Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Świetlicowe rekordy sportowe
poniedziałek, 04 czerwca 2018 16:12


Przez cały rok szkolny uczniowie w świetlicy biją rekordy, które wpisywane są do naszej księgi rekordów.

Podczas bicia rekordów uczniowie mierzą się z wyzwaniami. Poza tym bicie rekordów to rewelacyjna zabawa. Popatrzcie sami…

Na dzień 4.06.2018r. zostały zapisane następujące REKORDY:
SKAKANKA – /646 skoków/ – Tumidajewicz Antoni kl. I c
HULA-HOOP - /38 min. 29 sek./ – Klimaszewska Julita kl. III c
RZUTY – /96/ – Łazowski Rafał kl. III c
SKAKANKA (pary) – /110/ – Klimaszewska Julita i Wróblewska Patrycja kl. III c
STANIE NA JEDNEJ NODZE – /30 min./ – Ola Jasińska kl. I c


Wychowawcy świetlicy

Fot. I. Zagórska

_________________________________________________________________
 
"Literacka wizyta w ZOO" - kończy realizację programu ogólnopolskiego CEO „PoczytajMy”
poniedziałek, 04 czerwca 2018 16:03




"Każde zwierzę jest jedyne w swoim rodzaju, najpiękniejsze, najukochańsze. I nie ma znaczenia czy jest małe, czy duże, rasowe, egzotyczne czy podwórkowe, czy mieszka na wsi, czy w zoo, czy jest futrzaste, pierzaste, miauczące czy gęgające. Każde jest wyjątkowe! Pokochajcie zwierzaki i dajcie im tyle miłości, ile się tylko da! One na pewno odwzajemnią się tym samym." Taka myśl przewodnia towarzyszyła ostatniemu już spotkaniu czytelniczemu realizowanemu w ramach projektu edukacyjnego „Czytam sobie, czytam Tobie”, które zorganizowały dziewczęta: Wiktoria Bykowska, Klaudia Rutkowska, Wiktoria Dzik z klas gimnazjalnych.

Celem tych zajęć było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt oraz omówienie warunków życia zwierząt mieszkających w zoo. Przy pomocy „magicznej skrzynki” kamishibai gimnazjalistki wcielały się w rolę aktorek, a wykorzystując skłonność dziecka do zabawy i naśladowania, zaprosiły na spacer po zoo i do wspólnej zabawy nawiązującej tematycznie do zorganizowanych zajęć. Po spotkaniu nastolatki przekazały rodzicom opracowane przez nie ulotki ukazujące zalety głośnego czytania dzieciom.

Projekt edukacyjny realizowany był w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „PoczytajMy” po zakwalifikowaniu naszej szkoły do jednej z 201 szkół z całej Polski biorących udział w akcji.


Koordynatorki: I. Bukrejewska, R. Sokołowska
Uczennice : Wiktoria Kuliś, Katarzyna Korwek,
Wiktoria Bykowska, Klaudia Rutkowska, Wiktoria Dzik


Fot. I. Bukrejewska
_________________________________________________________________
 
Dzień Dziecka w klasie IV d
poniedziałek, 04 czerwca 2018 15:52


Dnia 1 czerwca odbył się piknik klasowy, który dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki panu Markowi Zyskowskiemu, który gościł nas w pięknym ogrodzie, mogliśmy poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, a także gaszenie pożaru za pomocą hydronetki. Oprócz tego mieliśmy okazję pograć w „planszówki” na świeżym powietrzu i dać upust swojej energii.

Czas upłynął w miłej atmosferze, na łonie natury przy smakołykach przygotowanych na grillu.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i organizację atrakcji panu Markowi Zyskowskiemu.



Wychowawczyni Eliza Gołaszewska


_________________________________________________________________
 
Dzień Mamy w klasie VI c
piątek, 01 czerwca 2018 15:32


Po raz kolejny uczniowie klasy VI c nie zapomnieli o swoich Mamach w dniu ich święta i zorganizowali w poniedziałkowe popołudnie okolicznościowe spotkanie. Na ten dzień pod opieką p. Haliny Muryjas – Rząsy i wychowawcy p. Wiesława Jerulanka przygotowali krótki program artystyczny z wierszami i piosenkami na tę okazję. Po występie uczniowie wręczyli Mamom własnoręcznie wykonane okolicznościowe kartki z życzeniami, a spotkanie zakończył słodki poczęstunek.


W. Jerulank


_________________________________________________________________
 
Wycieczka klas II a i II d do "Wioski Indiańskiej"
piątek, 01 czerwca 2018 14:57


29 maja 2018 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do „Wioski Indiańskiej” w Puszczykówce. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji. Na początku obejrzeliśmy małe zoo z różnymi zwierzątkami. Później jeździliśmy konno. Wysłuchaliśmy też ciekawych opowieści z życia Indian, podziwialiśmy ich rękodzieło. Wesoło spędziliśmy czas na płukaniu złota, łowieniu ryb, strzelaniu z łuku i wiatrówki, rzucaniu obręczami na rogi bizona, wyścigach żółwi, łapaniu węży, na indiańskim torze przeszkód oraz przeciąganiu liny. Bawiliśmy się w namiotach tipi. Siły regenerowaliśmy kiełbaskami samodzielnie upieczonymi na ognisku. Wszystkim bardzo miło i szybko upłynął czas zabawy – pozostały nam pamiątki, zdjęcia i wspomnienia. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu. Wyjazd bardzo nam się udał, dopisały humory i pogoda. Z niecierpliwością czekamy teraz na następne wycieczki.

Uczniowie z wychowawczyniami



W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II a i II d z opiekunami: p. Joanną Rydzewską, p. Ewą Mieczkowską, p. Krystyną Łaguna i p. Dorotą Poniatowską.


Fot. E. Mieczkowska i J. Rydzewska


_________________________________________________________________
 
Mamo, Tato kocham Was!
czwartek, 31 maja 2018 20:39


Dnia 25.05.2018r. grupy przedszkolne "Skrzaty" i "Słoneczka" zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci zaprezentowały program artystyczny składający się z wierszy, piosenek, inscenizacji i tańca. Mali artyści wzruszonym rodzicom wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Przedszkolaki zaprosiły też swoich gości do wspólnej degustacji słodyczy.

Ten dzień pozostanie w pamięci na długo, dzieci spisały się na medal.

B. Antropik


_________________________________________________________________
 
Hej, ho! Przygód sto czekało na nas, w ten słoneczny czas!
czwartek, 31 maja 2018 20:27


Uczniowie kl. IIb, IIId , gr. „O” wraz z wychowawczyniami: Barbarą Rogalską, Renatą Niedziołko, Alicją Stradczuk oraz opiekunami: Lillą Pietrzykowską i Dorotą Poniatowską odbyli 30 maja 2018 r. autokarową wycieczkę do WIOSKI INDIAŃSKIEJ w malowniczo położonej miejscowości Puszczykówka. Dzieci poznały kulturę i zwyczaje Indian, ich egzotyczne stroje, bawiły się w namiotach tipi. Miło spędzały czas na ogromnym, zielonym terenie szukając złota, łowiąc ryby, strzelając z łuku i wiatrówki. Brały udział w wyścigach żółwi, w przeciąganiu liny i w innych zabawach na świeżym powietrzu. Dużą atrakcją był dla dzieci bliski kontakt ze zwierzętami, przejażdżka konna oraz zakup pamiątek. Posilały się samodzielnie upieczonymi na ognisku kiełbaskami.

Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wspaniałych przeżyć.

B. Rogalska

Fot. L. Pietrzykowska i B. Rogalska


_________________________________________________________________
 
Obiady szkolne
poniedziałek, 28 maja 2018 16:57
Pełna opłata za obiady w CZERWCU 2018 r. wynosi:
- od ucznia - 49,00 zł (14 dni x 3,50 zł)
- od pracownika szkoły - 99,54 zł (14 dni x 7,11 zł).

Wpłat za obiady szkolne należy dokonywać z trzydniowym wyprzedzeniem. Karty obiadowe wydawane są wyłącznie po wcześniejszym dokonaniu wpłaty.

D. Poniatowska

__________________________________________________________________________________
 
Zdrowo jemy i zdrowo rośniemy
wtorek, 29 maja 2018 18:51


W środę 23 maja zapachniało w naszej świetlicy owocową nutą. Dzieci przyniosły ze sobą różne owoce i warzywa, żeby własnoręcznie przygotować z nich zdrowe i pyszne sałatki. Część praktyczną zajęć poprzedziło spotkanie z pielęgniarką szkolną – panią Małgorzatą Abramczyk , która przypomniała uczniom, z jakich produktów powinna składać się codzienna dieta każdego człowieka, a jakich i dlaczego należy unikać oraz jak ogromny wpływ mają owoce i warzywa na zdrowie każdego z nas.

Degustacja samodzielnie wykonanych sałatek: owocowej, warzywnej i warzywno–owocowej sprawiła dzieciom wiele radości. Okazało się, że ZDROWE jedzenie może być też SMACZNE.

Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Abramczyk za uatrakcyjnienie zajęć.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Fot. I. Zagórska


_________________________________________________________________
 
Wieści z MBP
wtorek, 29 maja 2018 16:06


29 maja 2018 r. odbyło się spotkanie z pisarzem Przemysławem Wechterowiczem. Pan Przemysław pisze książki dla dzieci w wieku 0-7 lat. Mimo młodego wieku ma całkiem bogaty dorobek artystyczny. Na naszym spotkaniu postanowił opowiedzieć szczegółowo o trzech wybranych książkach: „Uśmiech dla żabki”, „Czy ktoś widział zajączka” oraz o swoim debiucie „Wielkie marzenia”. Nasz gość okazał się bardzo otwartą i dynamiczną osobą, łatwo nawiązującą kontakt z dziećmi. Przez swoją otwartość i żywiołowość bardzo szybko zyskał sympatię dzieciaków, które chętnie odpowiadały na pytania i odgrywały scenki zadane przez autora. Po spotkaniu każde dziecko miało okazję kupić książki ze specjalną dedykacją Pana Przemysława. W Oddziale dla Dzieci MBP dostępne są wszystkie tytuły naszego gościa.

Dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom ze szkół podstawowych w Grajewie za uczestnictwo w spotkaniu i zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci.


MBP Oddział dla Dzieci w Grajewie

__________________________________________________________________________
 
Wycieczka w Góry Stołowe
wtorek, 29 maja 2018 15:32


„Podróż to nieodłączna część naszego życia,
na którą wydajemy pieniądze, ale stajemy się bogatsi”.

Uczniowie SP nr 4 w Grajewie wyjechali 21 maja 2018 r. na wymarzoną imprezę turystyczną. Tym razem były to Góry Stołowe. Grupa 98 dzieci zwiedziła Skalne Miasto w Czechach, weszła na Szczeliniec i podziwiała niezwykłe kształty samotnych skał, zwiedziła kopalnię złota w Złotym Stoku Twierdzę Kłodzką i Sanktuarium w Wambierzycach, a na koniec bawiła się w największym w Polsce parku rozrywki Energylandia.

Wyjazd okazał się czarujący i niezwykły, a widoki ze skalistych szczytów lśniące w promieniach majowego słońca przepiękne. Nawet „niebiosa” nam sprzyjały. Słońce..., słońce..., czyste niebo i wspaniała atmosfera na zawsze pozostaną w pamięci wszystkich uczestników.

Kierownik wycieczki - W. J. Koniecko

Fot. A. Sokołowska


_________________________________________________________________
 
Ekspresem po Białowieży
poniedziałek, 28 maja 2018 17:56


Czym się różni żubroń od żubra? Kiedy mówić o rogach, a kiedy o porożu? Co znaczy łosza, klępa, łania czy daniel? O tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie klasy IVe i IVb podczas wyprawy do Białowieży. Dziewczęta i chłopcy 23 maja zwiedzili Rezerwat żubrów oraz Muzeum Przyrodnicze , słuchając ciekawostek opowiadanych im przez przewodników. Dodatkową atrakcją była pełna wrażeń przejażdżka Białowieskim Ekspresem. Choć jazda ekspresowa to raczej nie była, jednak wszyscy znakomicie się bawili, ścigając się z kolegami z innej miejscowości podróżującymi drezyną. Na koniec podróżnicy pałaszowali własnoręcznie upieczone nad ogniskiem kiełbaski i sprawdzali swoje umiejętności w strzelaniu z łuku. Pogoda nam dopisała, a komary nie miały do nas dostępu, bo "pachniało" od nas preparatem na odległość. Wycieczkę zorganizowali wychowawcy: p. Beata i Tomasz Szewczykowie, a opieki nad niesfornymi turystami podjęły się panie: Iwona Bukrejewska i Marlena Gładkowska, za co im serdecznie dziękujemy.


B. Szewczyk



Fot. I. Bukrejewska i M. Gładkowska


_________________________________________________________________
 
Podwójny sukces Martyny
poniedziałek, 28 maja 2018 17:32


Martyna Pietrzak z klasy III c oddziału gimnazjalnego znalazła się w gronie laureatów X edycji Międzydiecezjalnego Konkursu "Święci i bohaterowie Naszej Ziemi", która w bieżącym roku szkolnym przebiegała pod hasłem „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty".

W Konkursie uczestniczyło 31 szkół, wpłynęły 193 prace. Martyna wykonała pracę plastyczną o bł . M. Biernackiej i napisała utwór literacki o św. A. Boboli (opiekun pan W. J. Koniecko). Obie prace nie miały sobie równych i zajęły I miejsce w kategorii gimnazjum.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez J. E. Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego, J. E. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Łomża.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów.


Szkolny koordynator - I. Konopko


_________________________________________________________________
 
Dzień Mamy w klasach drugich
poniedziałek, 28 maja 2018 17:13


Droga Mamo!
Dziękuję za każdy spędzony
wspólnie z Tobą dzień,
za pokazywanie mi świata,
za uczenie bycia odważnym,
wolnym i otwartym na innych.
Kocham Cię za wszystko
i na zawsze!


Wszyscy wiedzą, że 26 maja to dzień magiczny, najpiękniejszy dzień w roku
- DZIEŃ MATKI
Uczniowie klas drugich pamiętali o tym święcie i przygotowali swoim mamom drobne upominki przepełnione miłością i podziękowaniem za ich trud.
Dziękuję Ci Mamo!!!


W kalendarzu Święto Matki
z życzeniami śpieszą dziatki.
Ja Ci mamo dziś w podzięce
za Twe trudy daję serce
i przepraszam za me psoty,
za wybryki i kłopoty.


Uczniowie klas drugich SP
z wychowawczyniami


Fot. A. Gryczkowska, E. Mieczkowska, J. Rydzewska, B. Rogalska


_________________________________________________________________
 
Ach, co to był za dzień…
poniedziałek, 28 maja 2018 16:39


25.05.2018 r. odbyliśmy wspaniałą wycieczkę autokarową do „Sali Zabaw TROPICO” w malowniczo położonym mieście Ełk. Wyjazd udał nam się znakomicie, mieliśmy krótką podróż, znakomite humory i świetną zabawę. Na miejscu czekało nas wiele trakcji. Aktywnie uczestniczyliśmy w warsztatach magiczno – chemicznych. W „Kolorowym laboratorium” ubrani w ochronne okulary i fartuchy - jak na laborantów przystało - wykonaliśmy eksperymenty tj. „Wystrzałowy balon”, „Wiry mleczne”, „Tęcza” , „Lampa oliwna”. Miło i beztrosko spędzaliśmy czas między innymi na torze pontonowym, basenie ze zjeżdżalnią, strefie trampolin, ściankach wspinaczkowych. Słoneczny, ciepły dzień sprzyjał krótkiemu spacerowi do „Papai”, gdzie chętnie delektowaliśmy się pysznymi lodami.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II c i III c z opiekunami: Anną Kłos, Anną Gryczkowską, Joanną Waniewską i Dorotą Poniatowską.


Uczestnicy wycieczki

Fot. A. Gryczkowska


_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 31

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1919245
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting