Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Kochamy nasze Mamy
piątek, 26 maja 2017 16:37
„Mamo, mamo, mamo, mamo,
spojrzyj i uśmiechnij się.
Zawsze kocham Cię tak samo
każdej nocy i we dnie”Wychowawczynie klas:
J. Rydzewska, B. Rogalska, A, Gryczkowska, E. Mieczkowska

________________________________________________________________________
 
Podsumowanie konkursów religijnych
czwartek, 25 maja 2017 16:32


Uczniowie naszej szkoły otrzymali nagrody i wyróżnienia za udział w XV Festiwalu Tradycji Wielkanocnych. Celem konkursu było podtrzymywanie i popularyzacja tradycji wielkanocnych. Jak już wcześniej informowaliśmy, uczestnicy wykonali piękne palmy wielkanocne: w kategorii klasy I-III zdobyli trzy pierwsze miejsca, natomiast w kategorii klasy IV-VI - cztery pierwsze.

Z kolei w Szkolnym Konkursie Wiedzy Biblijnej uczestnicy wykazali się znajomością II Listu do Tymoteusza. Konkurs promował pogłębianie wiary i kształtowanie postaw chrześcijańskich uczniów.

Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów uczniom dokonała pani dyrektor Beata Szewczyk. Wśród licznych nagród znalazł się m.in. sprzęt audio i akcesoria do smartfonów.

Gratulujemy postaw twórczych i otwartości na Słowo Boże.

I. Konopko


Fot. L. Pietrzykowska


________________________________________________________________________
 
Kolejny sukces Krzysia
czwartek, 25 maja 2017 16:15


19 maja 2017 r. w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Białymstoku odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XXX Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, Bajki i Bajeczki”.

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły - Krzysztof Karwowski z kl. III d zajął II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J. Laszczkowska


Fot. L. Pietrzykowska

________________________________________________________________________
 
Konkurs Ekologiczny „Ratujmy planetę Ziemię” dla uczniów klas VI z okazji Dnia Ziemi
środa, 24 maja 2017 19:3222 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas VI z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Ratujmy planetę Ziemię” W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

I miejsce:
Weronika Dziejma kl. VI a
Aleksandra Wierzchowska kl. VI a

II miejsce:
Rafał Górski kl. VI d

III miejsce:
Hubert Jabłoński kl. VI d
Izabela Kalinowska kl. VI d
Krzysztof Sztabiński kl. VI b
Zuzanna Tokarzewska kl. VI d
Julia Waszkiewicz kl. VI b

Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Kozicka kl. VI a
Jakub Samełko kl. VI b
Łucja Sendrowska kl. VI d
Maciej Zyskowski kl. VI d

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Barbara Ratomska i Grażyna Mroczkowska

_____________________________________________________________________________
 
Sukces naszych uczniów
środa, 24 maja 2017 19:03


W dniu 19 maja 2017 roku nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ph. „Jesteśmy jednym światem”, na który wpłynęło 214 prac z 30 placówek oświatowych. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

W KATEGORII 5 - 9 LAT
Jakub Pawełkowski i Szymon Pięczykowski z kl. I b otrzymali wyróżnienie.
Praca Nikoli Szlejter z kl. I b została zakwalifikowana na wystawę pokonkursową.

W KATEGORII 10 - 15 LAT
Wiktoria Pałyzga z kl. VI a uzyskała wyróżnienie.

Autorzy prac odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Gratulujemy

B. RogalskaFot. M. Szlejter, B. Rogalska, A. Sulima


________________________________________________________________________
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ph. „Portret mojego Belfra”
poniedziałek, 22 maja 2017 19:43


W naszej szkole po raz czwarty Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs pod hasłem „Portret mojego Belfra”. Jak już sam tytuł głosi celem było namalowanie portretu swojego nauczyciela. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VI i cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele ciekawych prac wykonanych techniką dowolną. A oto wyniki:

KATEGORIA KLASY I-III

I MIEJSCE - Julita Łukowska kl. III e
II MIEJSCE - Aleksandra Kupińska kl. II d
III MIEJSCE - Anna Prostko kl. III d

KATEGORIA KLASY IV-VI

I MIEJSCE - Gabriela Wiśniewska kl. V b
II MIEJSCE - Kalina Kacprzak kl. V b
III MIEJSCE - Oliwia Dzięgielewska kl. V b

Komisja wyraża uznanie wszystkim, którzy zadali sobie trud i przystąpili do konkursu.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.

Samorząd Uczniowski


Fot. A. Mioduszewska


________________________________________________________________________
 
Literacki sukces Kaliny
niedziela, 21 maja 2017 21:21


Kalina Kacprzak z klasy V b (SP 4) znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Miasto i region w Unii Europejskiej”.

Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Patronat honorowy sprawowali – między innymi - Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego.

Na konkurs wpłynęły 73 prace, wśród nich wiersz Kaliny pt. ”Zamyślenie”. Nagrodzono 12 wierszy, czyli tyle, ile złotych gwiazd znajduje się na unijnej fladze. Przyznano również 2 nagrody specjalne. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w siedzibie Organizatora 9 maja, czyli w Dniu Europy. Kalinie towarzyszyła mama, p. Wioletta Kacprzak oraz nauczycielka języka polskiego pod kierunkiem której praca powstała, p. Halina Muryjas-Rząsa.

Wszystkie nagrodzone prace zostały wyeksponowane w okolicznościowej dekoracji i opublikowane w specjalnie wydanym tomiku, który wręczono autorom i gościom. Kalina otrzymała piękny dyplom, nagrody rzeczowe, ale –jak podkreśla-najcenniejszą nagrodą jest ów tomik. Jej wiersz znajduje się na str. 11-12.

Organizatorzy wręczyli również pamiątkowe podziękowania nauczycielom. Warto podkreślić, że we wspomnianym tomiku zamieszczono nazwiska autorów wierszy, nauczycieli i nazwy szkół. Uroczystość zaś zakończyła się słodkim poczęstunkiem i przyjacielskimi pogawędkami, którym wtórował na klarnecie zaproszony gość.

Koleżanki i koledzy z klasy, dzieląc radość Kaliny, zredagowali okolicznościowe gratulacje.

Życzymy dalszych sukcesów!H. Muryjas-Rząsa


Fot. W. Kacprzak i H. Muryjas-Rząsa


________________________________________________________________________
 
O Ojczyźnie w SP 4
niedziela, 21 maja 2017 19:43


Maj obfituje w różnorodne wydarzenia i uroczystości, w tym te, które wiążą się z kartami historii naszego kraju. Wśród nich znajdują się: 2 Maja – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja – kiedy to obchodzimy Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja oraz 8 maja – kiedy to przypada – w tym roku już 72. - rocznica zakończenia II wojny światowej.

W nawiązaniu do tych wydarzeń 18 maja w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza odbył się literacko-muzyczny program ph.”Ojczyzna to czas dawny, Ojczyzna to czas bliski…” W scenariuszu znalazły się najistotniejsze fakty związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja oraz dotyczące Święta Flagi. Nie zabrakło pięknie recytowanych tekstów o Ojczyźnie. Całość dopełniały brawurowo wykonane przez uczniów pieśni: Witaj majowa jutrzenko i Marsz wojenny. Wyjątkowo wzruszająco i refleksyjnie zabrzmiały: Taki kraj w wykonaniu Aleksandry Strzałkowskiej (kl. VI b) i utwór Żeby Polska była Polską zaśpiewany przez Julię Świderską z klasy V b.

W tej niecodziennej lekcji historii i patriotyzmu udział wzięli uczniowie klas IV –VI, klasa III f, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza p. Maciej Paweł Bednarko, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Rodziny p. Monika Stefańska, Przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego p. Kazimierz Podlaski, Zastępca Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej p. Ryszard Chiliński, Przewodniczący Rady Rodziców p. Wojciech Fajfer.

Program przygotowali uczniowie z klas: IV a, V b, VI b pod kierunkiem pań: Haliny Muryjas-Rząsy i Barbary Ratomskiej. Wykonania muzyczne pomógł przygotować i akompaniował na akordeonie p. Bogusław Rząsa.

Dziękujemy serdecznie naszym wykonawcom, a społeczności szkolnej i zaproszonym gościom za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery –


OrganizatorkiFot. L. Pietrzykowska


________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
czwartek, 18 maja 2017 18:54


Serdecznie dziękujemy za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączył:
JAKUB KACZYŃSKI z klasy I d.


Fot. L. Pietrzykowska


________________________________________________________________________
 
XIX Bieg Wilka
wtorek, 16 maja 2017 17:03


Dnia 13 maja 2017 roku na trasie ulicznej (Mickiewicza – Strażacka – 11 Listopada – Wierzbowa – Parkowa – ks. Popiełuszki – Mickiewicza) posiadającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki odbył się XIX Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. Przy pięknej pogodzie udział wzięło około 1200 uczestników z Polski, Belgii, Litwy, i Białorusi, którzy rywalizowali w 21 biegach na dystansach od 200 m do 10 000 m. W Biegu Głównym wystartowało 68 zawodników w tym 17 kobiet. Impreza odbyła się w ramach Grand Prix Podlasia 10 km oraz akcji Polska Biega.

Organizatorami byli: Urząd Miasta Grajewo, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Gminy Grajewo, Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grajewie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Grajewie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Grajewie, Grajewskie Centrum Kultury, Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Współorganizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Grajewie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Urząd Gminy Grajewo, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Grajewie, Fundacja na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego, Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie, Jednostka Strzelecka 1011 ZS „Strzelec” OSW, Jednostka OSP Grajewo, Jednostka OSP Ruda, NSZZ Solidarność Oddział Grajewo, OHP Środowiskowy Hufiec Pracy, Młodzieżowa Rada Miasta, Okręg Mazowiecki PZW Koło nr 83 Grajewo.

W Biegu Wilka wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie.
Oto ich sukcesy:

Klasy „0” - 200 m
Chłopcy: II miejsce - Oskar Gajowy

Klasy I - 500 m
Dziewczęta: II miejsce - Diana Szelążek

Klasy II - 500 m
Dziewczęta: I miejsce - Nadia Karwowska
Chłopcy: II miejsce - Eryk Szelążek, III miejsce - Olaf Koprowski

Klasy VI - 800 m
Chłopcy: III miejsce - Bartosz Kaczyński


W. Jerulank


__________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 32

Internauto! Jesteś naszym

1897473
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting