50 lat SP 4
Zbiórka zdjęć i pamiątek szkolnych w „Czwórce”
sobota, 18 czerwca 2016 00:38

W związku z przypadającą w przyszłym roku 50. rocznicą założenia Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie organizujemy ZBIÓRKĘ ZDJĘĆ I PAMIĄTEK SZKOLNYCH. Prosimy o przekazanie bądź użyczenie szkole zeszytów, świadectw, tarcz, podręczników, odznaczeń, legitymacji itp.

Dawni nasi uczniowie to dzisiaj dorośli już ludzie, mający własne dzieci, którzy szkołę pamiętają w nieco innych barwach. Istnieje spora różnica między obecną szkołą a tą sprzed 30-tu czy 40-tu lat. Inaczej wyglądały klasy, inaczej sama szkoła i teren wokół niej.

Zapraszamy do „Czwórki”!

Niech Państwa wizyta w szkole będzie okazją do wspomnień i podzielenia się z nami pamiątkami z dowolnego okresu czasu. Stare fotografie budynku, lekcji, zajęć sportowych, apeli, uroczystości, pojedynczych uczniów, klas i nauczycieli zostaną zeskanowane i oddane właścicielom.

Jeśli przedmioty, które posiadacie Państwo w swoich domach, stanowią nieocenioną wartość sentymentalną – sfotografujemy je i zwrócimy.

Zdjęcia oraz ich krótki opis (kogo przedstawiają, kiedy i w jakich okolicznościach zostały wykonane) można przesyłać także w formie skanów (format: .jpg w wysokiej rozdzielczości) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z zebranych w ten sposób pamiątek zostanie przygotowana wystawa towarzysząca jubileuszowym obchodom 50-lecia szkoły, bo jak pisał Tadeusz Kotarbiński:

„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”.