Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Osiągnięcia




Rok szkolny 2016/2017



IX edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ph. „Jesteśmy jednym światem” - organizator Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
Kategoria - 5 - 9 lat
Wyróżnienie - Jakub Pawełkowski i Szymon Pięczykowski kl. I b
Praca Nikoli Szlejter z kl. I b została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową.
Kategoria - 10 - 15 lat
Wyróżnienie - Wiktoria Pałyzga kl. VI a


XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Miasto i region w Unii Europejskiej” - organizator Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku
Nagroda - Kalina Kacprzak kl. V b

Ogólnopolski Projekt Stypendialny ph. STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA 2016/2017
Konkurs Plastyczny "Plastuś" - III miejsce Konrad Drzymkowski kl. III f
Konkurs Matematyczny „Plusik” - wyróżnienie Paulina Popowska kl. III f

X Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Dbajmy o las – on chroni nas” zorganizatowany przez Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, Nadleśnictwo Rajgród z siedzibą w Tamie oraz Biebrzański Park Narodowy
III miejsce drużyna SP 4 w składzie: Klaudia Fiedorczuk kl. VI b, Wiktoria Jakubik kl. VI d, Izabela Kalinowska kl. VI d, Aleksandra Wierzchowska kl. VI a, Jakub Samełko kl. VI b, Maciej Wróblewski kl. VI a, Maciej Zyskowski kl.VI d

Mały Konkurs Recytatorski "Baje, bajki, bajeczki..." zorganizowany przez Grajewskie Centrum Kultury
Kategoria kl. I – III
I miejsce - Krzysztof Karwowski kl. III d
III miejsce: Emilia Grabowska kl. III d
Wyróżnienie: Zosia Satnkiewicz kl. III e
Do eliminacji wojewódzkich w tej kategorii wiekowej został zakwalifikowany Krzysztof Karwowski.  
Kategoria kl. IV – VI
II miejsce - Igor Borawski kl. IV b
Wyróżnienie - Kinga Sobolewska kl. VI a

Ogólnopolski konkurs o zdrowiu „MEDITEST” zorganizowany przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji
Kategoria - kl. IV
I miejsce w szkole - Julia Kalinowska kl. IV a
Wyróżnienia: Dawid Kamionowski kl. IV a, Aleksander Zalewski kl. IV a
Kategoria - kl. V – VI
I miejsce w szkole - Róża Ruszczyk kl. VI a
Wyróżnienia: Weronika Dziejma kl. VI a, Kalina Kacprzak kl. V b, Karolina Kozicka kl. VI a

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA”
„Adept”
Wiktoria Pałyzga - najlepszy wynik w szkole
Wyróżnienia: Aleksandra Wierzchowska, Róża Ruszczyk, Weronika Dziejma.
„Maluch”
Lena Poniatowska - najlepszy wynik w szkole
Wyróżnienia: Marta Pawełkowska, Zuzanna Karwowska, Karolina Świderska, Agnieszka Ciukszo.

Konkurs Plastyczny "Pocztówka wielkanocna" zorganizowany przez Bibliotekę - Centrum Kultury w Szczuczynie
I miejsce - Zosia Stankiewicz kl. III e

Festiwal Tradycji Wielkanocnych w Białymstoku
Kategoria: klasy I - III
I miejsce - Szymon Pięczykowski kl. I b, Nikola Szlejter kl. I b, Jakub Pawełkowski kl. I b
II miejsce - Bartosz Tarnacki kl. I c
III miejsce - Kacper Zalewski kl. I c
Kategoria: klasy IV-VI
I miejsce - Kalina Kacprzak kl. V b, Julia Krzemińska kl. V a, Anita Pięczykowska kl. VI a, Bartosz Mazurek kl. IV b
II miejsce - Wiktoria Pałyzga kl. VI a

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Tytuł Laureata - Izabela Kalinowska kl. VI d, Karolina Kozicka kl. VI a
Finalistka - Róża Ruszczyk kl. VI a

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Finalistka - Aleksandra Wierzchowska kl. VI a

Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych
V miejsce drużyna chłopców: Bartosz Mazurek, Adrian Dobrydnio, Szymon Ruszczyk, Emil Jagielski (kl. IV), Szymon Deresz, Jakub Grabowski, Dawid Jarosz, Szymon Iżbicki (kl. V), Bartosz Kaczyński, Kacper Łepkowski, Damian Randzio, i Bartosz Poniatowski (kl. VI)
Indywidualnie - IV miejsce Bartosz Mazurek kl. IV b w roczniku klas czwartych

Finał Igrzysk Grupy Zachodniej w Drużynowych Biegach Przełajowych
I miejsce drużyna chłopców: Bartosz Mazurek, Adrian Dobrydnio, Szymon Ruszczyk, Emil Jagielski (kl. IV), Szymon Deresz, Jakub Grabowski, Dawid Jarosz, Szymon Iżbicki (kl. V), Bartosz Kaczyński, Kacper Łepkowski, Damian Randzio, i Bartosz Poniatowski (kl. VI)
Indywidualnie - I miejsce Bartosz Mazurek kl. IV b w roczniku klas czwartych

Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. ,,Młodzież zapobiega pożarom”
I miejsce – Krzysztof Sztabiński kl. VI b
II miejsce – Damian Stankiewicz kl. VI b
III miejsce – Jakub Samełko kl. VI b

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Laureatki - Karolina Kozicka kl. VI a i Izabela Kalinowska kl. VI d
Finalistka- Róża Ruszczyk kl. VI a

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Finalistka - Aleksandra Wierzchowska kl. VI a

Diecezjalny Konkurs Wiedzy dla Członków i Sympatyków Szkolnych Kół Caritas Dziecezji Łomżyńskiej pt. "Święty Antoni z Padwy - płomienne serce, promienne życie"
X miejsce zespół w składzie: Julia Waszkiewicz, Wiktoria Domurat i Aleksandra Strzałkowska kl. VI b

Regionalny Konkurs Matematyczny „Z Szóstką na 6”
do II etapu zakwalifikowała się Izabela Kalinowska kl. VI d

X Regionalny Konkurs „Mistrz Origami"zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 47 i Białostocki Klub Polskiego Centrum Origami
I miejsce Julita Łukowska kl. III e

Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich zorganizowany przez MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie
I miejsce - Rafał Karwowski kl. III d
III miejsce - Magdalena Karwowska kl. III d i Anna Prostko kl. III d

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu “Young English Master”
III miejsce - Zuzanna Chodorowska kl. VI d

Uczniowie zakwalifikowani do stopnia wojewódzkiego
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Izabela Kalinowska kl. VI d
Karolina Kozicka kl. VI a
Róża Ruszczyk kl. VI a
Wojewódzki Konkurs  Przyrodniczy
Aleksandra Emilia Wierzchowska kl. VI a

W konkursie „Moja szopka” na VIII Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych w Uciechowicach komisja przyznała następujące miejsca:
III miejsce - Bartosz Mazurek kl. IV b
Wyróżnienie:
Zuzanna Kruszewska kl. I b
Jakub Pawełkowski kl. I b
Marta Pawełkowska kl. IV b
Bartosz Kohlman kl. V b
Maciej Puhacewicz kl. V c.


III Edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Religijnej ph. "Wiara jest radością”
I miejsce – Kinga Sobolewska kl. VI a
II miejsce – Igor Borawski kl. IV b
Wyróżnienie:
Oliwia Dzięgielewska kl. V b

Wojewódzki Konkurs Plastyczny o tematyce „Miś” zorganizowany przez Fabrykę Misia w Białymstoku
Wyróżnienie:
Zuzanna Kruszewska kl. I b
Nell Kurowska kl. I b
Bartosz Chmielewski kl. I d


XXV edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o ,,Nagrodę Burmistrza Miasta"
klasy I-III
III miejsce – Zofia Stankiewicz kl. III e
Wyróżnienie:
Rafał Karwowski kl. III d i Krzysztof Karwowski kl. III d
klasy IV-VI
I miejsce – Kinga Sobolewska kl. VI a
II miejsce - Igor Borawski kl. IV b

Miejski konkurs plastyczny "Jesienne figurki"- organizator Grajewskie Centrum Kultury
Kategoria: szkoły podstawowe kl. III – IV
I miejsce - Julia Łukowska kl. III e 
II miejsce - Martyna Jabłońska kl. III d 
III miejsce - Wiktoria Górecka kl. III c 
III miejsce - Jakub Sztabiński kl. III c 
Wyróżnienia - Marta Pawełkowska kl. IV b
Kategoria: szkoły podstawowe kl. V – VI
II miejsce - Krzysztof Sztabiński kl. VI b  
II miejsce - Oliwia Górecka kl.VI b 
Wyróżnienie - Wiktoria Porsewa kl. VI b  

Sukcesy naszych uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych - etap szkolny

Informatyka
Krzysztof Sztabiński kl. VI b 

Matematyka
Kalina Kacprzak kl. V b 

Język polski
Izabela Kalinowska kl. VI d 
Karolina Kozicka kl. VI a, Róża Ruszczyk kl. VI a, Kinga Sobolewska kl. VI a 

Przyroda
Hubert Jabłoński kl. VI d
Aleksandra Emilia Wierzchowska kl. VI a, Weronika Dziejma kl. VI a - 

Historia
Weronika Dziejma kl. VI a, Hubert Jabłoński kl. VI d 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Święci w dziejach Narodu Polskiego” ogłoszony przez Akcję Katolicką Archidiecezji Białostockiej na zakończenie Roku Miłosierdzia i 1050. Rocznicy Chrztu Polski
I
nagroda – Aleksandra Gryczkowska kl. III a – „Błogosławiona B. Lament”
II nagroda – Bartosz Mazurek kl. IV b – „Św. Wojciech”


Mistrzostwa Grupy Zachodniej w Sztafetowych Biegach Przełajowych
I miejsce - drużyna chłopców SP 4

Sztafetowe Biegi Przełajowe w Wąsoszu
I miejsce - zajęła drużyna chłopców SP 4

XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy „Sanktuaria Maryjne”
III nagroda - Karolina Kozicka kl. VI a
Wyróżnienia:
Wiktoria Pałyzga kl. VI a, Aleksandra Obiedzińska kl. VI d, Łucja Sendrowska kl. VI d i Zuzanna Tokarzewska kl. VI d

Rok szkolny 2015/2016

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2016”
BARDZO DOBRY wynik osiągnęli: Krzysztof Karwowski kl. II d, Rafał Karwowski kl. II d, Marta Kozłowska kl. II d, Karolina Świderska kl. III b
Wyróżnienia zdobyli:
Hanna Tyszkiewicz kl. II d, Magdalena Karwowska kl. II d, Paweł Buzon kl. II e, Piotr Dudziński kl. II e, Bruno Poniatowski kl. II e, Paulina Popowska kl. II f, Igor Rycewicz kl. III a, Lena Poniatowska kl. III b, Marta Pawełkowska kl. III b, Igor Borawski kl. III b, Kalina Kacprzak kl. IV b, Aleksander Rorbach kl. IV c, Aleksandra Wierzchowska kl. V a, Jakub Stankiewicz kl. V a, Izabela Kalinowska kl. V d, Paweł Mroczkowski kl. VI b.


VIII edycja Diecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Ziemi Łomżyńskiej” ph. ”Owocem świętości jest miłosierdzie”
Kategoria literacka - II miejsce zajęła Oliwia Dzięgielewska z kl. IV b

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II
19 miejsce - Arkadiusz Mazurek, Julia Sendrowska
20 miejsce - Weronika Wiśniewska
21 miejsce - Maria Rydzewska, Maciej Zyskowski
25 miejsce - Karolina Kozicka, Weronika Dziejma
27 miejsce - Weronika Złotkowska, Jakub Zyskowski
29 miejsce - Bartek Chilimon
30 miejsce - Anita Pięczykowska, Kinga Sobolewska
31 miejsce - Aleksandra Obiedzińska
32 miejsce - Daria Krutul
33 miejsce - Zuzanna Tokarzewska
35 miejsce - Kalina Kacprzak, Julia Sienicka
37 miejsce - Łucja Sendrowska
39 miejsce - Paweł Myszka
40 miejsce - Wiktoria Pałyzga
42 miejsce - Krzysztof Sztabiński
45 miejsce - Jakub Samełko
56 miejsce - Wiktoria Niećkowska

Eliminacje wojewódzkie XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki..."
I miejsce - Igor Borawski z klasy III b

Eliminacje Wojewódzkie Konkursu Historycznego pod hasłem „Generał Władysław Anders – Wielki Polak”
Najlepiej napisali Emilia Dagmara Czaplicka z kl. VI c i Arkadiusz Mazurek z VI b. Kolejne dwa miejsca premiowane wyjazdem na finał wojewódzki zajęli: Julia Czubajko z VI c i Marcin Gawryluk z kl. VI b

IX Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych ph. "Parki narodowe – najwyższa forma ochrony przyrody"
III miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Wierzchowska, Maciej Wróblewski, Izabela Kalinowska, Natalia Grabowska, Marcin Gawryluk, Arkadiusz Mazurek, Agata Wilczyńska, Anita Pieńczykowska, Marta Duzikowska, Jakub Stankiewicz, Adrian Masłowski, Damian Chmielewski

Konkurs ekologiczny dla klas szóstych pod hasłem „Ratujmy planetę Ziemię”
I miejsce - Arkadiusz Mazurek kl. VI b
II miejsce - Marcin Gawryluk kl. VI b
III miejsce - Julia Zarzecka kl. VI d
Wyróżnienia:
Klaudia Karwowska kl. VI d
Kinga Kosielska kl. VI a

Eliminacje miejskie Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki..."
Kategoria: klasy I - III
I miejsce – Igor Borawski kl. III b
Wyróżnienia:
Kamila Wasilewska kl. II b
Oliwier Cybula kl. III b

W tej kategorii wiekowej Igor Borawski został zakwalifikowany do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w 13 maja 2016 roku w Białymstoku.

Kategoria: klasy IV - VI
II miejsce – Kinga Sobolewska kl. V a
III miejsce – Kamil Rutkowski kl. IV c
III miejsce – Oliwia Dzięgielewska kl. IV b

X Jubileuszowy Regionalny Konkurs Muzyczny w hołdzie Ojcu Św. Janowi Pawłowi II
Regulaminowy tytuł LAUREATA wraz z pamiątkową statuetką oraz nagrodą finansową w poszczególnych kategoriach konkursu muzycznego otrzymali:
ZESPOŁY
LAUREAT – „Śpiewająca Ferajna” ZSM nr 3 w Grajewie
Na wniosek Jury przyznano również nagrody i wyróżnienia:
SOLIŚCI
Kategoria II – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej
Wyróżnienie i nagroda rzeczowa – Julia Sendrowska, ZSM nr 3, reprezentowała Parafię p.w. Św. Ojca Pio w Grajewie
ZESPOŁY
Kategoria I – szkoły podstawowe
Wyróżnienie i nagroda finansowa – Zespół „Wirujące Nutki”, ZSM nr 3

Konkurs literacki w hołdzie Ojcu Świętemu św. Janowi Pawłowi II
Kategoria - szkoły podstawowe
III miejsce – Krzysztof Sztabiński

Konkurs plastyczny w hołdzie Ojcu Świętemu św. Janowi Pawłowi II
Kategoria klasy IV-VI
I miejsce – Krzysztof Blaszko kl. V d
Wyróżnienie:
Aleksandra Wierzchowska kl. V a
Karolina Janiszewska kl. IV a

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea – etap szkolny
Największą liczbę punktów w swojej kategorii uzyskali:
Aleksander Rorbach z kl. IV c
Karolina Kozicka z kl. V a
Krystyna Dudzińska z kl. VI d

Laureaci i finalista Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego - Karolina Kozicka

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego - Izabela Kalinowska

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego - Klaudia Karwowska

Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego - Jakub Zyskowski

Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody - Jakub Zyskowski

Finalista Wojewódzkiego Konkursu z Informatyki – Jakub Zyskowski

Wojewódzki Konkurs Literacki „(Pod)różne historie” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku
Wyróżnienie - Krzysztof Sztabiński kl. V b

IV edycja Konkursu Wojewódzkiego "Sport, rodzina i ja"
I miejsce - Krzysztof Sztabiński kl. V b

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KRĄG” - w kategorii „Młodzik”
II miejsce - Emilia Dagmara Czaplicka kl. VI c

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Klio 2015”
V miejsce - Emilia Dagmara Czaplicka kl. VI c
VI miejsce – Klaudia Karwowska kl. VI d i Jakub Zyskowski kl. VI c
VII miejsce - Maria Rydzewska, Paweł Mroczkowski i Julia Sendrowska z klasy VI b

Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci i Młodzieży 2016 pt. „Legenda niejedno ma imię”
Tytuł laureatki zdobyła Kalina Kacprzak kl. V b

Konkurs diecezjalny ph. „Święta Rita - Róża w Ogrodzie Jezusa”
VIII miejsce - zespół z klasy V b w składzie: Wiktoria Porsewa, Oliwia Górecka i Julia Waszkiewicz

Konkursu plastyczny ph. „Lisek Chytrusek" zorganizowany przez Nadleśnictwo Rajgród
V miejsce - Oliwer Maciejewski kl. III
VII miejsce – Paulina Popowska kl. II f
VIII miejsce – Igor Karwowski kl. II a
IX miejsce – Kamila Wasilewska kl. II a

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Białe Boże Narodzenie barwami malowane”
I miejsce - Aleksandra Wierzchowska kl. V a

Nagroda finansowa Urzędu Miasta Grajewo w wysokości 1 000 zł za wybitne osiągnięcia artystyczne Agata Daniłowicz kl. VI b. Oto lista sukcesów Agaty Daniłowicz z klasy VI b:

X KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK o „Kryształowego Aniołka” pod patronatem Dziekana Kolneńskiego ks. Stanisława Uradzińskiego w kategorii szkoły podstawowe - kl. IV- VI
Nagroda główna - Statuetka „Kryształowy Aniołek” Agata Daniłowicz kl. VI b

VII FESTIWAL SZTUK BOŻONARODZENIOWYCH - "Kolędy i pastorałki głosami dziecięcymi wyśpiewane" w Niewodnicy Kościelnej – wyróżnienie Agata Daniłowicz kl. VI b

FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK Z RADIEM JARD W BIAŁYMSTOKU
W kategorii 8-13 lat - II miejsce Agata Daniłowicz kl. VI b

V WOJEWÓDZKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK pt. " Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi" w Czarnej Białostockiej - III miejsce Agata Daniłowicz kl. VI b

II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej ph. „W poszukiwaniu Boga, czyli poetyckie strofy Anny Kamieńskiej”
I miejsce – Kinga Sobolewska kl. V a
III miejsce – Oliwia Dzięgielewska kl. IV b

XXIV Miejski Konkurs Recytatorski o ''Nagrodę Burmistrza Miasta''
w kategorii klas I – III:
I miejsce - Nagroda Burmistrza Miasta – Igor Borawski kl. III b
II miejsce – Oliwier Cybula kl. III b
III miejsce – Lena Poniatowska kl. I b

w kategorii klas IV – VI:
I miejsce - Nagroda Burmistrza Miasta – Kinga Sobolewska kl. V a
II miejsce – Oliwia Dzięgielewska kl. IV b
III miejsce – Kamil Rutkowski kl. IV c
Wyróżnienie – Mateusz Nitkowski kl. IV d


IV Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej ,,Jeszcze Polska nie zginęła"
II miejsce - Agata Daniłowicz kl. VI b

Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego - najlepiej napisali:
Maria Rydzewska kl. VI b, Klaudia Karwowska kl. VI d, Małgorzata Alksnin kl. VI d, Magdalena Wojciechowska kl. VI b i Krystyna Dudzińska z kl. VI d
Uczennice będą reprezentowały szkołę na etapie rejonowym w Suwałkach.

II Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej
I miejsce - Kamil Rutkowski kl. IV c
Wyróżnienia:
Mateusz Nitkowski kl. IV d i Kinga Sobolewska kl. V a
Natalia Maciorowska kl. VI b - nauczyciel p. Sabina Łempicka
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Sanktuaria Maryjne"
III miejsce – Julia Sendrowska kl. VI b
Wyróżnienie - Jakub Zyskowski, Arkadiusz Mazurek, Maria Rydzewska i Kalina Kacprzak.

Konkurs Plastyczny ph. „Uśmiechnięte Cztery Łapy” zorganizowany przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Ełk oraz Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku
Nagrody otrzymali Martyna Rutkowska kl. II e, Paweł Buzon kl. II e, Sebastian Koprowski kl. I a, Kacper Dzięgielewski kl. I a, Aleksandra Nitkowska kl. I a

Ogólnopolski Konkurs Malarski „Ogrody marzeń” zorganizowany przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Zastów w Warszawie
Nagroda - Arkadiusz Mazurek kl. VI b

Eurofestiwal "My XXI – st Century" w Słonecznym Brzegu w Bułgarii
Międzynarodowe jury przyznało III miejsce Agacie Daniłowicz z kl. VI b

Certyfikat I edycji Kampanii społecznej "Ja czytam" pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie za organizację spotkań Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w bibliotece szkolnej.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Reggae „Reggae Festiwal Chorzele”
I miejsce Agata Daniłowicz

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Twoja ulubiona opowieść biblijna”
Nagrody otrzymali - Igor Borawski - „Opowieść o siewcy”; Krzysztof Blaszko „Udany połów”
Wyróżnienie - Martyna Pietrzak - „Jezus chodzi po jeziorze”

ROK 2014/2015

Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska „EKOTEST”
Kategoria: klasy III-IV
Wyróżnienie:
Weronika Dziejma kl. IV a. Aleksandra Wierzchowska kl. IV a
Kategoria: klasy V-VI
Wyróżnienie:
Jakub Zyskowski kl. V c

Konkurs ekologiczny dla uczniów klas VI pod hasłem „Ratujmy planetę Ziemię”
I miejsce - Aleksandra Popowska kl. VI b, Magdalena Zalewska kl. VI c
II miejsce - Kacper Kuczyński kl. VI d
III miejsce - Martyna Dudzicka kl. VI d
Wyróżnienie - Anna Januszko kl. VI d

X edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Podlaska nuta"
I miejsce – Agata Daniłowicz kl. V b

Nagrody i wyróżnienia otrzymane przez Martynę Pietrzak z kl. VI d
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny ( Niewodnica Kościelna ) ph.”Białe Boże Narodzenie Barwami malowane" - I miejsce
• Szkolny Konkurs Plastyczny „Symbole Halloween” - I miejsce
• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny (MDK Wrocław) ph. "IKONY POPKULTURY" – wystawa pokonkursowa
• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny (MDK Jelenia Góra) ph. "Znam swój kraj- Kotlina Jeleniogórska" - I miejsce
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny ( Gimnazjum Sportowe nr 9 Białystok) ph. "Sport, rodzina i ja" - I miejsce
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny ( SP 15 Białystok) ph. "Cztery Pory Roku na Podlasiu" - nagroda
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny ( MDK Białystok) ph. "Wielkanocne Klimaty" - wyróżnienie
• Regionalny Konkurs Plastyczny (Grajewo) "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" - wyróżnienie
• Międzynarodowy Konkurs Plastyczny (Nidzica) ph. "Bł. Bolesława Lament-Apostołka Jedności" - dyplom uznania
• Wojewódzki Konkurs Plastyczny (SP 5 Białystok) ph. "Podlasie - mnie ta ziemia od innych droższa" - wyróżnienie
• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny (Poleski Park Narodowy Urszulin) ph. "Polesie w naturze – 25 lat PPN" - II miejsce
• VII Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny "KLIO 2015" Kategoria Plastyczna - nagroda za najlepszą pracę w woj. podlaskim

VII edycja Diecezjalnego Konkursu „Święci i bohaterowie Ziemi Łomżyńskiej” ph. ”Święci świadkami prawdy”
Kategoria plastyczna - I miejsce zajął Krzysztof Blaszko kl. IV d
Kategoria literacka - wyróżnienie otrzymała Agata Szymanowska z kl. VI b
VIII edycja Festiwalu BIG BIT
I miejsce - Agata Daniłowicz

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA”
Kategoria „Adept”
Najlepszy wynik w szkole - Magdalena Zalewska kl. VI c
Wyróżnienia - Jakub Zyskowski kl.V c, Hubert Dereszewski kl. V b, Paweł Mroczkowski kl. V b, Mateusz Radkiewicz kl. V b, Arkadiusz Mazurek kl. V b, Emilia Czaplicka kl. V c
Aleksandra Popowska kl. VI a, Kacper Kuczyński kl. VI d, Julia Zarzecka kl. V d

Kategoria „Maluch”
Najlepszy wynik w szkole - Aleksandra Strzałkowska kl. IV c
Wyróżnienie - Łucja Sendrowska kl. IV d

Diecezjalny Konkurs „Święci i bohaterowie Ziemi Łomżyńskiej ph. „Święci świadkami prawdy”
Kategoria - praca plastyczna
I miejsce - Krzysztof Blaszko kl. IV d
Kategoria - praca literacka Wyróżnienie - Agata Szymanowska kl. VI b

Eliminacje do finału XX Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces” w Malborku
Agata Daniłowicz kl. V b otrzymała nominację do finału w Tarnobrzegu

Wojewódzki etapu VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”
II miejsce za pracą o przedwojennym burmistrzu Grajewa Wacławie Perlitzu zajęła Krystyna Dudzińska kl. V d
IV miejsce za pracę o drodze Piotra Sobczyka do armii generała Andersa - Wiktoria Ziobroniewicz kl. VI a

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR"
BARDZO DOBRY wynik - Lena Poniatowska kl. II b
Wyróżnienia:
Karolina Świderska kl. II b, Marta Pawełkowska kl. II b, Mazurek Bartosz kl. II b, Igor Rycewicz kl. II a, Adrian Dobrydnio kl. II a, Aleksander Rorbach kl. III c, Aleksandra Wierzchowska kl. IV a, Karolina Kozicka kl. IV a, Magdalena Wojciechowska kl. V b, Julia Zarzecka kl. V d.


I Międzynarodowy Konkurs Plastyczno – Literacki o bł. B. Lament – Apostołce Jedności
Wyróżnienie w kategorii plastycznej - Olga Kalinowska kl. III b
Dyplomy uznania:
Igor Borawski kl. II b
Martyna Pietrzak kl. VI d

IV Regionalny Konkurs Literacki w hołdzie św. Janowi Pawłowi II
I miejsce - Agata Szymanowska kl. V b

IV Regionalny Konkurs Plastyczny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II
W kategorii I-III
II miejsce – Marta Pawełkowska
III miejsce – Bartosz Mazurek
Wyróżnienie:
Igor Borawski
Karolina Janiszewska
Wiktor Mysiewicz
W kategorii IV-VI
I miejsce – Krzysztof Blaszko
II miejsce – Arkadiusz Mazurek
Wyróżnienie:
Dominika Markowska
Martyna Pietrzak

Finał wojewódzki XX Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”
V miejsce - Magdalena Zalewska kl. VI c

Szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders – wielki Polak XX wieku”
I miejsce - Magdalena Zalewska VI c
II miejsce – Wiktoria Maciejewska i Karol Cieślak kl. VI c
III miejsce - Justyna Prostko VI c i Agata Mierzejewska VI b
Uczniowie wezmą udział w finale wojewódzkim w Łomży.

XII Podlaski Festiwal Wielkanocny
III miejsce – Arkadiusz Mazurek kl. V b
Wyróżnienie
Agata Daniłowicz kl. V b
Emilia Grabowska kl. Id

Nominacje do Nagrody Telewizji i Nagrody Publiczności
Nagroda Publiczności ,,Pożegnanie z Afryką’’ w Białymstoku - Igor Borawski

Nominowana do Nagrody Telewizji
Julia Sendrowska kl. V b

Nominowana do Nagrody Telewizji
Natalia Kozicka kl. VI a

Nominowana do Nagrody Telewizji
Agata Daniłowicz kl. V b

Dyplom Uznania
Maja Ziobronieiwcz kl. I e
Adam Joka kl. I e
Bartosz Mazurek kl. II b

Eliminacje Konkursu Piosenki ,,Wygraj Sukces’’ zorganizowane przez Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro – Media w Tarnobrzegu
Nominacja Agaty Daniłowicz z kl. VI b do dalszego etapu w Malborku

II Międzynarodowy Festiwal Super Mikrofon Radia Jard
III miejsce Agata Daniłowicz kl. VI b

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego
Magdalena Zalewska kl. VI c

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego
Magdalena Zalewska kl. VI c

Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody
Magdalena Zalewska kl. VI c

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Pangea
Największa liczba punktów w szkole - Aleksandra Wierzchowska z kl. IV a, Julia Zarzecka z kl. V d i Karol Cieślak z kl. VI c

V Regionalny Konkurs Plastyczny "Cztery Pory Roku na Podlasiu"
Tytuł laureata - Martyna Pietrzak kl. VI d i Igor Borawski kl. II b

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Tytuł finalisty - Aleksandra Popowska
Justyna Prostko

Ogólnopolski Konkurs Historyczny KLIO 2014 o symbolach narodowych
V miejsce - Paweł Aleksandrowicz z klasy VI b

Międzyszkolny Konkurs „Young English Master”
I miejsce - Magdalena Zalewska kl. VI c

Sukcesy Agaty Daniłowicz z kl. VI b (od września 2014 r. do stycznia 2015 r.)
• III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej NUTY PRZYJAŹNI' 2014 (Hajnówka, wrzesień 2014 r.)
• Nominacja do udziału w Festiwalu Piosenki Aktorskiej Bielsko-Biała' 2015 (Bydgoszcz, 25-26 października 2014 r.)
• II miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej (Mońki, 10 listopada 2014 r.)
• II miejsce na XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Super Mikrofon Radia JARD (Białystok , 5-6-7 grudnia 2014 r.)
• I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek (Białystok, 17 stycznia 2015 r.)
Konkursy plastyczne i literackie

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Bombka na choinkę (Grajewo, 17 grudnia 2014 r.)
• III miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim ph. Henryk Sienkiewicz jest nam bliski… - kategoria: formy poetyckie (Grajewo, 3 grudnia 2014 r.)

III Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek Radia JARD
I miejsce – Agata Daniłowicz kl. V b
Wyróżnienie – Julia Sendrowska kl. V b


Sukcesy Martyny Pietrzak z klasy VI d:
Konkursy plastyczne i fotograficzne
• I miejsce w konkursie plastycznym pt. ”Rozkwit Niepokalanowa” w kategorii: klasy IV-VI; technika: PASTELE IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie (Siedlce,17 listopada 2014 r.)
• III miejsce w kategorii wiekowej 11-13 lat w konkursie plastycznym „Święty Franciszek –Patron ekologii”(konkurs ogólnopolski, Janice 4 października 2014 r.)
• Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”(Zamość, 24.10.2014 r.)
• Kwalifikacja do wystawy w Konkursie Plastycznym „Barwy Niepodległości”(konkurs ogólnopolski, Świdnica, 7 listopada 2014 r.)
• II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Bombka na choinkę” (Grajewo, 17 grudnia 2014 r.)
• Nagroda w Konkursie fotograficznym „Moje miejsce na ziemi” (konkurs ogólnopolski, Oświęcim, 13 grudnia 2014 r.)
Konkursy literackie
• Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Moja ulubiona postać bajkowa”(Pacanów 2014 r.)
• II miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim ph. ”Henryk Sienkiewicz jest nam bliski”, kategoria: formy poetyckie”(Grajewo, 3 grudnia 2014 r.)


VI Międzynarodowa Wystawa Szopek „Moja szopka”
II miejsce - Bartosz Mazurek z klasy II b
III miejsce - Igor Borawski z klasy II b
Wyróżnienie - Marta Pawełkowska z klasy II b

Konkurs ,,Bombka na choinkę’’ zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Grajewie
I miejsce – Agata Daniłowicz
II miejsce – Martyna Pietrzak
III miejsce – Dawid Purwin, Sabina Kuligowska
Wyróżnienia - Weronika Surawska, Arkadiusz Mazurek, Marta Siłakowski, Wiktoria Dzik.

Konkurs na kartkę świąteczną pn. „Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach”
Wyróżnienia
Julia Kuczyńska kl. II b
Dawid Purwin kl. V b

XX Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy” - w Suwałkach
Magdalena Zalewska z klasy VI c wygrała etap rejonowy konkursu i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Białymstoku.

XXIII Miejski Konkurs Recytatorski o "NAGRODĘ BURMISTRZA MIASTA”
kategoria kl. I – III:
II miejsce – Igor Borawski kl. II b
Wyróżnienia - Maja Ziobroniewicz kl. I e i Zosia Stankiewicz kl. I e
kategoria kl. IV – VI:
II miejsce – Julia Zarzecka kl. V d
Wyróżnienie - Wiktoria Ziobroniewicz kl. VI a

XXI Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” w kategorii – soliści
II miejsce Agata Daniłowicz

I edycja Konkursu Poezji Religijnej ph. ”Wiara jest radością”
II miejsce - Wiktoria Ziobroniewicz
III miejsce - Paweł Aleksandrowicz

Sukcesy naszych uczniów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych
w roku szkolnym 2014/2015

Uczniowie zakwalifikowani do stopnia rejonowego:

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Aleksandra Popowska klasa VI a
Weronika Samełko klasa VI a
Justyna Prostko klasa VI c Magdalena Zalewska klasa VI c - Laureatka w roku szkolnym 2013/2014


Wojewódzki Konkurs Historyczny
Justyna Prostko klasa VI c
Magdalena Zalewska klasa VI c


Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Kacper Kuczyński klasa VI d
Agata Mierzejewska klasa VI b
Magdalena Zalewska klasa VI c


Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Magdalena Zalewska klasa VI c


Konkurs Plastyczny zorganizowany w ramach IX Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej
I miejsce Igor Borawski z klasy II b
II miejsce – Bartosz Mazurek kl. II b
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej na temat „Rozkwit Niepokalanowa” ilustrującej fragment z książki Marii Kączkowskiej pt. „Ojciec Kolbe”.

III Ogólnopolski Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Jeszcze Polska nie zginęła"
II miejsce - Agata Daniłowicz

Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego ph. „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”
Wygrała Magdalena Zalewska, kolejne miejsca zajęli: Justyna Postko, Wiktoria Maciejewska, Karol Cieslak z klasy VI c. To oni będą reprezentować „Czwórkę” na etapie rejonowym. Szanse mają też Zofia Grzybek z VI c i Kinga Wołkowska z VI d, które uzyskały po 24 punkty i o ich kwalifikacji zadecyduje Wojewódzka Komisja Konkursowa.

Konkurs plastyczny pt. „Bełza i Chełmoński – Bogu i Ojczyźnie” zorganizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Białostockiej:

Kategoria klas I - III
Wyróżnienie – Julia Kuczyńska kl. II b
Kategoria klas IV - VI
II miejsce – Arkadiusz Mazurek kl. V b

W Finale IX Olimpiady Franciszkańskiej nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca w swoich kategoriach:
kategoria klas I –III - farby plakatowe
I miejsce - Igor Borawski kl. II b
II miejsce - Bartosz Mazurek kl. II b
kategoria klas IV – VI - pastele
I miejsce - Martyna Pietrzak kl. VI d

IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Sanktuaria Maryjne"
III nagroda - Agata Mierzejewska
Wyróżnienia - Jakub Zyskowski, Natalia Kozicka

Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej „Tu nasze miejsce, to nasz kraj"
I miejsce - Wiktoria Ziobroniewicz
II miejsce - Julian Joka

Ogólnopolski Konkursie ph. ”Moja ulubiona postać bajkowa” zorganizowany przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie Kategoria literacka
Wyróżnienie za pracę „Rady nie od parady, czyli o tym, jak Pinokio wykorzystał swoją szansę” otrzymała Martyna Pietrzak z klasy VI d

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dorastajmy w równości”
Uczniowie klasy V b wykonali ponad 100 prac o takiej tematyce. W nagrodę ” 22 X 2014 r. spotkali się z zawodnikiem Klubu Piłkarskiego Jagiellonia Białystok - Radosławem Jasińskim

Konkurs Plastyczny „Uśmiechnięte 4 łapy” zorganizowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
III miejsce - Wojciech Szewczyk kl. III d
Wyróżnienie - Bartosz Ostrowski z klasy III d

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Twoja ulubiona opowieść biblijna"
Kategoria II (wiek 7-9 lat)
IV miejsce - Bartosz Mazurek „Arka Noego”
Kategoria III (wiek 10-13 lat)
Wyróżnienie - Arkadiusz Mazurek „5 chlebów i 2 ryby”


Rok szkolny 2013/2014

II Nagroda literacko - plastyczna w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Tomik Literacki Młodych Autorów” - Kacper Kuczyński z kl. V d
Wyróżnienia - Julia Czubajko i Jakub Zyskowski z klasy IV c


Nagrody wręczone uczniom podczas zakończenia roku 2013/2014

Klasy IV - V

Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego - Magdalena Zalewska kl. V c

Klasa IV a
Kinga Kosielska, Beata Paluszkiewicz, Hubert Płochocki, Julia Kruszewska

Klasa IV b
Magdalena Wojciechowska, Julia Sendrowska, Maria Rydzewska, Hubert Dereszewski, Katarzyna Kulągowska, Arkadiusz Mazurek, Julia Zalewska, Weronika Surawska, Mateusz Cybula, Małgorzata Mocarska, Marcin Gawryluk, Paweł Mroczkowski

Klasa IV c
Emilia Dagmara Czaplicka, Jakub Zyskowski, Anita Sadowska

Klasa IV d
Julia Zarzecka, Małgorzata Alksnin, Klaudia Karwowska, Krystyna Dudzińska, Klaudia Sochacka, Julian Joka, Dominika Dziekońska, Aniela Maliszewska

Klasa V a
Aleksandra Popowska, Natalia Kozicka, Damian Młynarczyk, Weronika Samełko, Emilia Zaborowska

Klasa V b
Agata Mierzejewska, Aleksandra Wiśniewska, Martyna Remfeld, Dominika Golubiewska, Aleksandra Rogińska, Agata Szymanowska, Paweł Aleksandrowicz, Piotr Aleksandrowicz, Patryk Bolesta, Martyna Kaczmarczyk

Klasa V c
Justyna Prostko, Magdalena Zalewska, Karol Cieślak, Wiktoria Maciejewska, Michał Kozłowski

Klasa V d
Martyna Dudzicka, Kacper Kuczyński, Martyna Pietrzak, Dawid Niedźwiedzki, Alicja Piwko

Dyplom za wzorową frekwencję (100% obecności)
Hubert Płochocki kl. IV a; Jakub Czaplicki kl. IV b; Mateusz Radkiewicz kl. IV b
Aleksandra Wiśniewska kl. V b; Kamil Nikonowicz kl. V c; Kinga Wołkońska kl. V d

Nagrody za wysokie wyniki w czytelnictwie i tytuł Najlepszego Czytelnika otrzymały:
wśród klas czwartych - Emilia Czaplicka kl. IV c
wśród klas piątych - Dominika Golubiewska kl. V b

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Burza’44. Historia Armii Krajowej odczytana z fotografii”
II miejsce - Krystyna Dudzińska kl. IV d

Nagrody wręczono także uczniom, którzy odnieśli sukcesy w Konkursie Literacko – Językowym zorganizowanym przez Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie.

Klasy VI

Wpis do Złotej Księgi:
Natalia Gleba kl. VI b
Julia Nowicka kl. VI b
Aleksandra Murawska kl. VI a
Wiktoria Bukowska kl. VI c
Maria Mroczkowska kl. VI b
Kamil Młynarczyk kl. VI a
Igor Piotr Kuczyński kl. VI b
Łukasz Podbielski kl. VI b
Kacper Kacprzak kl. VI c
Szymon Ossowski kl. VI b
Magda Zaborowska kl. VI c

Nagrody Specjalne Dyrektora Szkoły
Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Natalia Gleba, Magda Gąsiewska, Maria Mroczkowska, Julia Nowicka kl. VI b;
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego
Julia Nowicka kl. VI b

Nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce
Klasa VI a
Patrycja Ignaciuk, Weronika Siedlecka, Aleksandra Zawistowska, Kamila Szulc, Tomasz Złotkowski

Klasa VI b
Mateusz Rydzewski, Magda Gąsiewska, Natalia Bargłowska, Mateusz Wojciechowski, Natalia Dembińska, Cezary Jakub Jakubik, Adrianna Ruszczyk

Klasa VI c
Kamila Dobrydnio, Weronika Ramatowska,

Dyplom za wzorową frekwencję (100% obecności) – Magdalena Frankowska, Aleksandra Zawistowska i Krystian Borawski z klasy VI a

Nagroda za wysokie wyniki w czytelnictwie i tytuł Najlepszego Czytelnika wśród klas
VI - Aleksandra Zawistowska kl. VI a

Statuetki za osiągnięcia sportowe
Patrycja Ignaciuk kl. VI a; Weronika Pandel kl. VI a; Weronika Siedlecka kl. VI a; Natalia Gleba kl. VI b; Maria Mroczkowska kl. VI b; Magda Zaborowska kl. VI c
Dawid Lendo kl. VI c; Marcin Krukowski kl. VI a; Łukasz Podbielski kl. VI b; Hubert Czarnowski kl. VI c; Dawid Sarnacki kl. VI c; Konrad Romanowski kl. VI b; Mateusz Rydzewski kl. VI b; Szymon Majewski kl. VI c; Dariusz Kuczyński kl. VI a; Dawid Osipiński kl. VI a

Nagrody za działalność w Samorządzie Uczniowskim
Aleksandra Murawska kl. VI a; Wiktoria Golubiewska kl. VI a; Wiktoria Czmoch kl. VI a; Patrycja Ignaciuk kl. VI a; Kacper Kacprzak kl. VI c

Nagrody za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym
Aleksandra Murawska kl. VI a; Patrycja Ignaciuk kl. VI a; Wiktoria Czmoch kl. VI a; Wiktoria Golubiewska kl. VI a; Tomasz Złotkowski kl. VI a; Dariusz Kuczyński kl. VI a; Szymon Kaczyński kl. VI a

Nagroda za zajęcie I miejsca w XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Ocalić od zapomnienia"
Kamila Dobrydnio kl. VI c

Nagroda za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym KRĄG
Tomasz Tomaszewski kl. VI b


Sukcesy uczniów klasy III d w II semestrze

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2014
Wyróżnienie – Izabela Kalinowska

XVII Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka
VI miejsce – Daria Krutul
VII miejsce - Zuzanna Tokarzewska

XI Podlaski Festiwal Wielkanocny – konkurs plastyczny „Pocztówka Wielkanocna 2014”
III miejsce – Łucja Sendrowska
Wyróżnienie - Krzysztof Blaszko, Julia Sienicka
NOMINACJA DO NAGRODY TVP S.A. - Izabela Kalinowska

Miejski Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. III szkół podstawowych zorganizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
III miejsce – Izabela Kalinowska

Eliminacje miejskie XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, Bajki i Bajeczki…”
Wyróżnienie – Patryk Lenkiewicz

Powiatowy Trójbój Dziewcząt klas czwartych szkół podstawowych
II miejsce zajęła drużyna dziewcząt z naszej szkoły (Julia Zarzecka, Klaudia Sochacka, Weronika Gosiewska, Daria Przekopowska, Magdalena Wojciechowska i Julia Sendrowska).


XIII edycja Powiatowej Szachowej Ligi Szkolnej
W klasyfikacji szkół podstawowych zajęli wysokie II miejsce. Skład drużyny: Konrad Romanowski kl.VI b, Michał Kozłowski kl. V c, Patryk Lenkiewicz kl. III b, Sebastian Kurzątkowski kl. II b.
W klasyfikacji indywidualnej w kategorii 2002 i młodsi:
II miejsce zajął Patryk Lenkiewicz
III miejsce - Sebastian Kurzątkowski
VI miejsce - Aleksander Rorbach kl. II c.
W kategorii dziewcząt w tej grupie wiekowej IV miejsce zajęła Kalina Kacprzak kl. II b.
Z kolei w kategorii chłopców rocznik 2002-2001 II miejsce zajął Konrad Romanowski, a V miejsce - Michał Kozłowski.


VI Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny „KLIO 2014’’ – etap szkolny
Zmagania konkursowe przebiegały w trzech kategoriach: test wiedzy, praca plastyczna i praca fotograficzna. W kategorii test wiedzy maksymalna suma punktów do zdobycia wynosiła 50. Ogólna liczba uczestników to 8372 uczniów z 491 szkół z 16 województw.

kategoria – test wiedzy:
VI miejsce w kraju oraz dyplom laureata - Magdalena Zalewska kl. V c
VII miejsce w kraju - Karol Cieślak kl. V c
VIII miejsce w kraju - Wiktoria Ziobroniewicz kl. V a
IX miejsce w kraju - Klaudia Górska kl. V c
XII miejsce w kraju - Natalia Śleszyńska kl. V d
XVII miejsce w kraju - Kacper Kuczyński kl. V d

kategoria – praca plastyczna:
I miejsce w szkole i dyplom laureata - zdobyła Patrycja Cybula kl. V c
kategoria – praca fotograficzna:
I miejsce w szkole i dyplom laureata - zdobyła Aleksandra Popowska kl. V a

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Burza’44. Historia Armii Krajowej odczytana z fotografii” zorganizowanego przez Biuro Edukacji Publicznej IPN - II miejsce Krystyna Dudzińska kl. IV d 

Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska „EKOTEST”. Do konkursu przystąpiło 38 uczniów z klas: IV, V i VI, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III-IV szkoły podstawowej i klasy V-VI szkoły podstawowej.

Kategoria wiekowa: klasy III-IV szkoły podstawowej
Wyróżnienie - Jakub Zyskowski kl. IV c
Dobry wynik - Paweł Mroczkowski kl. IV b
Kategoria wiekowa: klasy V-VI szkoły podstawowej
Wyróżnienie - Kacper Kacprzak kl. VI c
Dobry wynik - Aleksandra Popowska kl. V a, Szymon Ossowski kl. VI b

Gala Finałowa, podczas której poznaliśmy laureatów konkursu o Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo „Wilk Roku” 2014 w MDK w Grajewie. Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowały:

Martyna Pietrzak z klasy V d – nominowana w kategorii „Najlepszy uczeń’, laureatka wielu konkursów plastycznych o zasięgu regionalnym, wojewódzkim, międzyszkolnym; wzorowa uczennica, gospodarz klasy V d;

Pani Urszula Krystyna Bołonkowska - nominowana w kategorii „Nauczyciel Roku”, autorka sukcesów uczniów w konkursach języka polskiego (przypomnijmy, że 4 uczennice uzyskały tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego) oraz recytatorskich, współorganizatorka Regionalnych Spotkań Szkół Sienkiewiczowskich, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w latach 2003-2012 r.

Wprawdzie nasze reprezentantki nie otrzymały owego trofeum, ale jesteśmy dumni, że znalazły się w gronie wyróżnionych, toteż serdecznie im gratulujemy. Składamy serdeczne gratulacje wszystkim nominowanym oraz zwycięzcom, wśród których znalazła się p. Wiesława Lendo, która współpracuje ze szkołą od wielu lat.

II edycja Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa” – wyróżnienie Martyna Pietrzak kl. V d 

Konkurs Literacko – Językowy organizowany rokrocznie przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Adama Mickiewicza - do etapu międzyszkolnego zakwalifikowali się:
Klasy IV
Małgorzata Alksnin kl. IV d, Klaudia Karwowska kl. IV d, Katarzyna Kulągowska kl. VI b, Maria Rydzewska kl. VI b, Beata Paluszkiewicz kl. VI a, Klaudia Sochacka kl. IV d, Julia Zalewska kl. VI b, Julia Zarzecka kl. IV d
Klasy V
Magdalena Zalewska kl. V c, Justyna Prostko kl. V c, Aleksandra Wiśniewska kl. V b, Agata Mierzejewska kl. V b, Aleksandra Popowska kl. V a.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA”
Maluch – klasy IV
Paweł Mroczkowski kl. IV b – bardzo dobry wynik
Wyróżnienia:
Klaudia Karwowska kl. IV d
Jakub Zyskowski kl. IV c
Michał Rydzewski kl. IV b
Arkadiusz Mazurek kl. IV b
Adept – klasy V i VI
Ossowski Szymon kl. VI b – bardzo dobry wynik
Wyróżnienia:
Aleksandra Popowska kl. V a
Jakub Domitrz kl. Va
Magdalena Zalewska kl. V c
Weronika Samełko kl. V a
Kacper Kuczyński kl. V d


Konkurs biblioteczny o zasięgu ogólnopolskim ph.”Koniecznie przeczytaj-zareklamuj swoją książkę
I miejsce zajął Grzegorz Kozikowski z klasy V c 

„Jan Paweł II widziany oczami dziecka - Papież Polak. Święty całego świata” i „Z Janem Pawłem II wędrówki po Polsce – Święci Jana Pawła II” - pod takimi tytułami odbywały się konkursy plastyczne w klasach I – III przygotowujące do kanonizacji Jana Pawła II
II miejsce - Bartosz Mazurek kl. I b
Wyróżnienie - Igor Borawski kl. I b, Marta Pawełkowska kl. I b

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II
Województwo podlaskie reprezentowało 416 uczniów, w tym 17 uczniów naszej szkoły.
Oto ich nazwiska i zajęte miejsca:
Natalia Bargłowska - 41
Klaudia Karwowska - 41
Natalia Dembińska - 43
Maria Rydzewska -
Arkadiusz Mazurek - 44
Julia Sendrowska - 44
Agata Mierzejewska - 45
Wiktoria Ziobroniewicz - 46
Jakub Zyskowski - 47
Paweł Aleksandrowicz - 48
Aleksandra Rogińska - 49
Anna Płoszkiewicz - 49
Julia Nowicka - 49
Natalia Kozicka – 49
Małgorzata Alksnin - 50
Magdalena Wojciechowska - 50
Dominika Dziekońska – 63

XVI Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka
Klasy I na dystansie 500 m
I miejsce - Bartosz Mazurek
II miejsce - Oliwia Kosińska
Klasy II na dystansie 500 m
II miejsce - Szymon Deresz
Klasy V – dystans 800 m
II miejsce – Michał Kozłowski

XXIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR"
BARDZO DOBRY wynik - Julia Zarzecka kl. IV d
Wyróżnienia: Marcin Siedlecki kl. III c, Izabela Kalinowska kl. III d, Karol Cieślak kl. V c


Konkurs ekologiczny dla uczniów klas VI z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Ratujmy planetę Ziemię”
I miejsce - Julia Nowicka kl. VI b, Szymon Ossowski kl. VI b, Łukasz Podbielski kl. VI b, Kacper Kacprzak kl. VI c
II miejsce - Natalia Gleba kl. VI b
III miejsce - Wiktoria Bukowska kl. VI c
Wyróżnienie - Patrycja Ignaciuk kl. VI a, Karol Kochanowski kl. VI a, Magda Gąsiewska kl. VI b, Maria Mroczkowska kl. VI b, Tomasz Tomaszewski kl. VI b, Mateusz Wojciechowski kl. VI b

VII Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Ptaki wokół nas”
I miejsce – drużyna naszej szkoły w składzie: Magda Zaborowska kl. VI c, Natalia Gleba kl. VI b, Maria Mroczkowska kl. VI b, Dawid Lendo kl. VI c, Łukasz Podbielski kl. VI b, Kacper Kuczyński kl. V d, Julia Zalewska kl. IV b.


Eliminacje miejskie XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego ,,Baje, bajki, bajeczki..."
kategoria: klasy I- III
I miejsce - Igor Borawski kl. I b
II miejsce – Kinga Sobolewska kl. III a
III miejsce - Kamil Rutkowski kl. II c
Wyróżnienia: Oliwia Dzięgielewska kl. II b i Patryk Lenkiewicz kl. III d
kategoria: klasy IV – VI
I miejsce – Aleksandra Murawska kl. VI a
II miejsce – Szymon Ossowski kl. VI b
III miejsce – Wiktoria Ziobroniewicz kl. V a
Zdobywcy pierwszych miejsc - Igor Borawski i Aleksandra Murawska zostali zakwalifikowani do eliminacji wojewódzkich XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki i bajeczki…”.

Szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Generał Władysław Anders – Wielki Polak XX Wieku” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Gen. Władysława Andersa w Łomży
I miejsce - Paweł Aleksandrowicz z klasy V b
II miejsce - Karol Cieślak kl. V c
III miejsce - Wiktoria Maciejewska, Justyna Prostko i Magdalena Zalewska kl. V c.
Osoby te pojadą na finał wojewódzki do Łomży.

Konkurs biblioteczny o zasięgu ogólnopolskim ph. „Koniecznie przeczytaj – zareklamuj swoją ulubioną książkę”
I miejsce - Grzegorz Kozikowski z klasy V c

III Regionalny Konkurs Plastyczny w hołdzie Ojcu Świętemu bł. Janowi Pawłowi II
Klasy I – III
II miejsce – Krzysztof Blaszko 
III miejsce – Łucja Sendrowska 
Wyróżnienie:
Zuzanna Chodorowska 
Bartosz Mazurek 
Dawid Jarosz 
Klasy IV – VI
II miejsce – Julia Kruszewska ka
III miejsce – Damian Chludziński 
III miejsce – Martyna Pietrzak 
Wyróżnienie - Arkadiusz Mazurek 

Regionalny Konkurs Religijno-Informatycznego w hołdzie Ojcu Świętemu bł. Janowi Pawłowi II
Wyróżnienie
Natalia Krutul, Maria Emilia Chilińska z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie

Eliminacje VII Konkursu Wiedzy o Bohaterach Westerplatte organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 45 im. Bohaterów Westerplatte z Gdańska
I miejsce - Kacper Kacprzak z kl. VI c
II miejsce - Aleksandra Murawska kl. VI a i Adrianna Ruszczyk kl. V b
III miejsce - Łukasz Podbielski i Mateusz Wojciechowski kl. VI b
Uczniowie awansowali do udziału w dalszych etapach konkursu.

Finał powiatowy X edycji Konkursu Historycznego „Ziemia Grajewska – moja Mała Ojczyzna” – organizator: Grajewska Izba Historyczna, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Towarzystwo Przyjaciół 9 PSK
I miejsce - Justyna Prostko kl. V c
III miejsce - Magdalena Zalewska kl. V c
V miejsce - Karol Cieślak kl. V c


Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. „Młodzież zapobiega pożarom”
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Szymon Ossowski- zajmując I miejsce i Julia Nowicka - II miejsce.
28 marca 2014 r. podczas eliminacji powiatowych turnieju Szymon Ossowski zajmując II miejsce zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.


XI Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny zorganizowanym pod hasłem „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” - zoganizatowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny PG im. Bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej oraz Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie
II miejsce – Bartosz Mazurek kl. I b

V Festiwal Sztuki Bożonarodzeniowej w Niewodnicy Kościelnej
III miejsce – Martyna Pietrzak kl. V d

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Laureatki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Magdalena Zalewska kl. V c
Magda Gąsiewska Natalia Gleba, Maria Mroczkowska, Julia Nowicka – uczennice klasy VI b


Laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego
Julia Nowicka kl. VI b

X edycja Konkursu Poetycko – Plastycznego „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” - kontynuacja konkursu realizowanego przez 9 lat przez SP im. Bł. Karoliny w Wał- Rudzie i SCE w Tarnowie
II miejsce - Bartosz Mazurek kl. I b, który przedstawił „Katechizację dzieci przez bł. Karolinę”  

Międzyszkolny Konkurs „Young English Master”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Niedźwiadnej
II miejsce - Julia Nowicka kl. VI b


Konkurs plastyczny ph. „Zawsze fair play” zorganizowany przez „Gazetę Współczesną”
kategoria klas IV-VI
Wyróżnienie – Martyna Pietrzak kl. V d

Ogólnopolski Konkurs „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” - organizator Szkoła Podstawowa nr 28 im. Lotników Polskich z Gdyni
I miejsce - Magdalena Zagórska kl. I a 
II miejsce - Agata Wilczyńska kl. III a 
III miejsce - Aleksandra Emilia Wierzchowska kl. III a 
Wyróżnienie - Maciej Puhacewicz kl. II c 

Ogólnopolska akcja „Włącz Książkę Włącz Czytanie” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Administracji i Cyfryzacji
Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie otrzymała zaszczytny tytuł „Miejsce Przyjazne Książce” (XII 2013 r.). Posiadając powyższy tytuł mamy prawo używania logotypu/emblematu świadczącego o ważnym dla nas wyróżnieniu.

Miejski Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową – organizator Miejski Dom Kultury w Grajewie
W kategorii szkół podstawowych wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie:
Agata Szymanowska kl. V b, Arkadiusz Mazurek kl. IV b, Martyna Kaczmarczyk kl. V b, Kinga Zyskowska kl. V b, Kacper Kuczyński kl. V d, Karolina Gajownik kl. V c, Hubert Staniszewski kl. V d.

XXII Miejski Konkurs Recytatorski o "Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo"
kategoria: kl. I – III

II miejsce - Kamil Rutkowski kl. II c 
kategoria klasy: IV-VI
I miejsce - Wiktoria Ziobroniewicz kl. V a 
II miejsce - Szymon Ossowski kl. VI b 
Wyróżnienie - Julian Joka kl. IV d i Aleksandra Murawska kl. VI a 

II edycja Diecezjalnego Konkursu „Wiara mnie uskrzydla – Modlitwa w życiu Jana Pawła II” (kategoria plastyczna)
Laureat - Bartosz Mazurek kl. I b


Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu Rejonowych Konkursów Przedmiotowych

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Magda Gąsiewska kl. VI b, Natalia Gleba kl. VI b, Maria Mroczkowska kl. VI b, Julia Nowicka kl. VI b, Magdalena Zalewska kl. V c


Wojewódzki Konkurs Historyczny
Mateusz Wojciechowski kl. VI b, Adrianna Ruszczyk kl. VI b

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
Maria Mroczkowska kl. VI b, Julia Nowicka kl. VI b


Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
Julia Nowicka kl. VI b, Aleksandra Popowska kl. V a

Wojewódzki Konkurs z Plastyki
Adrianna Ruszczyk kl. VI b, Kamila Dobrydnio kl. VI c



Konkurs plastyczno – fotograficzny dla dzieci i młodzieży ph. ”Co pomaga mi wierzyć?” zorganizowanym w ramach VI Dni Kultury Katolickiej Archidiecezji Białostockiej
III miejsce - Martyna Pietrzak kl. V d 

Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego pod hasłem ”Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945
I miejsce - Magdalena Zalewska kl. V c
II Justyna Prostko kl. V c
III miejsce – Anna Januszko z kl. V d
Uczennice te reprezentować będą szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się 11 grudnia 2013 r. w Suwałkach.

VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Sanktuaria Maryjne"
Wyróżnienie - Agata Mierzejewska kl. V b

„Razem chronimy przyrodę” - program Stowarzyszenia Samorządów Dorzecza Biebrzy, w ramach którego zorganizowano konkursy na zbiórkę makulatury, nakrętek i baterii.
Lista uczniów, którzy zebrali największe ilości surowców wtórnych w poszczególnych konkursach:

Konkurs „Zbiórka makulatury - wstąp do ekologicznej kultury”
I kategoria wiekowa:
1. Julia Zarzecka kl. III d - 20,43 kg
2. Emilia Czaplicka kl. III c - 15,00 kg
3. Daniel Sarnacki kl. I c - 10,00 kg
4. Aleksandra Kaszkiel kl. III a - 5,55 kg
5. Wojciech Szewczyk kl. I d - 5,07 kg
II kategoria wiekowa:
1. Alicja Piwko kl. IV d - 59,36 kg
2. Norbert Jankowski kl. IV b - 24,42 kg
3. Emilia Chmielewska kl. IV d - 21,40 kg
4. Anna Januszko kl. IV d - 15,19 kg
5. Mateusz Kozłowski kl. IV c - 12,50 kg

Konkurs „Wkręć się w nakrętkową segregację”
I kategoria wiekowa:
1. Patryk Konopka kl. III a - 3,70 kg
2. Magdalena Obrycka kl. I b - 3,27 kg
3. Sebastian Gadomski kl. II a - 2,63 kg
4. Dominika Dziekońska kl. III d - 2,37 kg
5. Oliwia Domeło kl. III a - 1,83 kg
II kategoria wiekowa:
1. Kinga Zyskowska kl. IV b - 6,63 kg
2. Natalia Śleszyńska kl. IV d - 3,00 kg
3. Anna Januszko kl. IV d - 2,90 kg
4. Mateusz Kozłowski kl. IV c - 2,73 kg
5. Martyna Kaczmarczyk kl. IV b - 2,53 kg

Konkurs „Bateria w segregacji - mniej ekologicznych komplikacji”
I kategoria wiekowa:
1. Damian Chmielewski kl. II a - 5,75 kg
2. Jakub Bałdyga kl. I a - 1,63 kg
3. Rafał Romanowski kl. I d - 1,61 kg
4. Marta Mościcka kl. I a - 1,05 kg
5. Szymon Narewski kl. III a - 1,04 kg
II kategoria wiekowa:
1. Dominika Golubiewska kl. IV b - 10,92 kg
2. Norbert Jankowski kl. IV b - 6,01 kg
3. Kamil Nikonowicz kl. IV c - 3,66 kg
4. Rafał Gwiazdowski kl. IV d - 1,91 kg
5. Adrian Krasiński kl. IV d - 0,84 kg

Rok szkolny 2012/2013

Nagrody wręczone na zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Klasa IV a
Jakub Domitrz, Aleksandra Popowska, Weronika Samełko

Klasa IV b
Martyna Remfeld, Aleksandra Wiśniewska, Agata Mierzejewska, Agata Szymanowska, Aleksandra Rogińska, Martyna Kaczmarczyk, Wiktoria Dzik, Paweł Aleksandrowicz, Dominika Golubiewska, Patryk Bolesta, Norbert Jankowski, Kacper Pieńczykowski

Klasa IV c
Magdalena Zalewska, Justyna Prostko, Karol Cieślak, Michał Kozłowski, Marta Siłakowska, Wiktoria Maciejewska

Klasa IV d
Dawid Niedźwiedzki, Kacper Kuczyński, Martyna Pietrzak, Hubert Staniszewski, Anna Januszko, Alicja Piwko, Martyna Dudzicka

Klasa V a
Aleksandra Murawska, Patrycja Ignaciuk, Kamila Szulc, Weronika Siedlecka, Wiktoria Golubiewska, Kamil Młynarczyk, Aleksandra Zawistowska

Klasa V b
Natalia Gleba, Julia Nowicka, Magda Gąsiewska, Maria Mroczkowska, Mateusz Rydzewski, Igor Piotr Kuczyński, Łukasz Podbielski, Natalia Bargłowska, Natalia Dembińska, Szymon Ossowski, Mateusz Wojciechowski, Cezary Jakub Jakubik, Piotr Konopka

Klasa V c
Wiktoria Bukowska, Kacper Kacprzak, Weronika Ramatowska, Kamila Dobrydnio, Magda Zaborowska, Damian Grabowski

Wzorowa frekwencja (100% obecności) - Kamil Nikonowicz kl. IV c

Klasy VI

Wpis do Złotej Księgi:
Michał Ostrowski kl. VI d
Weronika Kołek kl. VI b
Natalia Kozłowska kl. VI a
Patrycja Chilińska kl. VI b
Tomasz Dzik kl. VI d
Weronika Sulima kl. VI d
Agnieszka Konecko kl. VI c
Weronika Wyraz kl. VI c
Julia Alksnin kl. VI d
Adriana Kiełczewska kl. VI d
Erwin Suszczyński kl. VI d
Julia Styczyńska kl. VI b
Małgorzata Walicka kl. VI c
Klaudia Kosińska kl. VI d
Weronika Mysiewicz kl. VI a
Karolina Piaszczyńska kl. VI b
Jakub Sztachelski kl. VI d


Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
Julia Alksnin kl. VI d - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Michał Ostrowski kl. VI d – Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
Mariusz Maciorowski kl. VI d - Wojewódzki Konkurs Matematyczny


Uczniowie wyróżniający się w nauce

Klasa VI a
Natalia Pichalska

Klasa VI b
Weronika Ziemkiewicz, Milena Żbikowska, Ada Gałązka, Weronika Matysiewicz, Aleksandra Piotrowska

Klasa VI c
Krystian Ratomski, Mateusz Wójcicki, Patrycja Kuklińska

Klasa VI d
Paulina Lipowska, Aleksandra Makowska, Joanna Lenda, Natalia Gosk

Wzorowa frekwencja (100% obecności) - Anita Patrycja Polakowska kl. VI a

Aktywna działalność w Samorządzie Uczniowskim
Natalia Gosk kl. VI d, Patrycja Chilińska kl. VI b, Julia Styczyńska kl. VI b, Mateusz Stelmaszyński kl. VI b

Statuetki za osiągnięcia sportowe
Julia Jankowska kl. VI a, Małgorzata Walicka kl. VI c, Mateusz Stelmaszyński kl. VI b, Mateusz Zolnik kl. VI c, Jakub Sztachelski kl. VI d, Mateusz Żemajduk kl. VI d, Adam Poniatowski kl. VI b, Przemysław Obrycki kl. VI c, Dawid Chojnowski kl. VI d, Damian Polubicki kl. VI b, Konrad Lenkiewicz kl. VI b, Jonatan Kropiewnicki kl. VI b

Igrzyska Powiatu Grajewskiego w Trójboju LA dziewcząt i chłopców
I miejsce – drużyna chłopców SP 4
II miejsce drużyna dziewcząt SP 4


Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KRĄG”
Bardzo dobry wynik (IV miejsce) – Michał Ostrowski kl. VI d


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2013”
Bardzo dobry wynik - Mariusz Maciorowski kl. VI d

Finał Indywidualnych Igrzysk Lekkoatletycznych w Białymstoku
Chód sportowy – Małgorzata Walicka kl. VI c znalazła się w gronie najlepszych zawodniczek województwa przekraczając linię mety z nowym rekordem życiowym 19:56.



XII edycja Powiatowej Szachowej Ligi Szkolnej
Klasyfikacja szkół podstawowych
II miejsce w powiecie - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie

Klasyfikacja indywidualna
Rocznik 2002 i młodsi
Dziewczęta
II miejsce – Kalina Kacprzak kl. I b
Chłopcy
II miejsce – Patryk Lenkiewicz kl. II d
III miejsce – Michał Kozłowski kl. IV c
VI miejsce – Sebastian Kurzątkowski kl. I b

Rocznik 2001 - 2000
Chłopcy
III miejsce- Konrad Romanowski kl. V b
V miejsce – Mariusz Maciorowski kl. VI d
VI miejsce – Kacper Kacprzak kl. V c



V Diecezjalny Konkurs „Święci i bohaterowie Ziemi Łomżyńskiej” – Miłość rodzi dobro zorganizowany przez Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży
Laureat – Martyna Pietrzak kl. IV d

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo – Informatyczny
Nagroda główna - Weronika Kołek IV d

I Ogólnopolski Konkurs Artystyczny „Polska w obiektywie – dar dla Huambo w Peru” ogłoszony przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie
II miejsce za album - Martynka Pietrzak kl. IV d

XXII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "KANGUR" Bardzo dobry wynik - Mariusz Maciorowski kl. VI d
Wyróżnienia - Julia Zarzecka kl. III d, Krystyna Dudzińska kl. III d, Maria Rydzewska kl. III b, Karolina Kozicka kl.II a, Zuzanna Matysiewicz kl. II b.


Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „EKO-PLANETA”
Kategoria - Maluch
Kacper Kuczyński kl. IV d – bardzo dobry wynik
Wyróżnienia:
Zalewska Magdalena kl. IV c, Domitrz Jakub kl. IV a, Popowska Aleksandra kl. IV a, Szymanowska Agata kl.IV b, Januszko Anna kl. IV d, Niełacny Krystian kl. IV d, Wiśniewska Aleksandra kl. IV b, Prostko Justyna kl. IV c
Kategoria - Adept
Ossowski Szymon kl.V b - bardzo dobry wynik


Eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki" – organizator MDK w Grajewie
III miejsce zajęła - Kamila Wasilewska kl.0 gr. III
Wyróżnienie zdobył - Igor Dudzicki kl. 0 gr. II

Konkurs ph. „Owoce i warzywa jemy, mleko pijemy, dużo sił mamy, zdrowo się trzymamy” - organizator Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Białymstoku (kategoria literacka)
II miejsce - Krystyna Dudzińska z klasy III d

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II – organizator „Olimpus”
Wyniki – ranking (miejsce): Julia Nowicka V b – 30 miejsce, Tomasz Złotkowski V a – 35, Aleksandra Murawska V a – 37, Mateusz Rydzewski V b – 37, Natalia Kozicka IV a – 38, Patrycja Ignaciuk V a – 38, Magda Gąsiewska V b – 40, Weronika Siedlecka V a – 41, Karolina Piaszczyńska VI b – 41, Milena Żbikowska VI b – 42, Cezary Fiedorczuk IV d – 43, Anna Płoszkiewicz IV a – 43, Piotr Konopka V b – 43, Adrianna Ruszczyk V b – 44, Martyna Brzostowska VI a – 44, Aleksandra Huszcza IV a – 46, Natalia Dembińska V b – 46, Karol Cieślak IV c – 46, Aleksandra Rogińska IV b – 47, Aleksandra Zawistowska V a – 47, Mateusz Wójcicki VI c – 47, Szymon Ossowski V b – 48, Damian Młynarczyk V a – 48, Małgorzata Walicka VI c – 48, Aleksandra Wiśniewska IV b – 50, Aleksandra Piotrowska VI b – 50, Agata Szymanowska IV b – 51, Weronika Mysiewicz VI a – 53, Sylwia Dąbkowska V a - 55 Patrycja Płoszkiewicz V a – 56, Natalia Krupińska V a – 65

VIII Ogólnopolski Konkurs Papieski „Śladami Papieża Jana Pawła II po Polsce”
Wyróżnienie - Patrycja Chilińska z klasy VI b

Konkurs na list/apel do kierowcy pn. „Bądź wzorowym kierowcą” - organizatorzy Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Starostwo Powiatowe w Grajewie
I miejsce - Martyna Dudzicka kl. IV d
II miejsce - Weronika Matysiewicz kl. VI b

Turniej eliminacyjny do rozgrywek o Puchar Tymbarku „Z boiska na stadion”
II miejsce – drużyna chłopców
Trener drużyny – p. Arkadiusz Kadyszewski

VI Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych pod hasłem „Recykling - świetna sprawa - to pożytek i zabawa” – organizatorzy Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, Urząd Miasta w Grajewie, Nadleśnictwo Rajgród w Tamie
VI miejsce - drużyna SP 4 (Patrycja Chilińska kl. VI b, Natalia Kozłowska kl. VI a, Weronika Sulima kl. VI d, Małgorzata Walicka kl. VI c, Tomasz Dzik kl. VI d, Jonatan Kropiewnicki kl. VI b, Jakub Sztachelski kl. VI d, Mateusz Zolnik kl. VI c)


Konkurs ekologiczny pod hasłem „Ratujmy planetę Ziemię”
I miejsce
Klaudia Kosińska kl. VI d
Mariusz Maciorowski kl. VI d
Krystian Ratomski kl. VI c
Weronika Sulima kl. VI d
II miejsce
Tomasz Dzik kl. VI d
III miejsce
Michał Ostrowski kl. VI d
Wyróżnienia otrzymali:
Patrycja Chilińska kl. VI b
Weronika Kołek kl. VI b
Jonatan Kropiewnicki kl. VI b
Julia Styczyńska kl. VI b

XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Ocalić od zapomnienia”
III miejsce – Kamila Dobrydnio kl. V c

XXVI Mały Konkurs Recytatorski "Baje, bajki, bajeczki..."
kategoria kl. I – III
III miejsce - Oliwia Dzięgielewska kl. I b
Wyróżnienie - Kinga Sobolewska kl. II a, Róża Ruszczyk kl. II a, Patryk Lenkiewicz kl. II d
kategoria kl. IV – VI
I miejsce - Wiktoria Ziobroniewcz kl. IV a
II miejsce - Szymon Ossowski kl. V b
III miejsce - Natalia Nezad kl. V c
Wyróżnienie - Kacper Kacprzak kl. V c

Regionalny Konkurs Plastyczny w hołdzie bł. Janowi Pawłowi II
Nagrody w kategorii szkoły podstawowej I - III:
1. Wiktoria Porsewa kl. II
4. Krzysztof Sztabiński kl. II
6. Kacper Żukowski kl. II
Wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowej klas I –III
1. Filip Wajs kl. I
4. Oliwia Czaplicka kl. I
6. Wiktoria Sobolewska kl. I

Nagrody w kategorii szkoły podstawowej IV - VI:
2. Martyna Pietrzak kl. IV
Wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowej klas IV –VI:
4. Mariusz Maciorowski kl. VI
5. Joanna Lenda kl. VI
8. Karolina Piaszczyńska kl. VI a
10. Milena Żbikowska kl. VI

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Macmillan Primary School Tournament pod patronatem wydawnictwa Macmillan. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół ze Szczuczyna, Niedźwiadnej oraz Grajewa
Kategoria kl. I-III:
I miejsce - Weronika Surawska z klasy III b
II miejsce - Anita Sadowska z klasy III c i Julia Zarzecka z klasy III d


Eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. "Młodzież zapobiega pożarom"
II miejsce – Natalia Gleba kl. V b – zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
Julia Alksnin kl. VI d, Michał Ostrowski kl. VI d

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego
Mariusz Maciorowski kl. VI d


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego – etap rejonowy
Tomasz Dzik kl. VI d


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii
Michał Ostrowski, Natalia Kozłowska, Natalia Gleba


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Przyrody – etap rejonowy
Julia Alksnin, Michał Ostrowski, Tomasz Dzik
Krystian Ratomski, Natalia Kozłowska

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Informatyki – etap rejonowy
Michał Ostrowski

Regionalny Konkurs Matematyczny „Z Szóstką na 6”
Do eliminacji regionalnych zakwalifikowali się Michał Ostrowski i Jakub Sztachelski kl. VI d


XX Miejski Konkurs Recytatorski o „Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo 2012”
Kategoria - klasy I - III
II miejsce – Kinga Sobolewska  
III miejsce – Patryk Lenkiewicz Patryk 
Wyróżnienie Oliwia Dzięgielewska 
Kategoria - klasy IV – VI
I miejsce - Wiktoria Ziobroniewicz 
II miejsce – Kacper Kacparzak 
III miejsce - Aleksandra Murawska 
III miejsce - Szymon Ossowski 
Wyróżnienie – Paweł Aleksandrowicz 

Miejski konkurs „Najmłodsi w kolędzie i pastorałce”
Wyróżnienie – Martyna Kaczmarczyk  

Przegląd Pieśni Patriotycznej 2012„Ja i Ojczyzna to jedno”
Wyróżnienie:
Małgorzata Alksnin kl. III d
Weronika Mroczkowska


Konkurs plastyczno – fotograficzny dla dzieci i młodzieży ph. „W domu jest najlepiej”
Kl. I- III
I nagroda - Julia Świderska
II nagroda - Wiktoria Sobolewska
Wyróżnienie - Gabriela Wiśniewska
Kl. IV-VI
I nagroda Martyna Pietrzak


Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Biblie i przypowieści biblijne”
VII miejsce - Klaudia Karwowska i Jakub Zyskowski
Wyróżnienie - Julia Sendrowska
II miejsce Laureat - Klaudia Karwowska
VII miejsce (wyróżnienie) - Julia Sendrowska
IX miejsce (wyróżnienie) - Patryk Lenkiewicz
X miejsce (wyróżnienie) - Małgorzata Alksnin


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ph. „Św. Maksymilian w Rzymie”
II miejsce – Karolina Piaszczyńska


V edycja Rejonowego Konkursu Plastycznego „Kuraki - niezwykłe ptaki” organizowanego przez Nadleśnictwo Rajgród i Okręgową Radę Łowiecką w Łomży
Laureat - Marta Obrycka 
Laureat - Klaudia Chilińska 
V miejsce – Beata Paluszkiewicz 
VI – miejsce - Natalia Górecka 

Konkurs plastyczny na „Zakładkę korczakowską” – organizator Biblioteka Pedagogiczna w Grajewie
Wyróżnienie - Julia Zarzecka kl III d
Wyróżnienie - Natalia Kaczmarek kl. VI c


Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Wiara mnie uskrzydla”
Wyróżnienie i nagroda - Krzysztof Sztabiński kl. II c
Wyróżnienie i nagroda – Wiktoria Dzik


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy
Nagroda – Karolina Puławska, Izabela Wojtasik
Wyróżnienie – Natalia Krutul, Maria Chilińska, Aleksandra Matysiak
Wyróżnienie Marta Siłakowska


Konkurs Plastyczny na "Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową"
I miejsce - Mikołaj Kalinowski


Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Klio 2012" ph. „Polskie symbole narodowe” - uczniowie poszerzali swoją wiedzę podczas zajęć koła historycznego „Śladami przeszłości”. Ich przygotowania zaowocowały dużym sukcesem:
I miejsce w województwie w kategorii – test wiedzy - Karol Cieślak kl. IV c
Dyplom laureata w kategorii - praca plastyczna - Magdalena Zalewska kl. IV c
Dyplom laureata w kategorii - praca fotograficzna - Michał Kozłowski kl. IV c


________________________________________________________
 

Internauto! Jesteś naszym

1893193
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Polecamy

Szukaj na stronie