Apel "Czyste ręce - zdrowia więcej!"
wtorek, 24 czerwca 2014 20:40

Zbliżają się wakacje. Wakacje to czas odpoczynku, wyjazdów i relaksu. Wszystkim życzymy spędzenia ich w zdrowiu i radości. Chcąc przestrzec naszych uczniów przed skutkami braku higieny rąk 24 czerwca 2014 r. odbył się apel ph. „Czyste ręce - zdrowia więcej!”. Jego celem było uświadomienie dzieciom, że mycie rąk tak często jak się da, pomaga w ograniczeniu rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów, które wywołują u człowieka różne choroby.

Uczestnicy apelu obejrzeli dwie inscenizacje z udziałem członków Uczniowskiego Klubu Promocji Zdrowia: „O zdrowiu na poważnie i na wesoło", „Brudne ręce i „coś” więcej” oraz filmik edukacyjny „Higiena osobista – choroby, zdrowie, bezpieczeństwo”.

W trakcie apelu odbył się instruktaż mycia rąk przeprowadzony przez Panią pielęgniarkę.

PAMIĘTAJMY!

Myjemy ręce zawsze przed:
- przyrządzaniem jedzenia,
- spożyciem posiłku,
- opatrywaniem ran i skaleczeń,
- dotykaniem chorej lub zranionej osoby,
- zakładaniem lub zdejmowaniem szkieł kontaktowych.

Zawsze myjemy ręce po:
- korzystaniu z toalety,
- dotykaniu zwierzęcia lub jego zabawek,
- wydmuchiwaniu nosa lub kichnięciu w dłonie,
- opatrzeniu ran i skaleczeń,
- dotykaniu chorej lub zranionej osoby,
- kontakcie z odpadkami, brudnymi przedmiotami, ubłoconymi butami.

Myjemy ręce zawsze wtedy, gdy po prostu czujemy, że są brudne.

Uczestnicy otrzymali także ulotki i materiały informacyjne zdobyte dzięki staraniom pani Aleksandry Moniki Kuczyńskiej.

Na zakończenie pani wicedyrektor Renata Niedziołko i pani Barbara Ratomska wręczyły uczniom nagrody za sukcesy odniesione w konkursach o tematyce przyrodniczej.

Apel przygotowały panie: Ewa Czaplicka, Violetta Magdalena Curyło, Irena Konopko, Grażyna Mroczkowska, Barbara Ratomska i Lilla Pietrzykowska.

Fot. M. Sikora

1914899