Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Święto Babci i Dziadka w grupie "Słoneczka"
wtorek, 23 stycznia 2018 17:33


W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje - to Święto Babci i Dziadka. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce w dniu 18.01.2018 r. "Słoneczka" przygotowały z tej okazji uroczystość. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków, którzy prezentowali się mówiąc wiersze, śpiewając piosenki i przedstawiając zabawy. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Święto Babci i Dziadka w grupie "Skrzaty"
wtorek, 23 stycznia 2018 17:22


Dzień 17 stycznia 2018 r. był w przedszkolu wyjątkowy. Przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci w swojej sali przygotowały program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, na koniec zaprosiły gości do wspólnej zabawy tanecznej, która przyniosła wszystkim wiele radości. Były też piękne laurki i prezenty wykonane samodzielnie przez dzieci dla ukochanych babć i dziadków. To był niezwykły dzień pełen wzruszeń i uśmiechu.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Szkolny konkurs ortograficzny klas III o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”
wtorek, 23 stycznia 2018 13:35


16 stycznia 2018 r. odbył się Szkolny konkurs ortograficzny klas III o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Wzięło w nim udział 15 uczniów. Trzecioklasiści pisali dyktando zawierające różne trudności ortograficzne: ó – u, rz – ż, ch – h, ą – om, ę – em, zmiękczenia, interpunkcję oraz wielką literę.

Konkurs ten miał na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu. Umożliwił uczniom sprawdzenie się w sytuacjach nietypowych i pozwolił na wykazanie się w szerszym gronie swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Oto wyniki konkursu:


Nagrodzeni:
MISTRZ ORTOGRAFII – Rafał Łazowski (kl. III c)
Milena Kuczyńska (kl. III c)
Wiktoria Cichorska (kl. III e)
Angelika Brakoniecka (kl. III a)
Wiktoria Piaszczyńska (kl. III a)
Wyróżnienia:
Julita Klimaszewska (kl. III c)
Olaf Koprowski (kl. III e)

Gratulujemy!

Zwycięzcy wezmą udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym klas trzecich, który odbędzie się 21 lutego 2018 r. w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie. Wychowawczyniom klas III dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.Organizatorzy: J. Rydzewska i B. Rogalska

_________________________________________________________________
 
Projekt edukacyjny ph. „Stop cyberprzemocy”
sobota, 20 stycznia 2018 14:02


W naszej szkole w ramach programu „Dziecko w Sieci” został zrealizowany projekt edukacyjny ph. „Stop cyberprzemocy” metodą WebQuest. Uczestnikami projektu byli chętni uczniowie z kl. IV - VII oraz członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki.

Celem projektu było: poszerzenie wiedzy uczniów na temat zagrożeń związanych z cyberprzemocą i sposobów jej przeciwdziałania i eliminowania; nauczanie uczniów metodą WebQuest nakierowaną na wyszukiwanie i przetwarzanie informacji, których większość lub całość jest pozyskiwana w sposób interaktywny i pochodzi z zasobów internetowych; promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Oto tematy zrealizowane w ramach projektu:
Grupa I : Zabezpieczanie haseł.
Grupa II : Jak bezpiecznie surfować po Internecie?
Grupa III : Cyberprzemoc i stalking.
Grupa IV: Moja prywatność.

Każda grupa w wyznaczonym terminie opracowała jeden temat w wybranej przez siebie formie: prezentacja multimedialna, film, plakaty, ulotki i broszury.

Prezentacja rezultatów projektu odbędzie się w lutym 2018 r. podczas szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, którego tegoroczne hasło brzmi: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.


Koordynatorki projektu: J. Waniewska i L. Pietrzykowska


_________________________________________________________________
 
Przedstawienie "Kopciuszek" w wykonaniu gimnazjalistów
piątek, 19 stycznia 2018 22:56


W ramach projektu edukacyjnego prowadzonego pod opieką Renaty Sokołowskiej „Teatr i ekspresja sceniczna w wykonaniu gimnazjalistów” uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali przedstawienie „Kopciuszek”. Zaprezentowali swój występ najmłodszym klasom naszej szkoły. Przedstawienie spotkało się z żywą reakcją publiczności, która nagrodziła aktorów głośnymi brawami i żywą uwagą.

W przedstawieniu wzięli udział:
• Klaudia Rutkowska III A
• Wiktoria Dzik III A
• Emilia Chmielewska III A
• Weronika Milewska III A
• Kaja Downar III A
• Karolina Fabisiak IIIA
• Emilia Zaborowska III A
• Rafał Gwiazdowski III A
• Kamil Modzelewski III B
• Mateusz Sołowiej III C
• Patryk Grajewski III C
• Bartek Wysocki III A
• Mateusz Gudel III A

Po pierwszym przedstawieniu aktorzy ponownie wystąpili przed uczniami szkoły podstawowej uczęszczającymi na drugą zmianę, a następnie po raz trzeci przed dziećmi z przedszkola z grupy „Słoneczka”. Cała obsada wykazała się dużym zaangażowaniem i entuzjazmem w trakcie przygotowań i w czasie samego spektaklu.

Fot. I. Bukrejewska

_________________________________________________________________
 
Przedstawienie "Słoneczek" z okazji Dnia Babci i Dziadka
piątek, 19 stycznia 2018 18:34


19.01.2018 r. grupa "Słoneczka" wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy z przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka w celu sprawienia radości seniorom i sprawdzenia się, jako mali aktorzy. W podziękowaniu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe znaczki i słodycze, natomiast wychowawczynie - podziękowania. Dla nas był to zaszczyt gościć w tym ośrodku.

"Słoneczka"


_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" obejrzały "Kopciuszka"
piątek, 19 stycznia 2018 18:16


18.01.2018 r. grupę przedszkolną "Słoneczka" odwiedziła młodzież z gimnazjum z przedstawieniem pt."Kopciuszek". Zachwyt maluchów budziła gra aktorów, muzyka, piękne stroje oraz dekoracje. "Słoneczka" z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl i gromkimi brawami nagrodziły występ.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Konkurs fotograficzny "Aktywni zimą"
czwartek, 18 stycznia 2018 23:11

Jeśli lubisz zabawy na śniegu (zimowy sport), to zrób ciekawe zdjęcie podczas aktywności fizycznej w czasie trwania ferii zimowych. Fotografię w wersji elektronicznej lub wywołane zdjęcie należy przynieść do biblioteki szkolnej mieszczącej się w budynku B (do p. Iwony Bukrejewskiej) lub do p. Alicji Deresz-Armaty.

Na fotografie czekamy do 16 lutego 2018 r.

_____________________________________________________________________________
 
Wycieczka do Warszawy
czwartek, 18 stycznia 2018 21:03


Za nami pierwsze działania zrealizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w ramach projektu pn. "Otwarci na kulturę" sfinansowanego ze środków Fundacji PZU - wycieczka do Warszawy z udziałem 15 uczniów naszej szkoły (12.01.2018 r.). 

Celem wycieczki było zwiedzenie wybranych obiektów kultury i nauki w Warszawie oraz poszerzenie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego na poziomie ogólnopolskim.

Program wycieczki do Warszawy obejmował zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, obejrzenie spektaklu "Mały Książę" w Teatrze Muzycznym ROMA oraz zwiedzenie Muzeum Narodowego, któremu towarzyszyła lekcja muzealna na temat: „Muzealne przeboje” – wybrane galerie i najciekawsze zabytki”. Uczniowie podczas lekcji przeprowadzonej przez pracownika muzeum oglądali i interpretowali różne dzieła, w tym obraz "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas do udziału w projekcie i wspaniałą wycieczkę. 

Po feriach zimowych II etap projektu - organizacja warsztatów kulturalnych w szkole.


Fot. Z. Karwowska

_________________________________________________________________
 
Poprzez akcje charytatywne wspieramy misje
czwartek, 18 stycznia 2018 21:46


Najserdeczniej dziękujemy hojnym darczyńcom, dzięki którym przygotowaliśmy już pierwszą wysyłkę „Kredek dla Afryki”. Tym razem nasi uczniowie i nauczyciele, jak też osoby anonimowe, obdarowali potrzebujących również plecaczkami oraz piórnikami z wyposażeniem. Do przesyłki dołączone zostały środki medyczne (od darczyńców), które trafią do punktu medycznego w Ndumuru. Naszą akcją zainteresowało się Radio 5 w Ełku.

„Kredki dla Afryki”
Julia Nikonowicz kl. II d
Adam Chodorowski kl. I d
Zuzia Cebelińska kl. III a
p. Barbara Krukowska
Magdalena Gulan kl. II d
Michał Gulan kl. II d
Kamila Wasilewska kl. IV b
Dominika Borawska kl. IV b
Kornelia Bilbin kl. II c
Marta Maciorowska kl. II c
Dominik Malinowski kl. II c
Julia Konopka kl. II c
Wiktoria Malinowska kl. V a
Sandra Krasińska kl. I d

Znaczki
Łukasz Zyskowski kl. III a
Kacper Zalewski kl. II c
Wiktoria Brzostek kl. V a

Telefony, ładowarki, tablety
p. Dorota Zabłocka
Dariusz Styczyński kl. I d
Natalia Sienkiewicz kl. VI c
Sandra Krasińska kl. I d


I. Konopko i G. Mroczkowska

_________________________________________________________________

 
Kochanym babciom i dziadkom z okazji ich święta – „Biedroneczki”
czwartek, 18 stycznia 2018 21:37


W miesiącu styczniu są dwa dni, które wzbudzają ogromne emocje – to ŚWIĘTO BABCI I ŚWIĘTO DZIADKA. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

W podziękowaniu za ich wielkie serca w dniu 16 stycznia przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” wykonały na warsztatach plastycznych w Muzeum Mleka piękne kartki. Mali artyści wręczą je wraz z życzeniami swoim babciom i dziadkom. Podziękują im w ten sposób za trud włożony w ich wychowanie.


A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Choinka u "Biedroneczek"
czwartek, 18 stycznia 2018 21:21


17 stycznia w grupie „Biedroneczki” odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci przebrane za barwne postacie z krainy baśni i bajek doskonale bawiły się w rytm znanych przebojów. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Tańce przeplatane były różnorodnymi konkursami. W przerwie dzieci miały czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dużą niespodzianką było też dla dzieci przybycie Mikołaja z prezentami. Te karnawałowe atrakcje pozwoliły przedszkolakom spędzić czas w radosnej atmosferze i dostarczyły im niezapomnianych wrażeń.


A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Czytanie na drugie śniadanie
czwartek, 18 stycznia 2018 16:54


12 stycznia 2018 r. odbyło sie już ostatnie spotkanie czytelnicze w ramach realizowanego przez naszych gimnazjalistów projektu edukacyjnego "Czytanie na drugie śniadanie"(opiekunowie projektu: I. Bukrejewska i R. Sokołowska). Wolontariusze Rafał Błażewicz i Tomek Wilczewski z kl. III d, mając na uwadze cel zajęć: rozwijanie u dzieci i młodzieży pasji czytania oraz zainteresowania książką, przygotowali pełne wrażeń spotkanie oparte na bajce Christiana Andersena pt. "Dziecię elfów''. Po przeczytaniu utworu, dzieci z dużym zaangażowaniem odpowiadały na pytania zadawane przez nastolatków, dotyczące przeczytanej książki. Po wyczerpaniu pytań, czterolatki zaskoczyły chłopaków i zaprosiły gimnazjalistów do wspólnej zabawy, których reguł chłopcy nie znali. Jakie był zdziwienie, gdy "Kucany berek" oraz "Pająk i muchy" dostarczyły Rafałowi i Tomaszowi wielu pozytywnych emocji. Na zakończenie dzieci oświadczyły, że lubią takie spotkania z książkami, ponieważ poznają nowe bajki i opowieści, uczą się szanować książki i o nie dbać. Po wspólnej zabawie, wolontariusze żegnając się z dziećmi, rozdali kolorowanki z wizerunkiem głównych bohaterów "Calineczki".

"Ten projekt ukazał nam, jak trudna jest praca z małymi dziećmi. Czas spędzony przy opracowywaniu scenariuszy zajęć, samodzielnym wybieraniu tekstów do lektury, poszukiwaniu pomysłów na przeprowadzanie rozmów z dziećmi, zabaw integrujących nas z przedszkolakami, był czasem mile spędzonym i bogatym w nowe doświadczenia. Jesteśmy bardzo wdzięczni paniom, które zaprosiły i pomogły nam w tym projekcie".
Rafał Błażewicz kl. III d


Fot. I. Bukrejewska

_________________________________________________________________
 
Podziękowanie
czwartek, 18 stycznia 2018 15:25


Szkolne koordynatorki: I. Konopko, G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Projekt edukacyjny KAMISHIBAI – MAGICZNY SEANS W TEATRZE ILUSTRACJI
czwartek, 18 stycznia 2018 16:51


W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 realizowany był w bibliotece szkolnej projekt edukacyjny "KAMISHIBAI – MAGICZNY SEANS W TEATRZE ILUSTRACJI", którego celem było m.in.: wprowadzenie uczniów w świat literatury dziecięcej, zachęcanie uczniów do stworzenia własnej bajki i przedstawienia jej młodszym koleżankom i kolegom, ćwiczenie umiejętność głośnego czytania, interpretowania tekstu i nauka zachowań teatralnych, a także przyzwyczajanie dzieci do publicznych wystąpień.

Czym jest zatem Kamishibai?

Kamishibai - to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Dzieci natomiast oglądają piękne ilustracje zmieniające się jak slajdy. Zamknięta skrzynka przypomina trochę walizkę. Lecz wkrótce po otworzeniu jej tajemniczych drzwiczek cała gromadka dzieci zamiera jak zahipnotyzowana. Widzowie patrzą w nią jak zaczarowani i wraz z lektorem przenoszą się do świata fantazji.

W realizacji takiej formy małego spektaklu teatralnego wzięły udział dziewczęta z Koła czytelniczo-medialnego: Amelia Kiełczewska, Anna Jaszewska, Wiktoria Szumowska, Wiktoria Gibniewska, Karolina Janiszewska, Sara Capella. Było to duże przedsięwzięcie, któremu uczennice poświeciły wiele godzin pracy. Swoje zajęcia rozpoczęły od warsztatów plastycznych odwołujących się do danej kultury, z której pochodziła bajka. Każdym warsztatom towarzyszy także dyskusje z dziećmi na tematy poruszane w bajkach. Rozmawialiśmy z dziećmi m.in. na temat przyjaźni, lojalności i potrzeby pomagania innym. Ponieważ projekt, jako alternatywna forma popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników wywołał ogromne zainteresowanie, w przyszłym semestrze planujemy stworzyć kolejne bajki, z którymi chcemy podzielić się z dziećmi ze świetlicy i oddziałów przedszkolnych.

Dziewczęta z Koła czytelniczo-medialnego przygotowały projekt edukacyjny pod kierunkiem I. Bukrejewskiej.


Fot. I. Bukrejewska

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 17

Internauto! Jesteś naszym

1901825
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting