Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Promujemy zdrowie
Konkurs wiedzy o zdrowiu dla klas młodszych
wtorek, 20 grudnia 2016 19:03


W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu. Test dla pierwszaków był w formie zagadek o zdrowym odżywianiu i higienie, natomiast dla klas II – III składał się z pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz pytań otwartych. W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia oraz zwiększenie świadomości współczesnych zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego.

Nagrodzeni zostali:

Klasy pierwsze:
Mateusz Gazowski kl. I a
Julian Łapiński kl. I b
Marta Maciorowska kl. I c
Weronika Ruszczyk kl. I c
Bartosz Borzymowski kl. I d

Klasy drugie:
I miejsce – Michał Chodorowski kl. II e
II miejsce – Oliwia Przytulska kl. II c
III miejsce – Julia Witkowska kl. II d i Olaf Koprowski II e

Klasy trzecie:
I miejsce – Rafał Karwowski kl. III d
II miejsce – Paulina Popowska kl. III f
III miejsce – Bartosz Czajkowski III b i Magdalena Karwowska kl. III d


Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Dziękujemy dzieciom za udział, a opiekunom za trud włożony w przygotowanie uczniów
do konkursu oraz gratulujemy wiedzy wszystkim uczestnikom!Organizatorzy


__________________________________________________________________________
 
„Smak zdrowia znam i o siebie dbam” - cykl spotkań
poniedziałek, 12 grudnia 2016 17:19


6 grudnia 2016 r. w świetlicy szkolnej odbyło się pierwsze z cyklu spotkań - „Jem smacznie, zdrowo, kolorowo”. Nasz gość, pani Paulina Jarząbek w ciekawy sposób przedstawiła świetliczakom i dzieciom z grupy „0” zasady zdrowego i racjonalnego odżywania. Uczniowie poznali piramidę zdrowego żywienia, dowiedzieli się, czym jest zrównoważona dieta oraz jak mogą wpływać na własne zdrowie poprzez dokonywanie właściwych wyborów żywieniowych. Nie zabrakło też zagadek o owocach i warzywach, które dzieci bez trudu rozwiązywały, co świadczyło o tym, że ten temat nie jest im obcy.

Po części teoretycznej przyszła kolej na część warsztatową. W myśl zasady: „Odżywiam się zdrowo i kolorowo” dzieci przygotowały pyszne, wartościowe odżywczo kanapki, które zjadły na zakończenie spotkania.

Warsztaty uatrakcyjnił występ dzieci z grupy „0” przygotowanych przez panią Jolantę Propier.

Dzieci wyraziły chęć dalszego uczestnictwa w cyklu promującym zdrowy styl życia.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu dotyczącym aktywności ruchowej.Wychowawcy świetlicy

__________________________________________________________________________
 
Akcja „Śniadanie daje moc” w klasach I - III
środa, 09 listopada 2016 13:45


8 listopada uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc”. Dzieci poznały historię Toli i Maksa – galaktycznych agentów, oraz małego Wszystkojada, który przybył na Ziemię i zjadał wszystko. Obejrzały też prezentację multimedialną na temat 12 zasad zdrowego odżywiania. Odpowiadały na pytania dotyczące najważniejszego posiłku dnia, wartości odżywczych produktów przygotowanych do wykonania kanapek na zajęciach. Po umyciu rąk, wspólnie zrobiły zdrowe kanapki ze zwróceniem uwagi również na ich estetykę. Była to dobra lekcja pozytywnych zachowań, a także świetna zabawa dla uczniów. Wspólne drugie śniadanie cieszyło wszystkich. Nawet sprzątanie po posiłku przebiegło sprawnie. Uczniowie wykonali również prace plastyczne przedstawiające Wszystkojada i siebie – jako galaktycznego agenta.

Na zakończenie zajęć przypomnieli dwunastą zasadę – a więc wspólna zabawa i ćwiczenia gimnastyczne.

Dzień minął pozostawiając mnóstwo wrażeń i obietnicę uczniów, że przygotują rodzicom kolację ze zdrowymi kanapkami, a sami będą zawsze pamiętali o zjedzeniu śniadania i kanapkach na drugie śniadanie do szkoły.
Galeria I

Galeria II

Fot. A. Gryczkowska i E. Mieczkowska__________________________________________________________________________
 
Szkolny Dzień Sportu i Zdrowia
środa, 02 listopada 2016 16:25


„Zdrowy styl życia”- pod takim hasłem w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole zrealizowano projekt „Dzień Zdrowia i Sportu”. Jego celem było promowanie wśród uczniów literatury dotyczącej sportu i zdrowego odżywiania, zainteresowanie ich zdrowym stylem życia oraz formami aktywnego wypoczynku.

Podczas uroczystości podsumowującej przedsięwzięcie młodzież miała okazję obejrzeć prezentację poświęconą odżywianiu i aktywności fizycznej, która wpływa na zdrowie człowieka. Uczniowie klas piątych pisali test wiedzy „Zdrowy styl życia”, a jego zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami. Na spotkaniu szkolna pielęgniarka przedstawiła kilka zasad mających wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie młodzieży. Uczniowie i nauczyciele mogli spróbować zdrowych przekąsek przygotowanych z warzyw, owoców, mleka i pełnoziarnistego pieczywa. Nad młodymi kucharzami opiekę sprawowała pani Paulina Jarząbek, szkolna intendentka. Aby zachęcić uczniów do aktywnego wypoczynku w tygodniu poprzedzającym akcję zostały przeprowadzone przez Lidię Łepkowską lekcje chodzenia z kijami – nordic walking. Instruktorka zumby, Olga Fiodorowicz, poprowadziła zajęcia z tej bardzo atrakcyjnej formy aktywności fizycznej.

Uroczystości towarzyszyła wystawa książek dostępnych w bibliotece szkolnej i MPB Oddział dla Dzieci w Grajewie oraz wystawa plakatów wykonanych przez uczniów – uczestników projektu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szkolnego Dnia Zdrowia i Sportu.


Lidia Łepkowska, Tomasz Babul
__________________________________________________________________________
 
Jarmark Zdrowia
wtorek, 12 maja 2015 22:02

7 maja w naszej szkole w nauczaniu zintegrowanym urządziliśmy „Jarmark Zdrowia”. Zaangażowały się prawie wszystkie klasy I - III. Na korytarzu przed salami, w których uczą się uczniowie po dwie klasy pod kierunkiem nauczycieli wspólnie przygotowały stoiska pod hasłami:

• „Sport to zdrowie”- uczniowie z sali 20 - wych. A. Kłos i E. Mieczkowska
• „Owocowy zawrót głowy” - uczniowie z sali 19 - wych A. Gryczkowska i Z. Krzeczkowska
• „Warzywnik”- uczniowie z sali 18 - wych. K. Dziekońska i E. Gadomska
• „Wiem co jem”- uczniowie z sali 17- wych. J. Waniewska i B. Rogalska
• „Jedzmy II śniadanie” - uczniowie z sali 16 - wych. J. Laszczkowska i T. Skrodzka
• „ Piramidalne zdrowie” - uczniowie z sali 15 - wych. A. Bukowska.

Na stoiskach znalazły się zgodnie z hasłem wspaniałe, kolorowe, smakowite i ciekawe rzeczy. Przy stoisku propagującym sport uczniowie gimnastykowali się i zachęcali innych, by również ćwiczyli. Każde stoisko zostało przygotowane pomysłowo, kolorowo i zachwyciło wszystkich. Na Jarmark Zdrowia przyszły także przedszkolaki z naszych zerówek i z uwagą słuchały pogadanek przy kolejnych stoiskach, oglądały, czytały co się dało wykazując się przy tym sporą wiedzą o zdrowym odżywianiu i stylu życia.

Na jarmarku można było także zjeść coś zdrowego i smacznego. To był ciekawy i radosny „dzień targowy”. Byliśmy zadowoleni z udanej imprezy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, a także tym rodzicom, którzy zakupili potrzebne produkty i przygotowali swoim dzieciom owocowe i warzywne szaszłyki, przekąski oraz zdrowe kanapki, soki i smakołyki.

Razem promujemy zdrowie w praktyce, a przy tym dobrze się bawimy.Z pozdrowieniami Koordynator SzPZ – E. Gadomska

__________________________________________________________________________
 
Światowy Dzień Zdrowia
czwartek, 23 kwietnia 2015 21:43


Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie,
jako smakujesz, aż się zepsujesz.

Jan Kochanowski


Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w naszej szkole odbył się apel, którego celem było ukazanie znaczenia dla zdrowia właściwego odżywiania się, składu posiłków, aktywnego trybu życia, podstawowych zasad higieny i szkodliwości hałasu. Była to chwila refleksji nad istotnymi problemami zdrowotnymi.

W programie artystycznym wystąpili uczniowie klasy II c, III b oraz przedstawiciele klas IV a, V a, V b i VI b.

Uroczystość przygotowały panie: Ewa Czaplicka, Anna Kłos, Ewa Mieczkowska, Grażyna Mroczkowska, Lilla Pietrzykowska i Barbara Ratomska.

Na zakończenie spotkania ogłoszono wyniki konkursów: Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu dla klas I – III, Szkolnego Konkursu Wiedzy „Spacerkiem po Grajewie” dla klas III oraz Szkolnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla klas piątych. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczyła pani wicedyrektor Renata Niedziołko._______________________________________________________________________
 
Zdrowa kanapka
czwartek, 30 października 2014 19:42

Agencja Rozwoju Rolnictwa zaserwowała naszym uczniom smaczną i zdrową przekąskę. Dzieci z drugich klas pod opieką wychowawców przygotowały niezwykle kolorowe, a przede wszystkim bardzo zdrowe kanapki.

Produkty pochodziły z ARR. Były to domowe wędliny, żółty ser, każdego koloru papryka, pomidory, śliwki, jabłka, winogrona oraz smakowe maślanki. Zajęcia miały za zadanie kształcić właściwe nawyki żywieniowe. Mamy nadzieję, że zachęcone tym pozytywnym przykładem uczniowie zamiast pączka i batona do szkoły przyniosą pyszną i zdrową kanapkę.

Liczymy również na rodziców, którzy zapewne wysłuchali relacji swoich pociech i pomogą kontynuować zdrowotne nawyki, bo dobrym przykładem jest nie tylko taka akcja, ale i rodzic i nauczyciel oraz kolega z ławki.

__________________________________________________________________________
 
II Szkolny Turniej Piłki Siatkowej
niedziela, 15 czerwca 2014 21:53

15 czerwca 2014 r. odbył się II Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu turnieju i towarzyszących mu atrakcji.


__________________________________________________________________________
 
Jesteśmy "Szkołą w Ruchu"
czwartek, 22 maja 2014 18:23

Miło nam poinformować, że w ramach ogólnopolskiej akcji „Ćwiczyć każdy może”, której organizatorem było Ministerstwo Edukacji Narodowej, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie otrzymał zaszczytny tytuł „Szkoła w Ruchu”. Zgodnie z informacją zawartą w regulaminie, tytuł stanowi wyróżnienie dla szkoły, która w istotny sposób przyczynia się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.

W ogólnopolskiej akcji wzięło udział 88 szkół i przedszkoli z terenu województwa podlaskiego, z czego 34 otrzymało status „Szkoła w Ruchu”.


__________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1919237
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie