Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Wygrana chłopców w biegach przełajowych
czwartek, 06 kwietnia 2017 20:00

2 kwietnia br. w Rybakach (powiat łomżyński) odbył się Finał Igrzysk Grupy Zachodniej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Chłopcy z naszej szkoły w składzie: Bartosz Mazurek, Adrian Dobrydnio, Szymon Ruszczyk, Emil Jagielski (kl. IV), Szymon Deresz, Jakub Grabowski, Dawid Jarosz, Szymon Iżbicki (kl. V), Bartosz Kaczyński, Kacper Łepkowski, Damian Randzio, i Bartosz Poniatowski (kl. VI) zajęli I miejsce, zapewniając sobie awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w 8 kwietnia w Białymstoku.

Najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły w roczniku klas IV okazał się Bartosz Mazurek, który zajął indywidualnie I miejsce.

Nauczyciele wychowania fizycznego


__________________________________________________________________________
 
Międzynarodowy Dzień Teatru
środa, 05 kwietnia 2017 19:48


Zabawa w teatr może być źródłem radości dla niejednego ucznia, urozmaica szkolną codzienność, dostarcza rozrywki i bywa miejscem poznawania swoich możliwości i pragnień…

Zatem z sympatii do teatru na wesoło obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Teatru przypadający 27 marca. Uczniowie klasy VI b postanowili przez kilka dni bawić się w teatr. Był wśród nich reżyser, charakteryzator i liczni aktorzy. W ruch poszły różne formy teatralne - od pacynki po mima.. Była i Pocahontas, piękna i bestia, kot w butach, nie zabrakło Smerfetki i kota Klakiera, były krasnoludki i Gandalf, królewna Śnieżka i królewicz, oraz inne postacie. Wszyscy przygotowali odpowiednie stroje i rekwizyty. Dokładali wszelkich starań by wcielić się w wybraną postać . Właśnie ta trwająca ponad tydzień praca była uczniowskim ukłonem w stronę teatru, swoistym świętowaniem.

Ukoronowaniem tych działań była parada teatralna, która odbyła się 5 kwietnia. Uczniowie w barwnym korowodzie wędrowali po szkolnych korytarzach, śpiewając i grając na instrumentach perkusyjnych. Wokół nich biegały zaciekawione dzieci. Mogły one rozmawiać z aktorami, oglądać ich stroje i rekwizyty. Grupa odwiedziła również przedszkolaków i uczniów klas młodszych w ich salach.

Warto podkreślić samodzielność i aktywność klasy w opracowaniu zabawy w teatr oraz wspaniałą współpracę nad wspólnym celem, jakim było uczczenie roli teatru w życiu odbiorcy, a być może młodego przyszłego twórcy teatru.

Brawo dla Nich!


Opiekun - Elżbieta Gadomska


Fot. L. Pietrzykowska
__________________________________________________________________________
 
Nagrody za konkurs o Grajewie
środa, 05 kwietnia 2017 19:27


Tradycyjnie w naszej szkole odbywa się Szkolny Konkurs ph. „Czy znasz swoje miasto?”, w którym trzeba wykazać się znajomością historii i dnia dzisiejszego Grajewa. W tym roku w konkursie brali udział uczniowie klas IV i V.

Najlepszą wiedzą o Grajewie wykazała się Marta Pawełkowska z klasy IV b, która nieznacznie wyprzedziła swoją koleżankę z klasy Lenę Poniatowską i Kalinę Kacprzak z klasy V b. Nagrody dla najlepszej trójki ufundował Wydział Promocji Urzędu Miasta.


W. Jerulank


__________________________________________________________________________
 
"Każdy znaczek wspiera misje" - podziękowanie
środa, 05 kwietnia 2017 18:09
__________________________________________________________________________
 
Wycieczki do Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 21:3531 marca i 3 kwietnia 2017 r. byliśmy na wycieczce w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy wspaniałą ekspozycję dotyczącą historii mleka i jego przetworów, poznaliśmy drogę jaką przebywa mleko od rolnika po odbiorcę oraz poznaliśmy wiele ciekawostek z nim związanych. Podziwialiśmy sylwety zwierząt hodowlanych, interaktywne wystawy i filmik o produkcji mleka. Braliśmy aktywny udział w różnych doświadczeniach, uczyliśmy się doić krowę. Uczestniczyliśmy również w warsztatach edukacyjno – plastycznych i samodzielnie wykonaliśmy z kolorowej soli portrety Krówki Matyldy, od której na zakończenie zajęć otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy wszystkim Paniom, które wprowadziły nas w „mleczny świat”.


Uczniowie kl. I c, I d i II e
wraz z wychowawczyniami
__________________________________________________________________________
 
Podziękowanie
sobota, 01 kwietnia 2017 22:17


Zakończyliśmy akcję „Kredki dla Afryki”. Wysłaliśmy około 5,5 kg następujących materiałów: kredki, długopisy, nożyczki, gumki, pędzle, temperówki itp.

W dalszym ciągu zbieramy telefony komórkowe i znaczki pocztowe. Gorąco dziękujemy naszym darczyńcom:

Bartek Mazurek kl. IV b – 73 znaczki pocztowe (8 zagranicznych)
p. Anna Gryczkowska – 10 znaczków.


I. Konopko i G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Klasa III f poznała zawód i specyfikę pracy policjanta
piątek, 31 marca 2017 17:16


30.03.2017 r. klasa III f odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Grajewie. Dzieci zwiedziły znajdujące się tam pomieszczenia, wysłuchały interesujących informacji na temat bezpieczeństwa i rekwizytów przydatnych w pracy policjanta. Trzecioklasiści mieli także okazję ubrać się w strój funkcjonariusza policji.

Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.Wychowawczyni - Olga Fiodorowicz

__________________________________________________________________________
 
Ogłoszenie
piątek, 31 marca 2017 16:45

Rodziców uczniów klas III zapraszamy do biblioteki szkolnej

po odbiór i pokwitowanie kolejnych dwóch części podręcznika

„Nasza szkoła”.

__________________________________________________________________________
 
Wiosenna wyprawa klasy II d
środa, 29 marca 2017 20:33


24 marca drugoklasiści odwiedzili Grajewskie Muzeum Mleka. Uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych doskonalących umiejętność wycinania, malowania, sklejania, ozdabiania i wykorzystania opakowań po produktach spożywczych. Pod okiem i według instrukcji pani prowadzącej, wykonały ciekawe i piękne „stworki z recyklingu.” Pomysłowe prace sprawiły dzieciom wiele radości. Efekty wytrwałej pracy nagrodziła Krówka Matylda – wręczając dyplomy. W Muzeum Mleka dzieci obejrzały zwierzęta mleczne, sposoby przetwarzania mleka dawniej i dziś, produkty mleczne i ich wartości odżywcze. Usłyszały wiele informacji, które w ciekawy sposób przekazała pani prowadząca. Niezapomnianą atrakcją dnia była próba dojenie krowy.

Dzieci wróciły do szkoły w dobrych humorach, a pomysł na recykling wykorzystają, by dbać o lokalne środowisko.K. Dziekońska

__________________________________________________________________________
 
Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. ,,Młodzież zapobiega pożarom”
środa, 29 marca 2017 19:49

Fot. www.grajewo.pl

29 marca 2017 r. w Urzędzie Miasta Grajewo odbyły się Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. ,,Młodzież zapobiega pożarom”.

Oto wyniki - kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Krzysztof Sztabiński kl. VI b
II miejsce – Damian Stankiewicz kl. VI b
III miejsce – Jakub Samełko kl. VI b

Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc będą reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 31 marca 2017 r. (piątek) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6A.

Fundatorem nagród i materiałów promocyjnych był Urząd Miasta Grajewo.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Barbara Ratomska.


__________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 26

Internauto! Jesteś naszym

1893202
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Polecamy

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting