Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
WycieczkiWycieczka klasy II d i II e
poniedziałek, 29 maja 2017 17:02


25 maja 2017 r. uczniowie klasy II d i II e pod opieką p. Krystyny Dziekońskiej, p.Violetty Curyło, p. Doroty Lekenty, p. Elżbiety Sarnackiej wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. W Białostockim Teatrze Lalek obejrzeliśmy spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Było to bardzo interesujące przedstawienie. Uwagę dzieci przykuwały piękne kostiumy, scenografia i efekty specjalne. Następnie udaliśmy się do Centrum Zabaw „Fikoland”. Zabawy w labiryntach, gry i zjazdy do basenów z piłkami dały dzieciom dużo radości. Po wyczerpującej zabawie, udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.  


K. Dziekońska i E. Sarnacka


________________________________________________________________________
 
Wycieczka klas I c i I d do Komendy Policji
wtorek, 25 kwietnia 2017 08:11


20 kwietnia 2017 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie nowoczesnego budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Panie, st. sierż. Sylwia Gosiewska i pracownik cywilny KPP w Grajewie – pani Grażyna Rodzeń, które zajęły się nami zaraz po przybyciu na komendę, w interesujący i przystępny sposób opowiedziały o trudnej, odpowiedzialnej pracy policji. Pokazały dyżurkę, salę ćwiczeń, strzelnicę oraz salę przesłuchań dzieci. Wielką atrakcją było tzw. „lustro weneckie” oraz zasady jego wykorzystania w praktyce operacyjnej. Na sali konferencyjnej, gdzie policjanci mają szkolenia i odprawy, z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadania i obejrzeliśmy sprzęt jaki policjanci wykorzystują w swojej pracy. Mogliśmy też przymierzyć kamizelkę kuloodporną i hełm. Na parkingu policyjnym obejrzeliśmy różne wozy policyjne – wozy patrolowe oraz do transportu aresztantów. Pani policjantka zaprezentowała nam sygnały świetlne i dźwiękowe. Mieliśmy mnóstwo pytań na temat pracy policji.

To była naprawdę wyjątkowa wycieczka!!!

Paniom, które przybliżyły nam trudną pracę policjanta serdecznie dziękujemy.
Uczniowie kl. I c i I d
z wychowawczyniami
__________________________________________________________________________
 
Wycieczki do Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 21:3531 marca i 3 kwietnia 2017 r. byliśmy na wycieczce w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy wspaniałą ekspozycję dotyczącą historii mleka i jego przetworów, poznaliśmy drogę jaką przebywa mleko od rolnika po odbiorcę oraz poznaliśmy wiele ciekawostek z nim związanych. Podziwialiśmy sylwety zwierząt hodowlanych, interaktywne wystawy i filmik o produkcji mleka. Braliśmy aktywny udział w różnych doświadczeniach, uczyliśmy się doić krowę. Uczestniczyliśmy również w warsztatach edukacyjno – plastycznych i samodzielnie wykonaliśmy z kolorowej soli portrety Krówki Matyldy, od której na zakończenie zajęć otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy wszystkim Paniom, które wprowadziły nas w „mleczny świat”.


Uczniowie kl. I c, I d i II e
wraz z wychowawczyniami
__________________________________________________________________________
 
Klasa III f poznała zawód i specyfikę pracy policjanta
piątek, 31 marca 2017 17:16


30.03.2017 r. klasa III f odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Grajewie. Dzieci zwiedziły znajdujące się tam pomieszczenia, wysłuchały interesujących informacji na temat bezpieczeństwa i rekwizytów przydatnych w pracy policjanta. Trzecioklasiści mieli także okazję ubrać się w strój funkcjonariusza policji.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.Wychowawczyni - Olga Fiodorowicz

__________________________________________________________________________
 
"Zielona Szkoła"
poniedziałek, 13 marca 2017 17:46


W dniach 6-11 marca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 byli na wycieczce w górach zwanej "Zieloną Szkołą". Dzieci pokonały wiele kilometrów jadąc około 12 godzin pociągiem do Bukowca koło Karpacza.

W Ośrodku Wczasów Dziecięcych wypoczywały. Miały tutaj całodzienne wyżywienie, uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych oraz muzyczno-ruchowych. Dodatkowo wyruszały na długie wycieczki: piesza po Bukowcu otoczonym pasmem Karkonoszy oraz wyjazdowa do Karpacza, gdzie można było dostrzec Śnieżkę, obejrzeć Świątynię Wang i spędzić czas na basenie w Hotelu Gołębiewskim.

Dzieci miały także możliwość integrowania się i zawierania nowych znajomości, gdyż do ośrodka przyjechali uczniowie z różnych miejscowości i w różnym wieku. Opiekuńczość, otwartość, chęć niesienia pomocy innym, wrażliwość, humor i dobre samopoczucie powodowały, że dzieci bardzo polubiły się i zżyły. Nadmienić należy, że przeważająca część grupy z naszej szkoły to trzecioklasiści szkoły podstawowej.

Jako kierownik wycieczki chciałam bardzo serdecznie podziękować mamie jednej z uczennic - pani Katarzynie Golubiewskiej, która  w trakcie wycieczki wspierała i dzielnie pomagała w opiece nad dziećmi oraz wspaniałym, grzecznym oraz odpowiedzialnym dzieciom i młodzieży za wspólny, niezapomniany i wyjątkowo udany wyjazd.  Olga Fiodorowicz


__________________________________________________________________________
 
Klasa III f w Muzeum Mleka
środa, 01 marca 2017 16:53

23.02.2017 r. klasa III f wybrała się do Muzeum Mleka. Dzieci miały okazję sprawdzić swoją wiedzę w quizach, oglądać krótkie, ale jakże śmieszne urywki filmików, doić krowę, dowiedzieć się więcej o produktach nabiałowych, brać udział w różnych doświadczeniach i doznać wiele innych ciekawych atrakcji.__________________________________________________________________________
 
Wycieczka na narty na Szelment
środa, 01 marca 2017 15:46


W piątek 18.02.2017 r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie na narty. O godzinie 8.00 zgromadziliśmy się pod szkołą, by stamtąd wyruszyć do Ośrodka WOSiR Szelment. Liczba osób z klas IV-VI wynosiła 45. Pojechało z nami też kilku uczniów z klas III.

Byliśmy bardzo podekscytowani na myśl o naszych zmaganiach na stoku. Niektórzy z nas po raz pierwszy mieli styczność z nartami, jednak wszyscy poradzili sobie znakomicie. Czas na stoku minął nam bardzo szybko i zanim się zorientowaliśmy musieliśmy jechać dalej. Kolejnym punktem wycieczki był McDonald’s, a następnie – KFC. Pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Grajewa o 16:00.

Kierownikiem wycieczki był pan Tomasz Babul, a opiekunami były panie: Iwona Sypytkowska, Aleksandra Kuczyńska i Lidia Łepkowska. Instrukcji dotyczącej jazdy na nartach udzielił ks. Artur Dobrzyński za co serdecznie dziękujemy.


Opiekunowie i Uczniowie


__________________________________________________________________________
 
Wycieczka klasy III f
niedziela, 15 stycznia 2017 22:13


13.01.2017 r. klasa III f była w MIDI CENTRUM w Suwałkach. To miejsce polecamy wszystkim uczniom szkoły podstawowej. Głównym celem Kreatywnego Ośrodka Nauki i Technologii jest rozwijanie umiejętności korzystania ze zdobyczy technologicznych, czyli sprawności poruszania się w skomputeryzowanym środowisku edukacyjnym, jak i możliwości poszerzania zainteresowań.

Nasza klasa miała akurat przyjemność budowania z klocków lego maszyn, które następnie uruchamiała. Było to wspaniałe przeżycie pozwalające eksperymentować z różnymi urządzeniami technologicznymi, a także uczyć się ich obsługi.


O. Fiodorowicz


__________________________________________________________________________
 
Wycieczka pełna magii
środa, 14 grudnia 2016 20:17


Nie przypadkowo wyprawa do KONSULATU ŚW. MIKOŁAJA w Kętrzynie odbyła się właśnie 6 grudnia 2016 r. Klasy V a i V b wybrały się we wtorek rano na wycieczkę inną niż wszystkie – długo wyczekiwaną i tajemniczą. Z Mikołajem umówieni byliśmy na godzinę 14.00, dlatego mogliśmy swobodnie zwiedzić komnaty gotyckiego zamku z II połowy XIV w. i posilić się w restauracji ratuszowej – tuż po rewolucjach Magdy Gessler – gdzie pizza smakowała wyjątkowo.

Nadeszła godzina 14.00. Przekroczyliśmy progi Konsulatu Św. Mikołaja i jednocześnie firmy Doroszko - wytwórni szklanych bombek znanej na całą Europę, a nawet świat.

Naszym oczom ukazały się piękne obrazy. Elfy z bajek oprowadzały nas po kolejnych salach, aż trafiliśmy do warsztatu, gdzie elf Paweł, główny pomocnik Świętego, pokazał nam jak zrobić prawdziwą, szklaną malowaną własnoręcznie bombkę. Każdy z uczestników mógł wykonać po trzy takie ozdoby. Pani dekoratorka przeprowadziła warsztaty dekorowania. Po jednej bombce ofiarowaliśmy Mikołajowi, żeby wystawił je na aukcje, z których dochód przeznaczano na pomoc domom dziecka.

Gościliśmy też w baśniowej Krainie Lodu u Elzy i Anny, a także na herbatce u Dziadka do orzechów. Czarownej atmosferze towarzyszyła piękna muzyka Piotra Czajkowskiego ,,Dziadek do orzechów'' znana z baśni i bajek, a wszechobecny blask i brokat ozdobił nasze ubrania na dobre.

Bogatsi o cudowne wrażenia, przepełnieni baśniowością i magią z żalem opuściliśmy to niezwykłe miejsce. Obiecaliśmy Mikołajowi i sobie, że wrócimy tu na pewno za rok.__________________________________________________________________________
 
Na wystawie w Grajewskiej Izbie Historycznej
wtorek, 29 listopada 2016 21:43Uczniowie klas IV – VI naszej szkoły pod opieką pana Wiesława Jerulanka w listopadzie zwiedzali w Grajewskiej Izbie Historycznej wystawę ph. „Gen. Kazimierz Pułaski – bohater Polski i Stanów Zjednoczonych”. Ekspozycja pochodziła ze zbiorów Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce. W okresie międzywojennym imię gen. Kazimierza Pułaskiego nosił 9 Pułk Strzelców Konnych, który stacjonował w Grajewie od 1924 roku do września 1939 roku. Na wystawie znalazły się eksponaty związane z tym okresem. Ponadto gen. Pułaski kilkakrotnie przejeżdżał przez miasto w okresie walk o wolność Polski.

Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze epizody z życia Kazimierza Pułaskiego i jego dokonań w historii Polski i walk o niepodległość Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, a oprowadzał ich pan Maciej Grabowski z GIH.

Wkrótce w Grajewskiej Izbie Historycznej będą prezentowane kolejne wystawy, na których zapewne nie zabraknie naszych uczniów.

Fot. W. Jerulank

________________________________________________________________________________
 
Jesienna wyprawa klasy III f
czwartek, 20 października 2016 06:4230 września klasa III f wybrała się na spacer do parku. Obserwacja zmian w przyrodzie, pierwsze zbiory przepięknych liści, rozpoznawanie drzew...,  ale i czas dobrej zabawy w grupie na świeżym powietrzu.


O. Fiodorowicz

________________________________________________________________________________
 Internauto! Jesteś naszym

1893186
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Polecamy

Szukaj na stronie