Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
PrzedszkoleW trosce o bezpieczeństwo...

*

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych

Beata Antropik i Krystyna Masłowska -10 h – grupa I 
Jolanta Propier i Bożena Kulikowska - 10 h – grupa II 
Zofia Krzeczkowska - 5 h – grupa III 
Alicja Stradczuk - 5 h - grupa IV Przedstawienie "Słoneczek" z okazji Dnia Babci i Dziadka
piątek, 19 stycznia 2018 18:34


19.01.2018 r. grupa "Słoneczka" wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy z przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka w celu sprawienia radości seniorom i sprawdzenia się, jako mali aktorzy. W podziękowaniu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe znaczki i słodycze, natomiast wychowawczynie - podziękowania. Dla nas był to zaszczyt gościć w tym ośrodku.

"Słoneczka"


_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" obejrzały "Kopciuszka"
piątek, 19 stycznia 2018 18:16


18.01.2018 r. grupę przedszkolną "Słoneczka" odwiedziła młodzież z gimnazjum z przedstawieniem pt."Kopciuszek". Zachwyt maluchów budziła gra aktorów, muzyka, piękne stroje oraz dekoracje. "Słoneczka" z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl i gromkimi brawami nagrodziły występ.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Kochanym babciom i dziadkom z okazji ich święta – „Biedroneczki”
czwartek, 18 stycznia 2018 21:37


W miesiącu styczniu są dwa dni, które wzbudzają ogromne emocje – to ŚWIĘTO BABCI I ŚWIĘTO DZIADKA. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

W podziękowaniu za ich wielkie serca w dniu 16 stycznia przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” wykonały na warsztatach plastycznych w Muzeum Mleka piękne kartki. Mali artyści wręczą je wraz z życzeniami swoim babciom i dziadkom. Podziękują im w ten sposób za trud włożony w ich wychowanie.


A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Choinka u "Biedroneczek"
czwartek, 18 stycznia 2018 21:21


17 stycznia w grupie „Biedroneczki” odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci przebrane za barwne postacie z krainy baśni i bajek doskonale bawiły się w rytm znanych przebojów. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Tańce przeplatane były różnorodnymi konkursami. W przerwie dzieci miały czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dużą niespodzianką było też dla dzieci przybycie Mikołaja z prezentami. Te karnawałowe atrakcje pozwoliły przedszkolakom spędzić czas w radosnej atmosferze i dostarczyły im niezapomnianych wrażeń.


A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" w Muzeum Mleka
wtorek, 16 stycznia 2018 21:41


16.01.2018 r. "SŁONECZKA"uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-plastycznych w Muzeum Mleka. Według wskazówek przemiłych pań prowadzących, dzieci wykonały laurki z okazji DNIA BABCI I DZIADKA. Po skończonej pracy przedszkolaki wesoło bawiły się z krówką Matyldą i zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.
Wychowawczynie_________________________________________________________________
 
Podziękowanie
czwartek, 04 stycznia 2018 16:10


4 stycznia 2018 r. dzieci z grupy przedszkolnej „Słoneczka” spotkała miła niespodzianka. Otóż otrzymały one od Kasy Stefczyka prezenty: kamizelki odblaskowe, puzzle i inne zabawki, które umilą dzieciom pobyt w przedszkolu i zapewnią bezpieczeństwo podczas wycieczek i spacerów.

Sponsorowi – Kasie Stefczyka serdecznie dziękujemy!


„Słoneczka” z wychowawczyniami

_________________________________________________________________

 
Świąteczne czytanie
sobota, 23 grudnia 2017 08:46


W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Ania Jaszewska, Wiktoria Siedlecka, Karolina Janiszewska i Wiktoria Szumowska z Koła czytelniczo- medialnego już po raz ostatni w tym roku czytały bajki przedszkolakom z grupy „Skrzaty”. Tym razem były to opowieści o tematyce świątecznej: „Zapytaj misia… o święta” i „Puchatkowe dzwoneczki”.

Uczennice rozmawiały także z dziećmi o zwyczajach i tradycjach świątecznych panujących w ich domach. Szukały dopowiedzi na wiele interesujących przedszkolaków pytań, np. Dlaczego Wigilię nazywamy „Gwiazdką”? Czy w Wigilię zwierzęta mówią? Czy opłatek zawsze był biały? Dlaczego potraw musi być dwanaście? Jak Mikołaj zaczął rozwozić prezenty?

Świąteczna atmosfera towarzyszyła także wspólnym zabawom przy zimowej i świątecznej muzyce. Dopełnieniem świątecznego nastroju było odśpiewanie kolędy przez pięcioletnią Marysię Rydzewską oraz wspólne kolorowanie świątecznych ilustracji przygotowanych przez dziewczęta.

W miłej, przyjemnej i radosnej atmosferze czas błyskawicznie minął. Maluchy nie chciały rozstać się ze starszymi koleżankami. Na pożegnanie serdecznie wyściskały swoich gości i złożyły im świąteczne życzenia. Poprosiły również o kolejne odwiedziny oraz wspólne czytanie i zabawy.
Opiekun Koła czytelniczo-medialnego
Iwona Bukrejewska
_________________________________________________________________

 
Jasełka w wykonaniu „Słoneczek”
środa, 20 grudnia 2017 19:01


20 grudnia 2017 r. w grupie przedszkolnej „Słoneczka” wystawiono jasełka bożonarodzeniowe. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się 3- i 4-letnie dzieci. Wystąpiły przed swoimi rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. „Słoneczka" gościły także Dyrekcję SP 4.

W miłej, a zarazem podniosłej atmosferze wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, a łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia.

Wychowawczynie


_________________________________________________________________
 
Zainteresowania i talenty naszych „Biedroneczek”
poniedziałek, 18 grudnia 2017 20:58


Dzieci z grupy przedszkolnej „Biedroneczki” bardzo lubią zajęcia plastyczno-techniczne. Z dużym zaangażowaniem wykonują różnorodne prace. Piękne choinki, renifery, Mikołaje i aniołki zdobią naszą salę.A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
"Muchomorki" w Muzeum Mleka
niedziela, 17 grudnia 2017 11:57


14 grudnia grupa przedszkolna "Muchomorki" uczestniczyła w warsztatach plastycznych z Krówką Matyldą w Muzeum Mleka. Przedszkolaki wykonały ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI, które zaniosły do domu dla swoich rodziców. Na pamiątkę spotkania otrzymały od Krówki Matyldy dyplomy.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Spotkanie czytelnicze „W Krainie Baśni”
niedziela, 17 grudnia 2017 10:46


We wtorek 12 XII 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w oddziale przedszkolnym wpisujące się w realizację programu „Czytające szkoły” i kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy VI b: Oliwia Dzięgielewska, Kalina Kacprzak, Natalia Krymska i Julia Jarosz zaprosiły przedszkolaków do Krainy Baśni. Było głośne czytanie bajki „Gaptuś i przyjaciele” Toni Buzzeo, odgadywanie tytułów baśni według rekwizytów i ilustracji, „Baśniowy sen” – odgadywanie tytułów bajek ukrytych w przeczytanym tekście, wspólna zabawa ruchowa oraz rozdanie kolorowanek tak uwielbianych przez najmłodsze dzieci.

Przedszkolaki wykazały się baśniową wiedzą, a wspólne spotkanie z książką wywołało duże zainteresowanie, co stanowi dla nas zachętę do kontynuowania tego rodzaju działań czytelniczych.


Opiekun koła: L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Przedszkolaki uczą się chemii w "Czwórce"
czwartek, 14 grudnia 2017 17:49


Tak, tak, to nie pomyłka. 11 grudnia Szkoła Podstawowa nr 4 gościła przedszkolaków z miejskich przedszkoli: PM 6 i PM 2 na zajęciach chemicznych. Ciekawe doświadczenia dla najmłodszych przygotowali uczniowie z klasy III c gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą "Od bajki do nauki", który nadzorowała pani Joanna Zalewska - Grochowska. Dzieci nie tylko dowiedziały się, czym zajmuje się chemia i fizyka, ale także obserwowały niezwykłe zjawiska zachodzące podczas pokazywanych doświadczeń. Całość poprzedziło przedstawienie pt. "Leń" przygotowane przez uczniów klasy IV e pod kierunkiem wychowawczyni - pani Beaty Szewczyk. Dzieci w naszej szkole powitały niezwykłe postacie: Miś Wojciech, Krówka Matylda, Pomocnik Krówki i Panda Emilka, a oprawę muzyczną zapewnili gimnazjaliści z zespołu ATM.

Organizatorzy:
J. Zalewska-Grochowska, B. Szewczyk


Fot. J. Szymanowska

_________________________________________________________________
 
Warsztaty edukacyjno-plastyczne "Biedroneczek" i "Skrzatów"
piątek, 08 grudnia 2017 23:51


Na początku grudnia „Biedroneczki” i „Skrzaty” odwiedziły Muzeum Mleka w Grajewie. Tam na warsztatach edukacyjno-plastycznych dzieci wykonały piękne kartki świąteczne – choinki i Mikołaje.

Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy od Krówki Matyldy. Dla dzieci był to wspaniały dzień pełen miłych i niezapomnianych wrażeń.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" w Muzeum Mleka
czwartek, 07 grudnia 2017 16:11


7 grudnia 2017 r. "Słoneczka" odwiedziły Muzeum Mleka w Grajewie. Uczestniczyły w warsztatach edukacyjno-plastycznych. Pod okiem i według instrukcji pań prowadzących oraz wychowawczyń wykonały ciekawą postać Mikołaja. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom od Krówki Matyldy. Dla "Słoneczek" był to dzień niezapomnianych wrażeń.Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Mikołaje w przedszkolu
czwartek, 07 grudnia 2017 15:33


Ho, ho, ho!
Mikołajów kilku szło...

i doszło do sal naszych przedszkolaków. Zawitali do nas z rana, z workiem cukierków i pięknych życzeń. "Skrzaty", "Słoneczka", "Biedroneczki" i "Muchomorki" ze szczerą dziecięcą radością wzięły udział w tym nieoczekiwanym spotkaniu. Starszy Mikołaj (Burmistrz Miasta Dariusz Latarowski) zapowiedział piękne święta, jego młodszy Braciszek-Pomocniczek (Wiceburmistrz Maciej Bednarko) ochoczo i hojnie rozdawał słodkości, a nieoceniona mikołajowa Śnieżynka (p. Izabela Randzio) rozweselała i zachęcała dzieci do wspólnej zabawy. Ach, co to były za bajeczne chwile! Przedszkolaki długo jeszcze będą wspominały TAAKICH GOŚCI!


Fot. I. Bukrejewska

_________________________________________________________________
 
Ekologiczne przedszkolaki
wtorek, 05 grudnia 2017 20:26


4 grudnia 2017 r. "Słoneczka" obejrzały teatrzyk ekologiczny pt."Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady". Aktorzy w humorystyczny sposób zachęcali przedszkolaków do dbania o środowisko i do konieczności segregacji odpadów.   


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Uśmiech jest dobry na wszystko
niedziela, 03 grudnia 2017 10:47


„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” /Janusz Korczak/


Uśmiech dziecka daje tyle radości… Przekonały się o tym dziewczęta z KOŁA PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI: Oliwia Czaplicka, Patrycja Kuczyńska, Wiktoria Olszewska, Joanna Popowska, Kamila Sierakowska, które 28 listopada wraz z opiekunem przygotowały kolejne z cyklicznych spotkań czytelniczych dla dzieci z naszego przedszkola. Temat spotkania brzmiał: „Uśmiech jest dobry na wszystko".  

Wszyscy zgodzimy się, że uśmiech poprawia nasze samopoczucie i sprzyja posiadaniu dobrej kondycji ciała. Mądrość ludowa głosi także, że śmiech to zdrowie. Takich emocji niewątpliwie dostarczyły dzieciom przeczytane przez dziewczęta wiersze zaczerpnięte z książki „Śmieszne wierszyki” takich autorów, jak: Aleksander Fredro, Tadeusz Śliwiak, Jan Brzechwa, Wojciech Próchniewicz i Ludwik Jerzy Kern. Ich lektura oraz barwne ilustracje rozbawiły naszych przedszkolaków, co po raz kolejny potwierdza siedemnaście zalet książki opracowanych przez Szwedzką Akademię Literatury Dziecięcej, z których jedna głosi: CZYTANIE LITERATURY DOSTARCZA ROZRYWKI.

Głośnemu czytaniu towarzyszyła pogadanka dotycząca przeczytanych wierszy i sytuacji, w których najczęściej śmieją się nasze przedszkolaki oraz wspólne zabawy, podczas których dzieci uczyły się rozpoznawać i określać stany emocjonalne. Spotkanie zakończyłyśmy rozdaniem dzieciom uśmiechniętych gwiazdek do kolorowania.


Opiekun koła – L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Andrzejki u "Skrzatów" i "Biedroneczek"
piątek, 01 grudnia 2017 22:04


Andrzejki zgodnie z tradycją to dzień magii i wróżb. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, zapytać cyganki lub powróżyć sobie samemu.

30 listopada grupy przedszkolne „Skrzaty” i „Biedroneczki” obchodziły imieniny Andrzeja. Dzieci bawiły się przy muzyce i miło spędziły dzień. Rodzice przygotowali swoim pociechom poczęstunek.  


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Misiowy Dzień w przedszkolu
piątek, 24 listopada 2017 23:22


Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu.

24 XI 2017 r. grupy przedszkolne „Skrzaty”, „Biedronki” i „Słoneczka” obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Wypowiadały się na temat „Mój przyjaciel miś”. Słuchały także opowiadania pt. „Kubuś i przyjaciele” oraz kolorowały misie. Po skończonych zajęciach obejrzały bajkę „Niezwykła przygoda Kubusia Puchatka” oraz bawiły się przy muzyce ze swoimi pluszakami.

Dzień upłynął dzieciom w radosnej atmosferze.

Wychowawczynie

Fot. L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" w sali zabaw "Bajka"
czwartek, 23 listopada 2017 19:02


23 listopada (czwartek) dzieci z oddziału przedszkolnego "Słoneczka" radośnie spędziły czas w sali zabaw "Bajka". Przed wyjściem dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Niezwykłą frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Przedszkolaczki korzystały także z mini pojazdów, samochodów i stoisk zabawkowych.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji "Słoneczka" pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Internauto! Jesteś naszym

1899087
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Szukaj na stronie