Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Wieści z Oddziału dla Dzieci
wtorek, 06 czerwca 2017 15:09

 


"Czytanie porusza" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Noc Bibliotek. W akcję, podobnie jak w poprzednich latach, włączył się także Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie, który do wspólnej zabawy zaprosił dzieci i rodziców. Przez parę godzin w bibliotece wszyscy świetnie się bawili. Zakręcona zabawa „Zgadywanki z książką” - odpowiadasz grasz dalej. Następnie KALAMBURY- świetna zabawa w pokazywanie i rysowanie.

Konkurs na wykonanie najładniejszej zakładki do książki. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy upominki. Słodki poczęstunek dla wszystkich.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się projekcja filmu „Stella Nostra” na podstawie jednej z serii książek „Biuro detektywistyczne Lessego i Mai”. Miłośnicy ich przygód mieli okazję zobaczyć filmowe wersje ulubionych bohaterów i poznać tajemnicę diamentu.

Dzięki akcji biblioteka tętniła życiem i w oczach uczestników, stała się przyjaznym miejscem, a czytanie książek - atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego.

Oddział dla Dzieci serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za świetną zabawę i przybycie do biblioteki. Zapraszamy za rok.


Oddział dla Dzieci MBP

__________________________________________________________________________

 

 
Podziękowanie
wtorek, 06 czerwca 2017 14:32

Szkolny koordynator konkursu - I. Konopko


__________________________________________________________________________
 
Przedszkolaki i mamy na sportowo
wtorek, 06 czerwca 2017 16:28


Dzieci Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie dnia 30 maja okazały miłość do swoich mam na sportowo. Do wspólnej zabawy zaprosiły swoje mamy. Chwile między poszczególnymi konkurencjami wypełniały wiersze i piosenki. Na zakończenie dzieci wręczyły mamom własnoręcznie przygotowane prezenty.

Wspólnie spędzony czas był wspaniały dla mam i dzieci, pełen radości i uśmiechu, a przede wszystkim spędzony ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Dziękujemy!


B. Antropik
_________________________________________________________________

 
Szczęśliwa XIII edycja Konkursu Literacko-Językowego
poniedziałek, 05 czerwca 2017 22:22


3 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 miała miejsce XIII już edycja Konkursu Literacko-Językowego dla uczniów klas czwartych i piątych. Zgodnie z postanowieniami regulaminowymi naszą szkołę reprezentowały dwie pięcioosobowe grupy konkursowiczów. Uczniowie zmagali się z różnorodnymi zadaniami testowymi oraz pisali krótkie formy wypowiedzi. Poziom konkursu był wyrównany, a jego laureatami zostali:

KLASY IV
I miejsce Julia Kalinowska kl.IV a
II miejsce Lena Poniatowska kl.IV b
III miejsce Igor Rycewicz kl.IV a i Karolina Świderska kl.IV b

Klasy V
II miejsce Kalina Kacprzak kl.V b


Zwycięzców - do których kierujemy słowa gratulacji - przygotowały: p.Halina Muryjas-Rząsa i p. Urszula Krystyna Bołonkowska.

Należy podkreślić, że organizatorkami tego konkursu są panie: Elżbieta Dąbrowska, Renata Samełko i Agnieszka Wróblewska, one też układają testy.

Dziękujemy serdecznie za trud organizacyjny i koleżeńską współpracę.


H. Muryjas-Rząsa
_________________________________________________________________

 
Wyjazd klasy III d do opery
poniedziałek, 05 czerwca 2017 17:06


Dnia 2 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie wybrali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na bajkę muzyczną opracowaną na podstawie tekstu Hanny Januszewskiej „Kot w butach”. Na scenie wystąpiło 6 artystów, którzy poprzez zmiany kostiumów i masek odgrywali różne role. Podczas spektaklu dzieci usłyszały wiele utworów muzycznych, do których na żywo grali muzycy opery. Nie zabrakło też tańca – układy nowoczesne i dawne oraz pięknego śpiewu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jaką rolę pełni taniec, śpiew – rodzaje głosów ludzkich, instrumenty w przygotowaniu barwnej, dynamicznej i bajkowej fabuły.

Czas spędzony w operze to dla dzieci wspaniałe i niezapomniane spotkanie z bajką, muzyką i tańcem. Wszyscy wrócili zadowoleni.J. Laszczkowska
_________________________________________________________________

 
Wycieczka klas I a i I d do Białegostoku
poniedziałek, 05 czerwca 2017 16:39


W czwartek, 1 czerwca, wybraliśmy się na wycieczkę do Białegostoku. Zaczęliśmy od FIKOLANDU i chwili szaleństwa. Przy świetnej zabawie czas upłynął bardzo szybko. Z trudem więc opuszczaliśmy ten dziecięcy raj, bo każdy chciał być jeszcze i tu i tam..., bo przecież jest jeszcze tyle atrakcji. Remedium na chwilowy smutek był McDonald`s, gdzie zregenorowaliśmy swoje siły wybornymi przekąskami. Na koniec udaliśmy się do ZOO. Wszyscy byliśmy bardzo przejęci i z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie ze zwierzętami. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wybiegu z niedźwiedziami, które na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. Widzieliśmy też między innymi kuca szetlandzkiego, koniki polskie, kozy, sarny, daniele, żubry, małą świnkę wietnamską i wiele, wiele innych zwierząt. W centrum pośród drzew, znajduje się niewielki staw. Tam podziwialiśmy pływające kaczki, gęsi i piękne łabędzie. Nasz wzrok przyciągnęły też bażanty, kury domowe, puchacze, puszczyki i bociany.

Po pełnym wrażeń dniu, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, wróciliśmy do Grajewa.

Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy. Przeżyjcie z nami to jeszcze raz...

Uczniowie klasy I a i I d
z wychowawczyniami: J. Rydzewską i E. Mieczkowską


Fot. E. Mieczkowska, J. Rydzewska
_________________________________________________________________

 
SUKCES za SUKCESEM
niedziela, 04 czerwca 2017 13:49


Olga Kalinowska i Kalina Kacprzak (obie z klasy V b) zostały nagrodzone w Międzydiecezjalnym Konkursie „Święci i bohaterowie Naszej Ziemi”. Była to już IX edycja tego konkursu, którego Organizatorem są Szkoły Katolickie w Łomży. Dzięki poznawaniu życia świętych i bohaterów uczniowie budują swój system wartości w oparciu o zasady chrześcijańskie i ogólnoludzkie oraz podejmują pracę nad kształtowaniem swojego charakteru.

Olga zajęła II miejsce w kategorii literackiej, a swój wiersz poświęciła bł. Mariannie Biernackiej. Kalina zdobyła wyróżnienie, startując w kategorii multimedialnej. Wykonała prezentację pt. ”Nasz Przyjaciel – Nasz Bohater”, dedykowaną panu Stanisławowi Wiśniewskiemu (1927-2016), byłemu żołnierzowi AK, uczestnikowi bitwy partyzanckiej 9 PSK AK na Czerwonym Bagnie, gorącemu patriocie i przyjacielowi dzieci i młodzieży, który był związany ze Szkołą Podstawową nr 4 od lat, co znajduje odzwierciedlenie w Kronice szkoły.

Gala finałowa, w której obie uczennice uczestniczyły wraz z mamami – p. Wiolettą Kacprzak i p. Bożeną Kalinowską oraz nauczycielką języka polskiego pod kierunkiem której prace powstały, p. Haliną Muryjas-Rząsą - odbyła się 29.05.2017 r. w auli Szkół Katolickich przy ulicy Sadowej 12 z udziałem Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez J. E. Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, J. E. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Łomża.

GRATULUJEMY!

H. Muryjas-Rząsa


Fot. H.Muryjas-Rząsa
_________________________________________________________________

 
Oddział dla Dzieci MBP poleca
poniedziałek, 05 czerwca 2017 17:43

 


Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie dysponuje bogatym zasobem różnego typu komiksów. Obok klasyki Disney'a, nie brakuje również nowości, które z pewnością ucieszą młodych czytelników.

Oto wykaz najpopularniejszych pozycji:

1. Artibani F., seria WITCH
2. Brown J., seria STAR WARS
3. Busiek K., seria CONAN
4. Cazenove i William, seria SISTERS
5. Christa J., seria KAJKO I KOKOSZ
6. Disney W., seria DISNEY KOMIKS (np. Królewna Śnieżka, Król Lew)
7. Disney W., seria GIGANT
8. Disney W., seria KACZOR DONALD
9. Goscinny, seria ASTERIX
10. Herge, seria PRZYGODY TINTINA
11. Korhonen K., seria ANGRY BIRDS
12. Lindgren A., Vang Nyman J., seria PIPPI
13. Nuhfer H., MY LITTLE PONY
14. Pawel Sz., seria JONKA, JONEK I KLEKS
15. Peyo, seria HISTORYJKI O SMERFACH
16. Samojlik T., NORKA ZAGŁADY
17. Siglain, seria MARVEL PRZYGODY SUPERBOHATERÓW
18. Stanisławski, seria DAWID I SANDY
19. Van Hamme, seria THORGAL
20. Weinfeld S., seria KLASYKA PRZYGODOWA


W. Lendo


__________________________________________________________________________

 

 
Przedszkolaki z ZSM 3 w „Bajkowym korowodzie”
poniedziałek, 05 czerwca 2017 17:29


17.05.2017 r. o godz. 9.30 ulicami Grajewa przemaszerował „Bajkowy korowód” zorganizowany przez Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Grajewie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci. Celem imprezy była integracja dzieci z grajewskich szkół i przedszkoli, rozbudzanie zainteresowań literackich, upowszechnianie kultury czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie literatury jako źródła dobrej rozrywki.

http://zsm1grajewo.szkolnastrona.pl/

W przedsięwzięciu wzięło udział około 250 osób, a wśród nich nasze przedszkolaki wraz z paniami: Bożeną Kulikowską i Jolantą Propier. 

Wych. kl. "0"

Fot. SP 4 i Oddział dla Dzieci MBP w Grajewie

_________________________________________________________________

 
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
piątek, 02 czerwca 2017 16:40

3 – 10 czerwca 2017 r.

XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
ph. "CZYTANIE ZBLIŻA"
w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczy w OTCD, dlatego zachęcamy wszystkich nauczycieli do czytania uczniom wybranych wspólnie z nimi utworów literatury dziecięcej. Wybrana książka może towarzyszyć grupie przez cały tydzień bądź codziennie może być to inna książka.

Podajemy też inne propozycje, które można zrealizować w ramach OTCD:
• codzienne 15-minutowe spotkania z książką rozpoczynające pierwsze lekcje,
• spotkania czytelnicze z rodzicami i zaproszonymi gośćmi,
• dzieci – dzieciom - czytanie przedszkolakom przez starszych uczniów,
• zagadki literackie - układanie i rozwiązywanie,
• spotkania z bohaterami książek w bibliotece szkolnej,
• wycieczki do Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie,
• malowanie lub kolorowanie ulubionych postaci z bajek.


Koordynatorzy: E. Sarnacka, H. Muryjas-Rząsa, L. Pietrzykowska, E. Czaplicka 

__________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 32

Internauto! Jesteś naszym

1897474
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting