Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Sport


KOMUNIKAT KOŃCOWY XVI EDYCJI POWIATOWEJ SZACHOWEJ LIGI SZKOLNEJ
środa, 14 czerwca 2017 22:28


Fot. T. Babul

 W ramach Powiatowej Szachowej Ligi Szkolnej rozegrano 10 turniejów, z czego do punktacji wzięto 8 najlepszych wyników poszczególnych zawodników. Drużynę tworzą 4 najlepsze zawodniczki i 4 zawodników z każdej szkoły. W lidze startowało 101 zawodników z 14 szkół. W klasyfikacji końcowej w kategorii szkół podstawowych I miejsce niezmiennie zajęła SP nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie. Na ten sukces zapracowały dziewczęta: Aleksandra Strzałkowska kl. VI b, Dominika Markowska kl. VI a oraz Kalina Kacprzak kl. V b., a przede wszystkim chłopcy z kl V: Filip Krajewski kl. V b, Aleksander Rorbach kl. V c, Sebastian Kurzątkowski kl. V b, Daniel Sarnacki kl. Vc i Kamil Rutkowski kl. V c.

Klasyfikacja SP:
1. SP 4 Grajewo-165,5 pkt.
2. Sp 2 Grajewo- 117,5 pkt.
3.SP Wierzbowo- 139 pkt.
4. SP 1 Grajewo-90 pkt.
5. Sp Rajgród- 65,5 pkt.

Gratulujemy!


Opiekun szachistów, nauczyciel wychowania fizycznego: Tomasz Babul.


__________________________________________________________________________
 
XIX Bieg Wilka
wtorek, 16 maja 2017 17:03


Dnia 13 maja 2017 roku na trasie ulicznej (Mickiewicza – Strażacka – 11 Listopada – Wierzbowa – Parkowa – ks. Popiełuszki – Mickiewicza) posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odbył się XIX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Przy pięknej pogodzie udział wzięło około 1200 uczestników z Polski, Belgii, Litwy, i Białorusi, którzy rywalizowali w 21 biegach na dystansach od 200 m do 10 000 m. W Biegu Głównym wystartowało 68 zawodników w tym 17 kobiet. Impreza odbyła się w ramach Grand Prix Podlasia 10 km oraz akcji Polska Biega.

Organizatorami byli: Urząd Miasta Grajewo, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Gminy Grajewo, Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Grajewie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury, Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Urząd Gminy Grajewo, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie, Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, Jednostka Strzelecka 1011 ZS „Strzelec” OSW, Jednostka OSP Grajewo, Jednostka OSP Ruda, NSZZ Solidarność Oddział Grajewo, OHP Środowiskowy Hufiec Pracy, Młodzieżowa Rada Miasta, Okręg Mazowiecki PZW Koło nr 83 Grajewo.

W Biegu Wilka wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie.
Oto ich sukcesy:

Klasy „0” - 200 m
Chłopcy: II miejsce - Oskar Gajowy

Klasy I - 500 m
Dziewczęta: II miejsce - Diana Szelążek

Klasy II - 500 m
Dziewczęta: I miejsce - Nadia Karwowska
Chłopcy: II miejsce - Eryk Szelążek, III miejsce - Olaf Koprowski

Klasy VI - 800 m
Chłopcy: III miejsce - Bartosz Kaczyński


W. Jerulank


__________________________________________________________________________
 
Brawa dla naszych sportowców
niedziela, 09 kwietnia 2017 19:12

8 kwietnia 2017 r. w Białymstoku na Pietraszach odbył się Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. W kategorii chłopców powiat grajewski w tych zmaganiach reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie. Oto skład drużyny: Kacper Łepkowski, Damian Randzio, Kacper Marcińczyk, Bartosz Kaczyński (kl. VI), Szymon Deresz, Jakub Grabowski, Szymon Iżbicki, Bartłomiej Kohlman (kl. V), Adrian Dobrydnio, Emil Jagielski, Bartosz Mazurek i Szymon Ruszczyk (kl. IV).

Drużynowo chłopcy zajęli wysokie, bo V miejsce. Indywidualnie w kategorii klas czwartych Bartosz Mazurek zajął IV miejsce.

Gratulujemy!Nauczyciele wychowania fizycznego - T. Babul, Z. Łajewski


__________________________________________________________________________
 
Wygrana chłopców w biegach przełajowych
czwartek, 06 kwietnia 2017 20:00

2 kwietnia br. w Rybakach (powiat łomżyński) odbył się Finał Igrzysk Grupy Zachodniej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Chłopcy z naszej szkoły w składzie: Bartosz Mazurek, Adrian Dobrydnio, Szymon Ruszczyk, Emil Jagielski (kl. IV), Szymon Deresz, Jakub Grabowski, Dawid Jarosz, Szymon Iżbicki (kl. V), Bartosz Kaczyński, Kacper Łepkowski, Damian Randzio, i Bartosz Poniatowski (kl. VI) zajęli I miejsce, zapewniając sobie awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w 8 kwietnia w Białymstoku.

Najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły w roczniku klas IV okazał się Bartosz Mazurek, który zajął indywidualnie I miejsce.

Nauczyciele wychowania fizycznego


__________________________________________________________________________
 
Wycieczka na narty
środa, 01 marca 2017 16:46


W piątek 18.02.2017 r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie na narty. O godzinie 8.00 zgromadziliśmy się pod szkołą, by stamtąd wyruszyć do Ośrodka WOSiR Szelment. Liczba osób z klas IV-VI wynosiła 45. Pojechało z nami też kilku uczniów z klas III.

Byliśmy bardzo podekscytowani na myśl o naszych zmaganiach na stoku. Niektórzy z nas po raz pierwszy mieli styczność z nartami, jednak wszyscy poradzili sobie znakomicie. Czas na stoku minął nam bardzo szybko i zanim się zorientowaliśmy musieliśmy jechać dalej. Kolejnym punktem wycieczki był McDonald’s, a następnie – KFC. Pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do Grajewa o 16:00.

Kierownikiem wycieczki był pan Tomasz Babul, a opiekunami były panie: Iwona Sypytkowska, Aleksandra Kuczyńska i Lidia Łepkowska. Instrukcji dotyczącej jazdy na nartach udzielił ks. Artur Dobrzyński za co serdecznie dziękujemy.


Opiekunowie i Uczniowie


__________________________________________________________________________
 
SZKOLNY TURNIEJ GRY W "DWA OGNIE" Z UDZIAŁEM KLAS III
czwartek, 05 stycznia 2017 18:15


W czwartek 15.12.2016 r. zakończył się zorganizowany przez świetlicę szkolną trwający 3 tygodnie turniej klas trzecich w "dwa ognie". Celem turnieju było zachęcenie uczniów do czynnego uprawiania sportu, promowanie zdrowej rywalizacji sportowej opartej na ustalonych regułach oraz umiejętności współdziałania z rówieśnikami w grupie.

Do turnieju przystąpiły drużyny z wszystkich klas trzecich i uzyskały następujące miejsca:
I miejsce - drużyna klasy III b
II miejsce - drużyna klasy III c
III miejsce - drużyna klasy III e
IV miejsce - drużyna klasy III f
V miejsce - drużyna klasy III a
VI miejsce - drużyna klasy III d.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci batoników i soczków lub owoców.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawca świetlicy - H. Wielgat
___________________________________________________________________
 
Wyjazd do Mikołajek
sobota, 26 listopada 2016 23:03


23 listopada grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe na basen do Mikołajek. Uczniowie mogli doskonalić umiejętność pływania. Był to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Celem wyjazdu było krzewienie kultury fizycznej wśród uczniów i integracja młodzieży. Zajęcia na pływalni pozwalającej pokonać własne lęki, rozwijają cechy motoryczne, korygują wady postawy, doskonale dyscyplinują i uczą odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za innych.

Uczniowie czuli się „jak ryby w wodzie”. Chętnie korzystali ze wszystkich atrakcji.

Opiekunowie wycieczki

Fot. A. Sokołowska

__________________________________________________________________________
 
Dzień Zdrowia i Sportu
wtorek, 01 listopada 2016 22:22


„Zdrowy styl życia”- pod takim hasłem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Zdrowia i Sportu”. Jego celem było promowanie wśród uczniów literatury dotyczącej sportu i zdrowego odżywiania, zainteresowanie ich zdrowym stylem życia oraz formami aktywnego wypoczynku.

Podczas uroczystości podsumowującej przedsięwzięcie młodzież miała okazję obejrzeć prezentację poświęconą odżywianiu i aktywności fizycznej, która wpływa na zdrowie człowieka. Uczniowie klas piątych pisali test wiedzy „Zdrowy styl życia”, a jego zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami. Na spotkaniu szkolna pielęgniarka przedstawiła kilka zasad mających wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie młodzieży. Uczniowie i nauczyciele mogli spróbować zdrowych przekąsek przygotowanych z warzyw, owoców, mleka i pełnoziarnistego pieczywa. Nad młodymi kucharzami opiekę sprawowała pani Paulina Jarząbek, szkolna intendentka. Aby zachęcić uczniów do aktywnego wypoczynku w tygodniu poprzedzającym akcję zostały przeprowadzone przez Lidię Łepkowską lekcje chodzenia z kijami – nordic walking. Instruktorka zumby, Olga Fiodorowicz, poprowadziła zajęcia z tej bardzo atrakcyjnej formy aktywności fizycznej.

Uroczystości towarzyszyła wystawa książek dostępnych w bibliotece szkolnej i MPB Oddział dla Dzieci w Grajewie oraz wystawa plakatów wykonanych przez uczniów – uczestników projektu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szkolnego Dnia Zdrowia i Sportu.


Lidia Łepkowska, Tomasz BabulGaleria
Fot. L. Pietrzykowska

__________________________________________________________________________
 
Sukces naszych szachistów
poniedziałek, 24 października 2016 23:26

23.10.2016 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach (drużynowe). Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Lenkiewicz z kl. VI d, Aleksander Rorbach z kl. V c. Sebastian Kurzątkowski z kl. V b i Filip Krajewski również z kl. V b. Chłopcy wygrali wszystkie partie zajmując I miejsce i zapewniając tym samym awans do półfinału wojewódzkiego.

Nieco słabiej powiodło się dziewczętom naszej szkoły, które uplasowały się na III miejscu. Drużyna dziewcząt: Eliza Gawecka kl. VI a, Aleksandra Strzałkowska kl. VI b, Dominika Markowska kl VI a i Kalina Kacprzak z kl. V b.

Gratulujemy!

Opiekun szachistów - T. Babul


__________________________________________________________________________
 
Brawa dla naszych sportsmenek!
piątek, 21 października 2016 18:58


Kolejny sukces dziewcząt z naszej szkoły - awansowały do Finału Grupy Zachodniej w Piłce Nożnej.

Skład drużyny: Agata Wilczyńska, Wiktoria Jakubik, Marta Duzikowska, Natalia Grabowska, Daria Krutul, Eliza Gawecka, Zuzanna Tokarzewska, rezerwowe: Weronika Złotkowska, Julia Płochocka, Wiktoria Szumowska i Martyna Jaworska.

Gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego

________________________________________________________________________________
 
Kolejne zwycięstwo naszych sportowców!
wtorek, 11 października 2016 20:05


Dnia 09.10.2016 r. w Nowogrodzie odbyły się Mistrzostwa Grupy Zachodniej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasi chłopcy zajęli I miejsce!

Skład zespołu:
1. Kacper Łepkowski VI a
2.Maciej Zyskowski VI d
3. Jakub Grabowski V d
4. Szymon Deresz V b
5. Kacper Zawistowski VI b
6. Bartosz Poniatowski VI b
7. Damian Stankiewicz VI b
8. Bartosz Kaczyński VI b
9. Oliwier Krzemiński VI d
10. Damian Randzio VI a

Gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego 

________________________________________________________________________________
 
Sportowe sukcesy
czwartek, 06 października 2016 18:57

W sobotę 1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Wąsoszu. Szkołę reprezentowali:

Drużyna dziewcząt:
1. Chudek Iga 2. Ciuszko Agnieszka 3. Grabowska Natalia 4. Gryczan Emilia 5. Guzowska Gabriela 6. Jakubik Wiktoria 7. Kosińska Oliwia 8. Niećkowska Wiktoria 9. Niedźwiecka Weronika 10. Obiedzińska Aleksandra 11. Płochocka Julia 12. Zagórska Magda

Drużyna chłopców:
1. Łepkowski Kacper 2. Kaczyński Bartosz 3. Stankiewicz Damian 4. Nowik Michał 5. Karwowski Cezary 6. Jarosz Dawid 7. Piaszczyński Patryk 8. Grabowski Jakub 9. Deresz Szymon 10. Mazurek Bartosz 11. Sierzputowski Szymon 12. Zyskowski Maciej 13. Lenkiewicz Patryk.

Drużyna chłopców zajęła I miejsce, a drużyna dziewcząt VI.

Naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów sportowych.

Nauczyciele wychowania fizycznego


Galeria
Fot. I. Zagórska


________________________________________________________________________________
 Internauto! Jesteś naszym

1897474
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Szukaj na stronie