Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w klasach I - III
poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:32W dniach 3-10 czerwca 2017 r. w klasach I-III obchodziliśmy XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ph. "Czytanie zbliża" w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Upłynął on na czytaniu uczniom wybranych wspólnie z nimi utworów literatury dziecięcej. Wybrana książka towarzyszyła grupie przez cały tydzień bądź codziennie była to inna książka.

Program obchodów obejmował:
• codzienne 15-minutowe spotkania z książką rozpoczynające pierwsze lekcje,
• dzieci – dzieciom - czytanie przedszkolakom przez starszych uczniów,
• spotkania czytelnicze z rodzicami,
• zagadki literackie - układanie i rozwiązywanie,
• spotkania z bohaterami książek w bibliotece szkolnej,
• wycieczki do Miejskiej Bibliotece Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie,
• malowanie lub kolorowanie ulubionych postaci z bajek.


Wychowawczynie kl. I-III

Fot. A. Gryczkowska, K. Dziekońska, O. Fiodorowicz,
E. Mieczkowska, L. Pietrzykowska, E. Sarnacka, B. Rogalska


__________________________________________________________________________
 
Oddaj książki do biblioteki...
poniedziałek, 12 czerwca 2017 23:06


Wszystkich czytelników prosimy o zwrot
książek, podręczników, płyt, kaset i czasopism
wypożyczonych z biblioteki szkolnej.


L. Pietrzykowska, E. Czaplicka
_________________________________________________________________

 
Magia ogródków działkowych
sobota, 10 czerwca 2017 03:14


9.06.2017 r. klasa I c wraz z wychowawczynią udała się w ramach lekcji przyrodniczej na pobliskie ogródki działkowe. Korzystając z pięknej pogody, dzieci mogły zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku. Rozpoznawały znane im drzewa, krzewy, warzywa i piękne, wielobarwne kwiaty. Była to świetna okazja do poznawania rzeczywistości przyrodniczo – ekologicznej poprzez obserwowanie, odkrywanie i eksperymentowanie, rozbudzanie potrzeby kontaktu z przyrodą. Dzieci podziwiały wytężoną pracę owadów, słuchały ptasich treli, policzyły kropki na biedronce. Rozmawiały z ogrodnikami na temat uprawy roślin i ekologicznych sposobów zwalczania szkodników. Dowiedziały się do czego służą pazurki. Dzięki gościnności życzliwego Pana ogrodnika dzieci posmakowały i poczuły zapach aromatycznej mięty.

Po powrocie do klasy swoje spostrzeżenia i odczucia namalowały utrwalając magię i niezwykłość ogrodów.


W drodze powrotnej z ogródków działkowych obejrzeliśmy wystawę pod tytułem "Wszyscy jesteśmy dziećmi " w Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka. Ekspozycja skłania do refleksji, że dzieciństwo to piękny okres w życiu.A. Gryczkowska

_________________________________________________________________

 
Wycieczka klasy I b i III a do Białegostoku
piątek, 09 czerwca 2017 21:39


8 czerwca 2017 r. uczniowie kl. I b i III a pod opieką p. I. Konopko, p. D. Poniatowskiej, p. A. Stradczuk i p. B. Rogalskiej odbyli wycieczkę do Białegostoku. Najpierw podziwiali zwierzęta w miejscowym ZOO. Później w Białostockim Teatrze Lalek obejrzeli sztukę pt. „Straszna Piątka”. Jest to opowieść o zwierzątkach „mniej milusińskich”: szczurze, nietoperzu, pająku… Mali widzowie dowiedzieli się, że każdy jest na swój sposób piękny – należy tylko to piękno w sobie odnaleźć. Potem zwiedzili Piwnicę Lalek, w której spotkali tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarsze lalki pochodzą z lat sześćdziesiątych XX wieku. Zgromadzone tam kostiumy i całe fragmenty dekoracji, przeniosły oglądających do przeszłości. Następnie wybrali się do FIKOLANDU - centrum zabaw dla dzieci. Po wyczerpującej zabawie, udali się w drogę powrotną do Grajewa.

To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

B. Rogalska

Fot. I. Konopko

_________________________________________________________________

 
Podziękowanie
piątek, 09 czerwca 2017 20:31


Serdecznie dziękujemy za dary książkowe przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączyły:

Aniela Niedźwiedzka kl. III a (SP 4) i Martyna Pietrzak kl. II c (PG 3).


________________________________________________________________________
 
Dzień Języka Rosyjskiego
środa, 07 czerwca 2017 22:40

 

6 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Rosyjskiego. To dzień urodzin wielkiego rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina. Uważany jest on za twórcę współczesnego literackiego języka rosyjskiego.

Czwartoklasiści i piątoklasiści uczący się języka rosyjskiego uczcili to święto okolicznościowym koncertem przygotowanym wg pomysłu pani Urszuli Buczyńskiej.

Odtwarzając zabawną scenę z kultowego filmu „Przygody Elektronika”, powołaliśmy chór, który zaśpiewał w oryginale siedem popularnych piosenek. Nie zabrakło elementów realioznawczych, które zapewniła prezentacja multimedialna o Rosji i specjalna niespodzianka urodzinowa. Była wspólna nauka rosyjskiej wersji popularnego kanonu „Panie Janie”, był też czas na przerywnik taneczny.

Emocje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Zaczęliśmy nastrojowo i lirycznie dzięki Bartkowi Mazurkowi z kl. IV b, który z prawdziwą wirtuozerią zagrał na akordeonie „Podmoskownyje wieczera”. Zaskoczyliśmy widownię występem pani dyrektor Beaty Szewczyk, która bez wahania zgodziła się zagrać rolę filmowej pani dyrektor, prezentując nienaganną rosyjską wymowę i niekwestionowany talent aktorski, rozbawiliśmy w finale naszą wersją popularnej rosyjskiej pieśni ludowej „Milenkij ty moj”.

W roli konferansjerów idealnie sprawdziła się para czwartoklasistów: Marta Pawełkowska i Igor Borawski z klasy IV b. O sukcesie przedstawienia zadecydowało też zaangażowanie rodziców uczniów, którzy zadbali o rekwizyty i kostiumy dla konika polnego, żabki i muchy.

Gościnnie zaprezentowały się uczennice z klasy V a w niemieckojęzycznej piosence „Ist das der Kuli?” przygotowane przez germanistkę p. Marlenę Gładkowską.

Funkcję realizatora dźwięku pełniła p. Joanna Rydzewska, zaś najciekawsze fragmenty przedstawienia uwieczniła na fotografiach p. Lilla Pietrzykowska.


U. Buczyńska

Fot. L. Pietrzykowska

__________________________________________________________________________

 

 
Podsumowanie konkursu o JP II
środa, 07 czerwca 2017 21:19

 

Organizowanie konkursów jest świetnym sposobem na wzbudzenie zainteresowania określoną tematyką oraz rozwojem postaw twórczych, co pozwala na rozszerzenie swoich możliwości. O tym, że warto brać udział w różnorodnych konkursach nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przykładem są nasi uczniowie, którzy z rąk pani wicedyrektor Anny Joki odebrali swoje nagrody za udział w Konkursie o św. Janie Pawle II (kat. plastyczna i multimedialna) zorganizowanym przez Zespół Szkół w Przytułach.

I. Konopko

Fot. L. Pietrzykowska

__________________________________________________________________________

 

 
Zbiórka kociej karmy
środa, 07 czerwca 2017 16:49


…miałem ja miseczkę mleczka,
Teraz pusta jest miseczka! – a jeszcze bym chciał…

KOCHANE ZWIERZOLUBY

Organizujemy w szkole szybką zbiórkę kociej karmy, żeby napełnić michy uratowanym kociętom w naszym grajewskim kotulcu. Przy tej okazji można zdobyć dla klasy:

PUCHAR PRZYJACIELA ZWIERZĄT


Przeprowadźcie w swojej klasie taką zbiórkę, a ta klasa, która wykaże się największą aktywnością, zostanie nagrodzona.

Kociaki już się oblizują i pięknie Wam dziękują!

Ruszamy od poniedziałku (12 VI).


SZKOLNY KLUB – PSIA ŁAPKA,

p. A. Kuczyńska i p. I. Sypytkowska

_________________________________________________________________

 
Przedszkolaki w Białymstoku
środa, 07 czerwca 2017 17:22


Dnia 05.06.2017 r. w wyśmienitych humorach grupy przedszkolne wyruszyły na wycieczkę do Białegostoku i Puszczy Knyszyńskiej.  

W Białymstoku przedszkolaki odwiedziły Fabrykę Misia, gdzie bawiły się w małpim gaju i kinetycznej piaskownicy, skakały po trampolinie, korzystały z mega zjeżdżalni i interaktywnej podłogi, biegały po torach przeszkód, przebierały się za postacie bajkowe. Następnie dzieci pojechały do Puszczy Knyszyńskiej, by odwiedzić Dolinę Krasnoludków. Atrakcję oprócz zwiedzania doliny obejmowały jazdę furą, przepłynięcie tratwą i przejażdżkę na konikach. Czekały tam na nie przeżycia sportowe na nietypowych, leśnych torach przeszkód i rzutach szyszkami do celu.

Dzieci wycieczkę z pewnością będą długo wspominały.


B. Antropik
_________________________________________________________________

 
Szkolny Konkurs pt. "Zgadnij, kto to?"
środa, 07 czerwca 2017 16:04


Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Konkurs pt. "Zgadnij, kto to?". Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć, jak ich nauczyciele wyglądali w dzieciństwie.

Tylko dwóm uczennicom udało się podać prawidłowe odpowiedzi. Są to uczennice z klasy VI b: Oliwia Górecka i Aleksandra Strzałkowska.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierujemy także do nauczycieli za dostarczenie zdjęć, które umożliwiły ciekawą formę zabawy.Opiekunowie SU: Olga Fiodorowicz, Eliza Gołaszewska, Marta Kostecka, Anna Mioduszewska, Agnieszka Sokołowska, Dorota Zabłocka.


Fot. A. Mioduszewska
_________________________________________________________________

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 32

Internauto! Jesteś naszym

1897487
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting