów.

Dzień minął nam wesoło, zostawił miłe wspomnienia i prezenty.

Dziękujemy Mikołaju!

Uczniowie klasy I d


Fot. E. Mieczkowska
__________________________________________________________________________

 
Mikołajkowa niespodzianka w naszych oddziałach przedszkolnych
środa, 07 grudnia 2016 16:07


Mikołajki to bardzo wyczekiwany przez najmłodszych moment. Wtorkowy poranek w grajewskich przedszkolach obfitował w niespodzianki i chwile pełne zabawy.

Zastępca Burmistrza Maciej Bednarko, któremu dzielnie towarzyszyła skrzatka kierowniczka CIS Izabela Randzio odwiedzili wszystkie publiczne oddziały przedszkolne miasta Grajewo. Zabawy, konkursy i strój gości sprawiły dzieciom ogrom radości. Za wspólny udział w układach tanecznych dzieci otrzymały słodkości od Mikołaja – burmistrza.Źródło: www.grajewo.pl

__________________________________________________________________________
 
UNBOXING
niedziela, 04 grudnia 2016 14:48


29 listopada 2016 r. uczniowie „Czwórki” otrzymali niezwykły prezent. Zebraliśmy się wspólnie, aby rozpakować tajemniczą przesyłkę. Okazało się, że znajdują się w niej książki. Nie są to jednak zwykłe lektury, ale bajki, opowiadania i ciekawostki w języku angielskim. Pomogą nam one w realizacji projektu „Read on”, którego celem jest pokazanie, że czytanie to „fun”, a nie nuda. Uczniowie po rozpakowaniu przesyłki obejrzeli ciekawą prezentację przygotowaną przez p. Annę Mioduszewską. Prezentacja zawierała dekalog czytelnika oraz wiele przydatnych informacji związanych z projektem czytelniczym.

W związku z tym chcemy, aby uczniowie klas IV - VI wspólnie z nami wzięli udział w fantastycznej przygodzie w świecie anglojęzycznych książek. Przewidujemy wiele interesujących zabaw i konkursów. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w projekcie, powinni zgłosić się do nauczycieli anglistów po specjalny paszport czytelnika.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania nowych lądów w świecie anglojęzycznej książki.

Fundatorem książek jest Rada Rodziców przy ZSM nr 3 w Grajewie.
Nauczyciele języka angielskiego

__________________________________________________________________________
 
Dzień Patrona w klasie I d
piątek, 02 grudnia 2016 07:01


28 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Nasza Pani opowiedziała nam o Henryku Sienkiewiczu i jego dziełach. Przeczytała też „Bajkę”, którą napisał nasz patron. Morał tej bajki jest taki, że dobroć to największy skarb. Ona daje piękno duszy, a dawana innym wraca podwójnie. My też staramy się być dobrzy. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy ilustracje do tej baśni. Będziemy ją długo pamiętać

Uczniowie klasy I d


Fot. E. Mieczkowska

__________________________________________________________________________
 
SP 4 na XXVIII Przeglądzie Dorobku Kulturalnego Grajewo' 2016
środa, 30 listopada 2016 21:3927 listopada 2016 r. W Grajewskim Centrum Kultury odbyły się XXVIII Prezentacje Dorobku Kulturalnego Miasta Grajewo' 2016. Utalentowani uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczne.

Na scenie wystąpili:

1) Zespół wokalno – taneczny „Wirujące nutki” – opiekun p. Jadwiga Laszczkowska

2) Julia Bąk, Oliwia Przytulska, Maria Czapska i Patrycja Wróblewska – opiekun p. Anna Kłos

3) Martyna Rutkowska, Karolina Kwiesielewicz, Zofia Stankiewicz – opiekun p. Joanna Waniewska

4) Zespół wokalny „Trio AMADGO”, Elina Pavliv – opiekun p. Elżbieta Gadomska

5) Zespół „Zumba Dance” – opiekun p. Olga Fiodorowicz

6) Zespół „Śpiewająca Ferajna” w składzie:
Wiktoria Bykowska kl. II PG, Martyna Mościcka, Julia Płochocka, Julia Krzemińska, Wiktoria Siedlecka, Wiktoria Szumowska, Karolina Janiszewska, Martyna Jaworska, Amelia Wiśniewska kl. V a, Aleksandra Strzałkowska kl. VI d, Wiktoria Pałyzga, Aleksandra Wierzchowska kl. VI a.
Zespół zaśpiewał piosenkę pt. „Idę sobie” – opiekun p. Beata Dawid.

7) Zuzanna Komosińska kl. V d – „Żyj do przodu” – opiekun p. Beata Dawid.

8) Zuzanna Kruszewska kl. I b – „Mamo żywa kołysko” – opiekun p. Beata Dawid.

9) Aleksandra Strzałkowska kl. VI d – „To był świat” – opiekun p. Beata Dawid.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.


J. Laszczkowska, B. Dawid


Fot. L. Pietrzykowska i GCK

________________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
środa, 30 listopada 2016 21:16


Wysłaliśmy pierwszą partię telefonów i ładowarek, które zechcemy zamienić na lektury szkolne. Dziękujemy pięknie darczyńcom za udział w naszych akcjach:

Zosia Stankiewicz kl. III e – 3 telefony
Filip Krajewski kl. V b – 2 telefony
p. Jolanta Propier – telefon

„Kredki dla Afryki”
kl. I b i Nikola Chełmińska kl. I b
kl. I a Mateusz Gazowski, Maciej Fiedorczuk, Piotr Lenkiewicz


I. Konopko i G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Dzień Pluszowego Misia w klasach I c i I d
poniedziałek, 28 listopada 2016 18:33


„Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty.
Miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula”.

25 listopada obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia." Wszystkie dzieci z klasy I c i I d przyniosły z domu ulubione maskotki misiów. Razem z nimi wysłuchały opowieści o historii powstania pluszowego misia oraz obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą powstania obchodzonego święta oraz misiów występujących w bajkach, lekturach i filmach.

Uczniowie opowiadali o misiach i wykonali ilustracje swoich ulubieńców. Na zakończenie razem śpiewali piosenki pt.: „Pokochaj pluszowego misia”, "O kochaniu misia".__________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Internauto! Jesteś naszym

1893199
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Polecamy

Szukaj na stronie