Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Tydzień Misyjny
poniedziałek, 16 października 2017 19:04

 

Od 2000 roku drobnymi sumami wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci. Datki pochodzą ze zbiórek do puszek w okresie Tygodnia Misyjnego. Swojego czasu w szkole istniało Ognisko misyjne, dziś tylko pozostajemy w łączności z Sekretariatem Misyjnym PDMD i wspieramy liczne projekty realizowane w krajach misyjnych.

Tegoroczny Tydzień Misyjny, który będzie przebiegać pod hasłem „Idźcie i głoście…” rozpocznie Niedziela Misyjna 22 października. Zachęcamy społeczność szkolną do aktywnego włączenia się do zbiórki datków do puszek w terminie środa – piątek (25-27.10.2017 r.).

Już dziś dziękujemy za każdy nawet najmniejszy dar serca!


Ognisko misyjne

__________________________________________________________________________

 

 
Pomagamy...
poniedziałek, 16 października 2017 18:53

 

Dzięki hojności Julity Kulikowskiej z kl. VII b i pozostałych darczyńców wysyłamy pierwszą partię środków medycznych do Fundacji Pomocy Humanitarnej. Dziękujemy pięknie:

Wiktoria Szumowska kl. VI a – środki medyczne
Julita Kulikowska kl. VII b – środki medyczne
Nell Kurowska kl. II b - telefony
Julia Jarosz kl. VI b - telefon
Kamil Rutkowski kl. VI c – środki medyczne


I. Konopko, G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________

 

 
Dzień Edukacji Narodowej w SP 4
niedziela, 15 października 2017 08:23

 


13 października w szkole odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Grajewo – pan Dariusz Latarowski, Główny specjalista ds. oświaty – pani Julita Wiluk oraz przedstawiciele Rady Rodziców na czele z jej przewodniczącym, panem Wojciechem Fajferem.

Były życzenia, podziękowania, kwiaty i słowa uznania.

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że pani Halina Muryjas- Rząsa otrzyma z rąk Ministra Edukacji Narodowej honorowy tytuł PROFESORA OŚWIATY.

Panie Aleksandra Monika Kuczyńska i Lidia Łepkowska otrzymały z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty medale Komisji Edukacji Narodowej.

Pan dyrektor Karol Choynowski i panie: Urszula Krystyna Bołonkowska, Urszula Buczyńska i Beata Szewczyk dzień wcześniej otrzymali Nagrody Burmistrza Miasta Grajewo.

List gratulacyjny za wieloletnią pracę został wręczony pani Wiesławie Borowskiej.

Pani Agnieszka Sokołowska oraz uczennica klasy VI b Oliwia Dzięgielewska otrzymały podziękowania nadesłane przez Posła na Sejm, Sekretarza Stanu w MSW i A pana Jarosława Zielińskiego za zaangażowanie i udział w Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018, która odbyła się 4 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Grajewie.

Uroczystościom szkolnym towarzyszyło wręczenie nagród Dyrektora szkoły - pana Karola Choynowskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Po części oficjalnej uczestnicy spotkania obejrzeli pełną humoru część artystyczną z udziałem uczniów naszej szkoły (z kl. IV e, IV d, IV f, VI b, VII a i gimnazjum - kl. II b, III b), przygotowaną przez panie: Halinę Muryjas-Rząsę (autorkę scenariusza), Martę Lenkiewicz, Dorotę Zabłocką, Annę Maleszewską, Olgę Fiodorowicz. W wykonaniu scenografii wsparł panie pan Janusz Jarząbek, a opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował pan Wiesław Jerulank.


_________________________________________________________________

 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
piątek, 13 października 2017 16:00
________________________________________________________________
 
Akcje charytatywne trwają
czwartek, 12 października 2017 18:21

 
Cieszymy się, że macie otwarte serca na potrzeby innych. Wdzięczni jesteśmy za każdy podarowany bandaż, plaster, rękawiczkę… Dziękujemy gorąco naszym darczyńcom:

Magdalena Obrycka kl. VI b – znaczki pocztowe
Julia Płochocka kl. VI a – środki medyczne
Janiszewska Karolina kl. VI a - środki medyczne
Bartosz Tarnacki kl. II c – środki medyczne
Weronika Ruszczyk kl. II c – telefony, środki medyczne


I. Konopko, G. Mroczkowska

_________________________________________________________________

 
Brawa dla naszych sportowców
czwartek, 12 października 2017 17:38

 


7 października br. w Nowogrodzie odbył się Półfinał Igrzysk Województwa Podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta i chłopcy zapewnili sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 21 października w Augustowie. Chłopcy z naszej szkoły, jako jedyni w swej kategorii będą reprezentować nasz powiat w tym finale.


Nauczyciele wychowania fizycznego:
Lidia Łepkowska, Iwona Sypytkowska, Tomasz Babul


_________________________________________________________________

 
"W zdrowym ciele zdrowy duch"
czwartek, 12 października 2017 07:03

 


6 października 2017 r. „Skrzaty” gr. I z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach ph. „W zdrowym ciele zdrowy duch” prowadzonych przez Krystynę Masłowską. Podczas zajęć dzieci wykonały różnego rodzaju ćwiczenia rozwijające sprawność wszystkich części ciała.

Zajęcia zostały poprzedzone rozmową z panią pielęgniarką na temat wpływu aktywności ruchowej na rozwój organizmu. Pani pielęgniarka przypomniała również dzieciom zasady racjonalnego odżywiania, zachęciła także do dbania o higienę osobistą.

Na zakończenie zajęć dzieci z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki dotyczące dyscyplin sportowych.

K. Masłowska


Fot. L. Pietrzykowska


_________________________________________________________________

 
Bezpieczny Internet
niedziela, 08 października 2017 14:48

 


5 października uczniowie klas II – III obejrzeli teatrzyk pt. „Komputerowe przygody Dudusia Wesołka”. Podczas przedstawienia uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i sposoby zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci. Zostały również zachęcone do zastąpienia gier komputerowych ciekawą książki, wycieczką rowerowa, bądź zabawą piłką, jako atrakcyjniejsze formy spędzania czasu wolnego.

E. Sarnacka


Fot. L. Pietrzykowska, E. Sarnacka


_________________________________________________________________

 
Akcje charytatywne - Ty też weź udział!
niedziela, 08 października 2017 14:11

 
Mamy już pierwszych darczyńców znaczków pocztowych i rękawiczek gumowych. Dziękujemy serdecznie:

Kacper Zalewski - kl. II c,
Bartosz Mazurek - kl. V b.

I. Konopko, G. Mroczkowska

_________________________________________________________________

 
Pasowanie na ucznia
piątek, 06 października 2017 21:04

 


6 października 2017 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Licznie zgromadzeni rodzice, zaproszeni goście oraz uczniowie wraz ze swoimi paniami z wielką niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego pan dyrektor Karol Choynowski powitał wszystkich zebranych i udzielił głosu zaproszonemu proboszczowi Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie – ks. Dariuszowi Goskowi.

Następnie uczniowie z klasy IV d, pod kierunkiem pani J. Laszczkowskiej, powitali ciepłymi słowami i piosenką wszystkich pierwszaków i zachęcili maluchów do zaprezentowania krótkiej części artystycznej w formie wierszy i piosenek. Po wprowadzeniu sztandaru nastąpiła ceremonia ślubowania i pasowania na ucznia, której dokonali: pan Karol Choynowski - dyrektor szkoły, pani Emilia Piwko z Urzędu Miasta i wicedyrektorzy: panie Aleksandra Kuczyńska i Joanna Szymanowska. Od tego momentu nasi uczniowie zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Na tle kolorowej scenografii wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali odblaskowe opaski ufundowane przez Burmistrza Miasta Grajewo – pana Dariusza Latarowskiego, plecaczki z napisem „SP 4” ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy.

Wychowawczynie klas I


Fot. L. Pietrzykowska


_________________________________________________________________

 
Wsiądź do pociągu… byle NASZEGO
czwartek, 05 października 2017 19:19

 


O! W „Czwórce” stoi lokomotywa?!
To wiedzy dzisiaj jest perspektywa.
Stoi – zaprasza,
Stoi - i wciąga,
Bo wiedza naszych uczniów pociąga.

Tak, doczekaliśmy się magicznego miejsca, które od momentu powstania cieszy się niesłychanym powodzeniem wśród młodszych i starszych pasażerów stacji SP 4. Pociąg do wiedzy, projekt edukacyjny, zmaterializował się na parterze budynku C naszej szkoły, w postaci nowoczesnego, estetycznego wnętrza przedziału pociągu, z wygodnymi miejscami do siedzenia, wielofunkcyjnymi stolikami i oknem, za którym zmienia się nieoczekiwanie krajobraz.

Tu, w przedziale edukacyjnym, odpoczniesz między lekcjami, poprowadzisz interesującą konwersację z kolegą, nauczycielem, pedagogiem. Z prasy codziennej i specjalistycznej, biuletynów i czasopism dowiesz się, co w trawie piszczy? Podświetlany globus pozwoli ci zaplanować podróż marzeń, a może rozwieje wątpliwości natury geograficznej? Choć nie ma tu jeszcze Warsu, to już wiedzę można czerpać pełną garścią i smakuje tu ona wyśmienicie. I tego się trzymajmy, i o to chodziło – a pociąg jedzie dalej…
A. Kuczyńska

Fot. L. Pietrzykowska


_________________________________________________________________

 
"Sok to zdrowie" - wiedzą o tym nasze przedszkolaki
czwartek, 05 października 2017 18:37

 

>


Dnia 29 września w grupach przedszkolnych Słoneczka i Skrzaty zorganizowaliśmy wyciskanie soków z owoców i warzyw. Przeprowadzone zajęcia miały na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych, poznanie walorów odżywczych i smakowych soków.

Dzieci tego dnia do przedszkola przyniosły swoje ulubione owoce i warzywa. Zanim przystąpiliśmy do pracy zapoznaliśmy się z urządzeniem do robienia soków- wyciskarką i sokowirówką. Utrwalaliśmy przy tym zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Dzieci ze smakiem kosztowały przyrządzone przez siebie soki z jabłek i marchewki. Porównywaliśmy także gotowy sok ze sklepu z sokiem wyciskanym w przedszkolu. Nasze dzieci wiedzą, że aby być zdrowym należy prawidłowo się odżywiać.
Wychowawczynie


_________________________________________________________________

 
„Opatrunek na ratunek”
środa, 04 października 2017 19:10

 

„Opatrunek na ratunek” to tytuł naszej nowej akcji charytatywnej, do której Was serdecznie zapraszamy. Wspieraliśmy już tę Fundację zbiórką kredek, ołówków i innych materiałów szkolnych.

Misje to nie tylko kościoły, misje to także przychodnie i szpitale, które powstały by pomagać tym najbardziej potrzebującym. Wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy.

W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata a nawet igły i strzykawki. Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.

I. Konopko, G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________

 

 
Europejski Tydzień Sportu
wtorek, 03 października 2017 18:41

 

>


Nasza szkoła włączyła się do akcji Europejski Tydzień Sportu, która jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Tydzień ten miał zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana w 2017 r. pod hasłem #Be Active ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia Sportu oraz przez cały rok.

Nasi nauczyciele zorganizowali dla społeczności szkolnej w dniach 23 – 30 września cykl imprez rekreacyjno-sportowych. Odbyły się między innymi: rajd rowerowy, zajęcia sportowe dla najmłodszych, step aerobik. Wszystkie imprezy sportowe cieszyły się dużą popularnością.


Fot. B. Antropik, B. Dawid, A. Gryczkowska,
L. Łepkowska, J. Rydzewska, E. Sarnacka


_________________________________________________________________

 
Trening ewakuacyjny
sobota, 30 września 2017 08:42

 

>


29 września po godz. 10.00 w szkole odbył się trening ewakuacyjny z udziałem Państwowej Straży Pożarnej. Moment ewakuacji poprzedzony został 3 dzwonkami po 5 sekund każdy. Uczniowie pod opieką nauczycieli z zachowaniem spokoju i bezpieczeństwa wyznaczonymi drogami zeszli na miejsce ewakuacji, którym było boisko ORLIK, sytuując się przy tabliczkach poszczególnych klas. W newralgicznych miejscach stali nauczyciele i pracownicy odpowiedzialni za ewakuację. Dyrektor szkoły - pan Karol Choynowski regulował przepływ uczniów stosując tubę nagłośnieniową.

Z udziałem Państwowej Straży Pożarnej w ewakuacji wiązały się sztucznie rozpylane dymy bezwonne oraz pomoc służb specjalistycznych 3 poszkodowanym uczniom. Dodatkowo przećwiczono transport osoby poszkodowanej z II piętra dźwigiem ratowniczym.

Trening ewakuacyjny zakończono raportem o stanie ogólnym ewakuowanych uczniów i pouczeniem zgromadzonej społeczności szkolnej o zachowaniu zasad bezpieczeństwa przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie - starszego kapitana Arkadiusza Lichotę i Dowódcę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej - młodszego brygadiera Kazimierza Golubiewskiego.


Fot. M. Lenkiewicz, L. Pietrzykowska, J. Szymanowska, A. Wejs

_________________________________________________________________

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

Internauto! Jesteś naszym

1893169
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting