Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
PrzedszkoleW trosce o bezpieczeństwo...

*

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Beata Antropik i Krystyna Masłowska -10 h – grupa I 
Jolanta Propier i Katarzyna Karpińska - 10 h – grupa II 
Zofia Krzeczkowska - 5 h – grupa III 
Alicja Stradczuk - 5 h - grupa IV Malowanie pisanek w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
środa, 28 marca 2018 19:19


W Wielkim Tygodniu "Słoneczka" poznawały zwyczaje wielkanocne. Podtrzymując tradycję 28 marca maluszki samodzielnie malowały pisanki. Zajęcie to sprawiło im wiele satysfakcji i radości.


Wychowawczynie


_____________________________________________________________
 
Przygotowania do świąt Wielkanocnych w grupie „Biedroneczki”
poniedziałek, 26 marca 2018 20:46


Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morza, a w naszych sercach radość gra.


Tuż przed świętami Wielkanocnymi przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Siały rzeżuchę, malowały i wyklejały kolorowe pisanki. Wykonały pięknego zajączka. Dowiedziały się, dlaczego tak ważne jest święcenie pokarmów przynoszonych do kościoła w kolorowych, ozdobionych koszyczkach, co oznacza zwyczaj chodzenia z zielonym „gaikiem” i polewania się wodą w śmigus dyngus. Poznały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej.

22 marca były też w Muzeum Mleka, gdzie wykonały piękną ozdobę na świąteczny stół – kurczaczka na zielonej trawce.


Wychowawczyni
A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Zajęcia plastyczne u "Słoneczek"
sobota, 24 marca 2018 09:14


Na zajęciach nasze "Słoneczka" wykonały pracę plastyczną pt."Owieczka" z wykorzystaniem masy solnej, którą wcześniej własnoręcznie wygniatały. Tą formą aktywności dzieci z przyjemnością i wielkim zaangażowaniem doskonaliły funkcję w obrębie małej motoryki. Zabawa wzbudziła w maluszkach wiele ciekawości, radości i przyjemności.

Wychowawczynie

Fot. K. Górska
_________________________________________________________________
 
O wiejskim gospodarstwie w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
piątek, 23 marca 2018 06:08


19.03.2018r. "Słoneczka" na zajęciach rozmawiały o zwierzętach w gospodarstwie domowym, o potomstwie zwierząt i miejscach, w których mieszkają. Tematem przewodnim była krowa. W trakcie spaceru dzieci mogły z bliska obejrzeć i dotknąć sztuczną krowę znajdującą się przy Muzeum Mleka. Maluszki dowiedziały się od nauczycielki o wartościach zdrowotnych mleka i jego zastosowaniu. Edukacyjny spacer zakończył się świetną zabawą na placu zabaw.

Wychowawczynie


Fot. K. Górska
_________________________________________________________________
 
Pierwszy Dzień Wiosny u " Słoneczek"
środa, 21 marca 2018 21:38


Dziś nasze "Słoneczka"świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się od konkursów, gier, zagadek i zabaw z tematyką pory roku - wiosny. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniał kolorowy transparent witający wiosnę. Śpiewając wspólnie piosenkę "Witaj wiosno" pożegnaliśmy zimę puszczając kolorowe baloniki do nieba.

Wychowawczynie
Fot. K. Górska
_________________________________________________________________
 
"Lokomotywą przez wiersze Juliana Tuwima"
wtorek, 20 marca 2018 22:14W lutym, pod kierunkiem p. Renaty Sokołowskiej i p. Iwony Bukrejewskiej, rozpoczęłyśmy realizację nowego projektu edukacyjnego "Czytam sobie, czytam Tobie". Przedsięwzięcie realizowane będzie w oddziałach przedszkolnych istniejących w naszej szkole, a za cel główny postawiłyśmy sobie rozwijanie u dzieci pasji czytania oraz zainteresowania książką.

Do pierwszego spotkania czytelniczego doszło 9 marca w grupie "Słoneczek". Przygotowałyśmy zajęcia pt.: "Lokomotywą przez wiersze Juliana Tuwima", które przybliżały postać autora oraz jego twórczość. Po każdym przeczytanym wierszu dzieci chętnie odpowiadały na pytana oraz odgadywały zagadki związane z wierszami J. Tuwima.

Na koniec spotkania wszyscy wzięliśmy udział w zabawie rytmicznej "Jedzie pociąg". Miło nam było usłyszeć od pań i maluchów podziękowania oraz zaproszenie na kolejne spotkanie.

Wiktoria Kuliś i Kasia Korwek
kl. III B G


Fot. I. Bukrejewska i K. Górska
_________________________________________________________________
 
Wiosenny ogródek u "Słoneczek"
piątek, 16 marca 2018 19:51


Nasz ogródek pięknie rośnie. Codziennie dzieci podlewają i oglądają efekty swojej pracy. "Słoneczka" z zachwytem obserwują zmiany w rosnących roślinkach.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Wiosenny ogródek u "Słoneczek"
piątek, 09 marca 2018 18:12


Nie mogąc doczekać się wiosny grupa "Słoneczka" postanowiła założyć w sali swój ogródek. 9 marca dzieci mogły samodzielnie wysiać nasiona do doniczek, a następnie podlać sadzonki: pszenicy, żyta, pszenżyta, jęczmienia, owsa, rzodkiewki, kukurydzy, pietruszki, szczypiorku, rzeżuchy, mieczyka. Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się, że do rozwoju roślin niezbędna jest woda i słońce, więc postawiliśmy nasze doniczki na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Dzień Kobiet w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
piątek, 09 marca 2018 17:47


8 marca to wyjątkowy dzień w roku, ponieważ swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno duże, jak i te małe. Chłopcy z grupy "Słoneczka" stali się prawdziwymi dżentelmenami. Obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami i własnoręcznie wykonanymi kwiatkami. Serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom za tak miły dzień.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
„Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa" - spotkanie czytelnicze
środa, 07 marca 2018 07:12


Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!


6 marca odwiedziłyśmy dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty”. Tym razem nasza wizyta nawiązywała do realizowanego w szkole Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Zaprosiłyśmy dzieci do udziału w spotkaniu czytelniczym pod hasłem „Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa".

Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez czytelnictwo, uświadomienie najmłodszym znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia każdego człowieka, rozbudzanie zainteresowania dzieci sportem i dyscyplinami sportowymi, wzbogacanie słownika o nazwy dyscyplin sportowych.

Dla osiągnięcia wytyczonych celów czytałyśmy dzieciom wybrane z księgozbioru biblioteki wiersze o tematyce sportowej, zadawałyśmy pytania, na które przedszkolaki z entuzjazmem udzielały odpowiedzi, wspólnie uczestniczyłyśmy w improwizacji ruchowej do piosenki. Punktem kulminacyjnym spotkania była zabawa edukacyjna „Siłaczek i Słabeuszek”, która pokazała dzieciom, w jaki sposób odżywianie i aktywność fizyczna wpływają na stan zdrowia i kondycję człowieka. Na pytanie „ Którym z tych ludzików chcielibyście być i dlaczego?” wszyscy zgodnie wybrali Siłaczka, który je zdrowe produkty, unika słodyczy, uprawia sport, nie spędza dużo czasu przed komputerem i telewizorem, a w związku z tym jest zdrowy, silny i radosny. Spotkanie zakończyłyśmy quizem podsumowującym wiedzę dzieci na temat zasad zdrowego stylu życiu oraz zabawą na śnieżki.

Wizyta w oddziale dostarczyła zarówno „Skrzatom”, jak i nam wiele radości. Ucieszyło nas ogromne zaangażowanie dzieci, o czym świadczy fakt, że prosiły rodziców odbierających je z przedszkola o poczekanie – za co wszystkim opiekunom bardzo dziękujemy.

Otrzymałyśmy także zaproszenie od wychowawczyń do przeprowadzenia spotkania w grupie przedszkolnej „Biedroneczki” i "Muchomorki", na które z ogromną przyjemnością się wybierzemy.Koło Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Patrycja Kuczyńska, Wiktoria Olszewska, Joanna Popowska, Kamila Sierakowska i Zuzanna Święćkowska z opiekunem p. L. Pietrzykowską.

__________________________________________________________________________
 
Marzec to miesiąc wiosny
poniedziałek, 05 marca 2018 20:54

5 marca 2018 r. do grupy przedszkolnej „Skrzaty” zawitała słomiana kukła Marzanna. Jej wizyta wiązała się z przypadającym 21 marca pierwszym dniem wiosny, podczas którego polskim zwyczajem jest topienie Marzanny – symbolu odchodzącej zimy.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały słomianą kukłę. Na zakończenie zajęć wszyscy krzyknęliśmy: „Zimo, odejdź!”, aby w ten sposób przywitać wiosnę.


Wychowawczynie

__________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
wtorek, 27 lutego 2018 20:33


Przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” i „Muchomorki” serdecznie dziękują Rodzicom za podarowane zabawki, książki i gry.

Tory przeszkód z jeżdżącymi samochodami i klocki, z których dzieci mogą zbudować wszystko, co podpowie wyobraźnia, to fantastyczna zabawa dla chłopców. Dziewczynki tulą różne przytulanki, a wszystkie przedszkolaki z zapałem oddają się grze na instrumentach.

Podarowane zabawki umilają dzieciom pobyt i dostarczają dużo radości. Dziękujemy!

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Akcja "Śniadanie daje moc" u "Słoneczek"
piątek, 23 lutego 2018 00:03


22.02.2018 r. po raz kolejny były realizowane zajęcia w ramach Ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". "Słoneczka" zrobiły samodzielnie zdrowe, kolorowe, wesołe kanapeczki na drugie śniadanie. Dzieci dostrzegły, że spożywanie warzyw i owoców jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nawet największe niejadki z wielkim apetytem zjadły kilka kanapeczek.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
TŁUSTY CZWARTEK u „Biedroneczek”
piątek, 09 lutego 2018 18:39


Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – tak głosi staropolskie przysłowie. Oczywiście  tego dnia nie obyło się bez degustacji pączków w oddziale przedszkolnym „Biedroneczki”. Wszyscy zajadali się słodkościami przyniesionymi przez jedną z mam. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia zwyczajów i kultywowania naszych narodowych tradycji.

Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Zabawa choinkowa u "Słoneczek"
czwartek, 25 stycznia 2018 18:20


19 stycznia 2018 r. w przedszkolu odbyła się choinka z udziałem Mikołaja. Gość przyszedł z wielkim workiem prezentów. Dzieci wyglądały czarująco, przenosząc wszystkich do krainy bajek. Świetnie bawiły się przy skocznej, tanecznej muzyce. Słodki poczęstunek przygotowały mamy.

Wspólna zabawa choinkowa dostarczyła "Słoneczkom" wiele radości.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Święto Babci i Dziadka w grupie "Słoneczka"
wtorek, 23 stycznia 2018 17:33


W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje - to Święto Babci i Dziadka. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce w dniu 18.01.2018 r. "Słoneczka" przygotowały z tej okazji uroczystość. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków, którzy prezentowali się mówiąc wiersze, śpiewając piosenki i przedstawiając zabawy. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Święto Babci i Dziadka w grupie "Skrzaty"
wtorek, 23 stycznia 2018 17:22


Dzień 17 stycznia 2018 r. był w przedszkolu wyjątkowy. Przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci w swojej sali przygotowały program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, na koniec zaprosiły gości do wspólnej zabawy tanecznej, która przyniosła wszystkim wiele radości. Były też piękne laurki i prezenty wykonane samodzielnie przez dzieci dla ukochanych babć i dziadków. To był niezwykły dzień pełen wzruszeń i uśmiechu.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Przedstawienie "Słoneczek" z okazji Dnia Babci i Dziadka
piątek, 19 stycznia 2018 18:34


19.01.2018 r. grupa "Słoneczka" wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy z przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka w celu sprawienia radości seniorom i sprawdzenia się, jako mali aktorzy. W podziękowaniu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe znaczki i słodycze, natomiast wychowawczynie - podziękowania. Dla nas był to zaszczyt gościć w tym ośrodku.

"Słoneczka"


_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" obejrzały "Kopciuszka"
piątek, 19 stycznia 2018 18:16


18.01.2018 r. grupę przedszkolną "Słoneczka" odwiedziła młodzież z gimnazjum z przedstawieniem pt."Kopciuszek". Zachwyt maluchów budziła gra aktorów, muzyka, piękne stroje oraz dekoracje. "Słoneczka" z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl i gromkimi brawami nagrodziły występ.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Kochanym babciom i dziadkom z okazji ich święta – „Biedroneczki”
czwartek, 18 stycznia 2018 21:37


W miesiącu styczniu są dwa dni, które wzbudzają ogromne emocje – to ŚWIĘTO BABCI I ŚWIĘTO DZIADKA. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

W podziękowaniu za ich wielkie serca w dniu 16 stycznia przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” wykonały na warsztatach plastycznych w Muzeum Mleka piękne kartki. Mali artyści wręczą je wraz z życzeniami swoim babciom i dziadkom. Podziękują im w ten sposób za trud włożony w ich wychowanie.


A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1909100
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie