Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Tenisowe sukcesy naszych uczniów
czwartek, 08 marca 2018 05:04

Fot. T. Babul

We wtorek w hali sportowej MOSiR w Grajewie odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego SZS w indywidualnym tenisie stołowym. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się nasi uczniowie. Maciej Puhacewicz, Dawid Nowakowski, Bartłomiej Kaczyński z klasy VI c oraz Patryk Piaszczyński z kl. VI a. Maciej Puhacewicz zajął II miejsce, Dawid Nowakowski VII miejsce. Obaj będą reprezentowali naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 21 marca br. Zabrakło odrobinę szczęścia Patrykowi, który zajął IX miejsce, gdyż do awansu ,,wchodziła" pierwsza ósemka.


Nauczyciel wychowania fizycznego - Tomasz Babul


__________________________________________________________________________
 
Spotkanie czytelnicze „Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa"
środa, 07 marca 2018 07:16


Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!


6 marca odwiedziłyśmy dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty”. Tym razem nasza wizyta nawiązywała do realizowanego w szkole Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Zaprosiłyśmy dzieci do udziału w spotkaniu czytelniczym pod hasłem „Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa".

Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez czytelnictwo, uświadomienie najmłodszym znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia każdego człowieka, rozbudzanie zainteresowania dzieci sportem i dyscyplinami sportowymi, wzbogacanie słownika o nazwy dyscyplin sportowych.

Dla osiągnięcia wytyczonych celów czytałyśmy dzieciom wybrane z księgozbioru biblioteki wiersze o tematyce sportowej, zadawałyśmy pytania, na które przedszkolaki z entuzjazmem udzielały odpowiedzi, wspólnie uczestniczyłyśmy w improwizacji ruchowej do piosenki. Punktem kulminacyjnym spotkania była zabawa edukacyjna „Siłaczek i Słabeuszek”, która pokazała dzieciom, w jaki sposób odżywianie i aktywność fizyczna wpływają na stan zdrowia i kondycję człowieka. Na pytanie „ Którym z tych ludzików chcielibyście być i dlaczego?” wszyscy zgodnie wybrali Siłaczka, który je zdrowe produkty, unika słodyczy, uprawia sport, nie spędza dużo czasu przed komputerem i telewizorem, a w związku z tym jest zdrowy, silny i radosny. Spotkanie zakończyłyśmy quizem podsumowującym wiedzę dzieci na temat zasad zdrowego stylu życiu oraz zabawą na śnieżki.

Wizyta w oddziale dostarczyła zarówno „Skrzatom”, jak i nam wiele radości. Ucieszyło nas ogromne zaangażowanie dzieci, o czym świadczy fakt, że prosiły rodziców odbierających je z przedszkola o poczekanie – za co wszystkim opiekunom bardzo dziękujemy.

Otrzymałyśmy także zaproszenie od wychowawczyń do przeprowadzenia spotkania w grupie przedszkolnej „Biedroneczki” i "Muchomorki", na które z ogromną przyjemnością się wybierzemy.Koło Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Patrycja Kuczyńska, Wiktoria Olszewska, Joanna Popowska, Kamila Sierakowska i Zuzanna Święćkowska z opiekunem p. L. Pietrzykowską.

__________________________________________________________________________
 
Wycieczka Koła czytelniczo-medialnego do Miejskiej Biblioteki Oddział dla Dzieci
wtorek, 06 marca 2018 23:08

/>

Bibliotekarz jest człowiekiem orkiestrą – wywiad z Panią Pauliną Bagińską
bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie.

- Dzień dobry, chciałybyśmy przeprowadzić z Panią wywiad? Mamy kilka pytań związanych z pracą zawodową.
-Witam, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

- Jak długo pracuje Pani w bibliotece?
-Pracuję w bibliotece od roku.

- Dlaczego wybrała pani ten zawód?
-Bibliotekarstwo jest pokrewne z kierunkiem studiów, który ukończyłam- filologią polską. Bardzo lubię czytać, wypożyczać i kupować książki, dlatego uznałam, że odnajdę się w pracy w bibliotece i ją polubię. 

- Czy praca w bibliotece jest trudna? 
-Praca w bibliotece nie jest trudna, raczej bardzo przyjemna. Codziennie mam kontakt z młodymi czytelnikami oraz dostęp do nowości wydawniczych, dzięki czemu wiem na bieżąco, co ukazuje się na rynku wydawniczym.

- Jakie książki lubi Pani czytać? 
-Najbardziej lubię czytać książki obyczajowo-psychologiczne i kryminały.

-Jaką książkę lubi pani najbardziej? 
-Ciężko jest mi wybrać jeden tytuł. Ostatnio czytam książki amerykańskiej pisarki J. Picoult, która porusza różne kontrowersyjne zagadnienia, takie jak: przemoc, skomplikowane relacje międzyludzkie, problemy rodzinne.

- Czy gdy była pani w wieku szkolnym czytała pani dużo książek? 
-Tak, zawsze dużo czytałam. W moim domu jest bardzo dużo książek. Książka była zawsze obowiązkowym i najlepszym prezentem pod choinkę czy z okazji urodzin.

- Jaka książka najbardziej się pani podoba, jakiego jest ona rodzaju i kto jest jej autorem? 
-Ostatnio spodobała mi się najnowsza książka „Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego. Bestseller roku 2017. Jest to powieść romantyczno- ironiczna o parze, która dostała szansę przeżycia swojej miłości jeszcze raz.

-Kolejne pytania będą dotyczyły uczniów naszej szkoły. Czy często odwiedzają bibliotekę? 
-Tak, dość często.

-Jakiego rodzaju książki uczniowie wypożyczają najczęściej? 
-Uczniowie najczęściej wypożyczają w naszej bibliotece lektury, ale także inne książki, głównie przygodowe i fantastyczne.

- Jaki jest tytuł książki, którą uczniowie najczęściej wypożyczają? 
-Najpopularniejsze tytuły do: Dziennik Cwaniaczka, Koszmarny Karolek i Nela Mała Reporterka.

-Jakie książki dzieci wypożyczają najchętniej?
-Oprócz tych uczniów, którzy przychodzą głównie po obowiązkowe lektury, są prawdziwi miłośnicy , stali bywalcy, którzy wybierają książki z działu: fantastyka czy literatura popularno-naukowa, dotyczące ich konkretnych zainteresowań, takich jak zwierzęta, motoryzacja czy sport.

-Czy można powiedzieć o naszych uczniach, że szanują książki? W jakim stanie wracają do biblioteki? 
-Tak, uczniowie dbają o książki. Zwracają je w bardzo dobrym stanie.

-Czy w bibliotece wydarzyło się coś szczególnego, co utkwiło Pani w pamięci? A może coś wesołego? 
-Pracuję w bibliotece stosunkowo krótko, dlatego nie przypominam sobie jakiejś konkretnej sytuacji, ale mogę powiedzieć, że każdy dzień jest wesoły, a młodzi czytelnicy przychodzą do nas pełni pozytywnej energii.

-Jakie książki poleciłaby pani naszym koleżankom i kolegom? 
-Ursula le Guin "Czarnoksiężnik z Archipelagu"
Joanna Rudniańska "Kotka Brygidy"
Jean Ure "Szalone lato z tatą"
Lisi Harrison "Upiorna szkoła".


Na zakończenie - czego pani mogłaby sobie życzyć?
-Sobie życzę satysfakcji ze swojej pracy, a młodym czytelnikom , aby zakochali się w czytaniu książek, bo poszerza ono horyzonty i niezwykle rozwija. Mam nadzieję, że czytelnictwo będzie wzrastało z każdym rokiem, a gra komputerowa nigdy nie zastąpi nam przygody z książką.

- To już wszystkie pytania. Dziękujemy za bardzo interesującą rozmowę i życzymy sukcesów oraz zadowolenia w pracy z młodzieżą.
-Dziękuję bardzo i zapraszam do częstych odwiedzin w bibliotece.


Pytania opracowały i wywiad przeprowadziły: Sara Capella, Wiktoria Gibniewska z Koła Czytelniczo-medialnego (opiekun I. Bukrejewska)

__________________________________________________________________________
 
"Kamishibai – magiczny seans w teatrze ilustracji " w świetlicy szkolnej
wtorek, 06 marca 2018 23:02

W minioną środę, wizytą w świetlicy szkolnej, rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie z cyklu zajęć czytelniczych realizowanych w ramach wznowionego projektu edukacyjnego "KAMISHIBAI – MAGICZNY SEANS W TEATRZE ILUSTRACJI". Tym razem zaprosiłyśmy młodszych uczniów (oczekującymi na lekcje w świetlicy szkolnej) do obejrzenia i wysłuchania wierszy różnych autorów. Pierwszy poranek z wierszami, do których ilustracje wykonałyśmy same, zaliczamy do udanych. Na zakończenie miło nam był słyszeć uwagi pani Iwony Zagórskiej - wychowawczyni w świetlicy, która po spektaklu stwierdziła, że cała gromadka dzieci w trakcie przedstawienia zamarła, jak zahipnotyzowana.

W tym semestrze planujemy stworzyć kolejne bajki, z którymi chcemy podzielić się z dziećmi ze świetlicy i oddziałów przedszkolnych. Zdradzimy Wam, że w chwili obecnej przygotowujemy utwory dotyczące zdrowego stylu życia.
Amelia Kiełczewska
z Koła czytelniczo-medialnego z p. I.Bukrejewską

__________________________________________________________________________
 
Marzec to miesiąc wiosny
poniedziałek, 05 marca 2018 20:54

5 marca 2018 r. do grupy przedszkolnej „Skrzaty” zawitała słomiana kukła Marzanna. Jej wizyta wiązała się z przypadającym 21 marca pierwszym dniem wiosny, podczas którego polskim zwyczajem jest topienie Marzanny – symbolu odchodzącej zimy.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały słomianą kukłę. Na zakończenie zajęć wszyscy krzyknęliśmy: „Zimo, odejdź!”, aby w ten sposób przywitać wiosnę.


Wychowawczynie

__________________________________________________________________________
 
Tenisowy awans Adriana
poniedziałek, 05 marca 2018 20:20

Fot. W. Jerulank

W poniedziałek w hali sportowej MOSiR w Grajewie odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Podlaskiego SZS w indywidualnym tenisie stołowym. Duży sukces w postaci awansu do finału wojewódzkiego odniósł Adrian Krasiński z klasy III a, który zajął w bardzo silnej stawce rywali trzecie miejsce.

W półfinale w grupie dziewcząt po raz pierwszy od lat udział wzięła nasza szkoła. Tym razem Elinie Pavliv, Wiktorii Porsewie i Oliwii Góreckiej nie udało się osiągnąć sukcesu, na który pewnie przyjdzie czas w przyszłości. Natomiast wśród chłopców Daniel Puhacewicz wywalczył trzynaste miejsce, a kolejne Piotr Budrewicz. Jakub Sztachelski zajął miejsce w trzeciej dziesiątce.

Adrian pojedzie 22 marca na finał wojewódzki, który odbędzie się w Dobrzyniewie Dużym. Opiekę nad tenisistami sprawował p. Wiesław Jerulank.


__________________________________________________________________________
 
Pierwsze spotkanie Łączników klasowych z biblioteką szkolną
poniedziałek, 05 marca 2018 20:10

W II semestrze roku szkolnego 2017/2018 zostali powołani Łącznicy klasowi z biblioteką, którzy pełnić będą rolę pośrednika miedzy biblioteką, wychowawcą i zespołem klasowym. Pracę łącznika z biblioteką podjęli następujący uczniowie:
Iżbicka Marlena - klasa IV a
Marcin Andruszkiewicz - klasa V b
Roxana Surawska - klasa IV c
Maya Zyskowska, Sylwia Sikora - klasa IV d
Joanna Naruszewicz, Sebastian Lenkiewicz - klasa IV e
Gabriela Żylińska, Gabriela Żabińska - klasa IV f
Izabela Kuczyńska, Magdalena Antoniak - klasa V a
Weronika Korwek, Natalia Kuczyńska - klasa V a
Zuzanna Karwowska, Julia Kuczyńska - klasa V b
Waleria Zadrożna, Aleksandra Maliszewska - klasa V c
Wiktoria Siedlecka, Wiktoria Szumowska - klasa VI a
Oliwia Dzięgielewska, Julia Świderska - klasa VI b
Weronika Niedźwiecka, Oliwia Czaplicka - klasa VI c
Natalia Chorosz, Zuzanna Komosińska - klasa VI d


I.Bukrejewska

__________________________________________________________________________
 
Zajęcia gimnastyczno - taneczne - ZUMBA
sobota, 03 marca 2018 10:02

W dniu 2 marca 2018 r. realizując Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę" klasy V a, V b i V c uczestniczyły w zajęciach gimnastyczno - tanecznych,  tzw. ZUMBIE. Zajęcia miały na celu pokazanie dzieciom, jak można aktywnie spędzać wolny czas, a przy tym świetnie bawić się z rówieśnikami.Olga Fiodorowicz, Iwona Sypytkowska, Tomasz Babul i Zbigniew Łajewski

__________________________________________________________________________
 
Posumowanie Szkolnego Konkursu Matematycznego "Emplusik"
piątek, 02 marca 2018 19:10
Cele konkursu:
1. Rozwijanie zainteresowań matematycznych;
2. Popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej;
3. Umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości;
4. Wyłonienie talentów;
5. Dostarczenie uczniom satysfakcji, szansy i radości z sukcesu.

22 lutego 2018 r. wręczono nagrody najlepszym matematykom z klas III - VII, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym "Emplusik". Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe pozyskane przez organizatorów oraz ufundowane przez Radę Rodziców.

Klasy III
I miejsce – Tyszkiewicz Paweł kl. III a
II miejsce – Dubois Dawid kl. III c, Wróblewska Patrycja kl. III c
III miejsce – Monuszki Dawid kl. III d

Klasa IV
I miejsce – Karwowski Rafał kl. IV d
II miejsce – Karwowski Krzysztof kl. IV d, Żylińska Gabriela kl. IV f
III miejsce – Dudziński Piotr kl. IV e, Kozłowska Marta kl. IV d

Klasa V
I miejsce – Rycewicz Igor kl. V a
II miejsce – Antoniak Magdalena kl. V a, Karwowska Natalia kl. V c, Świderska Karolina kl. V b
III miejsce – Pawełkowska Marta kl. V b

Klasa VI
I miejsce – Kacprzak Kalina kl. VI b
II miejsce – Nitkowski Mateusz kl. VI d
III miejsce – Wiśniewska Weronika kl. VI c

Klasy VII
I miejsce – Kalinowska Izabela kl. VII d
II miejsce – Pavliv Elina kl. VII b
III miejsce – Kozicka Karolina kl. VII a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Organizatorzy: Marta Lenkiewicz, Alicja Sulima, Joanna Waniewska           

_____________________________________________________________________________________
 
"Na szlaku przygód książkowych" - zaproszenie do udziału w konkursie
piątek, 02 marca 2018 20:30


Uczniów klas I-III szkoły podstawowej
zapraszamy do udziału w Szkolnym Konkursie Czytelniczo - Plastycznym
"Na szlaku przygód książkowych".


E. Czaplicka, L. Pietrzykowska

_______________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Czytania w Języku Angielskim
czwartek, 01 marca 2018 22:54

28 lutego 2018 r odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytania w Języku Angielskim dla uczniów starszych klas naszej szkoły, zorganizowana przez p. Alicję Deresz-Armatę, p. Renatę Sokołowską i p. Martę Poniatowską.

Konkurs jest cykliczną imprezą, która ma miejsce w naszej szkole od kilku lat. Głównym założeniem konkursu jest zainteresowanie młodzieży literaturą anglojęzyczną i zachęcenie ich do czytania w języku obcym.

W tym roku uczniowie czytali fragmenty powieści „Rozważna i romantyczna” J. Austen.

Jury za najlepszą prezentację nagrodziło:
I miejscem – Magdalenę Zalewską z klasy III c,
II miejscem – Wiktorię Ziobroniewicz z klasy III d oraz Martynę Pietrzak z kl. III c,
III miejscem – Jakuba Zyskowskiego z kl. II b
oraz wyróżniło – Joannę Deresz z kl. III d i Krzysztofa Blaszko z kl. VII d.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorki.

Gratulujemy!Organizatorki

__________________________________________________________________________
 
Kreatywne soboty w Oddziale dla Dzieci
czwartek, 01 marca 2018 15:03Kreatywne soboty w bibliotece nowa propozycja biblioteki dla dzieci na miłe spędzenie wolnego czasu.

Już od soboty 3 marca Oddział dla Dzieci MBP w Grajewie zaprasza dzieci w wieku od 6 lat do uczestnictwa w warsztatach plastycznych. Zajęcia oraz wykorzystywane materiały papiernicze są bezpłatne. Spotkania odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 10.00.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WSPÓLNEJ, KREATYWNEJ ZABAWY!

Miejska Biblioteka Publiczna
Oddział dla Dzieci
os. Broniewskiego 3
19-200 Grajewo
tel. (86) 272-49-74


_____________________________________________________________________________________
 
XIV edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy "Spacerkiem po Grajewie"
środa, 28 lutego 2018 20:42


Podobnie do lat poprzednich uczniowie klas trzecich wzięli udział w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy „Spacerkiem po Grajewie”. Celem konkursu było:
•  pogłębienie wiedzy uczniów na temat rodzinnego miasta,
•  wyrabianie szacunku dla przeszłości i teraźniejszości Grajewa,
•  rozwój umiejętności autoprezentacji „małej Ojczyzny".

W przygotowaniach uczestnikom pomocny był „Informator o Grajewie” opracowany na potrzeby konkursu.

Do pisemnej rywalizacji przystąpiło 11 uczniów z klas trzecich wyłonionych drogą eliminacji klasowych. Test konkursowy obejmował pytania z zakresu przeszłości i teraźniejszości Grajewa. Zadaniem uczestników było wskazanie poprawnej odpowiedzi spośród zaproponowanych bądź udzielenie samodzielnej odpowiedzi.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac przyznała nagrody następującym uczniom:

I miejsce – Julita Klimaszewska kl. III c – 39 p.
II miejsce – Michał Chodorowki kl. III e – 32,5 p.
III miejsce – Maciej Rogiński kl. III c – 28,5 p.

Gratulujemy!

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a Paniom wychowawczyniom za włączenie się w tę formę wychowania młodego pokolenia.


Organizatorzy:
A. Bukowska, W. Jerulank i L. Pietrzykowska           

_____________________________________________________________________________________
 
„Z poprawną polszczyzną na co dzień” - wyniki konkursu
wtorek, 27 lutego 2018 23:26 

W konkursie bibliotecznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” wzięło udział 83 uczniów z klas IV-VI. Zwyciężyła ANNA PROSTKO z klasy IV d, która spośród podanych form zdań udzieliła 20 bezbłędnych odpowiedzi. Gratulacje!

 


L. Pietrzykowska


____________________________________________________________________________________
 
Psychozabawa dla czytelników
wtorek, 27 lutego 2018 21:59


Jakie książki czytać?... Każdy inne, każdy takie,
jakie odpowiadają jego temperamentowi, jakie go mobilizują.
Stefan Kisielewski

Kimże jesteś, czytelniku?

Zapraszamy Was do zabawy, która rozwieje wszelkie wątpliwości, jakim jesteś typem czytelnika - pożeraczem książek, czy raczej niedzielnym podczytywaczem? A może… sprawdź! Psychotest został zamieszczony na tablicy przy wejściu do szkoły.

Zapraszamy.

Koło czytelniczo-medialne
(opiekun I.Bukrejewska)

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 24

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1909100
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting