Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
"Opatrunek na Ratunek" – o zakończeniu akcji
środa, 31 stycznia 2018 22:12


Zakończyliśmy udział w akcji "Opatrunek na Ratunek". Oto co na jej temat pisze Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.Koordynatorki: I. Konopko, G. Mroczkowska

 

_____________________________________________________________________________
 
Turniej o mistrzostwa szkolne FIFA 18 o puchar Dyrektora Szkoły
sobota, 27 stycznia 2018 10:46

Fot. e-Grajewo.pl

W czasie ferii zimowych w godz. 9.00 - 12.00 w naszej szkole odbywa się Turniej o mistrzostwa szkolne FIFA 18 na konsoli PS 4 o puchar Dyrektora Szkoły. Uczniowie lubiący rozgrywki piłkarskie mierzą się z innymi. Każdy z nich daje z siebie wszystko, by pokonać przeciwnika. Do rywalizacji o nagrodę i tytuł szkolnego mistrza FIFA 18 zgłosiło się 60 graczy podzielonych na dwie kategorie wiekowe: kl. IV – VI (34 uczniów) i kl. VII – III gimnazjum (26 uczniów).

Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. Odznacza się wysokim poziomem gry, zawrotami akcji i co najważniejsze dostarcza uczestnikom dobrej zabawy. Finał i mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany już po feriach, na długich przerwach międzylekcyjnych. Zawodnikom życzymy powodzenia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest p. Paweł Górski, nauczyciel wychowania fizycznego.

_________________________________________________________________
 
Zabawa choinkowa u "Słoneczek"
czwartek, 25 stycznia 2018 18:20


19 stycznia 2018 r. w przedszkolu odbyła się choinka z udziałem Mikołaja. Gość przyszedł z wielkim workiem prezentów. Dzieci wyglądały czarująco, przenosząc wszystkich do krainy bajek. Świetnie bawiły się przy skocznej, tanecznej muzyce. Słodki poczęstunek przygotowały mamy.

Wspólna zabawa choinkowa dostarczyła "Słoneczkom" wiele radości.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Święto Babci i Dziadka w grupie "Słoneczka"
wtorek, 23 stycznia 2018 17:33


W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje - to Święto Babci i Dziadka. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce w dniu 18.01.2018 r. "Słoneczka" przygotowały z tej okazji uroczystość. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków, którzy prezentowali się mówiąc wiersze, śpiewając piosenki i przedstawiając zabawy. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Święto Babci i Dziadka w grupie "Skrzaty"
wtorek, 23 stycznia 2018 17:22


Dzień 17 stycznia 2018 r. był w przedszkolu wyjątkowy. Przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci w swojej sali przygotowały program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, na koniec zaprosiły gości do wspólnej zabawy tanecznej, która przyniosła wszystkim wiele radości. Były też piękne laurki i prezenty wykonane samodzielnie przez dzieci dla ukochanych babć i dziadków. To był niezwykły dzień pełen wzruszeń i uśmiechu.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Szkolny konkurs ortograficzny klas III o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”
wtorek, 23 stycznia 2018 13:35


16 stycznia 2018 r. odbył się Szkolny konkurs ortograficzny klas III o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Wzięło w nim udział 15 uczniów. Trzecioklasiści pisali dyktando zawierające różne trudności ortograficzne: ó – u, rz – ż, ch – h, ą – om, ę – em, zmiękczenia, interpunkcję oraz wielką literę.

Konkurs ten miał na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu. Umożliwił uczniom sprawdzenie się w sytuacjach nietypowych i pozwolił na wykazanie się w szerszym gronie swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Oto wyniki konkursu:


Nagrodzeni:
MISTRZ ORTOGRAFII – Rafał Łazowski (kl. III c)
Milena Kuczyńska (kl. III c)
Wiktoria Cichorska (kl. III e)
Angelika Brakoniecka (kl. III a)
Wiktoria Piaszczyńska (kl. III a)
Wyróżnienia:
Julita Klimaszewska (kl. III c)
Olaf Koprowski (kl. III e)

Gratulujemy!

Zwycięzcy wezmą udział w Miejskim Konkursie Ortograficznym klas trzecich, który odbędzie się 21 lutego 2018 r. w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie. Wychowawczyniom klas III dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.Organizatorzy: J. Rydzewska i B. Rogalska

_________________________________________________________________
 
Projekt edukacyjny ph. „Stop cyberprzemocy”
sobota, 20 stycznia 2018 14:02


W naszej szkole w ramach programu „Dziecko w Sieci” został zrealizowany projekt edukacyjny ph. „Stop cyberprzemocy” metodą WebQuest. Uczestnikami projektu byli chętni uczniowie z kl. IV - VII oraz członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki.

Celem projektu było: poszerzenie wiedzy uczniów na temat zagrożeń związanych z cyberprzemocą i sposobów jej przeciwdziałania i eliminowania; nauczanie uczniów metodą WebQuest nakierowaną na wyszukiwanie i przetwarzanie informacji, których większość lub całość jest pozyskiwana w sposób interaktywny i pochodzi z zasobów internetowych; promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Oto tematy zrealizowane w ramach projektu:
Grupa I : Zabezpieczanie haseł.
Grupa II : Jak bezpiecznie surfować po Internecie?
Grupa III : Cyberprzemoc i stalking.
Grupa IV: Moja prywatność.

Każda grupa w wyznaczonym terminie opracowała jeden temat w wybranej przez siebie formie: prezentacja multimedialna, film, plakaty, ulotki i broszury.

Prezentacja rezultatów projektu odbędzie się w lutym 2018 r. podczas szkolnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, którego tegoroczne hasło brzmi: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.


Koordynatorki projektu: J. Waniewska i L. Pietrzykowska


_________________________________________________________________
 
Przedstawienie "Kopciuszek" w wykonaniu gimnazjalistów
piątek, 19 stycznia 2018 22:56


W ramach projektu edukacyjnego prowadzonego pod opieką Renaty Sokołowskiej „Teatr i ekspresja sceniczna w wykonaniu gimnazjalistów” uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali przedstawienie „Kopciuszek”. Zaprezentowali swój występ najmłodszym klasom naszej szkoły. Przedstawienie spotkało się z żywą reakcją publiczności, która nagrodziła aktorów głośnymi brawami i żywą uwagą.

W przedstawieniu wzięli udział:
• Klaudia Rutkowska III A
• Wiktoria Dzik III A
• Emilia Chmielewska III A
• Weronika Milewska III A
• Kaja Downar III A
• Karolina Fabisiak IIIA
• Emilia Zaborowska III A
• Rafał Gwiazdowski III A
• Kamil Modzelewski III B
• Mateusz Sołowiej III C
• Patryk Grajewski III C
• Bartek Wysocki III A
• Mateusz Gudel III A

Po pierwszym przedstawieniu aktorzy ponownie wystąpili przed uczniami szkoły podstawowej uczęszczającymi na drugą zmianę, a następnie po raz trzeci przed dziećmi z przedszkola z grupy „Słoneczka”. Cała obsada wykazała się dużym zaangażowaniem i entuzjazmem w trakcie przygotowań i w czasie samego spektaklu.

Fot. I. Bukrejewska

_________________________________________________________________
 
Przedstawienie "Słoneczek" z okazji Dnia Babci i Dziadka
piątek, 19 stycznia 2018 18:34


19.01.2018 r. grupa "Słoneczka" wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy z przedstawieniem z okazji Dnia Babci i Dziadka w celu sprawienia radości seniorom i sprawdzenia się, jako mali aktorzy. W podziękowaniu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe znaczki i słodycze, natomiast wychowawczynie - podziękowania. Dla nas był to zaszczyt gościć w tym ośrodku.

"Słoneczka"


_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" obejrzały "Kopciuszka"
piątek, 19 stycznia 2018 18:16


18.01.2018 r. grupę przedszkolną "Słoneczka" odwiedziła młodzież z gimnazjum z przedstawieniem pt."Kopciuszek". Zachwyt maluchów budziła gra aktorów, muzyka, piękne stroje oraz dekoracje. "Słoneczka" z dużym zainteresowaniem oglądały spektakl i gromkimi brawami nagrodziły występ.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Konkurs fotograficzny "Aktywni zimą"
czwartek, 18 stycznia 2018 23:11

Jeśli lubisz zabawy na śniegu (zimowy sport), to zrób ciekawe zdjęcie podczas aktywności fizycznej w czasie trwania ferii zimowych. Fotografię w wersji elektronicznej lub wywołane zdjęcie należy przynieść do biblioteki szkolnej mieszczącej się w budynku B (do p. Iwony Bukrejewskiej) lub do p. Alicji Deresz-Armaty.

Na fotografie czekamy do 16 lutego 2018 r.

_____________________________________________________________________________
 
Wycieczka do Warszawy
czwartek, 18 stycznia 2018 21:03


Za nami pierwsze działania zrealizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Dorzecza Biebrzy w ramach projektu pn. "Otwarci na kulturę" sfinansowanego ze środków Fundacji PZU - wycieczka do Warszawy z udziałem 15 uczniów naszej szkoły (12.01.2018 r.). 

Celem wycieczki było zwiedzenie wybranych obiektów kultury i nauki w Warszawie oraz poszerzenie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego na poziomie ogólnopolskim.

Program wycieczki do Warszawy obejmował zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, obejrzenie spektaklu "Mały Książę" w Teatrze Muzycznym ROMA oraz zwiedzenie Muzeum Narodowego, któremu towarzyszyła lekcja muzealna na temat: „Muzealne przeboje” – wybrane galerie i najciekawsze zabytki”. Uczniowie podczas lekcji przeprowadzonej przez pracownika muzeum oglądali i interpretowali różne dzieła, w tym obraz "Bitwa pod Grunwaldem" Jana Matejki.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas do udziału w projekcie i wspaniałą wycieczkę. 

Po feriach zimowych II etap projektu - organizacja warsztatów kulturalnych w szkole.


Fot. Z. Karwowska

_________________________________________________________________
 
Poprzez akcje charytatywne wspieramy misje
czwartek, 18 stycznia 2018 21:46


Najserdeczniej dziękujemy hojnym darczyńcom, dzięki którym przygotowaliśmy już pierwszą wysyłkę „Kredek dla Afryki”. Tym razem nasi uczniowie i nauczyciele, jak też osoby anonimowe, obdarowali potrzebujących również plecaczkami oraz piórnikami z wyposażeniem. Do przesyłki dołączone zostały środki medyczne (od darczyńców), które trafią do punktu medycznego w Ndumuru. Naszą akcją zainteresowało się Radio 5 w Ełku.

„Kredki dla Afryki”
Julia Nikonowicz kl. II d
Adam Chodorowski kl. I d
Zuzia Cebelińska kl. III a
p. Barbara Krukowska
Magdalena Gulan kl. II d
Michał Gulan kl. II d
Kamila Wasilewska kl. IV b
Dominika Borawska kl. IV b
Kornelia Bilbin kl. II c
Marta Maciorowska kl. II c
Dominik Malinowski kl. II c
Julia Konopka kl. II c
Wiktoria Malinowska kl. V a
Sandra Krasińska kl. I d

Znaczki
Łukasz Zyskowski kl. III a
Kacper Zalewski kl. II c
Wiktoria Brzostek kl. V a

Telefony, ładowarki, tablety
p. Dorota Zabłocka
Dariusz Styczyński kl. I d
Natalia Sienkiewicz kl. VI c
Sandra Krasińska kl. I d


I. Konopko i G. Mroczkowska

_________________________________________________________________

 
Kochanym babciom i dziadkom z okazji ich święta – „Biedroneczki”
czwartek, 18 stycznia 2018 21:37


W miesiącu styczniu są dwa dni, które wzbudzają ogromne emocje – to ŚWIĘTO BABCI I ŚWIĘTO DZIADKA. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, potrafią pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.

W podziękowaniu za ich wielkie serca w dniu 16 stycznia przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” wykonały na warsztatach plastycznych w Muzeum Mleka piękne kartki. Mali artyści wręczą je wraz z życzeniami swoim babciom i dziadkom. Podziękują im w ten sposób za trud włożony w ich wychowanie.


A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Choinka u "Biedroneczek"
czwartek, 18 stycznia 2018 21:21


17 stycznia w grupie „Biedroneczki” odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci przebrane za barwne postacie z krainy baśni i bajek doskonale bawiły się w rytm znanych przebojów. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Tańce przeplatane były różnorodnymi konkursami. W przerwie dzieci miały czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dużą niespodzianką było też dla dzieci przybycie Mikołaja z prezentami. Te karnawałowe atrakcje pozwoliły przedszkolakom spędzić czas w radosnej atmosferze i dostarczyły im niezapomnianych wrażeń.


A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 31

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1914902
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting