Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Olga nagrodzona
niedziela, 18 czerwca 2017 21:05

Fot. B. Kalinowska


Olga Kalinowska z klasy V b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Dzieci i Młodzieży „Dary serca”, który był poświęcony postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki - Patrona Miasta Białegostoku. Olga startowała w formie literackiej, a wiersz napisała pod kierunkiem p. Haliny Muryjas-Rząsy. Myśl przewodnia konkursu brzmiała: ”W zimnym i obojętnym świecie potrafią ostać się tylko serca gorące”.

Realizatorem konkursu było Publiczne Gimnazjum nr 16 w Białymstoku, noszące imię Patrona Miasta. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w trakcie II Dni Patronalnych Miasta Białegostoku, tj. we wrześniu.

Konkurs został objęty honorowym patronatem: Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego - Metropolity Białostockiego, Tadeusza Truskolaskiego - Prezydenta Miasta Białegostoku.


GRATULACJE!
H. Muryjas-Rząsa


________________________________________________________________
 
Kolejny sukces naszych uczniów
niedziela, 18 czerwca 2017 17:50Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczniów naszej szkoły. W XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ph. "Bajki i baśnie" zorganizowanym przez Świetlicę Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku nagrody otrzymali:

Zuzanna Kruszewska z klasy I b - nauczyciel p. Barbara Rogalska,
Bartosz Tarnacki z klasy I c - nauczyciel p. Anna Gryczkowska,
Filip Muszyński z klasy III f - nauczyciel p. Olga Fiodorowicz.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

O. Fiodorowicz

Fot. B. Rogalska, A. Gryczkowska, O. Fiodorowicz

__________________________________________________________________________
 
Uczestniczyliśmy w Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej
niedziela, 18 czerwca 2017 16:5317 czerwca br. odbył się VIII Festiwal u Królowej Młodzieży ph. „S.O.S - Serce Obdarowane Sercem, Miłość za Miłość”. Uczniowie kl. V a, b, c i młodzież bierzmowana z ZSM nr 3 oraz parafii grajewskich pod opieką p. I. Konopko i ks. R. Wołosika udali się do Płonki Kościelnej by rozradować swoje serca i doświadczyć wspólnoty. Przywitał nas drobny deszcz, a po nim piękna, słoneczna pogoda. Do radości i zabawy porwały nas tańce naszych koleżanek z Ruchu Lednickiego. Wysłuchaliśmy katechezy połączonej z pantomimą, uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie, razem z Maryją uwielbialiśmy Boga, dziękowaliśmy za kończący się rok szkolny, za dary i talenty, jakimi Bóg nas obdarzył. Nasz udział w adoracji i Eucharystii był odpowiedzią na apel J.E.ks. bpa aby „sercem obdarować serce”.

„Festiwal Młodych” w Płonce Kościelnej to wyjątkowe wydarzenie w skali naszej diecezji, które z roku na rok gromadzi coraz więcej uczestników. Rokrocznie do Płonki Kościelnej przybywa ok. 2 tysięcy młodych. Wydarzenie jest traktowane, jako dziękczynienie za kolejny rok szkolny i katechetyczny, a także jako pielgrzymka „bierzmowanych” do sanktuarium „Królowej Młodzieży”. Następne spotkanie 16 czerwca 2018 r.I. Konopko

__________________________________________________________________________
 
"Przyjaźń lekarstwem dla duszy" - spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego
czwartek, 15 czerwca 2017 13:10


W bibliotece „Czwórki” po raz kolejny odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego. Tym razem inspiracją do wspólnych rozmów była książka Doroty Combrzyńskiej–Nogali „Syberyjskie przygody Chmurki”. Poruszyłyśmy temat czasów II wojny światowej. Uczestniczki spotkania – dziewczęta z kół bibliotecznych – poznały, jak wiele złego niesie ze sobą wojna, ile bólu i cierpienia spotyka wówczas ludzi. Poznały prawdziwą historię o niezwykłym dzieciństwie Ani, zwanej przez rodzinę Chmurką, mieszkającej na mroźnej Syberii.

„Chmurka, mała Polka, nie rozumie, dlaczego musi mieszkać na Syberii. I co to znaczy, że są wysiedleńcami. Ale to nic. Ma tu przecież przyjaciela Ilię, ukochanego kota Katafieja, codzienne figle na śniegu i przesiadywanie w ciepłej obórce. A wiersze, których uczy się w szkole – krasiwe i melodyjne. Chmurce – Ani ciężko zrozumieć, dlaczego babcia za nimi nie przepada i uparcie przypomina o dalekiej Polsce. Czy kiedyś tam wrócą?”.

Mimo tragicznych przeżyć rodziny Chmurka zaprzyjaźniła się z rosyjskimi sąsiadami. Jej życie było pełne miłości, serdeczności, przyjaźni, oddania. Mimo niedostatku, braku pięknej lalki czy wspaniałych ubrań, pamiątek z czasów, gdy mieszkała jeszcze w Polsce - cieszyła się z tego, co miała…

Polecamy książkę „Syberyjskie przygody Chmurki” Doroty Combrzyńskiej – Nogali. Jej lektura dostarczy wielu przemyśleń zarówno małym, jak i dużym czytelnikom.

Spotkania wpisują się w realizację Ogólnopolskiej kampanii „Ja czytam” pod honorowym patronatem MEN, a jego realizatorami są nauczyciele bibliotekarze: L. Pietrzykowska i E. Czaplicka._________________________________________________________________

 
KOMUNIKAT KOŃCOWY XVI EDYCJI POWIATOWEJ SZACHOWEJ LIGI SZKOLNEJ
środa, 14 czerwca 2017 22:28


Fot. T. Babul

 W ramach Powiatowej Szachowej Ligi Szkolnej rozegrano 10 turniejów, z czego do punktacji wzięto 8 najlepszych wyników poszczególnych zawodników. Drużynę tworzą 4 najlepsze zawodniczki i 4 zawodników z każdej szkoły. W lidze startowało 101 zawodników z 14 szkół. W klasyfikacji końcowej w kategorii szkół podstawowych I miejsce niezmiennie zajęła SP nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie. Na ten sukces zapracowały dziewczęta: Aleksandra Strzałkowska kl. VI b, Dominika Markowska kl. VI a oraz Kalina Kacprzak kl. V b., a przede wszystkim chłopcy z kl V: Filip Krajewski kl. V b, Aleksander Rorbach kl. V c, Sebastian Kurzątkowski kl. V b, Daniel Sarnacki kl. Vc i Kamil Rutkowski kl. V c.

Klasyfikacja SP:
1. SP 4 Grajewo-165,5 pkt.
2. Sp 2 Grajewo- 117,5 pkt.
3.SP Wierzbowo- 139 pkt.
4. SP 1 Grajewo-90 pkt.
5. Sp Rajgród- 65,5 pkt.

Gratulujemy!


Opiekun szachistów, nauczyciel wychowania fizycznego: Tomasz Babul.


__________________________________________________________________________
 
Wycieczka klasy III d i III b
środa, 14 czerwca 2017 22:0212 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III d i III b wraz z wychowawczyniami: Jadwigą Laszczkowską, Teresą Skrodzką oraz opiekunami: Anną Bukowską, Aleksandrą Kuczyńską i Dorotą Lekentą wybrali się na wycieczkę do Puszczykówki k/ Suchowoli. To piękne miejsce otoczone Biebrzańskim Parkiem Narodowym i jeziorami. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Wioskę Indiańską. Zobaczyli wiele pamiątek nawiązujących do pierwotnych mieszkańców Ameryki, posłuchali opowieści o indiańskiej historii i tradycji, zwiedzili mini zoo, a w nim zwierzęta amerykańskie oraz polskie. W programie dobrej zabawy na świeżym powietrzu było też strzelanie z łuku i wiatrówki, płukanie złota, przejażdżka konna, walki na równoważni, łowienie ryb, wyścigi żółwi i wiele innych atrakcji. Pobyt w Puszczykówce to dla uczestników wycieczki znakomity relaks, oderwanie się od rzeczywistości oraz dobra zabawa, którą zakończono wspólnym ogniskiem.

Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych przeżyć.


J. Laszczkowska__________________________________________________________________________
 
„Nie bój się matmy” - Szkolne Święto Matematyki
środa, 14 czerwca 2017 21:26„Święto Matematyki” obchodzone jest na całym świecie od 2007 r. Do Polski zawitało dopiero w 2014 r. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazanie innej strony tej nauki.

W naszej szkole przez dwa dni 12 i 13 czerwca uczniowie sześciu klas trzecich, pracując w grupach i samodzielnie, zmierzyli się z zadaniami typu: odgadnij wynik, rozwiąż krzyżówkę, rozwiąż rebus, wykreślanka, oblicz działania (łączne) na liczbach naturalnych, podziel liczby na parzyste i nieparzyste, rozwiąż zadanie tekstowe, zbuduj figurę przestrzenną – sześcian. Każdy, choć najmniejszy sukces nagrodzony był słodkościami.

Uczniowie z klasy III f dzięki prowadzącym z klasy V b poznali japoński sposób mnożenia liczb wielocyfrowych oraz dowiedzieli się, kim był Pitagoras.

Uczennice z klasy VI b pokazały młodszym kolegom z III a jak wykorzystać znajdujący się w pracowni sprzęt do prezentacji multimedialnych. Wielką niespodzianką były nagrody w postaci karnetów na kręgle (Spółdzielcza 1) i do sali zabaw (Bajka).

Uczniowie z klasy III c dzięki starszym koleżankom z VI d dowiedzieli się, co to jest sześcian i jak się go buduje.

Uczniowie z klasy VI a przeprowadzili w klasie III b ćwiczenie przysiadów z odliczaniem wstecz oraz konkurs „Kto zapamięta najwięcej cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi”.

Organizatorami matematycznego świętowania byli nauczyciele matematyki p. Alicja Sulima i p. Marta Kostecka, przy dużej pomocy uczniów z klas: V a, V b, V c, VI a, VI b i VI d, którzy mieli okazję sprawdzić się w roli prowadzących:

Karolina Kozicka, Wiktoria Pałyzga, Anita Pięczykowska i Mateusz Gardocki z kl. VI a,

Aleksandra Strzałkowska, Wiktoria Porsewa, Elina Pavliv i Oliwia Górecka z kl. VI b,

Izabela Kalinowska, Aleksandra Obiedzińska, Natalia Grabowska i Wiktoria Jakubik z kl. VI d,

Martyna Jaworska, Martyna Mościcka, Anna Jaszewska, Wiktoria Gibniewska i Amelia Kiełczewska z kl. V a,

Kalina Kacprzak, Filip Krajewski, Szymon Deresz, Julia Jarosz, Natalia Krymska i Olga Kalinowska z kl. V b,

Zuzanna Święćkowska, Wiktoria Olszewska, Kamil Rutkowski, Bartosz Kaczyński, Daniel Sarnacki, Eryk Słowikowski z kl. V c.

Szkolny Dzień Matematyki już za nami. Wszyscy świetnie się bawili. Pozostaną tylko wspomnienia i zdjęcia, na których widać, że matematyka może być przyjemna i dawać wiele radości.

„Złota reguła nauczyciela: oświecać czasem, inspirować często, zachęcać zawsze”. (John Bowers)


A. Sulima

Fot. M. Kostecka i A. Sulima


__________________________________________________________________________
 
Podziękowanie za udział w akcjach charytatywnych
wtorek, 13 czerwca 2017 19:55


W tym roku szkolnym zakończyliśmy już ogłoszone akcje zbiórek charytatywnych na cele misyjne. Dziękujemy pięknie wszystkim hojnym darczyńcom, a szczególnie tym ostatnim:

Weronice Dziejma kl. VI a - za 8 telefonów i 9 ładowarek
Zuzannie Górskiej kl. II a – za telefon i ładowarkę
Anonimowemu darczyńcy - za telefon i ładowarkę
Damianowi Chmielewskiemu kl. VI a – za 33 znaczki pocztowe
Natalii Krymskiej kl. V b - za 77 znaczków.

Przypominamy, że uczestniczyliśmy w następujących akcjach:
- Zbiórka datków w Tygodniu Misyjnym – przekazaliśmy 165,83 zł;
- „Kredki dla Afryki” - wysłaliśmy około 13 kg różnych materiałów;
- „Okulary dla Afryki” – wysłaliśmy 54 szt. okularów korekcyjnych i słonecznych;
- „Każdy znaczek wspiera misje” – wysłaliśmy 1054 znaczków pocztowych, pozostałe przygotowujemy do wysyłki;
- Zbiórka starych telefonów komórkowych – wysłaliśmy 67 telefonów i 37 ładowarek, pozostałe przygotowujemy do wysyłki.

Raz jeszcze dziękujemy gorąco wszystkim zainteresowanym za najmniejszą cząstkę dobroci i pamięci o potrzebujących. Po wakacjach wznowimy nasze akcje. Życzymy dobrego i owocnego wypoczynku.


I. Konopko i G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Konkurs plastyczny „Rewitalizacja centrum Grajewa – narysuj jak zmienić swoje miasto" - zakończony
wtorek, 13 czerwca 2017 17:20


12.06.2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Rewitalizacja centrum Grajewa – narysuj jak zmienić swoje miasto”. Nagrody najlepszym wręczył Dariusz Latarowski – Burmistrz Grajewa.

Zadaniem uczestników było stworzenie pracy plastycznej, której temat odnosić się miał do szeroko rozumianej rewitalizacji, tj. w jaki sposób uczniowie wyobrażają sobie zmiany w przeciągu najbliższych kilku lat na obszarze, który Miasto Grajewo zamierza poddać procesom rewitalizacji.

Na liście laureatów konkursu znaleźli się uczniowie SP 4:

Kategoria I - klasy I-III
I miejsce – Julita Łukowska kl. III e
Wyróżnienia: Julian Łapiński, Zuzanna Kruszewska kl. I b

Kategoria II - klasy IV-VI
I miejsce – Anita Pięczykowska kl. VI a
Wyróżnienia: Lena Poniatowska kl. IV b, Bartosz Stachelek kl. IV c

Gratulujemy!

Źródło: www.grajewo.pl
_________________________________________________________________

 
Szkolny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej dla klas IV
poniedziałek, 12 czerwca 2017 22:07


12 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy Przyrodniczej dla klas IV, w którym wzięło udział 19 uczniów. Oto wyniki:

I miejsce - Marta Pawełkowska kl. IV b
II miejsce - Karolina Świderska kl. IV b
III miejsce - Julia Kalinowska kl. IV a

Wyróżnienia uzyskali:
Agnieszka Ciukszo kl. IV b
Igor Borawski kl. IV b
Adrian Dobrydnio kl. IV a
Zuzanna Karwowska kl. IV b

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Ratomska i Grażyna Mroczkowska

_________________________________________________________________

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 32

Internauto! Jesteś naszym

1897480
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

_______________________

ZSM nr 3 posiada  
status "SZKOŁA W RUCHU"

_______________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting