Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Spotkanie czytelnicze „W Krainie Baśni”
niedziela, 17 grudnia 2017 10:46


We wtorek 12 XII 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w oddziale przedszkolnym wpisujące się w realizację programu „Czytające szkoły” i kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy VI b: Oliwia Dzięgielewska, Kalina Kacprzak, Natalia Krymska i Julia Jarosz zaprosiły przedszkolaków do Krainy Baśni. Było głośne czytanie bajki „Gaptuś i przyjaciele” Toni Buzzeo, odgadywanie tytułów baśni według rekwizytów i ilustracji, „Baśniowy sen” – odgadywanie tytułów bajek ukrytych w przeczytanym tekście, wspólna zabawa ruchowa oraz rozdanie kolorowanek tak uwielbianych przez najmłodsze dzieci.

Przedszkolaki wykazały się baśniową wiedzą, a wspólne spotkanie z książką wywołało duże zainteresowanie, co stanowi dla nas zachętę do kontynuowania tego rodzaju działań czytelniczych.


Opiekun koła: L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Weź udział w konkursie
piątek, 15 grudnia 2017 17:30


Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie towarzyszącym
PEGAZIK – XVII POZNAŃSKIM TARGOM KSIĄŻKI,

"GDYBYŚMY MOGLI ZAMIESZKAĆ W KSIĄŻCE"Prace wraz z pełną wymaganą informacją należy przesłać do dnia 31 stycznia 2018 roku na adres:

Wydawnictwo Miejskie POSNANIA
ul. F. Ratajczaka 44,
60-734 Poznań


L. Pietrzykowska
__________________________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
piątek, 15 grudnia 2017 17:04

 
Wysłaliśmy ostatnią przesyłkę ze środkami medycznymi, tym samym zakończyliśmy udział w akcji Fundacji. Dziękujemy serdecznie wszystkim hojnym ofiarodawcom, a szczególnie tym ostatnim:

Górska Zuzanna kl. III a – środki medyczne
Magdalena Jabłońska kl. III a – środki medyczne
Anna Karwowska kl. III a – środki medyczne
Ola Nitkowska kl. III a – środki medyczne
Weronika Witkowska kl. III a – telefon
Sebastian Lenkiewicz kl. IV e – telefony
Natalia Krymska kl. VI b – znaczki
Kacper Zalewski kl. II c – znaczki
Marta Pawełkowska kl. V b – znaczki


I. Konopko, G. Mroczkowska

_________________________________________________________________

 
"Drzwi otwarte"
środa, 13 grudnia 2017 11:24

14 grudnia 2017 r. (czwartek) w godz. 16.30 - 18.00 odbędą się spotkania z rodzicami uczniów  w ramach „Drzwi otwartych”. Zapraszamy

__________________________________________________________________________
 
NAUCZYCIEL NA MEDAL – MEDALE WRĘCZONE
czwartek, 14 grudnia 2017 15:59

Fot. poranny.pl
Można uznać, że był to swoisty Dzień Nauczyciela choć mamy grudzień. W sobotę, 9 grudnia podczas uroczystej gali zakończyliśmy naszą akcję „Nauczyciel na medal”. Honorowym patronatem objął ją marszałek województwa podlaskiego.

III miejsce w plebiscycie Nauczyciel na Medal zajęła Pani Joanna Zalewska – Grochowska nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie.

To była bardzo miła uroczystość, na którą przybyli niemal wszyscy uczestnicy naszej wielkiej akcji “Nauczyciel na Medal”. W przyjemniej, niemal przyjacielskiej atmosferze wręczyliśmy nagrody najlepszych nauczycieli z Podlasia, którzy na co dzień zajmują się nauczaniem i wychowywaniem dzieci i młodzieży. Uroczysta gala odbyła się w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Akcja "Nauczyciel na Medal” obyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego. (p
oranny.pl)


Gratulujemy!
_________________________________________________________________
 
SZKOLNY KONKURS O PRAWACH CZŁOWIEKA
środa, 13 grudnia 2017 07:02


10 grudnia po raz 69. obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Została ona uchwalona, by zapobiec łamaniu praw człowieka na całym świecie. Tradycyjnie od wielu lat w rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie zorganizowano szkolny konkurs o tej tematyce. Uczniowie klas szóstych odpowiadali na pytania dotyczące walki o prawa człowieka i o współczesnych sprawach dotyczącej tej tematyki ze szczególnym uwzględnieniem praw dziecka i praw ucznia w szkole.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy VI b w składzie: Magdalena Obrycka, Kalina Kacprzak i Gabriela Wiśniewska. Zdobyły one 15 punktów na 20 możliwych do osiągnięcia. Drugie miejsce zajęła klasa VI d (Bartosz Ostrowski, Jakub Zyskowski i Wojciech Szewczyk – 14 pkt.). Trzecie miejsce przypadło klasie VI c (Aleksander Rorbach, Kamil Rutkowski i Daniel Sarnacki – 13 pkt.), a czwarte klasie VI a (Wiktoria Gibniewska, Martyna Jaworska i Martyna Moscicka – 11 pkt.). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają upominki ufundowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Białystok i Grajewskie Centrum Kultury.

Rywalizacja drużyn klas szóstych była jednym z elementów obchodów rocznicy uchwalenia Deklaracji w grajewskiej „Czwórce”. Ponadto w holu szkoły na tablicy przedstawiono podstawy praw człowieka, dziecka i ucznia. Konkurs został opracowany, przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli - Wiesława Jerulanka, Annę Bukowską i Lillę Pietrzykowską.

Fot. W. Jerulank

_________________________________________________________________
 
Przedszkolaki uczą się chemii w SP4
wtorek, 12 grudnia 2017 15:40


Tak, tak, to nie pomyłka. 11 grudnia Szkoła Podstawowa nr 4 gościła przedszkolaków z miejskich przedszkoli: PM 6 i PM 2 na zajęciach chemicznych. Ciekawe doświadczenia dla najmłodszych przygotowali uczniowie z klasy III c gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą "Od bajki do nauki", który nadzorowała pani Joanna Zalewska - Grochowska. Dzieci nie tylko dowiedziały się, czym zajmuje się chemia i fizyka, ale także obserwowały niezwykłe zjawiska zachodzące podczas pokazywanych doświadczeń. Całość poprzedziło przedstawienie pt. "Leń" przygotowane przez uczniów klasy IV e pod kierunkiem wychowawczyni - pani Beaty Szewczyk. Dzieci w naszej szkole powitały niezwykłe postacie: Miś Wojciech, Krówka Matylda, Pomocnik Krówki i Panda Emilka, a oprawę muzyczną zapewnili gimnazjaliści z zespołu ATM.

Organizatorzy:
J. Zalewska-Grochowska, B. Szewczyk


Fot. J. Szymanowska

_________________________________________________________________
 
Sukces dziewcząt w minisiatkówce
niedziela, 10 grudnia 2017 22:18


7 grudnia 2017 r. w SP 4 w Zambrowie rozegrany został Finał Grupy Zachodniej Igrzysk Dzieci w siatkówce dziewcząt. Nasze zawodniczki zajęły III miejsce. Skład drużyny: Magdalena Obrycka, Julia Jarosz, Weronika Złotkowska, Zuzanna Święćkowska, Weronika Niedźwiecka, Olga Kalinowska, Oliwia Dzięgielewska, Oliwia Kosińska, Julia Miksza.

Gratulacje

L. Łepkowska

_________________________________________________________________
 
Zaproszenie do udziału w ogólnopolskim konkursie
niedziela, 10 grudnia 2017 22:26

Zapraszam do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów Polski Niepodległej" adresowanym m. in. do uczniów klas I - VII szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.


_____________________________________________________________________
 
„Tak, pomagam“ – Zbiórka Żywności Caritas
niedziela, 10 grudnia 2017 22:05

 


Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to dla nas znak, że czas przeprowadzić kolejną zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszego miasta. Włączyliśmy się w ogólnopolską Zbiórkę Żywności Caritas pod hasłem „Tak-Pomagam“, która odbyła się w 9 grudnia br. w sklepie Biedronka przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Podobnie jak w latach ubiegłych zbieraliśmy artykuły spożywcze z długim terminem ważności, takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp. Przy współpracy z Parafią pw. św. Ojca Pio w Grajewie z zebranych produktów przygotowane zostaną paczki, które trafią do najuboższych.

Dziękujemy opiekunom: p. K. Łagunie, p. D. Lekencie, p. M. Czajkowskiej, p. L. Fidler, p. V. Curyło, p. T. Babulowi.

Dziękujemy wolontariuszom: W. Karwowskiej, A Kaszkiel, K. Fiedorczuk, N. Maciorowskiej, P. Zdaniewicz, O. Sierakowskiej, P. Konopce, G. Fidler, E. Ślesińskiej, J. Modzelewskiej, M. Zyskowskiemu, M. Zawadzkiemu, K. Zawadzkiemu. Wielu z naszych wolontariuszy przedłużało swój dyżur o kolejne godziny. Wspaniała ekipa, na którą możemy liczyć.

Dziękujemy Proboszczowi ks. Dariuszowi Goskowi i p. L. Nikonowiczowi za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu zbiórki.


Szkolne Koło Caritas

Fot. M. Czajkowska

_________________________________________________________________
 
Piszą o nas: MIKOŁAJKOWY HAPPENING SP 4
piątek, 08 grudnia 2017 21:34


Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie organizowała happening, podczas którego wręczano mieszkańcom miasta drobne upominki z okazji mikołajek. W centrum miasta postawiono namiot, w którym młodzi muzycy grali koncert. Można było usłyszeć np. znany utwór: „Jest taki dzień”. Część nauczycieli wraz z uczniami witała przechodniów uśmiechem i słodkościami, przy tym życząc im wszystkiego co najlepsze. Oprócz tego przygotowano specjalne hasła z pomysłami na świąteczne prezenty. Między innymi: „ A dla taty, dwa krawaty”, „Dla Gochy kiecka w grochy”, czy „Dla mamy kota damy”.

Kulminacją happeningu było włączenie iluminacji świątecznych w mieście. Mieszkańcy zaczęli odliczać od 10 do zera, po czym zabłysła największa choinka w mieście. Jeszcze przez długi czas mieszkańcy Grajewa fotografowali się przy ozdobach 3D.


wzasiegu.pl

_________________________________________________________________
 
Mikołajki w obiektywie
piątek, 08 grudnia 2017 22:46


6 grudnia obchodziliśmy mikołajki. Zgodnie z tradycją maluchy odwiedził Mikołaj. Uczniowie w klasach wymieniali się drobnymi upominkami. Czerwone, mikołajkowe czapki przyozdabiały głowy naszych koleżanek i kolegów. Był to dzień pełen radości.

Samorząd Uczniowski


Fot. M. Lenkiewicz, A. Sokołowska

_________________________________________________________________
 
"Dar serca"
sobota, 09 grudnia 2017 00:14

 


Dzień świętego Mikołaja to dzień dobroci w naszej szkole. Wielu z naszych kolegów i koleżanek podarowało swoje pluszaki, abyśmy mogli je sprzedać właśnie w dniu tego świętego. Przygotowaliśmy akcję charytatywną „Dar serca', w której za złotówkę rozprowadzaliśmy maskotki. W ten sposób zebrane datki zasilą fundusz DZIECI CHORE przy Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Dziękujemy każdemu, kto przyłączył się do tego dzieła.

Szkolne Koło Caritas

Fot. M. Czajkowska, L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Warsztaty edukacyjno-plastyczne "Biedroneczek" i "Skrzatów"
piątek, 08 grudnia 2017 23:51


Na początku grudnia „Biedroneczki” i „Skrzaty” odwiedziły Muzeum Mleka w Grajewie. Tam na warsztatach edukacyjno-plastycznych dzieci wykonały piękne kartki świąteczne – choinki i Mikołaje.

Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy od Krówki Matyldy. Dla dzieci był to wspaniały dzień pełen miłych i niezapomnianych wrażeń.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Mikołajkowe prezenty
piątek, 08 grudnia 2017 23:16


Każdy z nas lubi otrzymywać prezenty, ale najchętniej niespodzianki lubią dostawać dzieci. W mikołajkowy dzień uczniowie naszej szkoły zostali poczęstowani smakołykami od św. Mikołaja i sami też zamienili się w Mikołaje, uczestnicząc w akcji Caritas. Nie zabrakło też niespodzianki od szkolnego Mikołaja, który uczniom klas II i III podarował bilety na film „Potworna rodzinka” w Grajewskim Centrum Kultury.

Dziękujemy św. Mikołaju!

Uczniowie i wychowawczynie klas II i III


Fot. A. Gryczkowska, E.Kruszewska, E. Mieczkowska, B. Rogalska, E. Sarnacka

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 17

Internauto! Jesteś naszym

1901815
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting