Akcja "Szkoła Czystych Rąk"
sobota, 15 czerwca 2013 13:47

14 czerwca 2013 r. (piątek) na terenie szkoły podstawowej została przeprowadzona akcja pod hasłem „SZKOŁA CZYSTYCH RĄK”.

Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniów na higienę rąk, bo "kto ręce myje, ten zdrowo żyje”. Pamiętajmy, że staranne mycie rąk wodą i mydłem to najprostszy sposób na uniknięcie wszelkich chorób przenoszonych drogą pokarmową.

Program akcji obejmował:

1. Warsztaty ph. "Ręce zawsze czyste mam, bo o zdrowie swoje dbam" przeprowadzone dla członków Uczniowskiego Klubu Promocji Zdrowia.

2. Prelekcje ph. "Kto ręce myje, ten zdrowo żyje” w klasach IV - VI wygłoszone przez członków Uczniowskiego Klubu Promocji Zdrowia.

3. Tematyczne rymowanki i wierszyki wywieszone na drzwiach pracowni klasowych.

4. Plansze instruktażowe dotyczące mycia rąk wywieszone w toaletach szkolnych.

5. Happening szkolny „SP 4 – Szkoła Czystych Rąk".

6. Hasła i piosenki o tematyce prozdrowotnej na korytarzach szkolnych słyszalne za pomocą głośników.

Dziękujemy wychowawczyniom oddziałów przedszkolnych i klas I – III za włączenie się do akcji i poruszenie tematu higieny rąk w klasach młodszych, a wszystkim nauczycielom za umożliwienie zabrania głosu członkom Klubu.

Organizatorki akcji:
L. Pietrzykowska i E. Czaplicka