Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
PrzedszkoleW trosce o bezpieczeństwo...

*

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Beata Antropik i Krystyna Masłowska -10 h – grupa I 
Jolanta Propier i Katarzyna Karpińska - 10 h – grupa II 
Zofia Krzeczkowska - 5 h – grupa III 
Alicja Stradczuk - 5 h - grupa IV Zakończenie roku szkolnego w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
piątek, 22 czerwca 2018 16:42


W czwartek 21.06.2018 r. grupa przedszkolna „Słoneczka" obchodziła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Był to dzień szczególny dla dzieci oraz rodziców. Dzieci, dziękując wszystkim za wspólnie spędzony czas, zaśpiewały piosenkę, zatańczyły i wyrecytowały wiersze. Pani wicedyrektor Aleksandra Monika Kuczyńska złożyła podziękowania rodzicom za współpracę, a przedszkolakom życzyła wesołych i bezpiecznych wakacji. Na koniec spotkania dzieci otrzymały dyplomy, medale i słodkie upominki.

Wychowawczynie


_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" w "Fabryce zabawy"
środa, 13 czerwca 2018 17:05


Dnia 12.06.2018 r. grupa "Słoneczka" bawiła się w sali zabaw "Fabryka zabawy". Ponadto dzieci własnoręcznie wykonały mydełka wybierając sobie wzór, kolor i zapach. Były zamykane w bańkach mydlanych. Duże zainteresowaniem cieszyła się płonąca bańka. Przedszkolaki pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do szkoły.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Kolejne sukcesy „Biedronek”
środa, 13 czerwca 2018 06:02


Na zakończenie sezonu „Grajewo pływa” na miejskim basenie odbyły się zawody w pływaniu. Nie mogło na nich zabraknąć dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki”. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Lewczuk, Aleksander Wróblewski i Ksawery Stachelek.

Sukcesem zakończyły się zawody dla Olka — zdobył III miejsce i Ksawerego, który uczestnicząc w dwóch konkursach zdobył dwa I miejsca.

Gratulujemy!Koleżanki i koledzy z grupy
wraz z wychowawczynią A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Kolejny sukces w grupie „Biedroneczki”
czwartek, 07 czerwca 2018 14:32


Nasz kolega Ksawery Stachelek wziął udział w zawodach pływackich w Ełku, zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej i III miejsce w grupie starszej. Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.Koleżanki i koledzy z grupy
wraz z wychowawczynią A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Dzień Dziecka w grupie „Biedroneczki”
środa, 06 czerwca 2018 16:23


Pierwszy czerwca spędziliśmy w „Fabryce Zabawy”. Dzieci z grypy przedszkolnej "Biedroneczki" dowiedziały się, jak kiedyś dbano o higienę, czego używano do mycia. Jak robi się mydło teraz, mogły sprawdzić samodzielnie, wykonując mydełka w różnym kształcie i o różnym zapachu. Dużo radości sprawiły też dzieciom różne sztuczki cyrkowe i eksperymenty z bańkami mydlanymi. Zabawy w basenie z piłeczkami, kącik z lalkami i klockami też cieszyły się dużą popularnością. Miłą niespodzianką był zamówiony przez mamy posiłek: pizza i frytki. Zjedliśmy go z dużym apetytem. Pełni wrażeń i w świetnych humorach mogliśmy wrócić do domu.

A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Mamo, Tato kocham Was!
czwartek, 31 maja 2018 20:39


Dnia 25.05.2018r. grupy przedszkolne "Skrzaty" i "Słoneczka" zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy, piosenek, inscenizacji i tańca. Mali artyści wzruszonym rodzicom wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Przedszkolaki zaprosiły też swoich gości do wspólnej degustacji słodyczy.

Ten dzień pozostanie w pamięci na długo, dzieci spisały się na medal.

B. Antropik


_________________________________________________________________
 
Sukcesy dzieci z grupy przedszkolnej „Biedroneczki”
piątek, 18 maja 2018 16:01


• 12 maja 2018 r.  w Grajewie odbył się XX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Na imprezie tej nie mogło zabraknąć przedszkolaków z grupy „Biedroneczki”. Marysia Lewczuk zdobyła I miejsce w biegu na 200 m.

• W eliminacjach miejskich XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków ph. „Mama, tata i ja” Maja Łukawska otrzymała wyróżnienie.

• W XV Mistrzostwach w Pływaniu o puchar Burmistrza Pisza I miejsce zdobył Ksawery Stachelek.

• W Korowodzie Polskich Bajek za wspaniale przygotowane stroje zostali nagrodzeni przez organizatorów: Aleksander Wróblewski, Julia Nowik, Kamila Kasza i Maria Lewczuk.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.


Dzieci wraz z wychowawczynią

Fot. A. Stradczuk


_________________________________________________________________
 
Nasze przedszkolaki w „Korowodzie Polskich Bajek”
wtorek, 15 maja 2018 17:53


11 maja 2018 r. przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” i „Skrzaty” wzięły udział w „Korowodzie Polskich Bajek” zorganizowanym przez SP Nr 1 w Grajewie oraz Grajewskie Centrum Kultury.

Przebrani za różne postacie z bajek wyruszyliśmy spod budynku GCK i przemaszerowaliśmy ulicami miasta do klubu Hades. Tam czekało na nas mnóstwo atrakcji: muzyka, „dmuchańce”, fotobudka, bańki mydlane i wata cukrowa. Obejrzeliśmy wspaniały spektakl przygotowany przez dzieci z SP Nr 1. Pracownicy Lasów Państwowych opowiadali nam o ciekawym świecie przyrody, a funkcjonariusze policji – poprzez zabawę – uczyli nas zasad ruchu drogowego. Na zakończenie niektórzy z nas, wyróżnieni za ciekawy strój: Olek Wróblewski – koziołek Matołek, Julka Nowik – kot w butach, Marysia Lewczuk – sierotka Marysia, Kamila Kasza – żabka i Edyta Szejda – Tola otrzymali pamiątkowe dyplomy i pluszowe misie.

Bawiliśmy się świetnie. Pogoda nam dopisała, nastroje też. Dziękujemy wszystkim organizatorom za wspaniałą zabawę.

A. M. Kuczyńska, A. Stradczuk, B. Antropik

Fot. A. Stradczuk, L. Pietrzykowska, E. Gulan


_________________________________________________________________
 
W „Fabryce Zabawy”
środa, 09 maja 2018 16:25


8 maja 2018 r. grupa „Muchomorki” z SP4 była w „Fabryce Zabawy”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak w dawnych czasach wyrabiano mydło. Następnie samodzielnie wyrabiały kolorowe mydełka w kształcie serduszek i gwiazdek oraz mydełka zapachowe w różnych kształtach (samochód, aniołek, brzoskwinia, róża). Najwięcej radości sprawił eksperyment zamykania w bańce mydlanej oraz sztuczki cyrkowe. W przerwach dzieci budowały wieże z drewnianych klocków, hasały w basenie z piłeczkami, przechodziły przez tunel. Ozdobieni pięknymi tatuażami z kolorowymi balonami w rękach i w świetnych humorach wróciliśmy do sali przedszkolnej.

Wychowawczynie 


Fot. E. Gulan


_________________________________________________________________
 
"Mama, tata i ja"
czwartek, 26 kwietnia 2018 21:28
26 kwietnia 2018 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków ph. "Mama, tata i ja". Jury w składzie: p.Monika Soroko, p. Aleksandra Szejda i p. Ryszard Jasionowski miało nie lada wyzwanie. Ponad trzydzieścioro przedszkolaków dzielnie rywalizowało o tytuł laureata i możliwość wzięcia udziału w etapie wojewódzkim. 

W gronie dzieci wyróżnionych znalazła się Maja Łukawska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Gratulujemy!  


_________________________________________________________________
 
Malowanie pisanek w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
środa, 28 marca 2018 19:19


W Wielkim Tygodniu "Słoneczka" poznawały zwyczaje wielkanocne. Podtrzymując tradycję 28 marca maluszki samodzielnie malowały pisanki. Zajęcie to sprawiło im wiele satysfakcji i radości.


Wychowawczynie


_____________________________________________________________
 
Przygotowania do świąt Wielkanocnych w grupie „Biedroneczki”
poniedziałek, 26 marca 2018 20:46


Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morza, a w naszych sercach radość gra.


Tuż przed świętami Wielkanocnymi przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Siały rzeżuchę, malowały i wyklejały kolorowe pisanki. Wykonały pięknego zajączka. Dowiedziały się, dlaczego tak ważne jest święcenie pokarmów przynoszonych do kościoła w kolorowych, ozdobionych koszyczkach, co oznacza zwyczaj chodzenia z zielonym „gaikiem” i polewania się wodą w śmigus dyngus. Poznały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej.

22 marca były też w Muzeum Mleka, gdzie wykonały piękną ozdobę na świąteczny stół – kurczaczka na zielonej trawce.


Wychowawczyni
A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Zajęcia plastyczne u "Słoneczek"
sobota, 24 marca 2018 09:14


Na zajęciach nasze "Słoneczka" wykonały pracę plastyczną pt."Owieczka" z wykorzystaniem masy solnej, którą wcześniej własnoręcznie wygniatały. Tą formą aktywności dzieci z przyjemnością i wielkim zaangażowaniem doskonaliły funkcję w obrębie małej motoryki. Zabawa wzbudziła w maluszkach wiele ciekawości, radości i przyjemności.

Wychowawczynie

Fot. K. Górska
_________________________________________________________________
 
O wiejskim gospodarstwie w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
piątek, 23 marca 2018 06:08


19.03.2018r. "Słoneczka" na zajęciach rozmawiały o zwierzętach w gospodarstwie domowym, o potomstwie zwierząt i miejscach, w których mieszkają. Tematem przewodnim była krowa. W trakcie spaceru dzieci mogły z bliska obejrzeć i dotknąć sztuczną krowę znajdującą się przy Muzeum Mleka. Maluszki dowiedziały się od nauczycielki o wartościach zdrowotnych mleka i jego zastosowaniu. Edukacyjny spacer zakończył się świetną zabawą na placu zabaw.

Wychowawczynie


Fot. K. Górska
_________________________________________________________________
 
Pierwszy Dzień Wiosny u " Słoneczek"
środa, 21 marca 2018 21:38


Dziś nasze "Słoneczka"świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystość rozpoczęła się od konkursów, gier, zagadek i zabaw z tematyką pory roku - wiosny. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniał kolorowy transparent witający wiosnę. Śpiewając wspólnie piosenkę "Witaj wiosno" pożegnaliśmy zimę puszczając kolorowe baloniki do nieba.

Wychowawczynie
Fot. K. Górska
_________________________________________________________________
 
"Lokomotywą przez wiersze Juliana Tuwima"
wtorek, 20 marca 2018 22:14W lutym, pod kierunkiem p. Renaty Sokołowskiej i p. Iwony Bukrejewskiej, rozpoczęłyśmy realizację nowego projektu edukacyjnego "Czytam sobie, czytam Tobie". Przedsięwzięcie realizowane będzie w oddziałach przedszkolnych istniejących w naszej szkole, a za cel główny postawiłyśmy sobie rozwijanie u dzieci pasji czytania oraz zainteresowania książką.

Do pierwszego spotkania czytelniczego doszło 9 marca w grupie "Słoneczek". Przygotowałyśmy zajęcia pt.: "Lokomotywą przez wiersze Juliana Tuwima", które przybliżały postać autora oraz jego twórczość. Po każdym przeczytanym wierszu dzieci chętnie odpowiadały na pytana oraz odgadywały zagadki związane z wierszami J. Tuwima.

Na koniec spotkania wszyscy wzięliśmy udział w zabawie rytmicznej "Jedzie pociąg". Miło nam było usłyszeć od pań i maluchów podziękowania oraz zaproszenie na kolejne spotkanie.

Wiktoria Kuliś i Kasia Korwek
kl. III B G


Fot. I. Bukrejewska i K. Górska
_________________________________________________________________
 
Wiosenny ogródek u "Słoneczek"
piątek, 16 marca 2018 19:51


Nasz ogródek pięknie rośnie. Codziennie dzieci podlewają i oglądają efekty swojej pracy. "Słoneczka" z zachwytem obserwują zmiany w rosnących roślinkach.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Wiosenny ogródek u "Słoneczek"
piątek, 09 marca 2018 18:12


Nie mogąc doczekać się wiosny grupa "Słoneczka" postanowiła założyć w sali swój ogródek. 9 marca dzieci mogły samodzielnie wysiać nasiona do doniczek, a następnie podlać sadzonki: pszenicy, żyta, pszenżyta, jęczmienia, owsa, rzodkiewki, kukurydzy, pietruszki, szczypiorku, rzeżuchy, mieczyka. Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się, że do rozwoju roślin niezbędna jest woda i słońce, więc postawiliśmy nasze doniczki na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Dzień Kobiet w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
piątek, 09 marca 2018 17:47


8 marca to wyjątkowy dzień w roku, ponieważ swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno duże, jak i te małe. Chłopcy z grupy "Słoneczka" stali się prawdziwymi dżentelmenami. Obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami i własnoręcznie wykonanymi kwiatkami. Serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom za tak miły dzień.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
„Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa" - spotkanie czytelnicze
środa, 07 marca 2018 07:12


Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!


6 marca odwiedziłyśmy dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty”. Tym razem nasza wizyta nawiązywała do realizowanego w szkole Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Zaprosiłyśmy dzieci do udziału w spotkaniu czytelniczym pod hasłem „Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa".

Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez czytelnictwo, uświadomienie najmłodszym znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia każdego człowieka, rozbudzanie zainteresowania dzieci sportem i dyscyplinami sportowymi, wzbogacanie słownika o nazwy dyscyplin sportowych.

Dla osiągnięcia wytyczonych celów czytałyśmy dzieciom wybrane z księgozbioru biblioteki wiersze o tematyce sportowej, zadawałyśmy pytania, na które przedszkolaki z entuzjazmem udzielały odpowiedzi, wspólnie uczestniczyłyśmy w improwizacji ruchowej do piosenki. Punktem kulminacyjnym spotkania była zabawa edukacyjna „Siłaczek i Słabeuszek”, która pokazała dzieciom, w jaki sposób odżywianie i aktywność fizyczna wpływają na stan zdrowia i kondycję człowieka. Na pytanie „ Którym z tych ludzików chcielibyście być i dlaczego?” wszyscy zgodnie wybrali Siłaczka, który je zdrowe produkty, unika słodyczy, uprawia sport, nie spędza dużo czasu przed komputerem i telewizorem, a w związku z tym jest zdrowy, silny i radosny. Spotkanie zakończyłyśmy quizem podsumowującym wiedzę dzieci na temat zasad zdrowego stylu życiu oraz zabawą na śnieżki.

Wizyta w oddziale dostarczyła zarówno „Skrzatom”, jak i nam wiele radości. Ucieszyło nas ogromne zaangażowanie dzieci, o czym świadczy fakt, że prosiły rodziców odbierających je z przedszkola o poczekanie – za co wszystkim opiekunom bardzo dziękujemy.

Otrzymałyśmy także zaproszenie od wychowawczyń do przeprowadzenia spotkania w grupie przedszkolnej „Biedroneczki” i "Muchomorki", na które z ogromną przyjemnością się wybierzemy.Koło Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Patrycja Kuczyńska, Wiktoria Olszewska, Joanna Popowska, Kamila Sierakowska i Zuzanna Święćkowska z opiekunem p. L. Pietrzykowską.

__________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1914902
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie