Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Podziękowanie
niedziela, 10 czerwca 2018 22:38I. Konopko

__________________________________________________________________________
 
V Olimpiada Starożytnej Grecji
niedziela, 10 czerwca 2018 22:05


Dnia 1 czerwca 2018 r. tradycyjnie w naszej szkole odbyła się V Olimpiada Starożytnej Grecji. W tym roku po raz pierwszy nie brali udziału w zawodach uczniowie klas gimnazjalnych. Po uroczystym powitaniu krótką historię igrzysk starożytnej Hellady przedstawiły ubiegłoroczne absolwentki naszego gimnazjum: Aleksandra Zawistowska i Aleksandra Murawska. Zgodnie z tradycją starożytnych igrzysk zawodnicy i sędziowie (p. Anna Formejster, p. Leszek Arciszewski, p. Adam Zagórski) złożyli przysięgę przed obliczem Gromowładnego. Nad zawodnikami czuwała uskrzydlona Nike – bogini zwycięstwa, która wkładała na głowy zwycięzców wieniec laurowy na zakończenie igrzysk. W rolę bóstw wcielili się również dawni wychowankowie klasy III a: Sylwia Dąbkowska i Bartosz Zawistowski.

Zgodnie ze starożytnym obyczajem zawodnicy – zwycięzcy z 2017 roku przybiegli ze świętym ogniem, by rozpocząć oficjalną część zawodów.

W igrzyskach, w których wzięli udział uczniowie klas VI i oddziałów gimnazjalnych SP 4, przewidziano pięciobój lekkoatletyczny w kategoriach dziewcząt i chłopców zgodnie z zasadami starożytnych igrzysk: rzut oszczepem, rzut dyskiem, skok w dal, bieg długi na ok. 600 m, bieg krótki na 192 m.

Ze względu na narastający upał zmieniono kolejność dyscyplin i w tym roku pierwszą konkurencją był bieg długi na 600 m.

Sportowcom kibicowali koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Mimo korzystnej pogody frekwencja nie dopisała, ponieważ tego dnia wielu uczniów nie było obecnych w szkole. Wpływ na to miał niekorzystny termin – 1 czerwca - piątek po święcie Bożego Ciała. Nie miało to jednak wpływu na udany przebieg igrzysk i dobre wyniki osiągnięte w czasie rywalizacji. Podczas zawodów nad oprawą muzyczną czuwali absolwenci: Tomasz Złotkowski i Piotr Konopka.

Kategoria dziewcząt:

Rzut dyskiem
1. Weronika Złotkowska VI c - 19,2 m; 2. Wiktoria Jakubik VII d – 18,1 m; 3. Magdalena Obrycka VI b - 17,5 m

Rzut oszczepem
1. Zuzanna Tokarzewska VII d – 15,20 m; 2. Zuzanna Święćkowska VIc – 12,5 m; 3. Martyna Jaworska VI a - 10,6 m

Skok w dal
1. Łucja Sendrowska VII d – 3,73 m; 2. Aleksandra Obiedzińska VII d- 3,70 m; 3. Zuzanna Komosińska VI d – 3,60 m

Bieg długi na ok. 600 m
1. Weronika Niedźwiecka VI c - 2,12 min. ; 2. Elina Pavliv VII b - 2,13 min.; 3. Iga Chudek VI d – 2,16 min

Bieg krótki 192 m 
1. Natalia Grabowska VII d - 31,07 s.; 2. Oliwia Staniszewska VI d- 33,01 s.; 3. Gabriela Guzowska VI d – 33,93 s.

Kategoria chłopców

Rzut dyskiem 11 kg
1. Michał Kucharski VI b -21,4 m; 2. Bartłomiej Kohlman VI b – 21,0 m; 3. Grzegorz Konopko kl. VII b – 18,7 m

Rzut oszczepem
1. Marek Kuczyński VII b – 22,0 m; 2. Dawid Nowakowski VI c - 17,3 m; 3. Michał Lenkiewicz VI c 16,8 m 

Skok w dal
1. Kacper Łepkowski VII a – 4,1 m; 2. Rafał Szukis VI c – 3,75 m; 3. Oskar Parchucik VII d - 3,25 m

Bieg długi na ok. 600 m
1. Bartosz Kaczyński VII b 2,00 min.; 2. Szymon Iżbicki VI a 2,09 min.; 3. Michał Nowik VII b 2,11 min.

Bieg krótki 192 m
1. Oliwier Krzemiński VII d – 27,16 s.; 2. Szymon Deresz VI b – 29,29 s.; 3. Maciej Zyskowski VII d 29,56 s.

Oprawę plastyczną zaprojektował p. Tomasz Szewczyk.

Nad całością czuwali organizatorzy w osobach: p. Adam Zagórski i Tomasz Szewczyk (nauczyciele historii).

Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w przygotowaniu igrzysk, a zwłaszcza kierownikowi MOSiR-u za użyczenie sprzętu oraz p. Iwonie Bukrejewskiej, p. Alicji Deresz Armacie, konserwatorom SP nr 4 oraz przewodniczącemu Rady Rodziców p. Wojciechowi Fajferowi za zorganizowanie grilla podczas igrzysk. Podziękowania dla Państwa Kacprzaków za przekazanie na rzecz szkoły stroju Zeusa.

Szczególne podziękowania kieruję do licznie przybyłych byłych wychowanków z klasy III a za pracę i pomoc.

T. Szewczyk

Fot. Uczniowie SP 4

_________________________________________________________________
 
Brawo sportowcy
sobota, 09 czerwca 2018 05:58


6 czerwca 2018 roku na boiskach do plażowej piłki siatkowej w Suwałkach przeprowadzony został finał IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLEJ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ.

Nasza drużyna zajęła III miejsce. Szkołę reprezentowali: Michał Kozłowski, Hubert Płochocki i Marcin Gawryluk.

Wyżej wymienionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

J. Jarząbek

_________________________________________________________________
 
Wieści z Oddziału dla Dzieci MBP
sobota, 09 czerwca 2018 05:20


6 czerwca 2018 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z pisarką Ewą Karwan- Jastrzębską, która przyjechała z Warszawy na zaproszenie Oddziału dla Dzieci MBP. Pani Ewa jest pisarką i scenarzystką. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Na podstawie jej baśni o Misiu Fantazym powstała 13- odcinkowa seria filmów animowanych. Zdobyła na festiwalach filmowych wiele nagród- prestiżowe Platinum, Gold i Silver Remi Award na festiwalu w Houston. Nasze spotkanie dedykowane było młodzieży z grajewskich szkół podstawowych, a dotyczyło głównie powieści Hermes 9:10- magicznej baśni dla dzieci, młodzieży i dorosłych, do której ilustracje wykonała Dorota Kobiela- twórczyni filmu „Twój Vincent” o van Goghu.

Pani Ewa opowiedziała o kulisach powstawania swoich książek, pomysłach i inspiracjach, które czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Młodzież miała możliwość zadania jej mnóstwa pytań, na które autorka z chęcią odpowiadała. Spotkanie z Panią Ewą było fascynującą podróżą po świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu z przyjemnością sięgną po jej powieści.

Dziękujemy uczniom i ich opiekunom ze SP nr 2 i SP nr 4 w Grajewie za udział w spotkaniu!

Wszystkich, którzy chcieliby nabyć książkę z autografem Ewy Karwan-Jastrzębskiej zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na Osiedlu Broniewskiego 3, gdzie można kupić trzy tytuły: „Hermes 9:10”, „Sobowtór”, „Misja Feniks” (cena 25 zł),

MBP Oddział dla Dzieci

Fot. MBP Oddział dla Dzieci i I. Bukrejewska

_________________________________________________________________
 
Na finale projektu Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie
piątek, 08 czerwca 2018 07:24


Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w finale ogólnopolskim projektu Instytutu Pamięci Narodowej „Kamienie Pamięci”. Tym razem finał odbył się w Krakowie w ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości pod hasłem „Nieznany bohater Niepodległości”. „Czwórkę” reprezentowało sześć uczennic, które przygotowały trzy projekty: Krystyna Dudzińska i Julia Zarzecka – Władysław Dzięgielewski ps. „Mitros”, Martyna Pietrzak i Natalia Śleszyńska – Bronisław Karpio, Kinga Wołkońska i Magdalena Zalewska – Władysław Łoś pod opieką p. Wiesława Jerulanka, który od lat zachęca do udziału w takich przedsięwzięciach.

Wszystkie te osoby aktywnie działały na rzecz Niepodległości w okresie I wojny światowej. Prowadziły działalność konspiracyjną w ramach Polskiej Organizacji Wojskowej na terenie powiatu szczuczyńskiego. Do dziś pamięć o ich działalności była niezbyt znana. Prace zostały przygotowane dzięki materiałom zgromadzonym w Grajewskiej Izbie Historycznej. Wszystkie projekty otrzymały specjalne Kamienie Pamięci.

Podczas finału mieliśmy stoisko, na którym zaprezentowano przygotowane na projekt folderki i prezentacje. Ponadto promowaliśmy miasto dzięki wsparciu Urzędu Miasta. Nasz udział i opracowane projekty zostały wysoko ocenione przez komisję. Był też czas na zwiedzanie przepięknego Krakowa.W. Jerulank


_________________________________________________________________
 
Kolejny sukces w grupie „Biedroneczki”
czwartek, 07 czerwca 2018 14:32


Nasz kolega Ksawery Stachelek wziął udział w zawodach pływackich w Ełku, zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej i III miejsce w grupie starszej. Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.Koleżanki i koledzy z grupy
wraz z wychowawczynią A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Warsztaty „Mały Jaćwing – Łowca Przygód” w klasie I a
czwartek, 07 czerwca 2018 14:16


1 czerwca 2018 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy I a wybrali się do Lipińskich Małych na warsztaty „Mały Jaćwing – Łowca Przygód”. W programie dobrej zabawy na świeżym powietrzu były: warsztaty ceramiczne, nauka strzelania z łuku, rzut oszczepem, nauka krzesania ognia, orientacja w terenie, odkopywanie jaćwieskiego skarbu. Dzieci miały też okazję wysłuchać ciekawej gawędy o Jaćwingach. Udany pobyt zakończono wspólnym ogniskiem.

Wyjazd dostarczył uczniom wielu wspaniałych przeżyć.
J. Laszczkowska

S. Wasilewska

_________________________________________________________________
 
Przygoda z teatrem
czwartek, 07 czerwca 2018 13:53


W bieżącym roku szkolnym trzy uczennice klasy VII b i ich dwie młodsze koleżanki z V b stworzyły wraz z p. Urszulą Buczyńską wędrowną trupę teatralną, która zaprezentowała widzom współczesną wersję „Balladyny” Juliusza Słowackiego i parodię II części „Dziadów” A. Mickiewicza.

Dziewczęta sięgnęły po klasykę literatury polskiej całkiem nieprzypadkowo. Wymienione pozycje znajdują się bowiem w kanonie lektur szkolnych i bywa, że onieśmielają współczesnych uczniów.

Klaudia Fiodorowicz, Zuzia Matysiewicz, Elina Pavliv, Marta Pawełkowska i Karolina Świderska podjęły się trudnego zadania, wcielając się podczas każdego spektaklu w różne postaci i ze swadą odtwarzając nawet role męskie.

W inscenizacji „Dziadów” gościnnie wystąpili też wszyscy uczniowie klasy II a wraz ze swoją wychowawczynią - panią Joanną Rydzewską, podsuwając wiele cennych rozwiązań i pomysłów scenicznych, jak też ujawniając niekwestionowane talenty aktorskie. Szczególne wyrazy uznania należą się Lenie Kosielskiej i Zosi Lewczuk. Brawo, dziewczęta!

Za nami wiele godzin prób, burzliwych rozmów o rekwizytach, kostiumach, muzyce, ale też zdobywania nowych doświadczeń i wiary we własne możliwości.

Dziewczęta, jestem z Was bardzo dumna!


Urszula Buczyńska

_________________________________________________________________
 
Super koleżanka, super kolega!
środa, 06 czerwca 2018 21:25


W tym roku po raz pierwszy w naszej świetlicy został przeprowadzony plebiscyt na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę.

Tytuły najsympatyczniejszego świetlika wśród dziewcząt zdobyła - Patrycja Wróblewska z kl. III c, a wśród chłopców - Miłosz Kuczyński z kl. II c.

Uczniom zostały wręczone pamiątkowe medale i słodka niespodzianka. Gratulujemy.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Fot. I. Zagórska

_________________________________________________________________
 
Kolejny sukces Igora
środa, 06 czerwca 2018 16:54


Miło nam poinformować, że Igor Borawski z klasy V b (zwycięzca etapu miejskiego) 25 maja 2018 r. reprezentował miasto Grajewo i naszą szkołę w eliminacjach wojewódzkich XXXI MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „BAJE, BAJKI, BAJECZKI” i zajął zaszczytne III miejsce w kategorii klas V-VII. Jesteśmy dumni z osiągnięć Igora i życzymy dalszych sukcesów.

U. K. Bołonkowska

_________________________________________________________________
 
Warsztaty kulinarne w klasie III e
środa, 06 czerwca 2018 16:04


1 czerwca - z okazji Dnia Dziecka rodzice wraz z wychowawczynią zorganizowali uczniom wyjście do pizzerii Da Grasso na warsztaty kulinarne z samodzielnego przygotowywania pizzy „Mały Kucharz”. Po przyjściu na miejsce i powitaniu przez kucharza dzieci zostały ubrane w fartuszki. Zajęły miejsca przy stolikach na których przygotowane były składniki niezbędne do przyrządzenia pizzy, stolnica i wałek. Po przygotowaniu, każda pizza trafiła do pieca, a po kilkunastu minutach uczniowie otrzymali ją podaną na talerzu wraz z dwoma sosami i napojem. Zwieńczeniem warsztatów było wręczenie dyplomu i słodkiej niespodzianki. Była to świetna zabawa i jednocześnie nauka, pozwalająca rozbudzić w dzieciach prawdziwe talenty kulinarne.

E. Sarnacka

_________________________________________________________________
 
Dzień Dziecka w grupie „Biedroneczki”
środa, 06 czerwca 2018 16:23


Pierwszy czerwca spędziliśmy w „Fabryce Zabawy”. Dzieci z grypy przedszkolnej "Biedroneczki" dowiedziały się, jak kiedyś dbano o higienę, czego używano do mycia. Jak robi się mydło teraz, mogły sprawdzić samodzielnie, wykonując mydełka w różnym kształcie i o różnym zapachu. Dużo radości sprawiły też dzieciom różne sztuczki cyrkowe i eksperymenty z bańkami mydlanymi. Zabawy w basenie z piłeczkami, kącik z lalkami i klockami też cieszyły się dużą popularnością. Miłą niespodzianką był zamówiony przez mamy posiłek: pizza i frytki. Zjedliśmy go z dużym apetytem. Pełni wrażeń i w świetnych humorach mogliśmy wrócić do domu.

A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Szkolny Turniej Warcabowy 2018
wtorek, 05 czerwca 2018 17:06


Do sportowych zmagań w tegorocznej edycji Szkolnego Turnieju Warcabowego przystąpili chętni uczniowie klas I – IV podzieleni na dwie grupy wiekowe: młodszą (klasy I – II) i starszą (klasy III – IV). Rozgrywki przebiegały wg systemu „każdy z każdym” na poziomie każdej grupy wiekowej. Zwycięstwo w turnieju wywalczyli:

w grupie młodszej:
I miejsce: Kapla Kacper kl. II b, Mikielska Kinga kl. II d, Wasilczyk Julia kl. I b
II miejsce: Malinowski Dominik kl. II c
III miejsce: Karwowska Lena kl. I a, Ruszczyk Weronika kl. II c

w grupie starszej:
I miejsce: Lenkiewicz Sebastian kl. IV e
II miejsce: Klimaszewska Julita kl. III c, Maciorowski Jan kl. III c, Randzio Kacper kl. IV e, Wróblewska Patrycja kl. III c
III miejsce: Przytulska Oliwia kl. III c

Zwycięzcom gratulujemy wyników. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy do intensywnego trenowania i startu w turnieju w przyszłym roku.

Organizatorzy turnieju: 
wychowawcy świetlicy szkolnej

Fot. I. Zagórska

_________________________________________________________________
 
Miejska gra literacka
wtorek, 05 czerwca 2018 06:13


Uczniów klas VI zapraszamy do udziału
w MIEJSKIEJ GRZE LITERACKIEJ
z nutką refleksji o przeszłości - w przyszłość
ph.
Zanurzeni w ojczystej literaturze i historii miejsc naszych.


Autorzy i koordynatorzy gry:
Halina Muryjas-Rząsa, Lilla Pietrzykowska, Ewa Bobińska, Eulalia Haponik
Nauczyciele typujący drużyny:
p. Halina Muryjas-Rząsa, p. Urszula Bołonkowska, p. Sabina Łempicka

_______________________________________________________________
 
Nagrodzeni w szkolnym turnieju – “PIŁKARZYKI”
poniedziałek, 04 czerwca 2018 16:25


Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 drużyn. Rozgrywki odbywały się systemem “każdy z każdym”.

Najlepsze drużyny to:
I miejsce – Górski Marceli kl III e, Rogowski Kacper kl. III e
II miejsce – Święćkowski Piotr kl. I a, Kwiesielewicz Krystian kl. I a
III miejsce – Wróblewska Patrycja kl. III c, Szamaszko Eryk kl II a

Zwycięzcy otrzymali medale. Gratulujemy.

Wychowawcy świetlicy

Fot. I. Zagórska

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 31

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1919237
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting