Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Na miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja
wtorek, 08 maja 2018 06:16


W 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w miejskich uroczystościach udział wzięła delegacja naszej szkoły reprezentowana przez poczet sztandarowy, grupę zuchów „Młode wilczki”, harcerzy z drużyny „Zielona skra” oraz dyrekcję,  nauczycieli i uczniów.

Rozpoczęły się one od przemarszu pocztów sztandarowych, delegacji władz samorządowych, instytucji, zakładów pracy i młodzieży do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Czesław Oleksy. Po mszy wszyscy udali się pod Krzyż Solidarności, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Kolejnym punktem były uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości, które rozpoczęły się od dźwięków hymnu narodowego w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Grajewie. Następnie delegacje uczestniczące w święcie złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Na zakończenie wszyscy przeszli ulicami Grajewa pod Urząd Miasta.


Fot. W. Jerulank


_________________________________________________________________
 
Podziękowanie
poniedziałek, 07 maja 2018 17:10


Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za dary książkowe
przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączyła
pani Marianna Zaremba.

Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego.

________________________________________________________________

 
Szkolny Konkurs Ortograficzny Miszmasz dla klas czwartych rozstrzygnięty
poniedziałek, 07 maja 2018 16:02


Dnia 24 kwietnia 2018 roku odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas IV. Zgłosiło się 34 uczestników chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności ortograficznych.

Najwyższy wynik i tym samym tytuł „Mistrza Ortografii” otrzymał
Rafał Karwowski z klasy IV d.

I miejsce wywalczyła Maja Ziobroniewicz z klasy IV e
II miejsce zdobyła Hanna Tyszkiewicz z klasy IV d
III miejsce zajęła Magdalena Karwowska z klasy IV d.

Niewiele mniej punktów otrzymali uczniowie, którym komisja konkursowa przyznała wyróżnienia. Wiedzą i umiejętnościami wyróżnili się:

Anna Prostko z klasy IV d
Bartosz Czajkowski z IV b
Paulina Popowska z IV f
Emilia Grabowska z IV d
Adam Joka z IV e
Damian Krutul z IV c
Karolina Kwiesielewicz z IV e
Zofia Stankiewicz z IV e
Maya Zyskowska z IV d
Filip Surażyński z IV c
Sylwia Sikora z IV d
Krzysztof Karwowski z IV d
Bruno Poniatowski z IV e
Jakub Sztabiński z IV c
Weronika Czajkowska z IV a.


Tegorocznym zwycięzcom gratulujemy wysokich wyników, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy wytrwałości w zgłębianiu trudności ortograficznych języka polskiego. Podziękowania i gratulacje należą się również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. DziękujemyOrganizatorzy konkursu: Beata Szewczyk i Anna Joka


_______________________________________________________________________________
 
Konkurs o generale Władysławie Andersie
poniedziałek, 07 maja 2018 07:07


W naszej szkole z udziałem uczniów klas VI i VII odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Gen. Władysław Anders – wielki Polak XX wieku” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży.

Test najlepiej napisali: Adam Korycki VI c , Aleksander Rorbach VI c i Oliwia Dzięgielewska VI b. Kolejne miejsca zajęli: Julia Jarosz VI b, Zuzanna Tokarzewska VII d, Kalina Kacprzak VI b, Damian Chmielewski VII a, Adrian Masłowski VII a, Weronika Dziejma VII a, Patryk Lenkiewicz VII d, Klaudia Cichorska VII d, Daniel Sarnacki VI c, Natalia Krymska VI b, Aleksandra Wierzchowska VII a, Natalia Grabowska VII d, Wiktoria Niećkowska VII d, Daria Krutul VII d, Krzysztof Blaszko VII d, Maciej Zyskowski VII d, Kamil Rutkowski VI c, Natalia Sienkiewicz VI c, Gabriela Fidler VI a, Julia Sienicka VII d, Hubert Jabłoński VII d, Jakub Stankiewicz VII a, Wiktoria Gibniewska VI a.

Pierwsza czwórka uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Jednak w tym czasie przebywać będą na wycieczce szkolnej. Wojewódzka Komisja Konkursowa zadecydowała, że do Łomży pojadą:
Damian Chmielewski, Adrian Masłowski i Weronika Dziejma, Patryk Lenkiewicz. Finał odbędzie się 26 maja.

Wielkie gratulacje dla wszystkich i powodzenia w kolejnym etapie.

Szkolne eliminacje przygotowała i przeprowadziła Komisja w składzie: p. Wiesław Jerulank – przewodniczący, p. Anna Beata Bukowska i p. Lilla Pietrzykowska – członkowie._______________________________________________________________________________
 
Akademia ph. „Konstytucja - wczoraj i dziś”
piątek, 04 maja 2018 14:46


W piątek 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja pod hasłem „Konstytucja - wczoraj i dziś” przygotowana przez uczniów gimnazjum. Uroczystość była bardzo różnorodna i składała się z kilku części. Zaczęła się tradycyjnie - od hymnu narodowego odegranego na saksofonie przez Patryka Grajewskiego. Następnie taneczną inscenizację rozbiorów Polski przedstawiły: Emilia Zaborowska (Polska), Wiktoria Dzik, Natalia Śleszyńska i Weronika Samełko (Rosja, Austria, Prusy). Potem uczniowie pokazali kilka scen dotyczących Sejmu Wielkiego. Carycę Katarzynę II zagrała Olga Cybulska, królem Stanisławem Augustem był Paweł Aleksandrowicz. W rolę szlachciców wcielili się: Michał Kozłowski, Emil Dańkowski, Patryk Dębiński, Mateusz Sołowiej. Wywiad z królem – jako reporter TVN24 przeprowadziła Alicja Piwko. Piosenkę „Orle Biały” zaśpiewała Martyna Kaczmarczyk. Prezentację dotyczącą obrazu Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791” przygotowały: Martyna Pietrzak i Magdalena Zalewska, która była jednocześnie narratorem całej inscenizacji. W rolę Bogusława Wołoszańskiego wcielił się Karol Cieślak, który zadbał również o stronę techniczną przedstawienia. Film „Sensacje XXI wieku” z Grajewa nagrali: Karol Cieślak i Michał Kozłowski, a zmontowała Martyna Pietrzak. Dekorację w kształcie drzewa wolności przygotowała pani Anna Joka. Pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia był pan Adam Zagórski.

Różnorodność zastosowanych form artystycznych spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. Gimnazjaliści zrobili dużą niespodziankę najmłodszym uczniom naszej szkoły, odwiedzając ich w klasach. Celem tej wizyty było zaprezentowanie strojów z epoki stanisławowskiej wypożyczonych z Ełckiego Centrum Kultury.

A. Zagórski 


Fot. I. Zagórska


_________________________________________________________________
 
Spotkania ze strażakami
sobota, 28 kwietnia 2018 05:28


W dniach 23 i 24 kwietnia 2018 r. uczniowie kl. I–III i IV-VI uczestniczyli w nietypowych lekcjach, które odbyły się na boisku szkolnym z udziałem strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

Podczas spotkań strażacy przybliżyli uczniom zasady postępowania w przypadku pożaru lub innego zagrożenia, zaprezentowali ubranie specjalne, sprzęt ochrony dróg oddechowych i sprzęt do akcji ratowniczo-gaśniczych. Uczniowie wykazali się znajomością numerów alarmowych i uważnie słuchali o niebezpiecznej pracy strażaków. Z wielką radością przymierzali hełm i siadali w wozie strażackim, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem.

E. Sarnacka 


Fot. E. Mieczkowska, E. Sarnacka


_________________________________________________________________
 
„Twoja ulubiona opowieść biblijna” - weź udział w konkursie
piątek, 27 kwietnia 2018 21:26


Zapraszamy do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pn. „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 4-13 lat z całej Polski.

Aby wziąć udział w artystycznych zmaganiach, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą ulubioną scenę ze Starego lub Nowego Testamentu. Zwycięzcy konkursu otrzymają cenne nagrody, a ich prace zostaną opublikowane w wyjątkowym kalendarzu na rok 2019. Dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na realizację prorodzinnych inicjatyw społecznych. Prace konkursowe – wykonane dowolną techniką – na arkuszu papieru w formacie A-4, w orientacji poziomej, należy złożyć do 10 czerwca 2018 r.

Przypominamy, że prace naszych uczniów: B. Mazurka i I. Borawskiego nagrodzone były we wcześniejszych edycjach konkursu.

Szczegóły na stronie: http://crl.org.pl/aktualnosci/glowna/tuob


I.Konopko


_________________________________________________________________
 
Konkurs ekologiczny „Ratujmy planetę Ziemię”
czwartek, 26 kwietnia 2018 23:08


23 kwietnia z okazji obchodzonego Dnia Ziemi, w naszej szkole już po raz kolejny odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem „Ratujmy planetę Ziemię”. Uczestniczyło w nim 25 uczniów z klas szóstych. Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Filip Krajewski kl. VI b
II miejsce – Wojciech Szewczyk kl. VI d
III miejsce – Gabriela Fidler kl. VI a, Kalina Kacprzak kl. VI b, Martyna Mościcka kl. VI a, Bartosz Ostrowski kl. VI d, Cezary Wróblewski kl. VI d.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


B. Wardaszka, G. Mroczkowska


_________________________________________________________________
 
"Mama, tata i ja"
czwartek, 26 kwietnia 2018 21:28
26 kwietnia 2018 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie XXVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków ph. "Mama, tata i ja". Jury w składzie: p.Monika Soroko, p. Aleksandra Szejda i p. Ryszard Jasionowski miało nie lada wyzwanie. Ponad trzydzieścioro przedszkolaków dzielnie rywalizowało o tytuł laureata i możliwość wzięcia udziału w etapie wojewódzkim. 

W gronie dzieci wyróżnionych znalazła się Maja Łukawska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Gratulujemy!  


_________________________________________________________________
 
Obliczamy nasze BMI
czwartek, 26 kwietnia 2018 20:41


W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę” oraz z uwagi na obchodzony 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia, w naszej szkole od 9 do 27 kwietnia obliczamy BMI uczniów klas V i VI. Prawidłowym przebiegiem badań oraz właściwą interpretacją kierowała nasza szkolna pielęgniarka pani Małgorzata Abramczyk.

BMI (Body Mass Index) to najłatwiejszy i najszybszy sposób oszacowania, czy nasza waga ciała jest prawidłowa. Niestety nadwaga i otyłość są obecnie najczęstszymi zaburzeniami rozwoju występującymi u dzieci i młodzieży. Otyłość zaburza wszystkie aspekty zdrowia (fizyczne, psychiczne i społeczne) młodego człowieka, ogranicza jego potencjał rozwojowy, możliwości życiowe i obniża jakość życia. Najczęstszą postacią otyłości jest tzw. otyłość prosta, w której powstawaniu, oprócz przyczyn genetycznych, ogromną rolę odgrywają czynniki środowiskowe: nieprawidłowy, utrwalony w rodzinie sposób żywienia oraz niska aktywność ruchowa. Powstająca w okresie dzieciństwa otyłość prosta ma ścisły związek z otyłością w wieku dojrzałym, gdyż 50-80 % dzieci otyłych pozostaje otyłymi dorosłymi.

Wynik BMI obliczamy poprzez podzielenie masy ciała w kilogramach przez kwadrat wzrostu w metrach.


Jako kryterium przyjmuje się dla osób dorosłych:
- niedowaga < 18,5
- waga prawidłowa od 18,5 do 24,99
- nadwaga > 25
- otyłość > 30

Jeśli nie znasz jeszcze swojego BMI i chcesz znać jego właściwą interpretację możesz na przerwie poprosić szkolną panią pielęgniarkę. Zapraszamy i zachęcamy do utrzymywania właściwej masy ciała.

Pamiętaj: Twoje zdrowie zależy od Ciebie.


Koordynator - G. Mroczkowska  


_________________________________________________________________
 
Wyniki zabawy frazeologicznej
środa, 25 kwietnia 2018 23:29

Zadaniem uczestników zabawy frazeologicznej było dobranie do podanych związków frazeologicznych ich objaśnień. Oto lista uczniów nagrodzonych:

Kalina Kacprzak VI b
Natalia Krymska VI b
Magdalena Obrycka VI b
Natalia Chorosz VI d
Rafał Karwowski IV d
Anna Prostko IV d
Maya Zyskowska IV d
Natalia Jabłońska IV d
Julia Świderska VI b
Filip Krajewski VI b
Kamil Dąbrowski VI b
Paulina Cybula VI d

Gratulacje!
L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
środa, 25 kwietnia 2018 21:48


Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za dary książkowe
przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączyli:
Marlena Zielińska z klasy II b
Weronika Ruszczyk z klasy II c
Łukasz Krukowski z klasy II d.

Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego.

________________________________________________________________

 
Sukces Michała
środa, 25 kwietnia 2018 20:45


14 kwietnia w Supraślu odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Uczeń naszej szkoły Michał Kozłowski z klasy III c zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy zawodnikowi i życzymy dalszych sukcesów.  Zbigniew Łajewski 


_________________________________________________________________
 
Weź udział w konkursie
środa, 25 kwietnia 2018 20:25
Biblioteka SP nr 49 w Białymstoku zaprasza uczniów klas 0 - VII oraz oddziałów przedszkolnych do udziału w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Bajki i baśnie".

Prace plastyczne należy dostarczyć do 21 maja 2018 r.


_____________________________________________________________________
 
Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego na plakat promujący program „Trzymaj Formę”
środa, 25 kwietnia 2018 20:07


Szkolny konkurs na plakat promujący Ogólnopolski program „Trzymaj Formę” został rozstrzygnięty. Wpłynęło 46 prac z czego większość to prace grupowe. Wybór zwycięzców był bardzo trudny. W komisji pracowały  panie: Beata Urszula Dawid, Ewa Czaplicka i Grażyna Mroczkowska. Nagrodzeni zostali:

I miejsce - Adam Korycki i Aleksander Rorbach kl. VI c
II miejsce – Wiktoria Brzostek i Nikola Czarnowska kl. V a
III miejsce – Amelia Kucharska kl. V a

Wyróżnienia otrzymują:
1. Olga Kalinowska, Wiktoria Wójcicka, Szymon Deresz, Kalina Kacprzak kl. VI b
2. Maja Sztachelska, Dominika Pyzder, Julia Kuczyńska, Sandra Kubicka, Wiktoria Arciszewska kl. V b
3. Cezary Wróblewski, Rafał Romanowski, Bartosz Ostrowski, Jakub Grabowski, Jakub Zyskowski kl. VI d

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom oraz paniom pracującym w jury bardzo dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do pani Beaty Urszuli Dawid, która czuwała nad wykonaniem prac.

Niektóre plakaty można obejrzeć na wystawkach szkolnych. Poszukajcie może wśród nich są również Wasze. A teraz zostało już tylko wdrożyć hasła z plakatów w życie, do czego wszystkich serdecznie zachęcam.Koordynator - G. Mroczkowska   


_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 31

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1919238
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting