Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Konkursy


Miejska Gra Literacka
poniedziałek, 25 czerwca 2018 06:39


W dniach 12 - 20 czerwca przeprowadzono Miejską Grę Literacką z nutką refleksji o przeszłości - w przyszłość ph. Zanurzeni w ojczystej literaturze i historii miejsc naszych. Jej organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie, a partnerami: Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci w Grajewie i Księgarnia „Alfa” w Grajewie. Autorami i koordynatorami gry były: Halina Muryjas-Rząsa, Lilla Pietrzykowska, Ewa Bobińska, Eulalia Haponik.

Cele gry, wpisującej się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, obejmowały:
- pokazanie uczniom historii Polski w powiązaniu z literaturą, historią szkoły i Grajewa;
-zdobywanie wiedzy i umiejętności przez uczniów poprzez działania twórcze;
-doskonalenie umiejętności współpracy w zespole przy osiąganiu celu;
-zachęcenie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta poprzez pokazanie miejsc, w których w czasie wolnym od nauki mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje;
-wzbudzenie refleksji nad rolą książki papierowej w dobie Internetu.

Do udziału w grze Organizatorki zaprosiły uczniów klas VI – 4 zespoły po 5 osób każdy. Oto skład klasowych drużyn wytypowanych przez nauczycieli polonistów (p. H. Muryjas-Rząsa, p. U. Bołonkowska, p. S. Łempicka):
klasa VI a - Gabriela Fidler, Martyna Jaworska, Julia Krzemińska, Martyna Mościcka, Julia Płochocka,
klasa VI b - Oliwia Dzięgielewska, Kalina Kacprzak, Olga Kalinowska, Filip Krajewski, Julia Świderska,
klasa VI c - Adam Korycki, Weronika Niedźwiecka, Aleksander Rorbach, Zuzanna Święćkowska, Weronika Wiśniewska,
klasa VI d - Gabriela Guzowska, Mateusz Nitkowski, Bartosz Ostrowski, Oliwia Staniszewska, Cezary Wróblewski.

Gracze rywalizowali drużynowo. Gra miała 4 etapy polegające na wykonaniu zadań w poszczególnych punktach: SP nr 4, Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie, księgarnia „Alfa”, Urząd Miasta Grajewo. Dotyczyły one: historii Szkoły na podstawie broszury „Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie”, pracy z tekstem literackim, działań twórczych w oparciu o literaturę, miejsc pamięci narodowej w Grajewie, historii i współczesności miasta oraz jego promocji.

Rozstrzygnięcie Miejskiej Gry Literackiej miało miejsce 21 czerwca 2018 r. na terenie Szkoły. Członkowie zwycięskiej drużyny otrzymali dyplomy, słowniki frazeologiczne, bony o wartości 50 zł, a pozostali uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Wszystko to było ufundowane przez organizatorów gry, Urząd Miasta Grajewo oraz sponsorów indywidualnych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim drużynom za uczestnictwo w tym przedsięwzięciu, a jednocześnie zachęcamy do podejmowania działań twórczych. Słowa uznania i podziękowania kierujemy również do podmiotów współpracujących oraz sponsorów.
Autorki gry


_________________________________________________________________
 
Powiało sukcesem, czyli o XV edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Językowego
niedziela, 24 czerwca 2018 15:37

W dniu 9 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie odbyła się jubileuszowa edycja Konkursu Literacko-Językowego, adresowanego do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych z terenu miasta Grajewo. Jej Organizatorkami, a zarazem autorkami zadań konkursowych były panie: Elżbieta Dąbrowska i Renata Samełko. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klas czwartych i 5 uczniów z klas piątych.

A oto najlepsi z najlepszych:

Klasy czwarte
I miejsce – Magdalena Karwowska kl. IV d
III miejsce – Rafał Karwowski, Krzysztof Karwowski kl. IV d, Bartosz Czajkowski  kl. IV b

Klasy piąte
I miejsce – Julia Kalinowska kl. V a
II miejsce – Karolina Świderska kl. V b
III miejsce – Lena Poniatowska kl. V b

Dyplomy i nagrody ufundowane przez Organizatora zostały wręczone podczas zakończenia roku szkolnego 2017/2018.

Gratulujemy zwycięzcom, ale też wszystkim uczestnikom tego niełatwego Konkursu. Organizatorkom serdecznie dziękujemy za trud włożony w jego przygotowanie, zaś fundatorowi nagród za ich zakup i przekazanie. Niewątpliwie jest to cenne działanie, toteż liczymy na jego kontynuację.


H. Muryjas-Rząsa

_________________________________________________________________
 
Konkurs „The Voice Kids”
piątek, 22 czerwca 2018 22:13


20 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się II edycja konkursu - najpopularniejszego programu rozrywkowego w Polsce THE VOICE KIDS. Najpierw odbyły się „Bitwy na głosy”, po których trenerzy i jury wyłonili najlepszych, którzy przeszli do finału. Mieli oni niełatwe zadanie do wykonania, ponieważ poziom był bardzo wysoki, jak podkreśliła przewodnicząca jury. Trenerom również nie było łatwo podjąć decyzji, gdyż oprócz rywalizacji, między uczestnikami i trenerami nawiązała się przyjaźń. Przeddzień konkursu odbyło się wspólne ognisko, na którym dziewczęta nie tylko piekły kiełbaski, ale również doskonaliły swoje piosenki w drużynach. Atmosfera była cudowna.

Finał konkursu „The Voice Kids” wygrała Maria Czapska z drużyny Edyty Górniak – Anieli Maliszewskiej. Nagrodę publiczności zdobyła Zofia Stankiewicz z drużyny Tomsona i Barona (Klaudia Karwowska i Magdalena Wojciechowska). Przyznano też dwa wyróżnienia. Otrzymały je: Emilia Grabowska i Maya Zyskowska. Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom konkursu. Niestety tak to w życiu już jest, że wygrywa najlepszy.

Podziękowania składam wszystkim sponsorom. Są to: Dyrektor szkoły Pan Karol Choynowski, Szef restauracji Gothic Cafe w Malborku – Pan Bogdan Gałązka, właściciel przedsiębiorstwa Usługowego w Grajewie Pan Andrzej Wojciechowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo, Pan Wojciech Dariusz Maleszewski.

Serdecznie pragnę podziękować Państwu Agnieszce i Robertowi Karwowskim za zorganizowanie dla uczestników konkursu wspaniałego ogniska w Boguszach. Trenerom: Anieli Maliszewskiej - Edycie Górniak, Klaudii Karwowskiej – Tomsonowi, Magdalenie Wojciechowskiej – Baronowi oraz Julii Graczewskiej – Dawidowi Kwiatkowskiemu dziękuję za ich ogromny trud, wysiłek, zaangażowanie oraz duży profesjonalizm. Dziękuję jury: Pani Beacie Dawid, Pani Elżbiecie Gadomskiej, Panu Pawłowi Górskiemu oraz uczennicom Martynie Kaczmarczyk i Sabinie Kuligowskiej za obiektywny i sprawiedliwy werdykt. Serdeczne podziękowania kieruję także do pań z obsługi, panów konserwatorów oraz Grajewskiego Centrum Kultury.Organizator konkursu - Anna Maleszewska


_________________________________________________________________
 
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR" 2018
czwartek, 21 czerwca 2018 13:47
16 marca 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR". W konkursie wzięło udział 108 uczniów.

BARDZO DOBRY wynik osiągnęli:

GAZOWSKI MATEUSZ KL. II A
KARWOWSKI KRZYSZTOF KL. IV D
KARWOWSKA MAGDALENA KL. IV D

Wyróżnienia zdobyli:
ZAGÓRSKI ANTONI KL. II A
POLAKOWSKI BARTOSZ KL. III C
RAFAŁ KARWOWSKI KL. IV D
DUDZIŃSKI PIOTR KL. IV E
KOZŁOWSKA MARTA KL. IV D
SWIDERSKA KAROLINA KL. V B
RYCEWICZ IGOR KL. V A
PONIATOWSKA LENA KL. V B
NITKOWSKI MATEUSZ KL. VI D
KALINOWSKA IZABELA KL. VII D

Wyżej wymienionych uczniów do konkursu przygotowały panie: Joanna Rydzewska, Anna Kłos, Alicja Sulima, Ewa Wojciechowska, Ewa Wróbel i pan Sławomir Obrycki.

Nagrody wyżej wymienionym uczniom zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
Koordynatorzy – Joanna Waniewska, Anna Gryczkowska


______________________________________________________________________________
 
Szkolna Liga Tenisa Stołowego na finiszu
czwartek, 21 czerwca 2018 13:42


W środowe popołudnie w hali sportowej MOSiR odbyło się podsumowanie II edycji Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach grały trzy dziewczęta i jedenastu chłopców z różnych klas. Rozegrali oni pięć turniejów, które pozwoliły na wyłonienie najlepszych.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Elina Pawliv przed Oliwią Górecką i Wiktorią Porsewą – wszystkie z klasy VII b. Natomiast wśród chłopców najlepszym okazał się Maciej Puhacewicz z klasy VI c, który wyprzedził Adriana Krasińskiego i Daniela Puhacewicza. Kolejne miejsca zajęli: Patryk Piaszczyński, Dawid Nowakowski, Piotr Budrewicz, Maciej Zyskowski i Bartosz Kaczyński. Ze względu na małą ilość gier nie sklasyfikowano Patryka Lenkiewicza, Marcina Poniatowskiego, Jakuba Sztyblewskiego i Michała Jastrzębskiego. Najlepsi otrzymali z rąk dyrektora Karola Choynowskiego puchary i okolicznościowe medale. Organizatorem rozgrywek był p. Wiesław Jerulank, a sędzią głównym - p. Eugeniusz Skibniewski trener II ligowej drużyny MOSiR Grajewo. Wszystkie turnieje odbyły się w gościnnej hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W przyszłym roku szkolnym odbędzie się III edycja turnieju.Fot. W. Jerulank

_________________________________________________________________
 
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO EKO-PLANETA
wtorek, 19 czerwca 2018 16:45

 

W konkursie brało udział 27 uczniów klas IV, V i VI. Najlepsze wyniki uzyskali:

W kategorii ”Maluch”
Bardzo dobry wynik
Krzysztof Karwowski kl. IV d

Wyróżnienia
Rafał Karwowski kl. IV d,
Gabriela Żylińska kl. IV f,
Kacper Lekenta kl. IV d,
Zofia Stankiewicz kl. IV e,
Weronika Czajkowska kl. IV a,
Karolina Kwiesielewicz kl. IV e,
Szymon Kochanowski kl. IV b,
Hanna Tyszkiewicz kl. IV d

W kategorii „Adept”
Bardzo dobry wynik
Marta Pawełkowska kl. V b

Wyróżnienia
Lena Poniatowska kl. V b
Kalina Kacprzak kl. VI b

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


B. Wardaszka, G. Mroczkowska


_______________________________________________________________________
 
Sukcesy w międzyszkolnych konkursach językowych
niedziela, 17 czerwca 2018 22:37


W ostatnich tygodniach odbyły się dwa międzyszkolne konkursy językowe. Pierwszy z nich - „Word Perfect” - został zorganizowany przez anglistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie, a nasza drużyna w składzie: Martyna Prostko i Martyna Dudzicka z klasy III d oraz Jakub Zyskowski z klasy II b zajęła III miejce i wykazała się dużą znajomością angielskiego słownictwa, a także bezbłędnie potrafiła podać brytyjskie odpowiedniki amerykańskich słów!

Kolejny - „Międzyszkolny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych” - został zorganizowany przez anglistów z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie, a nasi uczniowie stanęli na najwyższych stopniach podium.
Test o krajach anglojęzycznych najlepiej napisał Jakub Zyskowski z kl. II b, a II miejsce zajęła Maria Rydzewska również z klasy II b.
Największą wiedzą o krajach niemieckojęzycznych wykazała się Martyna Dudzicka z kl. III d, a II miejsce zajęła Aleksandra Wiśniewska.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


Anglistki i germanistki


_________________________________________________________________
 
Mistrzów ortografii już znamy!
sobota, 16 czerwca 2018 09:07


13 czerwca 2018r. został przeprowadzony SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” dla uczniów klas piątych i szóstych.

Niełatwe dyktanda ułożone przez nauczycieli polonistów wyłoniły zwycięzców. Oto najlepsi z najlepszych:

Klasy V
Mistrz
Karolina Świderska kl. V b
Wicemistrz
Julia Kalinowska kl. V a, Marta Pawełkowska kl. V b

Klasy VI
Mistrz
Gabriela Wiśniewska kl. VI b, Jakub Zyskowski kl. VI d
Wicemistrz
Natalia Sienkiewicz kl. VI c, Bartosz Ostrowski kl. VI d

Niezależnie od tego Komisja przyznała:
- 2 równorzędne trzecie miejsca – Igor Dudzicki kl. V c, Patryk Zawistowski kl. V c;
- trzecie miejsce Oldze Kalinowskiej z klasy VI b.

Tradycyjnie już „Mistrzowie" i „Wicemistrzowie" otrzymają pamiątkowe medale. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników konkursu.


Nauczyciele poloniści


_________________________________________________________________
 
Warto mieć pasje…
wtorek, 12 czerwca 2018 19:37

Dzięki pasji i zdolnościom plastycznym Martyna Pietrzak z kl. III c gimnazjum zdobywa kolejne zaszczytne tytuły. Tym razem zdobyła wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy” (edycja IX 2018). Ogłoszenie wyników nastąpi 21 czerwca, ale Martyna już może cieszyć się swoim sukcesem.

Pamiętajmy więc, że pasje, hobby, przyjemności są kopalnią siły, energii i szczęścia, kreują naszą osobowość i wpływają na nasz ciągły rozwój. Gratulujemy!


Szkolny koordynator - I. Konopko

_________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
wtorek, 12 czerwca 2018 06:01
4 czerwca 2018 roku odbył się konkurs z języka angielskiego, w którym uczniowie mogli pochwalić się znajomością faktów o krajach anglojęzycznych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy, a także zachęcenie do poszukiwania informacji o krajach anglojęzycznych w różnorodnych źródłach. Test składał się z 29 pytań, a najlepszymi okazali się:

I miejsce – Karolina Świderska kl. V b
II miejsce – Marta Pawełkowska kl. V b
III miejsce – Aleksander Rorbach kl. VI c

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zapewne wiedzą, jak ma na imię królowa Wielkiej Brytanii?


E. Gołaszewska

_________________________________________________________________
 
Kolejny sukces Igora
środa, 06 czerwca 2018 16:54


Miło nam poinformować, że Igor Borawski z klasy V b (zwycięzca etapu miejskiego) 25 maja 2018 r. reprezentował miasto Grajewo i naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich XXXI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BAJE, BAJKI, BAJECZKI” i zajął zaszczytne III miejsce w kategorii klas V-VII. Jesteśmy dumni z osiągnięć Igora i życzymy dalszych sukcesów.

U. K. Bołonkowska

_________________________________________________________________
 
Miejska gra literacka
wtorek, 05 czerwca 2018 06:13


Uczniów klas VI zapraszamy do udziału
w MIEJSKIEJ GRZE LITERACKIEJ
z nutką refleksji o przeszłości - w przyszłość
ph.
Zanurzeni w ojczystej literaturze i historii miejsc naszych.


Autorzy i koordynatorzy gry:
Halina Muryjas-Rząsa, Lilla Pietrzykowska, Ewa Bobińska, Eulalia Haponik
Nauczyciele typujący drużyny:
p. Halina Muryjas-Rząsa, p. Urszula Bołonkowska, p. Sabina Łempicka

_______________________________________________________________
 
Podwójny sukces Martyny
poniedziałek, 28 maja 2018 17:32


Martyna Pietrzak z klasy III c oddziału gimnazjalnego znalazła się w gronie laureatów X edycji Międzydiecezjalnego Konkursu "Święci i bohaterowie Naszej Ziemi", która w bieżącym roku szkolnym przebiegała pod hasłem „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty".

W Konkursie uczestniczyło 31 szkół, wpłynęły 193 prace. Martyna wykonała pracę plastyczną o bł . M. Biernackiej i napisała utwór literacki o św. A. Boboli (opiekun pan W. J. Koniecko). Obie prace nie miały sobie równych i zajęły I miejsce w kategorii gimnazjum.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez J. E. Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, J. E. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Łomża.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.


Szkolny koordynator - I. Konopko


_________________________________________________________________
 
Sukces Krzysztofa
niedziela, 27 maja 2018 13:16


W czwartek 24 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/18, na które przybyli laureaci wraz z opiekunami i rodzicami, dyrektorzy szkół, przewodniczący komisji wojewódzkich oraz zaproszeni goście z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku. W tym gronie znalazł się uczeń naszej szkoły Krzysztof Sztabiński z kl. VII b - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, przygotowany przez panią Joannę Waniewską.

Serdecznie gratulujemy Krzysztofowi i życzymy dalszych sukcesów.


Fot. Państwo Sztabińscy

_________________________________________________________________
 
Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego
niedziela, 20 maja 2018 14:06


32 uczniów z klas IV-VI naszej szkoły brało udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego "Galileo" . Trzech uczniów otrzymalo wyróżnienia:
Bartosz Czajkowski kl. IV b - uczeń p. Elizy Gołaszewskiej
Damian Żemajtys kl. VI b - uczeń p. Agnieszki Sokołowskiej
Filip Krajewski kl. VI b - uczeń p. Agnieszki Sokołowskiej


Fot. A. Sokołowska


_________________________________________________________________
 
II Szkolny Konkurs Pięknego Opowiadania Baśni
wtorek, 15 maja 2018 16:36


14 maja w bibliotece odbył się II Szkolny Konkurs Pięknego Opowiadania Baśni. Celem konkursu było:
• zaakcentowanie Tygodnia Bibliotek 2018 „(Do)wolność czytania”,
• rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów baśniami,
• ukazanie poznawczych i wychowawczych wartości baśni: piękna, dobra, prawdy, miłości, przyjaźni,
• kształtowanie umiejętności wypowiadania się w rozwiniętej i uporządkowanej formie z zastosowaniem elementów techniki języka mówionego.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Zadaniem uczniów było wybranie baśni i nauczenie się pięknego opowiadania z zastosowaniem pauzy, tempa i odpowiedniej intonacji. Każdy z uczestników walczył o indywidualne zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej.

Uczniowie zaskoczyli nowymi, mało znanymi tytułami baśni, co wzbudziło duże zainteresowanie słuchaczy. Konkursowi towarzyszyła wystawa książek pod hasłem „Dawno, dawno temu…”

Prezentacje oceniała Komisja konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Aleksandra Monika Kuczyńska, pani Ewa Mieczkowska i pani Dorota Poniatowska.


NAGRODY otrzymują:

Kategoria: klasy IV
Krystian Gałaszewski kl. IV c
Krzysztof Karwowski kl. IV d
Rafał Karwowski kl. IV d

Kategoria - klasy V
Marta Pawełkowska kl. V b
Karolina Świderska kl. V b

Kategoria - klasy VI
Kalina Kacprzak kl. VI b
Oliwia Dzięgielewska kl. VI b

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom języka polskiego bardzo dziękujemy,
a nagrodzonym gratulujemy.


Organizatorki: L. Pietrzykowska i E. Czaplicka


_________________________________________________________________
 
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
wtorek, 15 maja 2018 06:36

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV – VI do udziału w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych.

Konkurs odbędzie się 4 czerwca 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 13:40.

Zgłoszenia do konkursu przyjmują panie: Eliza Gołaszewska, Agnieszka Sokołowska, Dorota Zabłocka do 30 maja 2018 r.

Nauczyciele języka angielskiego

_____________________________________________________________________
 
Międzyklasowy Turniej Czytelniczo- Biblioteczny
piątek, 11 maja 2018 06:00


„Czytanie jest modne” – takie hasło przyświecało w tym roku obchodom w naszej szkole Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich mającemu zachęcić dzieci i młodzież do czytania oraz przypominać o roli bibliotek i książki w życiu człowieka. Zgodnie z tym hasłem biblioteka zaprosiła swoich czytelników do wspólnej zabawy i udziału w Międzyklasowym Turnieju Czytelniczo-Bibliotecznym.

Celem konkursu było promowanie wizerunku „człowieka oczytanego”, kształtowanie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy literackiej i bibliotecznej, ćwiczenia szybkiego kojarzenia faktów oraz wyrabiania umiejętności współdziałania i rywalizacji w grupie. Do udziału w Turnieju zaproszeni zostali nastolatkowie z klas VI i VII, którzy utworzyli siedem zespołów reprezentujących przedstawicieli swoich klas. Drużyny rywalizowały ze sobą w różnorodnych konkurencjach. Były m.in. kalambury, testy wiedzowe zawierające pytania dotyczące literatury znanych pisarzy i ich książek, rebusy oraz cytaty z książek dla młodzieży. Nagrodą był dokument wydany przez Dyrektora Szkoły gwarantujący dzień wolny od pytania, niezapowiedzianych sprawdzianów i kartkówek. Oto wyniki turnieju:

W kategorii klas VI:
I miejsce kl. VI b (Oliwia Dzięgielewska, Kalina Kacprzak)– 27 p. 
II miejsce kl. VI c (Joanna Popowska, Patrycja Kuczyńska)– 21 p. 
III miejsce kl. VI a (Martyna Jaworska, Julia Płochocka)– 19 p. 


W kategorii klas VII
I miejsce kl.VII a (Weronika Dziejma, Michalina Fajfer, Karolina Kozicka)– 31 p. 
II miejsce kl.VII b (Oliwia Górecka, Zuzanna Matysiewicz, Wiktoria Porsewa)-24 p.
III miejsce kl.VII d (Rafał Górski, Hubert Jabłoński, Oskar Parchucik)–21 p.

Glejt gwarantujący dzień wolny od pytania, niezapowiedzianych sprawdzianów i kartkówek otrzymuje klasa VI b i VII a.

GRATULUJEMY!

Organizatorzy: I. Bukrejewska, A.Deresz-Armata, A. Joka  


Fot. I. Bukrejewska


_________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Ortograficzny Miszmasz dla klas czwartych rozstrzygnięty
poniedziałek, 07 maja 2018 16:02


Dnia 24 kwietnia 2018 roku odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV. Zgłosiło się 34 uczestników chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Najwyższy wynik i tym samym tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymał
Rafał Karwowski z klasy IV d.

I miejsce wywalczyła Maja Ziobroniewicz z klasy IV e
II miejsce zdobyła Hanna Tyszkiewicz z klasy IV d
III miejsce zajęła Magdalena Karwowska z klasy IV d.

Niewiele mniej punktów otrzymali uczniowie, którym komisja konkursowa przyznała wyróżnienia. Wiedzą i umiejętnościami wyróżnili się:

Anna Prostko z klasy IV d
Bartosz Czajkowski z IV b
Paulina Popowska z IV f
Emilia Grabowska z IV d
Adam Joka z IV e
Damian Krutul z IV c
Karolina Kwiesielewicz z IV e
Zofia Stankiewicz z IV e
Maya Zyskowska z IV d
Filip Surażyński z IV c
Sylwia Sikora z IV d
Krzysztof Karwowski z IV d
Bruno Poniatowski z IV e
Jakub Sztabiński z IV c
Weronika Czajkowska z IV a.


Tegorocznym zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy wytrwałości w zgłębianiu trudności ortograficznych języka polskiego. Podziękowania i gratulacje należą się również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. DziękujemyOrganizatorzy konkursu: Beata Szewczyk i Anna Joka


_______________________________________________________________________________
 
Konkurs o generale Władysławie Andersie
poniedziałek, 07 maja 2018 07:07


W naszej szkole z udziałem uczniów klas VI i VII odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Gen. Władysław Anders – wielki Polak XX wieku” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży.

Test najlepiej napisali: Adam Korycki VI c , Aleksander Rorbach VI c i Oliwia Dzięgielewska VI b. Kolejne miejsca zajęli: Julia Jarosz VI b, Zuzanna Tokarzewska VII d, Kalina Kacprzak VI b, Damian Chmielewski VII a, Adrian Masłowski VII a, Weronika Dziejma VII a, Patryk Lenkiewicz VII d, Klaudia Cichorska VII d, Daniel Sarnacki VI c, Natalia Krymska VI b, Aleksandra Wierzchowska VII a, Natalia Grabowska VII d, Wiktoria Niećkowska VII d, Daria Krutul VII d, Krzysztof Blaszko VII d, Maciej Zyskowski VII d, Kamil Rutkowski VI c, Natalia Sienkiewicz VI c, Gabriela Fidler VI a, Julia Sienicka VII d, Hubert Jabłoński VII d, Jakub Stankiewicz VII a, Wiktoria Gibniewska VI a.

Pierwsza czwórka uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Jednak w tym czasie przebywać będą na wycieczce szkolnej. Wojewódzka Komisja Konkursowa zadecydowała, że do Łomży pojadą:
Damian Chmielewski, Adrian Masłowski i Weronika Dziejma, Patryk Lenkiewicz. Finał odbędzie się 26 maja.

Wielkie gratulacje dla wszystkich i powodzenia w kolejnym etapie.

Szkolne eliminacje przygotowała i przeprowadziła Komisja w składzie: p. Wiesław Jerulank – przewodniczący, p. Anna Beata Bukowska i p. Lilla Pietrzykowska – członkowie._______________________________________________________________________________
 
„Twoja ulubiona opowieść biblijna” - weź udział w konkursie
piątek, 27 kwietnia 2018 21:26


Zapraszamy do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu. Zwycięzcy konkursu otrzymają cenne nagrody, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2019. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych. Prace konkursowe – wykonane dowolną techniką – na arkuszu papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy złożyć do 10 czerwca 2018 r.

Przypominamy, że prace naszych uczniów: B. Mazurka i I. Borawskiego nagrodzone były we wcześniejszych edycjach konkursu.

Szczegóły na stronie: http://crl.org.pl/aktualnosci/glowna/tuob


I.Konopko


_________________________________________________________________
 
Konkurs ekologiczny „Ratujmy planetę Ziemię”
czwartek, 26 kwietnia 2018 23:08


23 kwietnia z okazji obchodzonego Dnia Ziemi, w naszej szkole już po raz kolejny odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem „Ratujmy planetę Ziemię”. Uczestniczyło w nim 25 uczniów z klas szóstych. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Filip Krajewski kl. VI b
II miejsce – Wojciech Szewczyk kl. VI d
III miejsce – Gabriela Fidler kl. VI a, Kalina Kacprzak kl. VI b, Martyna Mościcka kl. VI a, Bartosz Ostrowski kl. VI d, Cezary Wróblewski kl. VI d.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


B. Wardaszka, G. Mroczkowska


_________________________________________________________________
 
Wyniki zabawy frazeologicznej
środa, 25 kwietnia 2018 23:29

Zadaniem uczestników zabawy frazeologicznej było dobranie do podanych związków frazeologicznych ich objaśnień. Oto lista uczniów nagrodzonych:

Kalina Kacprzak VI b
Natalia Krymska VI b
Magdalena Obrycka VI b
Natalia Chorosz VI d
Rafał Karwowski IV d
Anna Prostko IV d
Maya Zyskowska IV d
Natalia Jabłońska IV d
Julia Świderska VI b
Filip Krajewski VI b
Kamil Dąbrowski VI b
Paulina Cybula VI d

Gratulacje!
L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________________
 
Weź udział w konkursie
środa, 25 kwietnia 2018 20:25
Biblioteka SP nr 49 w Białymstoku zaprasza uczniów klas 0 - VII oraz oddziałów przedszkolnych do udziału w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Bajki i baśnie".

Prace plastyczne należy dostarczyć do 21 maja 2018 r.


_____________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Pięknego Opowiadania Baśni
wtorek, 24 kwietnia 2018 23:44


Opowiedz mi proszę tamtą baśń, zaczaruj mój świat, jeszcze raz…

BIBLIOTEKA SZKOLNA
zaprasza uczniów klas IV – VI
do udziału
w II edycji Szkolnego Konkursu Pięknego Opowiadania Baśni.L. Pietrzykowska, E. Czaplicka

_____________________________________________________________________
 
„Na szlaku przygód książkowych” – wyniki konkursu
wtorek, 24 kwietnia 2018 21:22W marcu został ogłoszony Szkolny Konkurs Plastyczny ph. „Na szlaku przygód książkowych”, którego celem było:
- zaakcentowanie obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich "Czytanie uszczęśliwia",
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci,
- pobudzanie wyobraźni i fantazji małego czytelnika,
- propagowanie literatury dla dzieci,
- prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej przygód bohatera ze swojej ulubionej książki.

Komisja konkursowa biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematyką konkursu, pomysłowość, oryginalność, walory artystyczne i estetykę wykonania przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

NAGRODY GŁÓWNE
Wiktoria Borys kl. II d
Laura Budna kl. II b
Zuzanna Kruszewska kl. II b
Zofia Lewczuk kl. II a
Julian Łapiński kl. II b
Gabriel Mróz kl. II b
Kacper Płachciński kl. II a
Weronika Ruszczyk kl. II c
Maja Uziębło kl. III a
Alicja Wróblewska kl. II c

WYRÓŻNIENIA
Bartosz Chmielewski kl. II d
Oliwia Jarosz kl. II c
Izabela Krymska kl. II c
Bartosz Matysiewicz kl. II d
Paulina Popławska kl. II a
Kacper Zalewski kl. II c

Gratulujemy!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej i oglądania pięknych prac wykonanych przez naszych najmłodszych czytelników.


L. Pietrzykowska i E. Czaplicka

_______________________________________________________________
 
Konkurs na „Rebus literacki” – ROZSTRZYGNIĘTY!
wtorek, 24 kwietnia 2018 20:43


23 kwietnia obchodziliśmy „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”. Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła konkurs na „Rebus literacki”. 24 kwietnia komisja konkursowa oceniła prace biorąc pod uwagę: zgodność wykonanych prac z regulaminem, poprawność merytoryczną, pomysłowość, czytelność przekazu oraz estetykę wykonania. W wyniku konsultacji, jury przyznało nagrody rzeczowe:

I miejsce - Natalia Popowska z kl. IV b
II miejsce – Anna Prostko z kl. IV d
III miejsce – Gabriela Żabińska z kl. IV f i Joanna Popowska z kl. VI c

Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone podczas najbliższego apelu.

Zachęcamy Was obejrzenia prac konkursowych i rozwiązania rebusów, które prezentowane będą na korytarzu szkolnym. Powodzenia.


I. Bukrejewska   


_________________________________________________________________
 
Konkurs recytatorski "Baje, bajki, bajeczki..."
niedziela, 22 kwietnia 2018 18:46


19 kwietnia 2018 r. już po raz trzydziesty pierwszy w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki”. Każdy z uczestników prezentował interpretację jednego utworu literackiego. Komisja Konkursowa, biorąc pod uwagę dostosowanie repertuaru do wieku i wrażliwości emocjonalnej dziecka, formę prezentacji, wyrazistość mowy oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała uczniom naszej szkoły następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria kl. I – III:
I miejsce - Zuzanna Kruszewska kl. II b (nauczyciel - p. Barbara Rogalska)
III miejsce - Lena Kosielska kl. II a (nauczyciel - p. Joanna Rydzewska)
Wyróżnienie - Antoni Wasilewski kl. I a (nauczyciel - p. Jadwiga Laszczkowska)

Do eliminacji wojewódzkich w tej kategorii wiekowej została zakwalifikowana Zuzanna Kruszewska z kl. II b.

Kategoria klas IV - VI:
I miejsce: Igor Borawski kl. V b (nauczyciel p. Urszula Krystyna Bołonkowska)
II miejsce: Oliwia Dzięgielewska kl. VI b (nauczyciel - p. Halina Muryjas-Rząsa)

Do eliminacji wojewódzkich w tej kategorii wiekowej został zakwalifikowany Igor Borawski z kl. V b.

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 25 maja br. w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku przy ul. św. Rocha 14.


Fot. E. Kruszewska   


_________________________________________________________________
 
Wyniki konkursów religijnych
wtorek, 17 kwietnia 2018 06:18

 

Wyniki XVI Szkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej – List do Tytusa

I miejsce – nie przyznano
II miejsce -Izabela Kalinowska – VII d
II miejsce: Łucja Sendrowska – VII d
III miejsce: Marta Pawełkowska – V b
III miejsce: Aleksandra Obiedzińska – VII d

Wyróżnienie: Agnieszka Ciukszo – V b
Wyróżnienie: Zuzanna Tokarzewska - VII d

Dyplom uznania: Maciej Zyskowski – VII d
Dyplom uznania: Wiktoria Niećkowska – VII d
Wiktoria Jakubik – VII d
Natalia Grabowska – VII d
Daria Krutul – VII d
Julia Sienicka – VII d
Weronika Niedźwiecka – VI c
Mateusz Nitkowski – VI d
Kalina Kacprzak – VI b
Oliwia Dzięgielewska – VI b
Krzysztof Blaszko – VII d
Oliwia Czaplicka – VI c
Wiktoria Olszewska – VI c
Weronika Wiśniewska – VI c
Gabriela Fidler – VI a
Natalia Sienkiewicz – VI c
Weronika Dziejma – VII a
Patrycja Rydzewska – VII d
Julia Jarosz – VI b

Wyniki III Konkursu Wiedzy Biblijnej – Wędrówki po Ewangelii św. Łukasza - oddziały gimnazjalne

1. Magdalena Zalewska – III c
2. Natalia Kozicka – III c


Dziękujemy za trud zgłębiania Słowa Bożego. Życzymy odważnego prezentowania wartości i treści religijnych.


I. Konopko


__________________________________________________________________________
 
"Książki dobre jak czekolada"
środa, 11 kwietnia 2018 16:02
12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady.
Tego dnia ZAPRASZAMY naszych czytelników
do udziału w konkursie czytelniczym


Co należy zrobić?
1. Przeczytaj książkę polecaną przez dziewczęta z Koła czytelniczo-medialnego R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady”.
2. Przyjdź do biblioteki i poproś o druk z testem.
3. Pisemnie odpowiedz na pytania dotyczące lektury.
4. Podpisz swój test nazwiskiem i imieniem oraz klasą.
5. Wrzuć wypełniony quiz do skrzynki znajdującej się w bibliotece (budynek B).
Prawidłowe rozwiązania wezmą udział w losowaniu nagród.


I. Bukrejewska


_________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs „Z polszczyzną za pan brat”
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 18:12


Dnia 5 kwietnia 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs „Z polszczyzną za pan brat”. W zmaganiach udział wzięło 23 uczniów z klas VII i oddziałów gimnazjalnych.

Tytuł OMNIBUSA zdobył Krzysztof Sztabiński z klasy VII b,
uczeń pani Urszuli Buczyńskiej.
Gratulujemy!


W klasyfikacji klas III gimnazjalnych:
I miejsce zdobyła Aleksandra Popowska ucz. kl. III c,
II miejsce uzyskała Justyna Prostko ucz. kl. III d,
III miejsce zajęła Magdalena Zalewska ucz. kl. III c.
Przygotowującym uczennice był pan Waldemar Koniecko.

W klasyfikacji klas II gimnazjalnych:
I miejsce uzyskał Jakub Zyskowski ucz. kl. II b,
II miejsce zajęła Weronika Surawska ucz. kl. II b.
Przygotowującą uczniów była pani Agnieszka Ramotowska.
III miejsce zdobył Hubert Dereszewski ucz. kl. II c.
Przygotowującym ucznia był pan Waldemar Koniecko.

W klasyfikacji klas VII:
I miejsce zajęła Izabela Kalinowska ucz. kl. VII d,
II miejsce uzyskała Zuzanna Chodorowska ucz. kl. VII d,
III miejsce zdobył Jakub Samełko ucz. kl. VII b.
Przygotowującą uczniów była pani Urszula Buczyńska.

Organizatorki konkursu panie Agnieszka Ramotowska i Anna Joka
serdecznie gratulują osiągniętych wyników.


_________________________________________________________________
 
Trzy brązowe medale trafiły do SP4 w Grajewie
sobota, 07 kwietnia 2018 08:14


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie zdobyli trzy brązowe medale w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Pangea".

W konkursie wzięło udział prawie 12 tysięcy uczniów z całej Polski. Do finału, który odbył się 6 kwietnia w Warszawie, zakwalifikowało się tylko 150 osób. Ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie aż troje uzyskało wyniki, które pozwoliły wziąć udział w zmaganiach matematycznych. Byli to: Weronika Wiśniewska i Aleksander Rorbach z klasy VI c oraz Kamil Michał Dąbrowski z klasy VI b. Do konkursu przygotowała ich p. Marta Lenkiewicz.

Na młodych matematyków czekało 30 zadań, które musieli rozwiązać w przeciągu 90 minut. Po tym czasie nastąpiła uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Brązowe medale to bardzo duże wyróżnienie, gdyż jest to osiągnięcie na szczeblu ogólnopolskim i znalezienie się w 30 najlepszych uczniów w Polsce.

Uczniom oraz p. Marcie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


P. Wiśniewska


_________________________________________________________________
 
Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II 2018
poniedziałek, 26 marca 2018 21:22


W poniedziałek br. po raz kolejny odbyła się Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II – największym Polaku naszych czasów. Ze znajomością życiorysu, nauczania i pontyfikatu zmagało się 5 uczestników z klas IV-VI (poziom I) oraz 5 uczniów z poziomu II – kl. VII i III gimnazjum. Absencja chorobowa uniemożliwiła wzięcie udziału kolejnym 8 osobom. Na wyniki poczekamy do 15 maja br.

Olimpiada polegała na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi od A do D. Każde pytanie miało co najmniej jedną poprawną odpowiedź. Każdy uczeń przed olimpiadą otrzymuje tyle punktów, ile ma decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Za każdą poprawną odpowiedź dopisuje się do otrzymanej sumy 1 punkt, za fałszywą (-1) punkt. Dodatkowo uczeń ma możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów. Olimpiady „Olimpus” coraz częściej umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.

Życzymy sukcesów.

Karwowski Krzysztof kl. IV d
Karwowski Rafał kl. IV d
Siedlecka Wiktoria kl. VI a
Sienkiewicz Natalia kl. VI c
Wiśniewska Weronika kl. VI c
Obiedzińska Aleksandra kl. VII d
Sendrowska Łucja kl. VII d
Sienicka Julia kl. VII d
Tokarzewska Zuzanna kl. VII d
Grzybek Zofia kl. III a gimnazjumI. Konopko

_________________________________________________________________
 
Sukcesy naszych uczniów
poniedziałek, 26 marca 2018 19:39


23 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta Grajewo odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Oto sukcesy naszych uczniów:

II grupa wiekowa
(uczniowie szkół podstawowych klas VII oraz gimnazjów klas II i III):

I miejsce – Dudzicka Martyna – SP 4
III miejsce – Samełko Jakub – SP 4

Opiekunem uczniów jest pan Leszek Wojciech Arciszewski.

Prawo startu w eliminacjach powiatowych posiadają laureaci dwóch pierwszych miejsc (w każdej grupie) z terenu miasta.

Zwycięzcy będą reprezentować swoje szkoły w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 28 marca 2018 r. (środa) o godz. 10.00 w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie ul. Konstytucji 3 Maja 36.

Nagrody i materiały promocyjne zostały ufundowane przez Urząd Miasta Grajewo.


Fot. UM Grajewo
_________________________________________________________________
 
Szkolne Święto Matematyki 2018
czwartek, 22 marca 2018 23:55


20 marca 2018 r. odbyło się w naszej szkole Święto Matematyki, w którym uczniowie klas VII i II gimnazjalnych - zmagali się z zadaniami matematycznymi i logicznymi. Uczestnicy musieli wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością koncentracji oraz dobrą pamięcią podczas rozwiązywania przygotowanych zadań. W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła klasa II a, która w nagrodę otrzyma dzień wolny od pytania i nagrodę - niespodziankę od Dyrektora Szkoły! Najlepsze zespoły z każdej z klas zostaną nagrodzone ocenami bardzo dobrymi z matematyki. Zwycięzcom gratulujemy!Organizatorzy: Wiesława Konopka, Ewa Wojciechowska, Sławomir Obrycki

_________________________________________________________________
 
Konkurs na rebus literacki
środa, 21 marca 2018 22:27


BIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA

konkurs na rebus literacki dla klas IV – VI.

Należy stworzyć rebus, którego rozwiązaniem jest tytuł dowolnej książki.

Rebus trzeba narysować na pasku papieru o wymiarach 50 x 20 cm

(mogą to być dwie połączone kartki z małego bloku rysunkowego).

Prace należy złożyć do 9 kwietnia 2018 r.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

_________________________________________________________________
 
"Czytanie jest the best!"
środa, 21 marca 2018 01:12

Przypominamy uczniom, nauczycielom i rodzicom
o trwającym konkursie "Czytanie jest the best!".


Prace należy dostarczyć do 4 kwietnia 2018 r. do bibliotek szkolnych.

 

_____________________________________________________________________________
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ph. Symbole związane z obchodami Dnia Św. Patryka.
niedziela, 18 marca 2018 21:47


I miejsce - Julita Łukowska kl.IV e
II miejsce - Igor Borawski kl. V b
III miejsce - Natalia Krymska kl. VI b
Wyróżnienie - Gabriela Wiśniewska kl. VI b i Oliwia Kosińska kl. VI b.


Zwycięzcom gratulujemy.


Organizatorki: Agnieszka Sokołowska, Eliza Gołaszewska, Dorota Zabłocka.

_________________________________________________________________
 
Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg"
piątek, 16 marca 2018 17:48


Spore sukcesy odnieśli nasi uczniowie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”. W kategorii "Test" wyróżnienie na szczeblu krajowym uzyskała Magdalena Zalewska z klasy III c, które oznacza czwarte miejsce w Polsce. Bardzo dobry wynik osiągnęli Paweł Aleksandrowicz z klasy III b i Jakub Samełko z klasy VII b, co daje im piąte miejsce w konkursie. W eliminacjach szkolnych w listopadzie na szczeblu szkół podstawowych w konkursie udział wzięło 33 uczniów, a na poziomie gimnazjum 6 z „Czwórki”. Ogółem w skali kraju było ponad 8 tysięcy uczestników ze szkół różnego typu.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali od organizatorów nagrody, które zostaną wręczone podczas szkolnej imprezy literacko – historycznej w kwietniu. Do udziału w konkursie uczniów zachęcił p. Wiesław Jerulank.


Fot. L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Mistrz Ortografii
piątek, 16 marca 2018 16:47


W lutym odbył się w naszej szkole konkurs ortograficzny przeznaczony dla uczniów klas gimnazjalnych oraz klas siódmych. Wybrani - NAJLEPSI - młodzi ludzie zmierzyli się z trudnym tekstem dyktanda.

Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII po raz drugi wywalczyła
Magdalena Zalewska z kl. III c.


W kategoriach poszczególnych roczników wyłoniono zwycięzców:

Klasy III
I miejsce - Golubiewska Dominika z kl. III b
II miejsce - Dudzicka Martyna z kl. III d
III miejsce - Dzik Wiktoria z kl. III a

Klasy II
I miejsce - Karwowska Klaudia kl. II c
II miejsce - Karwowska Wiktoria kl. II b
III miejsce - Kruszewska Julia z kl. II a

Klasy VII
I miejsce - Kalinowska Izabela z kl. VII d
II miejsce - Sztabiński Krzysztof z kl. VII b
III miejsce - Pavliv Elina z kl. VII b

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratuluję oraz życzę powodzenia i sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.


Organizator Agnieszka B. Ramotowska

_________________________________________________________________
 
Konkurs Recytatorski "Wiara jest radością"
czwartek, 15 marca 2018 15:59


Patronat nad konkursem objął
Burmistrz Miasta Grajewo - pan Dariusz Latarowski
i Radio Nadzieja.

"Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie.

Tegoroczna edycja została poświęcona głównie świętym oraz błogosławionym, którzy są drogowskazami na ziemi. Konkurs wpisano w tym roku w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 50. rocznicę śmierci Ojca Pio i 100. rocznicę otrzymania przez niego stygmatów, a także 15-lecie istnienia Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Międzyszkolny konkurs miał na celu promowanie tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz odkrywanie świata wiary w poezji. Ponadto ma pomagać uczestnikom wkraczać w świat poszukiwania drogi do świętości, a także kształtowanie w nich wrażliwości estetycznej.

Uczestnicy zmagań recytatorskich zaprezentowali po jednym utworze poetyckim, który prezentował sylwetki błogosławionych bądź świętych. Recytatorzy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe: IV-V oraz VI-VII klasy szkoły podstawowej. Oto lista uczestników:
Magdalena Karwowska (SP 4) - wiersz Twardowskiego „Aniele Boży” ks. Jana - przygotowała p. Marzenna Czajkowska,
• Nikola Rybsztat (SP 2) - wiersz nieznanego autora „Jak zostać świętym” – przygotowała p. Elżbieta Dąbrowska,
• Zuzanna Witkowska (SP 1) - wiersz „Święta Jadwiga Śląska” Antonety Anny Bednarek – przygotowała p. Marzena Dorota Zolnik,
• Krzysztof Karwowski (SP4) - wiersz „Sprawiedliwość” ks. Jana Twardowskiego - przygotowała p. Marzenna Czjkowska,
• Nikola Szamaszko (SP 2) - wiersz „Ojcze Pio, nasz kochany bracie …” - przygotowała p. Elżbieta Dąbrowska,
• Magdalena Zorczykowska (SP 1) - wiersz „O smoku i świętym Jerzym” Reginy Sobik – przygotowała p. Agata Zofia Domińska,
• Igor Borawski (SP 4) – wiersz „O łasce bożej w brzydkim kościele” ks. Jana Twardowskiego – przygotowała p. Urszula Krystyna Bołonkowska,
• Bartosz Bukowski (SP 1) – wiersz ”List do Matki Boskiej” ks. Jana Twardowskiego – przygotowała p. Barbara Ruszczyk
• Oliwia Dzięgielewska (SP 4) - wiersz „W Umbrii”, czyli rzecz o św. Franciszku Sophie Jewett - przygotowała p. Sabina Łempicka,
• Wiktoria Jakubik (SP 4) - wiersz „Do Matki Teresy” Zdzisława Tadeusza Łączkowskiego - przygotowała p. Urszula Buczyńska,
• Marek Kostrzewski (SP 1) - wiersz „Zaufałem drodze” ks. Jana Twardowskiego - przygotowała p. Barbara Ruszczyk,
• Dominika Roszkowska (SP 1) - wiersz „List” ks. Jana Twardowskiego - przygotowała p. Aneta Katarzyna Doliwa,
• Róża Ruszczyk (SP 4) – wiersz „Sprawiedliwość” ks. Jana Twardowskiego - przygotowała p. Urszula Krystyna Bołonkowska,
• Kinga Sobolewska (SP 4) - wiersz „Nieskończoność” Reginy Sobik, Adriany Szymańskiej – przygotowała p. Urszula Krystyna Bołonkowska,
• Justyna Suprun (SP 2) - wiersz „W drodze do świętości” Aleksandry Baltissen - przygotowała p. Elżbieta Polakowska.

Biorących udział w konkursie oceniało jury w składzie: Lucyna Bagińska i Anna Tecław-Milewska, które na co dzień uczą języka polskiego w liceum.

Dodatkową atrakcją, jakiej mogli doświadczyć zebrani, była prezentacja „Święci i błogosławieni – drogowskazem na Ziemi” przygotowana przez ks. Dawida Kuleszę pracującego w Parafii pw. Św. Ojca Pio, a tym samym w naszej szkole, która do tej Parafii przynależy. Dowiedzieliśmy się z niej między innymi o św. Jadwidze, czy św. Maksymilianie Marii Kolbe. Prelegent cytując św. Matkę Teresę z Kalkuty podkreślił, że ” Świętość nie jest luksusem dla nielicznych. Przeznaczona jest dla mnie i dla Ciebie. Jest prostym obowiązkiem”.

Wśród zaproszonych gości na spotkaniu obecni byli: Dariusz Latarowski - Burmistrz Grajewa, główny specjalista ds. oświaty - p. Julita Wiluk, ks. Marcin Sobiech - koordynator Radia Nadzieja w Ostrołęce, ks. Dariusz Gosk - proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodzice uczniów biorących udział w konkursie.

Głównymi organizatorami konkursu byli: Halina Muryjas-Rząsa, Krystyna Łaguna oraz Parafia pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Nagrodzeni:

Kategoria IV-V

Krzysztof Karwowski – SP 4
Igor Borawski – SP4
Nikola Rybsztat – SP 2
Wyróżnienie – Bartosz Bukowski – SP 1

Kategoria VI-VII

Kinga Sobolewska – SP 4
Oliwia Dzięgielewska – SP 4
Justyna Suprun – SP 2
Wyróżnienie – Marek Kostrzewski – SP 1

Wyjątkowe nagrody i organizacja konkursu wiążą się z udziałem sponsorów, którym organizatorzy serdecznie dziękują.  

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych, którzy obdarzyli widownię swoimi talentami, a Państwu nauczycielom za pracę z nimi.

Po zakończonym konkursie Dyrektor szkoły – pan Karol Choynowski zaprosił zgromadzonych na I piętro w celu prezentacji szkolnego kącika rekreacji, w którym uczniowie i nauczyciele mogą odpocząć, czytając książki i słuchając śpiewu ptaków. Wiele osób na czele z panem Burmistrzem uwieczniło swoją obecność w tym miejscu na pamiątkowych zdjęciach.

P. Wiśniewska, H. Muryjas-Rząsa, L. Pietrzykowska


Fot. L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Diecezjalny Konkurs pt. " Święta Teresa od Dzieciątka Jezus - dzieje Białego Kwiatka"
środa, 14 marca 2018 21:59


24 lutego 2018 r. w Łomży odbył się Diecezjalny Konkurs pt. " Święta Teresa od Dzieciątka Jezus - dzieje Białego Kwiatka". Konkurs miał charakter zespołowy i był adresowany do sympatyków i wolontariuszy SKC. Trzyosobowe drużyny zmagały sie z pięcioma zestawami niełatwych zadań. Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem wzięli w nim udział i zajęli VII miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i IX w kategorii klas szkoły podstawowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Martynie Jabłońskiej, Marice Bączek i Katarzynie Kolber z klasy IV d oraz Aleksandrze Kaszkiel, Wiktorii Karwowskiej z klasy II b i Julii Graczewskiej z klasy II c gimnazjum.

Opiekun SKC
Fot. M. Czajkowska

_________________________________________________________________
 
"Pokaż się słowem..."
poniedziałek, 12 marca 2018 18:24

Fot.GCK
12 marca 2018 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyła się X edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego ''Pokaż się słowem...'' o ''Nagrodę Dyrektora GCK '', nad którego organizacją i przebiegiem czuwała pani Joanna Chorosińska. Repertuar każdego uczestnika konkursu obejmował obowiązkowo utwór poetycki i fragment prozy.
Oto nagrody i wyróżnienia przyznane uczennicom naszej szkoły:

Kategoria – prezentacja utworu poetyckiego
I miejsce - Nagroda Dyrektora GCK - Emilia Zaborowska kl. III a
Wyróżnienie - Natalia Maciorowska kl. II b

Kategoria – prezentacja fragmentu prozy
III miejsce - Natalia Maciorowska kl. II b i Emilia Zaborowska kl. III a

Źródło: www.gckgrajewo.pl

Uczennice do konkursu przygotowała p. Agnieszka Ramotowska. Gratulujemy!

_________________________________________________________________
 
Diamenty z "Czwórki"
piątek, 09 marca 2018 17:02


„5 marca 2018r. okazał się dla nas szczęśliwym dniem. Uczestniczyłyśmy w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Nie stresowałyśmy się mocno, bo wiele godzin poświęciłyśmy na przygotowania. Zadania okazały się nietrudne, a temat rozprawki: Czy kroczenie własną ścieżką jest wyznacznikiem człowieczeństwa zaskoczył nas pozytywnie” – piszą laureatki.

Z radością informujemy, że w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego znalazły się trzy uczennice oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Są to: Klaudia Karwowska – kl. II c, Justyna Prostko – kl. III d oraz Magdalena Zalewska – kl. III c. Uczennice przygotowywał do konkursu pan Waldemar Jarosław Koniecko. Zdobycie tytułu laureata, a tym samym powtórzenie sukcesu ze szkoły podstawowej jest dla naszych uczennic wielkim sukcesem i świadczy o tym, że właściwie rozwijają swoją wiedzę.

Należy podkreślić, iż w etapie szkolnym w całym województwie podlaskim uczestniczyło w konkursie z języka polskiego 1733 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 264 uczniów, następnie do etapu wojewódzkiego awansowało 77 uczniów, a tytuł laureata uzyskały tylko 44 osoby, w tym trzy nasze uczennice, które określamy z dumą jako diamenty.

Składamy najserdeczniejsze gratulacje wszystkim zaangażowanym w ten sukces – samym uczennicom, nauczycielowi prowadzącemu oraz rodzicom laureatek. 


Fot. L. Pietrzykowska
_________________________________________________________________
 
"Na szlaku przygód książkowych" - zaproszenie do udziału w konkursie
piątek, 02 marca 2018 20:30


Uczniów klas I-III szkoły podstawowej
zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Czytelniczo - Plastycznym
"Na szlaku przygód książkowych".


E. Czaplicka, L. Pietrzykowska

_______________________________________________________________
 
Posumowanie Szkolnego Konkursu Matematycznego "Emplusik"
piątek, 02 marca 2018 19:10
Cele konkursu:
1. Rozwijanie zainteresowań matematycznych;
2. Popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej;
3. Umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości;
4. Wyłonienie talentów;
5. Dostarczenie uczniom satysfakcji, szansy i radości z sukcesu.

22 lutego 2018 r. wręczono nagrody najlepszym matematykom z klas III - VII, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym "Emplusik". Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe pozyskane przez organizatorów oraz ufundowane przez Radę Rodziców.

Klasy III
I miejsce – Tyszkiewicz Paweł kl. III a
II miejsce – Dubois Dawid kl. III c, Wróblewska Patrycja kl. III c
III miejsce – Monuszki Dawid kl. III d

Klasa IV
I miejsce – Karwowski Rafał kl. IV d
II miejsce – Karwowski Krzysztof kl. IV d, Żylińska Gabriela kl. IV f
III miejsce – Dudziński Piotr kl. IV e, Kozłowska Marta kl. IV d

Klasa V
I miejsce – Rycewicz Igor kl. V a
II miejsce – Antoniak Magdalena kl. V a, Karwowska Natalia kl. V c, Świderska Karolina kl. V b
III miejsce – Pawełkowska Marta kl. V b

Klasa VI
I miejsce – Kacprzak Kalina kl. VI b
II miejsce – Nitkowski Mateusz kl. VI d
III miejsce – Wiśniewska Weronika kl. VI c

Klasy VII
I miejsce – Kalinowska Izabela kl. VII d
II miejsce – Pavliv Elina kl. VII b
III miejsce – Kozicka Karolina kl. VII a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Organizatorzy: Marta Lenkiewicz, Alicja Sulima, Joanna Waniewska           

_____________________________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Czytania w Języku Angielskim
czwartek, 01 marca 2018 22:54

28 lutego 2018 r odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytania w Języku Angielskim dla uczniów starszych klas naszej szkoły, zorganizowana przez p. Alicję Deresz-Armatę, p. Renatę Sokołowską i p. Martę Poniatowską.

Konkurs jest cykliczną imprezą, która ma miejsce w naszej szkole od kilku lat. Głównym założeniem konkursu jest zainteresowanie młodzieży literaturą anglojęzyczną i zachęcenie ich do czytania w języku obcym.

W tym roku uczniowie czytali fragmenty powieści „Rozważna i romantyczna” J. Austen.

Jury za najlepszą prezentację nagrodziło:
I miejscem – Magdalenę Zalewską z klasy III c,
II miejscem – Wiktorię Ziobroniewicz z klasy III d oraz Martynę Pietrzak z kl. III c,
III miejscem – Jakuba Zyskowskiego z kl. II b
oraz wyróżniło – Joannę Deresz z kl. III d i Krzysztofa Blaszko z kl. VII d.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorki.

Gratulujemy!Organizatorki

__________________________________________________________________________
 
XIV edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy "Spacerkiem po Grajewie"
środa, 28 lutego 2018 20:42


Podobnie do lat poprzednich uczniowie klas trzecich wzięli udział w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy „Spacerkiem po Grajewie”. Celem konkursu było:
•  pogłębienie wiedzy uczniów na temat rodzinnego miasta,
•  wyrabianie szacunku dla przeszłości i teraźniejszości Grajewa,
•  rozwój umiejętności autoprezentacji „małej Ojczyzny".

W przygotowaniach uczestnikom pomocny był „Informator o Grajewie” opracowany na potrzeby konkursu.

Do pisemnej rywalizacji przystąpiło 11 uczniów z klas trzecich wyłonionych drogą eliminacji klasowych. Test konkursowy obejmował pytania z zakresu przeszłości i teraźniejszości Grajewa. Zadaniem uczestników było wskazanie poprawnej odpowiedzi spośród zaproponowanych bądź udzielenie samodzielnej odpowiedzi.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac przyznała nagrody następującym uczniom:

I miejsce – Julita Klimaszewska kl. III c – 39 p.
II miejsce – Michał Chodorowki kl. III e – 32,5 p.
III miejsce – Maciej Rogiński kl. III c – 28,5 p.

Gratulujemy!

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a Paniom wychowawczyniom za włączenie się w tę formę wychowania młodego pokolenia.


Organizatorzy:
A. Bukowska, W. Jerulank i L. Pietrzykowska           

_____________________________________________________________________________________
 
„Z poprawną polszczyzną na co dzień” - wyniki konkursu
wtorek, 27 lutego 2018 23:26 

W konkursie bibliotecznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” wzięło udział 83 uczniów z klas IV-VI. Zwyciężyła ANNA PROSTKO z klasy IV d, która spośród podanych form zdań udzieliła 20 bezbłędnych odpowiedzi. Gratulacje!

 


L. Pietrzykowska


____________________________________________________________________________________
 
Wyniki konkursu fotograficznego „Aktywni zimą”
wtorek, 27 lutego 2018 21:50

Konkurs został ogłoszony w styczniu 2018 r., a jego celem było:
- rozwijanie kreatywności uczniów klas podstawowych,
- promowanie zdrowego stylu życia poprzez zwiększoną aktywność fizyczną,
- rozwijanie zainteresowań fotografią wśród dzieci klas 0 - VI.

Tematem przewodnim konkursu była zimowa aktywność, czyli każdy rodzaj ruchu na świeżym powietrzu np. jazda na nartach, sankach, zimowy spacer z rodziną, lepienie bałwana itp. Nie miało znaczenia czy szaleliście na stokach czy ferie spędzaliście w mieście.

Komisja podjęła decyzję o przyznaniu wszystkim uczestnikom nagród rzeczowych oraz dyplomów. Osoby wyróżnione i nagrodzone:

Krajewski Filip klasa VI b
Ciukszo Agnieszka klasa V b
Zagórska Magdalena klasa V a
Szlejter Nikola klasa II b
Szejda Edyta oddział przedszkolny grupa I

Zapraszamy do obejrzenia "Galerii zdjęć" nagrodzonych prac ukazujących zimową aktywność.Organizatorki: I. Bukrejewska, A. Deresz-Armata

__________________________________________________________________________
 
Dobrych wiadomości ciąg dalszy
wtorek, 27 lutego 2018 16:56


Krzysztof Sztabiński - uczeń klasy VII b prowadzony przez panią Joannę Waniewską awansował do finału Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. Dołączył do Karoliny Kozickiej z języka polskiego i do Izabeli Kalinowskiej z matematyki.

Pani Joanno i Krzysztofie - GRATULACJE!


Dyrektor szkoły - K. Choynowski

_________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Przyrodniczy ph. „Tajemnice przyrody”
sobota, 24 lutego 2018 21:41

W środę 21 lutego 2018 r. uczniowie klas piątych uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczej ph. „Tajemnice przyrody”. Celem konkursu było inspirowanie i rozwijanie zainteresowań uczniów, popularyzowanie ich wiedzy przyrodniczej oraz zachęcanie do samodzielnego zdobywania i pogłębiania wiedzy.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Można było uzyskać 35 punktów.

Najlepsze wyniki zdobyli:
I miejsce - Marta Pawełkowska kl. V b (35 p.)
II miejsce - Aleksander Zalewski kl. V a (34 p.) 
III miejsce - Lena Poniatowska kl. V b (33 p.) 
Wyróżnienia otrzymali: Julia Kalinowska i Adrian Dobrydnio z kl. V a (po 32 p.) 

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Koordynatorki: Bożena Wardaszka i Grażyna Mroczkowska

 

_________________________________________________________________________
 
Brawa dla Zuzi
czwartek, 22 lutego 2018 16:16


22 lutego 2018 r. uczniowie „Czwórki” – Weronika Dziejma kl. VII a, Zuzanna Chodorowska kl. VII d i Wojciech Szewczyk kl. VI d – wzięli udział w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu “Young English Master”, której organizatorką była pani Katarzyna Kurzątkowska ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej. Konkurs swoim zasięgiem obejmował szkoły podstawowe z powiatu grajewskiego.

O tytuł „Młodego Mistrza Języka Angielskiego” walczyło 18 uczestników. W gronie zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły Zuzanna Chodorowska, która zajęła II miejsce. Zuzię do konkursu przygotowała pani Renata Sokołowska. Gratulujemy!

Nagrody dla zwycięzców, dyplomy dla uczestników, słodkie upominki oraz podziękowania dla nauczycieli przygotowujących uczniów wręczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej - pan Krzysztof Grunwald i prezes Banku Spółdzielczego w Szczuczynie - pan Mirosław Rainko.


Fot. L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Grajewie „Czy znasz swoje miasto?”
wtorek, 20 lutego 2018 21:3519 lutego 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Grajewie pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?”. W tym roku do udziału zaproszono uczniów klas V i VI, którzy wykazali się znajomością faktów z historii naszej miejscowości i czasów najnowszych.

Największą wiedzą o Grajewie wykazała się Marta Pawełkowska z klasy V b, która uzyskała 30 punktów. Kolejne miejsca zajęły Kalina Kacprzak z VI b i Lena Poniatowska z V b. Marta zwyciężyła w tym konkursie po raz drugi, a Kalina i Lena zamieniły się w tym roku miejscami na podium.

W czwartek laureatki otrzymają na apelu nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Grajewo. Konkurs odbył się w ramach szkolnych obchodów 100–lecia  Niepodległości Polski.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili: p. Anna Bukowska, p. Wiesław Jerulank i p. Lilla Pietrzykowska.


_____________________________________________________________________________________
 
„Z poprawną polszczyzną na co dzień”
wtorek, 20 lutego 2018 19:47

Jesteś uczniem klasy IV, V lub VI?
Weź udział w konkursie bibliotecznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Co należy zrobić?

1. Odbierz kartę z zadaniami z biblioteki - budynek B.
2. Podkreśl prawidłowe formy zdań.
3. Podpisaną kartkę z odpowiedziami wrzuć do skrzynki w bibliotece - budynek B.
4. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosujemy NAGRODY.
5. Czas trwania konkursu: 19 – 23. 02.2018 r.

Koło Przyjaciół Biblioteki
(opiekun L. Pietrzykowska)


______________________________________________________________________
 
Zaproszenie do udziału w konkursie
wtorek, 20 lutego 2018 17:52


Uczniów klas VI, VII szkoły podstawowej i II klas gimnazjum
zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczo - plastycznym
„Tajemniczy Świat Śródziemia”.


I. Bukrejewska, A. Ramotowska, A. Joka

_______________________________________________________________
 
Ponowna radość
wtorek, 20 lutego 2018 08:02


Nasza uczennica z klasy VII a - Karolina Kozicka awansowała do finału WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO. Do awansu przyczyniła się nauczycielka języka polskiego - pani Urszula Krystyna Bołonkowska. Gratulacje!

Dyrektor szkoły - K. Choynowski

_________________________________________________________________
 
Radosna wiadomość
niedziela, 18 lutego 2018 20:49


Izabela Kalinowska z klasy VIId awansowała do wojewódzkiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w kategorii SP.

Gratulacje kierujemy w stronę Izy i jej nauczycielki pani Alicji Sulimy. Brawo.


Dyrektor szkoły - K. Choynowski

_________________________________________________________________
 
Zaproszenie
środa, 14 lutego 2018 15:37

W poniedziałek, tj. 19.02.2018r. odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Grajewie ph.„Czy znasz swoje miasto?” dla uczniów klas V - VI.

Informacji udziela pan W. Jerulank, a materiały pomocnicze dostępne są w bibliotece szkolnej.


______________________________________________________________________________


 
Szkolny konkurs ortograficzny klas III o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”
wtorek, 23 stycznia 2018 13:35


16 stycznia 2018 r. odbył się Szkolny konkurs ortograficzny klas III o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Wzięło w nim udział 15 uczniów. Trzecioklasiści pisali dyktando zawierające różne trudności ortograficzne: ó – u, rz – ż, ch – h, ą – om, ę – em, zmiękczenia, interpunkcję oraz wielką literę.

Konkurs ten miał na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu. Umożliwił uczniom sprawdzenie się w sytuacjach nietypowych i pozwolił na wykazanie się w szerszym gronie swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Oto wyniki konkursu:


Nagrodzeni:
MISTRZ ORTOGRAFII – Rafał Łazowski (kl. III c)
Milena Kuczyńska (kl. III c)
Wiktoria Cichorska (kl. III e)
Angelika Brakoniecka (kl. III a)
Wiktoria Piaszczyńska (kl. III a)
Wyróżnienia:
Julita Klimaszewska (kl. III c)
Olaf Koprowski (kl. III e)

Gratulujemy!

Zwycięzcy wezmą udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym klas trzecich, który odbędzie się 21 lutego 2018 r. w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie. Wychowawczyniom klas III dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.Organizatorzy: J. Rydzewska i B. Rogalska

_________________________________________________________________
 
Konkurs fotograficzny "Aktywni zimą"
czwartek, 18 stycznia 2018 23:11

Jeśli lubisz zabawy na śniegu (zimowy sport), to zrób ciekawe zdjęcie podczas aktywności fizycznej w czasie trwania ferii zimowych. Fotografię w wersji elektronicznej lub wywołane zdjęcie należy przynieść do biblioteki szkolnej mieszczącej się w budynku B (do p. Iwony Bukrejewskiej) lub do p. Alicji Deresz-Armaty.

Na fotografie czekamy do 16 lutego 2018 r.

_____________________________________________________________________________
 
"Czytanie jest przygodą" - weź udział w konkursie
wtorek, 16 stycznia 2018 21:24


Uczniów klas I - III , IV – VII 
zachęcam do udziału
w IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim
o Twórczości Kornela Makuszyńskiego
CZYTANIE JEST PRZYGODĄ
zorganizowanym przez
Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie
we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 34 im. K. Makuszyńskiego w Lublinie.


Tematy prac konkursowych:

1. „Uśmiech jest największym skarbem świata”. Napisz list do wybranej osoby, którą przekonasz o słuszności słów Kornela Makuszyńskiego.

2. Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego nie znali nudy, a ich przygody mogą okazać się fascynujące również i dziś. Napisz wiersz poświęcony wybranemu bohaterowi / bohaterom utworów tego pisarza.

3. Na stronach książek Kornela Makuszyńskiego radość przeplata się ze smutkiem i choć nie jest to łatwe, potrafi zwyciężyć. Odwołując się do przykładów z twórczości pisarza oraz doświadczeń własnych, odnieś się do zagadnienia radości i życiowych problemów, z którymi zmagali się bohaterowie Makuszyńskiego i które – być może – znane są i Tobie.


Prace należy dostarczyć do dnia 9 marca 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Szkoła Podstawowa nr 34
im. Kornela Makuszyńskiego
ul. Ireny Kosmowskiej 3
20- 815 Lublin
z dopiskiem: KONKURS LITERACKIL. Pietrzykowska

 

_____________________________________________________________________________
 
Podsumowanie konkursu "Sekrety imon 12 braci..."
poniedziałek, 15 stycznia 2018 18:11


Konkurs
„Sekrety imion 12 braci, czyli skąd się wzięły nazwy miesięcy”
ROZSTRZYGNIĘTY!

Szkolny konkurs biblioteczny adresowany był do uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. W konkursie bibliotecznym wzięło udział 49 uczniów. W dniu zakończenia, na oczach uczestników konkursu, Marysia i Helenka z oddziału przedszkolnego dokonały losowania nagród wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiązali zadania. Oto nazwiska osób nagrodzonych:

1. Zofia Stankiewicz kl. IV e
2. Amelia Kaczyńska kl. II d
3. Laura Budna kl. II b
4. Natalia Jabłońska kl. IV b
5. Nikola Szlejter kl. II b
6. Igor Modzelewski kl. II b
7. Marika Bączek kl. IV d
8. Kacper Zalewski kl. II c
9. Katarzyna Kolber kl. IV d
10. Szymon Pięczykowski kl. II b

Wyżej wymienione osoby prosimy o zgłoszenie się do biblioteki po odbiór nagród.

GRATULUJEMY!


I. Bukrejewska
______________________________________________________________
 
SUKCES W KONKURSIE HISTORYCZNYM
niedziela, 14 stycznia 2018 08:18


W naszej szkole odbył się etap rejonowy (Rejon Suwałki) Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” im. mjr. Marka Gajewskiego organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Muzeum Wojska w Warszawie. Na poziomie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali uczniowie z Suwałk, Krasnopola, Filipowa i Grajewa.

W kategorii szkół podstawowych test najlepiej napisała Weronika Staniszewska z SP w Krasnopolu. Drugie miejsce zajęła Weronika Dziejma z "Czwórki". Ponadto czwarte miejsce gwarantujące udział w finale wojewódzkim zajął Damian Chmielewski – oboje z klasy VII a.

Na poziomie gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Emilia Dagmara Czaplicka z klasy II a z naszej szkoły, a awans do kolejnego etapu konkursu uzyskał też Paweł Aleksandrowicz z klasy III b, który był czwarty. W etapie rejonowym w kategorii szkół podstawowych piąte miejsce zajęła Karolina Kozicka, a kolejne Adrian Masłowski – oboje VII a i Jakub Samełko z VII b. Wśród gimnazjalistów piąta była Krystyna Dudzińska II a, a dwa kolejne miejsca przypadły Klaudii Karwowskiej i Julii Zarzeckiej z klasy II c. Uczniów do udziału w konkursie zachęcił p. Wiesław Jerulank.

Finał wojewódzki z udziałem naszych uczniów odbędzie się 5 kwietnia w Białymstoku.

____________________________________________________________________
 
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy”
niedziela, 14 stycznia 2018 07:52

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy” (edycja IX - 2018 r.).

Hasło konkursu: „Bądźmy więc dobrymi, bardzo dobrymi względem wszystkich dusz bez wyjątku" (bł. Bolesława Lament).

Cele konkursu:
• Wzbogacenie wiedzy o życiu bł. Bolesławy Lament i zwrócenie uwagi na Jej działalność wychowawczą.
• Kształtowanie właściwych postaw na przykładzie bł. Bolesławy jako wychowawczyni na nasze czasy.
• Integracja rodziny poprzez towarzyszenie przy wykonywaniu pracy przez uczestnika konkursu.
• Stworzenie możliwości do wzbogacania form pracy dla jednostek utalentowanych i poszukujących.

Uczestnik konkursu tworzy pracę plastyczną, inspirowaną dowolnie wybranymi faktami z życia i działalności bł. Bolesławy Lament, odwołując się jednocześnie do aspektów wychowawczych. W dookreśleniu tematu konkursu mogą być pomocne cytaty bł. Bolesławy: „Bądźmy więc dobrymi, bardzo dobrymi względem wszystkich dusz bez wyjątku”, „Wychowanie to przede wszystkim troska o zbawienie dusz”, „Mamy kształcić nie tylko umysły, ale dusze i serca prowadzić do Boga”.

Prace składamy do 20 kwietnia 2018 r. Oceniane będą w trzech grupach wiekowych: 8-11 lat; 12-15 lat; i powyżej 15 lat.

Nadmieniamy, że mieliśmy sukcesy w poprzednich edycjach (O. Kalinowska, M. Pietrzak, D.Ławska).


Koordynator - I. Konopko

__________________________________________________________________________
 
Konkurs na bombkę bożonarodzeniową
czwartek, 11 stycznia 2018 21:14


W grudniu odbyło się podsumowanie II edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego ph. „MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA-BOMBKA BOŻONARODZENIOWA” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych z grajewskich szkół podstawowych. Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się w siedzibie Organizatora. W gronie osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce – Justyna Modzelewska kl. V c
II miejsce – Zuzanna Karwowska kl. V b
Wyróżnienie: Wiktoria Brzostek kl. V a i Bartosz Mazurek kl. V b.

Gratuluję

Opiekun uczniów - Beata Urszula Dawid


Fot. MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie


_________________________________________________________________
 
Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II
czwartek, 11 stycznia 2018 20:57


Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjum do udziału w Olimpiadzie wiedzy o jednym z największych Polaków ostatnich lat - Janie Pawle II.

Olimpiada zostanie przeprowadzona na podstawie przesłanych gotowych materiałów konkursowych i odbędzie się 26-03-2018 r.


Koordynator - I. Konopko

 

_______________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej „Kartka Bożonarodzeniowa”
sobota, 23 grudnia 2017 09:42


W grudniu 2017 roku panie Alicja Deresz-Armata, Joanna Waniewska i Anna Gryczkowska zorganizowały Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej „Kartka Bożonarodzeniowa”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV - VI, którzy podczas zajęć z informatyki podjęli się opracowania kompozycji graficznych, kultywujących tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Uczestnicy wykonali samodzielnie wszystkie prace.

Finał konkursu odbył się 20 grudnia 2017 r. Organizatorki przyznały nagrody następującym uczniom:

I miejsce – Sandra Kubicka kl. V b, Anita Turowska kl. IV c
II miejsce – Wiktoria Malinowska kl. V a, Bartosz Zyskowski kl. IV d
III miejsce – Igor Borawski kl. V b, Gabriela Fidler kl. VI a, Adrian Maciorowski kl. V a

oraz wyróżnienia: Julita Łukowska kl. IV e, Nadia Leśniak kl. IV f, Bartosz Stachelek kl. V c, Szymon Kajewski kl. IV a, Marcin Andruszkiewicz kl. IV b.


Organizatorki


_________________________________________________________________
 
Konkurs literacki ,,I Ty możesz zostać pisarzem” rozstrzygnięty
środa, 20 grudnia 2017 18:01

Fot. A. Joka

Zwyciężczynią Konkursu literackiego "I Ty możesz zostać pisarzem” została Weronika Dziejma z VII a za opowiadanie pt. „Wojna Cieni”.

To ciekawy utwór trafiający w gust czytelników lubiących czytać fantazy. Akcja opowiadania toczy się w Królestwie Czterech Krain. Główną bohaterką utworu jest wojowniczka Helle. Zainteresowani czytelnicy mogą przeczytać opowiadanie w bibliotece szkolnej.

Weronika w ramach nagrody otrzymała bon podarunkowy do sieci sklepów Empik. Sponsorem nagrody była Rada Rodziców, a organizatorem konkursu p. Anna Joka.

Gratulujemy

_________________________________________________________________
 
Konkurs na exlibris biblioteki SP 4 rozstrzygnięty … pierwsze książki ostemplowane
środa, 20 grudnia 2017 17:44


20 grudnia 2017 r. biblioteki szkolne SP4 zyskały dwa znaki własnościowe w formie exlibrisów.

Zwyciężczyniami konkursu ex aequo zostały uczennice:
Julita Łukowska z klasy IV e i Maria Łukowska z klasy I c.

Dziewczynki otrzymały bony podarunkowe do sieci sklepów Empik i Rossmann w wysokości 50 zł każdy. Organizatorami konkursu byli p. Anna Joka i p. Tomasz Szewczyk. Sponsorami nagród była Rada Rodziców.

Serdecznie gratulujemy


Fot. A. Joka

_________________________________________________________________
 
I Turniej Tańca
poniedziałek, 18 grudnia 2017 20:10


30 listopada w naszej szkole odbył się I Turniej Tańca. Uczestniczyło w nim sześć grup z klas IV – VII, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Piękne stroje i ciekawe układy sprawiły, że jury miało duży dylemat z wyłonieniem najlepszego występu.

Jury w składzie: p. Wojciech Fajfer, p. Olga Fiodorowicz, p. Marta Lenkiewicz i p. Agnieszka Wejs wyłoniło finalistów:

I miejsce – klasa IV f
Martyna Dąbrowska, Marek Godlewski, Martyna Golubiewska, Adam Karwowski, Nadia Leśniak, Paulina Popowska, Amelia Szymańska;

II miejsce – klasa VII d
Natalia Ceglarek, Nikola Górecka, Natalia Grabowska, Wiktoria Jakubik, Izabela Kalinowska, Wiktoria Niećkowska, Aleksandra Obiedzińska, Oskar Parchucik, Julia Sienicka; 

III miejsce – klasa VI b
Julia Jarosz i Olga Kalinowska.

Wyróżnienie otrzymały:
klasa VI a: Wiktoria Gibniewska, Anna Jaszewska, Martyna Mościcka, Julia Płochocka, Wiktoria Siedlecka, Wiktora Szumowska
i
klasa V b: Zuzanna Karwowska, Marta Pawełkowska, Maja Sztachelska.

Zwycięzcy otrzymali piękne statuetki ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestnicy nagrody i dyplomy. Publiczność pięknie dopingowała, wszyscy dobrze się bawili. Turniej zakończyliśmy wspólnym tańcem.

Konkurs przygotowały uczennice: Martyna Jaworska, Julia Krzemińska, Martyna Mościcka, Julia Płochocka i Wiktoria Siedlecka z klasy VI a wraz z wychowawczynią Beatą Dawid.Marta Lenkiewicz

_________________________________________________________________
 
Weź udział w konkursie
piątek, 15 grudnia 2017 17:30


Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie towarzyszącym
PEGAZIK – XVII POZNAŃSKIM TARGOM KSIĄŻKI,

"GDYBYŚMY MOGLI ZAMIESZKAĆ W KSIĄŻCE"Prace wraz z pełną wymaganą informacją należy przesłać do dnia 31 stycznia 2018 roku na adres:

Wydawnictwo Miejskie POSNANIA
ul. F. Ratajczaka 44,
60-734 Poznań


L. Pietrzykowska
__________________________________________________________________________________________
 
SZKOLNY KONKURS O PRAWACH CZŁOWIEKA
środa, 13 grudnia 2017 07:02


10 grudnia po raz 69. obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Została ona uchwalona, by zapobiec łamaniu praw człowieka na całym świecie. Tradycyjnie od wielu lat w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie zorganizowano szkolny konkurs o tej tematyce. Uczniowie klas szóstych odpowiadali na pytania dotyczące walki o prawa człowieka i o współczesnych sprawach dotyczącej tej tematyki ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka i praw ucznia w szkole.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy VI b w składzie: Magdalena Obrycka, Kalina Kacprzak i Gabriela Wiśniewska. Zdobyły one 15 punktów na 20 możliwych do osiągnięcia. Drugie miejsce zajęła klasa VI d (Bartosz Ostrowski, Jakub Zyskowski i Wojciech Szewczyk – 14 pkt.). Trzecie miejsce przypadło klasie VI c (Aleksander Rorbach, Kamil Rutkowski i Daniel Sarnacki – 13 pkt.), a czwarte klasie VI a (Wiktoria Gibniewska, Martyna Jaworska i Martyna Moscicka – 11 pkt.). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają upominki ufundowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Białystok i Grajewskie Centrum Kultury.

Rywalizacja drużyn klas szóstych była jednym z elementów obchodów rocznicy uchwalenia Deklaracji w grajewskiej „Czwórce”. Ponadto w holu szkoły na tablicy przedstawiono podstawy praw człowieka, dziecka i ucznia. Konkurs został opracowany, przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli - Wiesława Jerulanka, Annę Bukowską i Lillę Pietrzykowską.

Fot. W. Jerulank

_________________________________________________________________
 
Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie
niedziela, 10 grudnia 2017 22:26

Zapraszam do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów Polski Niepodległej" adresowanym m. in. do uczniów klas I - VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.


_____________________________________________________________________
 
Wyniki klasowego konkursu literacko – plastycznego ph."Janko Muzykant - historia pełna wzruszeń"
środa, 06 grudnia 2017 17:161 grudnia w klasie IV c został rozstrzygnięty konkurs literacko-plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie tej klasy. Przygotowali oni piękne prace, opatrzone literackimi opisami. Komisja konkursowa, w skład której weszły: pani L. Pietrzykowska, pani I. B. Bukrejewska i pani H. Muryjas-Rząsa, która była też organizatorką tego konkursu, wnikliwie przeanalizowała wszystkie dostarczone prace. Uczniom zostały przyznane nagrody i wyróżnienia, wszyscy też otrzymali słodką niespodziankę w ramach podziękowania za udział.

Nagrody (równorzędne):
Jakub Sztabiński, Krystian Gałaszewski, Hubert Ramotowski

Wyróżnienia:
Anita Turowska, Simone Pandel, Filip Surażyński, Roxana Surawska, Bartosz Zawistowski

Za udział:
Igor Płachciński, Szymon Skibniewski, Krystian Guzowski, Darwan Kaczmarek, Chantale Sierosławska, Kacper Sarnecki

Jakub Sztabiński


Fot. L. Pietrzykowska, I. Bukrejewska
_________________________________________________________________
 
II edycja Turnieju Czytelniczego "Z biblioteką i książką za pan brat”
środa, 29 listopada 2017 19:16


29 listopada 2017 r. odbyła się II edycja Turnieju Czytelniczego "Z biblioteką i książką za pan brat” zorganizowana przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie (budynek B) we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Oddział dla Dzieci w Grajewie.

Celem turnieju było współdziałanie biblioteki szkolnej z biblioteką miejską w propagowaniu czytelnictwa wśród uczniów; dostarczanie dzieciom radości i satysfakcji podczas wspólnej rywalizacji; dążenie, aby uczniowie traktowali Miejską Bibliotekę Publiczną jako ważny element swojej edukacji i w przyszłości nie zakończyli swojej przygody z książką; integracja środowiska uczniowskiego.

W turnieju wzięli udział uczniowie klas piątych, którzy uczestniczyli w konkurencji indywidualnej (w budynku szkoły) i konkurencjach drużynowych (w budynku Oddziału dla Dzieci MBP w Grajewie).

W Komisji turniejowej wraz z Organizatorkami pracowały panie: Grażyna Mroczkowska (SP 4) i Paulina Bagińska (MBP).

Oto wyniki turnieju:

1. Konkurencja indywidualna - test czytania ze zrozumieniem fragmentu książki „Tajemniczy ogród”

I miejsce - nagrody równorzędne otrzymały:
Julia Kalinowska kl. V a, Marta Pawełkowska kl. V b, Lena Poniatowska kl. V b.

2. Konkurencje drużynowe - reklama biblioteki, quiz czytelniczy, konkurencja „Krążąca książka”, „Jaki to bohater książkowy?”

I miejsce – drużyna klasy V b
Lena Poniatowska, Marta Pawełkowska, Karolina Świderska, Igor Borawski

II miejsce – drużyna klasy V c
Waleria Zadrożna, Natalia Karwowska, Justyna Modzelewska, Igor Dudzicki

III miejsce – drużyna klasy V a
Julia Kalinowska, Weronika Korwek, Igor Rycewicz, Aleksander Zalewski

Gratulujemy!

Podobnie, jak w roku ubiegłym Turniejowi Czytelniczemu towarzyszyła WYSTAWA NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie. W zamieszczonej poniżej galerii nasi uczniowie spośród zaprezentowanych książek wybrali te, które szczególnie polecają swoim szkolnym koleżankom i kolegom, zapraszając tym samym wszystkich do korzystania ze zbiorów biblioteki miejskiej. Oczywiście sami po zakończonym turnieju wypożyczyli książki na swoje konta czytelnicze.

Turniej Czytelniczy zorganizowały: L. Pietrzykowska, E. Czaplicka, I. Bukrejewska (SP 4) i E. Bobińska z MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie.Fot. L. Pietrzykowska, I. Bukrejewska, P. Górski

_________________________________________________________________
 
Wyniki Szkolnego konkursu "English Grammar Master"
wtorek, 28 listopada 2017 23:30


21 listopada 2017 r. odbył się Szkolny konkurs "English Grammar Master" o tytuł Mistrza Gramatyki Języka Angielskiego. Uczestniczyło w nim 23 uczniów z klas V-VII. Oto lista nagrodzonych:

I miejsce - Zuzanna Chodorowska kl. VII d
II miejsce - Izabela Kalinowska kl. VII d
III miejsce - Damian Żemajtys kl. VI b

Wyróżnienia
Maciej Zyskowski kl. VII d
Kalina Kacprzak kl. VI b
Julia Sienicka kl. VII d
Wojciech Szewczyk kl. VI d

Gratulujemy!


Organizatorkami konkursu były panie:
Eliza Gołaszewska, Agnieszka Sokołowska i Dorota Zabłocka.

Fot. D. Zabłocka

_______________________________________________________________
 
Miejskie sukcesy naszych recytatorów
poniedziałek, 27 listopada 2017 17:01


27 listopada 2017 r. odbył się XXVI Miejski Konkurs Recytatorski o Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo. Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów! Oto szczegółowe wyniki:

Klasy I - III

I miejsce i Nagroda Burmistrza Miasta – Szymon Modzelewski kl. I d
II miejsce – Lena Kosielska kl.II a i Zuzanna Kruszewska kl. II b
Wyróżnienie – Antoni Wasilewski kl. I a

Klasy IV-VII

I miejsce i Nagroda Burmistrza Miasta – Kinga Sobolewska kl. VII a
II miejsce – Zofia Stankiewicz kl. IV e
III miejsce – Igor Borawski kl. V b

Klasy gimnazjalne

II miejsce – Emilia Zaborowska kl. III a


Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni oraz nauczyciele przygotowujący recytatorów otrzymali zaproszenia na wieczór poetycko - muzyczny, który odbędzie się 2 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w obiekcie CTM Muzeum Mleka w Grajewie przy ul. Konstytucji 3 maja 36. Program wieczoru przewiduje m. in. uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo oraz prezentacje nagrodzonych recytatorów.L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Julita wyróżniona
niedziela, 26 listopada 2017 17:22


Gratulujemy serdecznie Julicie Łukowskiej z kl. IV e (opiekun p. K. Łaguna), która uzyskała wyróżnienie w Olimpiadzie franciszkańskiej wykonując pracę plastyczną na temat: „Tak powstało Rycerstwo Niepokalanej”, ilustrując fragment z książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe”.

Celem Olimpiady było: przybliżenie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego; odniesienie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracja własnych zachowań na wzór Świętego; wyzwalanie i kształcenie pragnienia poznania Pisma Świętego oraz interpretacja treści Ewangelii; zainteresowanie młodzieży wiedzą religijną; odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów; współpraca katechetów i nauczycieli innych przedmiotów w zakresie pracy z uczniem zdolnym.


Szkolny koordynator - I. Konopko

_________________________________________________________________
 
Szkolne eliminacje XXVI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo
poniedziałek, 20 listopada 2017 20:49


20 XI 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje XXVI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo dla klas IV-VII. Komisja konkursowa w składzie: p. L. Pietrzykowska, p. A. Joka i p. I. Zagórska, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny, do etapu miejskiego zakwalifikowała następujących uczniów:

Borawski Igor kl. V b
Dzięgielewska Oliwia kl. VI b
Stankiewicz Zofia kl. IV e
Sobolewska Kinga kl. VII a
Wiśniewska Gabriela kl. VI b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
_________________________________________________________________
 
Literacki sukces Martyny
poniedziałek, 20 listopada 2017 09:20

Do tej pory podziwialiśmy głównie talent plastyczny Martyny Pietrzak z kl. III c G SP 4. Okazuje się, że jest również laureatką konkursów literackich (chociażby o bł. Lament).

Ostatnio Martyna Pietrzak wzięła udział w konkursie „Jestem misjonarzem” w ramach X Dni Kultury Katolickiej Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej i z Kuratorium Oświaty w Białymstoku.  26 listopada odbierze NAGRODĘ GŁÓWNĄ za pracę literacką pt. "Dobry jak chleb". Praca została napisana pod kierunkiem p. W. J. Koniecko.

Celem konkursu było:
• uzmysłowienie przez dzieci i młodzież konieczności głoszenia Chrystusa jako powinności chrześcijanina;
• wzbudzenie refleksji nad tym, że jestem chrześcijaninem i powinienem słowem i przykładem świadczyć o Chrystusie;
• zaproszenie w roku duszpasterskim „Idźcie i głoście” do nowego i autentycznego nawrócenia do Chrystusa, także poprzez odniesienie się do głębi objawień fatimskich, gietrzwałdzkich, dzieła miłosierdzia Św. Brata Alberta;
• wskazanie sytuacji, gdzie Chrystusa możemy głosić przez dobre uczynki, przez to, że się jest „dobrym jak chleb”;
• uświadomienie, że w rodzinie, która jest religijną wspólnotą apostolską i misyjną, uczymy się postaw aktywnego głoszenia Chrystusa;
• ujawnienie talentów i promocja uzdolnionych twórców.

Gratulujemy!


Szkolny koordynator - I. Konopko

_________________________________________________________________
 
Konkurs Recytatorski "Szukamy talentów" dla klas I-III
niedziela, 19 listopada 2017 19:56


17 listopada 2017 r. odbyła się kolejna edycja KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SZUKAMY TALENTÓW” DLA KLAS I - III O NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY. Wzięło w nim udział 32 uczniów. Dzieci wspierane były przez swoich rodziców, którzy licznie stawili się na szkolne eliminacje.

Dzieci recytowały wiersze polskich poetów, m. in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner i Natalii Usenko.

Celem konkursu było:
- szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa,
- wychowanie estetyczne poprzez kontakt z literaturą dziecięcą, z dziełami o najwyższych walorach estetycznych,
- rozwijanie umiejętności zabawy żywym słowem,
- zapoznanie dzieci z twórcami klasyki literatury dziecięcej oraz autorami współczesnymi.

Komisja konkursowa w składzie: p. Aleksandra Monika Kuczyńska, p. Lilla Pietrzykowska, p. Iwona Zagórska, biorąc pod uwagę dostosowanie repertuaru do wieku i wrażliwości emocjonalnej dziecka, formę prezentacji, wyrazistość mowy oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Laureaci:
1. Jastrzębska Aneta kl. III e
2. Kosielska Lena kl. II a
3. Kruszewska Zuzanna kl. II b
4. Modzelewski Szymon kl. I d
5. Wasilewski Antoni kl. I a

Laureaci będą reprezentować szkołę w KONKURSIE RECYTATORSKIM O NAGRODĘ BURMISTRZA MIASTA GRAJEWO.

Wyróżnienia:
1. Bilbin Kornelia kl. II c
2. Dzięgielewski Kacper kl. III a
3. Gulan Michał kl. II d
4. Klimaszewska Julita kl. III c
5. Korycki Piotr kl. I a
6. Pawełkowski Jakub kl. II b
7. Ruszczyk Weronika kl. II c
8. Sielawa Rafał kl. II bOrganizatorki konkursu: A. Gryczkowska i J. Waniewska  


Fot. Jarosław Korycki

_________________________________________________________________
 
Konkurs zbiórki makulatury pt. „EKO-ZABAWA”
środa, 15 listopada 2017 23:29


14 listopada 2017r. miał miejsce szkolny finał miejskiego konkursu zbiórki makulatury„EKO-ZABAWA”, którego organizatorem był Burmistrz Miasta Grajewo we współpracy z BIOM Sp. z o.o. oraz placówkami oświatowymi z terenu Grajewa.

Konkurs trwał od 8 maja do 16 czerwca 2017 r. Jego celem było propagowanie działalności proekologicznej oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za środowisko. Konkurs odbił się w naszej szkole szerokim echem. Wzięło w nim udział 49 uczniów z klas I – VI. W efekcie zajęliśmy, w klasyfikacji zbiorowej, zaszczytne II- gie miejsce z wynikiem 4.562 kg.

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Barbara Ratomska. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do panów: Krzysztofa Gutowskiego i Michała Sobolewskiego za pomoc w sprawnym przebiegu konkursu.

Biorąc tak liczny i efektywny udział w konkursie dzieci zaprezentowały odpowiedzialną postawę przyjazną naturze, co niewątpliwie zaowocowało uratowaniem wielu drzew. Udowodniły, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla środowiska.

Oto lista nagrodzonych:

1. Marlena Iżbicka IV a
2. Wiktoria Brzostek V a
3. Wojciech Szewczyk VI d
4. Paweł Buzon IV e
5. Michał Zyskowski V c
6. Michał Kosiński II a
7. AmeliaTokarzewska IV a
8. Katarzyna Sienkiewicz III e
9. Oskar Parchucik VII d
10. Marta Pawełkowska V b
11. Aleksandra Gryczkowska IV a
12. Zuzanna Grabowska II c
13. Kacper Kapla II b
14. Maja Zyskowska IV d
15. Alan Karwowski II d
16. Aleksandra Strzałkowska VII b
17. Magda Zagórska V a

Gratulujemy!

Joanna Rydzewska

Fot. W. Jerulank 

_________________________________________________________________
 
„English Grammar Master”
środa, 15 listopada 2017 00:17


Uczniów klas V-VII zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie
„English Grammar Master”. Zgłoszenia do 17.11.2017 r.


Nauczyciele języka angielskiego

_______________________________________________________________
 
Weź udział w konkursach
wtorek, 14 listopada 2017 21:38
Przybliżamy się do przeżywania Adwentu i okresu Bożego Narodzenia. Proponujemy Wam wykorzystanie tego czasu na przygotowanie pracy plastycznej bądź ułożenia kolejnej zwrotki do kolędy. Zachęcamy wraz z Organizatorami do wspólnego, rodzinnego przeżywania okresu świątecznego i aktywnego udziału w Orszaku Trzech Króli.

Regulamin konkursu plastycznego "Zaprojektuj kartkę Świąteczną – Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie”

Regulamin konkursu poetyckiego na napisanie kolejnej zwrotki do kolędy „Bóg się rodzi”

Szkolny koordynator - I. Konopko

_______________________________________________________________
 
Konkurs historyczny „Losy żołnierza…”
poniedziałek, 13 listopada 2017 20:57

W ubiegłym tygodniu odbyły się szkolne eliminacje XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego pod hasłem „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Głównym organizatorem jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty, a współorganizatorami: Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych w Płocku i Muzeum Wojska w Warszawie.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas siódmych na poziomie szkoły podstawowej i 5 uczniów z poziomu gimnazjum. Uczestnicy pisali test przygotowany przez komisję krajową. W tym roku do eliminacji rejonowych, które dla naszej szkoły odbędą się 10 stycznia 2018 roku w Suwałkach, z „Czwórki” zakwalifikowano po pięciu najlepszych w każdej kategorii szkolnej.

Na poziomie szkoły podstawowej test najlepiej napisał Damian Chmielewski z klasy VII a. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Samełko z klasy VII b, a wspólnie na trzecim miejscu znaleźli się: Karolina Kozicka, Adrian Masłowski i Weronika Dziejma – wszyscy z klasy VII a. Cała piątka pojedzie w styczniu na eliminacje rejonowe. Kolejne miejsca zajęli: Elina Pavliv kl.VII b, Bartłomiej Gudełajski kl. VII a, Bartosz Kaczyński kl. VII b, Jakub Stankiewicz kl.VII a, Julia Waszkiewicz kl. VII b, Krzysztof Blaszko kl. VII d, Rafał Górski kl. VII d, Bartłomiej Maciejewski kl. VII d, Wiktor Wawiórko kl. VII a, Oliwia Górecka kl. VII b, Wiktoria Porsewa kl. VII b, Kacper Zawistowski kl. VII b, Aleksandra Obiedzińska kl. VII d, Wiktoria Niećkowska kl. VII d, Daria Krutul kl. VII d.

Na poziomie gimnazjum najlepiej napisała Emilia Czaplicka kl. II a. Kolejne miejsca zajęli: Paweł Aleksandrowicz kl. II b, Krystyna Dudzińska kl. II a, Julia Zarzecka kl. II c i Klaudia Karwowska kl. II c. Decyzją organizatorów wszyscy zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego.

Szkolne eliminacje przeprowadziła komisja w składzie: Wiesław Jerulank (szkolny koordynator konkursu), Anna Bukowska i Lilla Pietrzykowska.

_________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs o tytuł „Mistrza Szybkiego Czytania”
sobota, 11 listopada 2017 02:11


9 XI 2017 r. w bibliotece w budynku B odbył się Szkolny Konkurs o tytuł „Mistrza Szybkiego Czytania”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności poprawnego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności językowej. Uczestnicy czytali przez jedną minutę test szybkiego czytania. Każda pomyłka powodowała odjęcie punktu.

Tytuł „Mistrza Szybkiego Czytania” uzyskali:
klasy IV- Roxana Surawska (IV c)
klasy V – Piotr Kozłowski (V b)
klasy VI – Oliwia Dzięgielewska (VI b)
klasy VII – Natalia Grabowska (VII d).

Zwycięzcom i wszystkim uczniom, którzy mieli odwagę wziąć udział w konkursie, serdecznie gratulujemy!L. Pietrzykowska, I. Bukrejewska, E. Czaplicka

_________________________________________________________________
 
"Tu nasze miejsce, to nasz kraj"
czwartek, 09 listopada 2017 22:50


9 listopada 2017 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej „TU NASZE MIEJSCE, TO NASZ KRAJ", którego organizatorem było Grajewskie Centrum Kultury.

Każdy uczestnik konkursu prezentował jeden utwór poetycki nawiązujący treścią do szeroko rozumianego patriotyzmu. W kategorii: szkoły podstawowe „Czwórkę” reprezentowali: Julia Kalinowska kl. V a i Kamil Rutkowski kl. VI c przygotowani przez panią Halinę Muryjas-Rząsę.

Cieszymy się, bowiem decyzją komisji konkursowej III miejsce zdobył Kamil Rutkowski kl. VIc. Gratulujemy!


L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Konkurs na exlibris biblioteki SP 4
czwartek, 09 listopada 2017 18:13

Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań bibliofilskich wśród uczniów,
- kształtowanie wrażliwości artystycznej i umiejętności prezentowania swoich uzdolnień plastycznych,
- uzyskanie własnego, niepowtarzalnego exlibrisu przez bibliotekę SP4.

Konkurs trwa od 2 listopada do 15 grudnia 2017 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu - 20 grudnia 2017 r.

Zwycięzca konkursu otrzyma bon podarunkowy do zrealizowania w sieci sklepów Empik lub Rossmann. Konkurs dedykowany jest dla wszystkich uczniów zainteresowanych tematem.

Prace proszę składać do biblioteki budynku C lub do p. Tomasza Szewczyka.

Organizatorzy:
Anna Joka i Tomasz Szewczyk

_________________________________________________________________
 
Podsumowanie XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Sanktuaria Maryjne"
niedziela, 05 listopada 2017 21:29


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY „SANKTUARIA MARYJNE”
XII EDYCJA – RZESZÓW, PRZEMYŚL, JODŁÓWKA
– WYBRANE SANKTUARIA MARYJNE PODKARPACIA


Konkurs dotyczący sanktuariów maryjnych zorganizowany został już po raz dwunasty. Stanowił formę edukowania młodych ludzi, zwłaszcza w wymiarze kształtowania w nich szlachetnych postaw, których niedoścignionym wzorem pozostaje Matka Boża, czczona także w rozwijających od wielu wieków kult Maryjny sanktuariach.

W tym roku tematem konkursu były sanktuaria polskie zlokalizowane na Podkarpaciu. Sanktuarium w Rzeszowie – stolicy Podkarpacia od kilku wieków jest miejscem kultu Maryjnego, którego centrum stanowi słynąca łaskami figurka Matki Bożej Rzeszowskiej, od 18 lat ciesząca się tytułem Patronki Miasta Rzeszowa. Sanktuarium w Przemyślu służy licznym pielgrzymom przez obecność cudownej alabastrowej figurki Matki Bożej Jackowej, która tę niezwykłą nazwę zawdzięcza postaci św. Jacka Odrowąża i historii uratowania w 1240 r. przez niego figurki z Kijowa, gdzie zagrożona była przez tatarskich najeźdźców. Jodłówka uchodzi z kolei za wyjątkowe miejsce kultu Maryjnego, rozwijającego się dzięki obecności słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Pocieszenia, dwukrotnie koronowanego przez Karola Wojtyłę, najpierw jako kardynała metropolitę krakowskiego, potem zaś jako papieża Jana Pawła II, dziś świętego.

Konkurs odbył się 24 października w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie. W rywalizacji w tym roku uczestniczyło 24 uczniów z 2 szkół.

Liczna grupa uczniów osiągnęła dobre i bardzo dobre wyniki, a poziom najlepszych był dość wyrównany. Ostatecznie zdecydowano się przyznać 5 wyróżnień i 5 nagród regulaminowych.

Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów.

I nagroda: Marta Pawełkowska SP 4 – 55 pkt; (maksimum punktów!)

II nagroda: Weronika Dziejma SP 4 – 45 pkt; Kalina Kacprzak SP 4 – 45 pkt;

III nagroda: Karolina Kozicka SP 4 – 43 pkt; Agnieszka Zabłocka SP 2 – 43 pkt;


5 równorzędnych wyróżnień:

o Lena Poniatowska SP 4 – 41 pkt;
o Łucja Sendrowska SP 4 – 41 pkt;
o Oliwia Dzięgielewska SP 4 – 39 pkt;
o Jakub Zyskowski SP 4 – 38 pkt;
o Aleksandra Obiedzińska SP 4 – 37 pkt;

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród oraz wyróżnień odbyło się w dniu 30 października 2017 r. o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Ojca Pio w Grajewie. Oprócz organizatorki uczestniczyła w nim także Pani Halina Muryjas – Rząsa – Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo oraz Ksiądz Dariusz Gosk - proboszcz miejscowej parafii. Najlepsi uczestnicy konkursu przybyli pod opieką swych nauczycieli – katechetów, którzy przygotowali ich do udziału w konkursie.

Dla opiekunów uczniów oraz członków komisji nadzorującej przebieg konkursu przygotowano pamiątkowe podziękowania. Organizatorka wręczyła też symboliczne podziękowania osobom zaangażowanym w organizację konkursu oraz sponsorom atrakcyjnych nagród. Tegoroczne nagrody ufundowane były przez:

• Księdza Dariusza Goska – Honorowego Patrona konkursu;
• Panią Halinę Muryjas-Rząsę – Przewodniczącą Rady Miasta Grajewo, Honorowego Patrona Konkursu;
• Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 4 w Grajewie, dzięki staraniom Dyrektora Szkoły, Pana Karola Choynowskiego;
• Panią Eulalię Haponik, właścicielkę Księgarni „ALFA”;

Patroni konkursu pogratulowali inicjatywy i wysiłku organizacyjnego, podziękowali wszystkim za zaangażowanie w taką formę katechizacji i ewangelizacji. Przewodnicząca Rady Miasta poinformowała o Mszy św. w intencji organizatorów i uczestników konkursu, która zostanie odprawiona nazajutrz o godz. 6.00 w Bazylice O. Bernardynów w Rzeszowie. Podzieliła się osobistą refleksją i wspomnieniem.

Organizatorka podziękowała za udział w tegorocznej edycji konkursu uczniom, nauczycielom, sponsorom, patronom i księżom. Życzyła uczniom, by zdobyta wiedza wpłynęła na wasz rozwój duchowy, pogłębiła wiarę i zmotywowała do dalszych poszukiwań poznawczych.

Wyraziła także wdzięczność wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu tegorocznego konkursu i za przybycie na dzisiejszą uroczystość. Podzieliła się przekonaniem, że wszyscy będą korzystać z orędownictwa Matki Bożej i zanosić wszystkie sprawy przed Pański tron, szczególnie w Roku 100-lecia objawień Maryjnych w Fatimie.

Violetta Curyło

________________________________________________________________
 
Konkurs "Mistrz szybkiego czytania" dla klas IV-VII
niedziela, 05 listopada 2017 10:18

__________________________________________________________________________
 
Konkurs "I Ty możesz zostać pisarzem" - zaproszenie
sobota, 04 listopada 2017 11:24

__________________________________________________________________________
 
XVIII Konkurs Wiedzy Biblijnej - zaproszenie
czwartek, 02 listopada 2017 17:02


Zapraszam do udziału w XVIII Konkursie Wiedzy Biblijnej
dla uczniów województwa podlaskiego
organizowanego przez Szkołę Podstawową im. kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Korycinie.

Regulamin do pobrania


Szkolny koordynator - I. Konopko

_________________________________________________
 
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Sanktuaria Maryjne" 2017
wtorek, 26 września 2017 20:12


Zapraszam do udziału w XII edycji 

Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Sanktuaria Maryjne".

Regulamin

Karta zgłoszenia

Materiały źródłowe do pobrania dla uczestników konkursu:

Sanktuarium w Rzeszowie


Organizator - V. M. Curyło

_________________________________________________
 
Konkurs "Kto czyta - nie pyta"
sobota, 23 września 2017 10:52


Biblioteka szkolna (budynek B)
zaprasza wszystkich uczniów klas I - VI do udziału
w IV edycji konkursu ph. "KTO CZYTA - NIE PYTA!"_______________________________________________________________
 
Ogólnopolski Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne
poniedziałek, 18 września 2017 17:53

EDI ogłasza Ogólnopolski Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VII) oraz gimnazjalnych (klasy II-III). Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży szkolnej.

Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne zostanie przeprowadzony w dniu 30.11.2017 r., na podstawie przesłanych materiałów. Koszt uczestnictwa 8,50 zł.

Przewiduje się przygotowanie trzech rodzajów testów: dla edukacji wczesnoszkolnej (kl. I-III), dla szkoły podstawowej (kl. IV-VI) i dla szkoły podstawowej (kl. VII) oraz gimnazjum (kl. II-III). Każdy test składać się będzie z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech wariantów odpowiedzi, z których co najmniej jeden jest prawidłowy. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 punkt. Nieudzielenie odpowiedzi na dane pytanie sprawia, że zawodnik otrzymuje 0 punktów.

Zapraszam 


Szkolny koordynator – K. Łaguna

__________________________________________________________________________
 
Konkurs „Jestem misjonarzem”
niedziela, 17 września 2017 21:08

 

Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej i z Kuratorium Oświaty w Białymstoku zapraszają uczniów do udziału w konkursie literackim i plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. „Jestem misjonarzem”.

Prace należy zakończyć i przesłać w terminie do 5 listopada 2017 r.

Regulamin do pobrania


Przypominamy, że w VII edycji Konkursu II miejsce zdobył A. Mazurek z klasy V b i wyróżnienie J. Kuczyńska z klasy II b.

Szkolny koordynator I. Konopko

_________________________________________________________
 
XVI Szkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej
poniedziałek, 11 września 2017 22:04

 

Zapraszam uczniów klas IV - VII do udziału w XVI Szkolnym Konkursie Wiedzy Biblijnej – List do Tytusa

Regulamin do pobrania

I. Konopko


__________________________________________________________________________
 
Olimpiada Franciszkańska
poniedziałek, 04 września 2017 14:15


Zapraszam do udziału w XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o Św. Maksymilianie. 


Koordynator - I. Konopko
__________________________________________________________________________________________
 
Zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym


Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w XII edycji październikowego Międzynarodowego Konkursu Plastycznego o Janie Pawle II organizowanego przez Muzeum w Bielsku Podlaskim. Okazją jest XVII Dzień Papieski. Prace wraz z kartą zgłoszeniową należy składać do dnia 25 IX 2017 r. osobiście w siedzibie Muzeum lub listownie (decyduje data stempla pocztowego).

Zapraszamy

I. Konopko


_____________________________________________________________________
 


Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1919238
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie