Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Światowy Dzień Pluszowego Misia
piątek, 24 listopada 2017 20:09


25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy więc wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Zabawka ta, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom od wielu lat, zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

Z okazji zbliżającego się Święta Pluszowego Misia uczniowie klas drugich i III e przynieśli do szkoły misie - pluszaki. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz bohaterów literackich i filmowych. Opowiadały o swoich przytulankach, recytowały wiersze, przygotowały teatrzyk, pisały zdania, wykonały ilustracje swoich ulubieńców, rozwiązywały szyfry, ćwiczyły z misiami na wychowaniu fizycznym oraz śpiewały i tańczyły do piosenek „Pluszowy miś” i „O kochaniu misia”. Dzień osłodziły żelkowymi misiami.


Wszystkiego najlepszego MISIU!
Uczniowie z wychowawczyniami

_________________________________________________________________
 
Misiowy Dzień w przedszkolu
piątek, 24 listopada 2017 23:22


Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu.

24 XI 2017 r. grupy przedszkolne „Skrzaty”, „Biedronki” i „Słoneczka” obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Wypowiadały się na temat „Mój przyjaciel miś”. Słuchały także opowiadania pt. „Kubuś i przyjaciele” oraz kolorowały misie. Po skończonych zajęciach obejrzały bajkę „Niezwykła przygoda Kubusia Puchatka” oraz bawiły się przy muzyce ze swoimi pluszakami.

Dzień upłynął dzieciom w radosnej atmosferze.

Wychowawczynie

Fot. L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" w sali zabaw "Bajka"
czwartek, 23 listopada 2017 19:02


23 listopada (czwartek) dzieci z oddziału przedszkolnego "Słoneczka" radośnie spędziły czas w sali zabaw "Bajka". Przed wyjściem dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Niezwykłą frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Przedszkolaczki korzystały także z mini pojazdów, samochodów i stoisk zabawkowych.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji "Słoneczka" pożegnały się z tym bajkowym miejscem i wróciły do przedszkola.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
środa, 22 listopada 2017 21:06
Święto wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Idea tego święta do dziś jest niezmienna – ,,Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy’’. Od 2006 roku Dzień Życzliwości obchodzimy w Polsce. W tym dniu Polacy starają się zachować uśmiech na ustach, nie dają się prowokować, są mili dla innych. Wszelkie kłótnie, żale i złości odstawiamy na bok. Ściskamy sobie dłonie, ustępujemy pierwszeństwa innym, pomagamy starszym. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym.

W NASZEJ SZKOLE, JAK CO ROKU  21 listopada - pedagodzy szkolni przy współpracy z młodzieżą ze Szkolnego Koła Młodych Profilaktyków zorganizowali obchody tego święta. Wnętrze budynku ozdobiono dekoracjami zachęcającymi do okazywania miłych gestów, uśmiechu, używania słów: proszę, dziękuję, przepraszam Na korytarzach obu części budynku naszej szkoły urządzono specjalne Kąciki Życzliwości i Pozdrowień. Miejsca te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, gdyż każdy chciał dołączyć do grona życzliwych. Uczniowie przypinali sobie optymistyczne plakietki. Napis: ,,Zatrzymaj się koleżanko, kolego i napisz coś miłego’’ spowodował, że wiele uczennic i uczniów skorzystało z możliwości, by napisać pozdrowienia lub życzenia na papierowych liściach, które należało przyczepić do Szkolnego Drzewka Życzliwości. Powstały w ten sposób barwne Drzewa Życzliwości i Pozdrowień.


PAMIĘTAJMY!


Życzliwość rodzi życzliwość. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok!

• Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty.

• Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań.Pedagodzy szkolni: A. Formejster, U. Paluszkiewicz

_________________________________________________________________
 
Zajęcia z Panią logopedą
wtorek, 21 listopada 2017 19:43


20 listopada w grupie przedszkolnej "Słoneczka" odbyły się zajęcia z Panią logopedą. Dzieci chętnie wykonywały powierzone ćwiczenia, które były atrakcyjną zabawą. Zajęcia w zakresie gimnastyki buzi i języka będą prowadzone systematycznie.Pani logopeda i wychowawczynie


_________________________________________________________________
 
"Słoneczka"i Dzień Życzliwości
wtorek, 21 listopada 2017 20:04


21 listopada "Słoneczka" brały udział w szkolnych obchodach Światowego Dnia Życzliowści. Nasze przedszkolaki zachęcamy do bycia dobrym, uprzejmym i grzecznym w stosunku do innych. Swoimi uśmiechami "Słoneczka" pozdrawiały wszystkich dookoła.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Podziękowanie za udział w akcjach charytatywnych
wtorek, 21 listopada 2017 18:25

 
Bardzo dziękujemy naszym kolejnym darczyńcom:

Jakub Pawełkowski kl. II b – znaczki
Natalia Krymska kl. VI b - znaczki
Marika Bączek kl. IV d – środki medyczne
Anna Prostko kl. IV d – środki medyczne
Kamil Rutkowski kl. VI c – środki medyczne
Ola Klimaszewska kl. IV d – środki medyczne
Bartosz Mazurek kl. V b – środki medyczne, znaczki, ładowarki.


I. Konopko, G. Mroczkowska

_________________________________________________________________
 
Szkolne eliminacje XXVI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo
poniedziałek, 20 listopada 2017 20:49


20 XI 2017 r. odbyły się szkolne eliminacje XXVI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego o Nagrodę Burmistrza Miasta Grajewo dla klas IV-VII. Komisja konkursowa w składzie: p. L. Pietrzykowska, p. A. Joka i p. I. Zagórska, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, dykcję, interpretację i ogólny wyraz artystyczny, do etapu miejskiego zakwalifikowała następujących uczniów:

Borawski Igor kl. V b
Dzięgielewska Oliwia kl. VI b
Stankiewicz Zofia kl. IV e
Sobolewska Kinga kl. VII a
Wiśniewska Gabriela kl. VI b.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
_________________________________________________________________
 
Literacki sukces Martyny
poniedziałek, 20 listopada 2017 09:20

Do tej pory podziwialiśmy głównie talent plastyczny Martyny Pietrzak z kl. III c G SP 4. Okazuje się, że jest również laureatką konkursów literackich (chociażby o bł. Lament).

Ostatnio Martyna Pietrzak wzięła udział w konkursie „Jestem misjonarzem” w ramach X Dni Kultury Katolickiej Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej i z Kuratorium Oświaty w Białymstoku.  26 listopada odbierze NAGRODĘ GŁÓWNĄ za pracę literacką pt. "Dobry jak chleb". Praca została napisana pod kierunkiem p. W. J. Koniecko.

Celem konkursu było:
• uzmysłowienie przez dzieci i młodzież konieczności głoszenia Chrystusa jako powinności chrześcijanina;
• wzbudzenie refleksji nad tym, że jestem chrześcijaninem i powinienem słowem i przykładem świadczyć o Chrystusie;
• zaproszenie w roku duszpasterskim „Idźcie i głoście” do nowego i autentycznego nawrócenia do Chrystusa, także poprzez odniesienie się do głębi objawień fatimskich, gietrzwałdzkich, dzieła miłosierdzia Św. Brata Alberta;
• wskazanie sytuacji, gdzie Chrystusa możemy głosić przez dobre uczynki, przez to, że się jest „dobrym jak chleb”;
• uświadomienie, że w rodzinie, która jest religijną wspólnotą apostolską i misyjną, uczymy się postaw aktywnego głoszenia Chrystusa;
• ujawnienie talentów i promocja uzdolnionych twórców.

Gratulujemy!


Szkolny koordynator - I. Konopko

_________________________________________________________________
 
Konkurs Recytatorski "Szukamy talentów" dla klas I-III
niedziela, 19 listopada 2017 19:56


17 listopada 2017 r. odbyła się kolejna edycja KONKURSU RECYTATORSKIEGO „SZUKAMY TALENTÓW” DLA KLAS I - III O NAGRODĘ DYREKTORA SZKOŁY. Wzięło w nim udział 32 uczniów. Dzieci wspierane były przez swoich rodziców, którzy licznie stawili się na szkolne eliminacje.

Dzieci recytowały wiersze polskich poetów, m. in. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner i Natalii Usenko.

Celem konkursu było:
- szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa,
- wychowanie estetyczne poprzez kontakt z literaturą dziecięcą, z dziełami o najwyższych walorach estetycznych,
- rozwijanie umiejętności zabawy żywym słowem,
- zapoznanie dzieci z twórcami klasyki literatury dziecięcej oraz autorami współczesnymi.

Komisja konkursowa w składzie: p. Aleksandra Monika Kuczyńska, p. Lilla Pietrzykowska, p. Iwona Zagórska, biorąc pod uwagę dostosowanie repertuaru do wieku i wrażliwości emocjonalnej dziecka, formę prezentacji, wyrazistość mowy oraz ogólny wyraz artystyczny, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Laureaci:
1. Jastrzębska Aneta kl. III e
2. Kosielska Lena kl. II a
3. Kruszewska Zuzanna kl. II b
4. Modzelewski Szymon kl. I d
5. Wasilewski Antoni kl. I a

Laureaci będą reprezentować szkołę w KONKURSIE RECYTATORSKIM O NAGRODĘ BURMISTRZA MIASTA GRAJEWO.

Wyróżnienia:
1. Bilbin Kornelia kl. II c
2. Dzięgielewski Kacper kl. III a
3. Gulan Michał kl. II d
4. Klimaszewska Julita kl. III c
5. Korycki Piotr kl. I a
6. Pawełkowski Jakub kl. II b
7. Ruszczyk Weronika kl. II c
8. Sielawa Rafał kl. II bOrganizatorki konkursu: A. Gryczkowska i J. Waniewska  


Fot. Jarosław Korycki

_________________________________________________________________
 
Podziękowanie
niedziela, 19 listopada 2017 19:40


Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za dary książkowe
przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączyły:
OLIWIA CZAPLICKA i WIKTORIA OLSZEWSKA z klasy VI c.

Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego.


________________________________________________________________________

 

 
30 listopada mija termin składania wniosków na stypendia edukacyjne za rok szkolny 2016/2017
poniedziałek, 13 listopada 2017 19:50
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego.

Stypendia będą przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego według zasad określonych w regulaminie stanowiącym załącznik do uchwały Nr XLII/381/17 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 30 października 2017 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa.

Stypendia mogą otrzymać uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017.

Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2016/2017 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku do dnia 30 listopada 2017 r.

Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty za rok szkolny 2016/2017 wyniesie 4 000 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania stypendiów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku w zakładce Edukacja → Stypendia → Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce → 2016/2017:

https://wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/stypendia/stypendiazaszczegolneosiagnieciawnauce/20162017/ oraz pod numerem telefonu: (085) 66 54 536 – Departament Edukacji, Sportu i Turystyki
________________________________________________________________________
 
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości
piątek, 17 listopada 2017 01:51


14 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej n 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie odbyła się akademia słowno-muzyczna z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W szkole od wielu lat rokrocznie obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Honorowymi gośćmi, od samego początku byli i są kombatanci – żołnierze z AK i Sybiracy, chociaż już nieliczni, bo wielu z nich odeszło na „wieczną wartę”. Dzięki ich wspomnieniom z tamtych tragicznych wydarzeń uczestnicy uroczystości, szczególnie uczniowie, otrzymują „żywą lekcję historii”.

Tego dnia zaszczycił nas swoją obecnością pan Leszek Niesiobędzki – Sybirak, jeden z ostatnich żyjących kombatantów. Burmistrza Miasta reprezentowała pani Julita Wiluk – Główny specjalista ds. oświaty. W uroczystości uczestniczyły przedstawicielki Rady Miasta: pani Halina Muryjas-Rząsa - Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo i pani Monika Stefańska – Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Rodziny. Grajewskie Centrum Kultury reprezentowali: pani Monika Soroko - kierownik działu programowego i pan Maciej Grabowski z Grajewskiej Izby Historycznej. Swoją obecnością zaszczyciła nas zaprzyjaźniona ze szkołą emerytowana bibliotekarka – pani Wiesława Lendo.

W tegorocznym szkolnym przedstawieniu uczniom i zaproszonym gościom przybliżyliśmy historię życia i walk narodowowyzwoleńczych Polaków żyjących pod zaborami przygotowaną przez pana Wiesława Jerulanka. Uczniowie klas I c, V c, VI a, VII b na tle prezentacji multimedialnej recytowali wiersze Władysław Bełzy, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Antoniego Słonimskiego, wygłaszali fragmenty prozy Henryka Sienkiewicza wybrane przez panią Annę Bukowską i panią Sabinę Łempicką. W wykonaniu solistów i chóru prowadzonego przez panią Beatę Urszulę Dawid usłyszeliśmy wzruszające pieśni legionowe i patriotyczne, które poruszają serca i zapadają w pamięć młodego człowieka. Sprawami organizacyjnymi i przygotowaniem dekoracji w sali gimnastycznej zajmował się pan Wiesław Jerulank z klasą VI c. Jego staraniem społeczność szkoły obejrzała wystawę "Drogi do niepodległości" udostępnioną przez Grajewską Izbę Historyczną.

Przygotowując odpowiedni dobrany materiał słowno-muzyczny chcemy podkreślić, że twórczość kulturalna narodu: poezja, literatura i muzyka świadczą o wielkości narodowego ducha trwającego przez pokolenia. Młody człowiek, by móc prawidłowo się rozwijać, powinien mieć świadomość własnej przeszłości i tożsamości narodowej. Przeszłość Polaków obfitowała bowiem w szereg dramatycznych wydarzeń w ostatnich dwóch stuleciach. 123-lenia niewola pełna cierpień i prześladowań zakończyła się 11 listopada 1918 roku. Polska odzyskała niepodległość, wracając na mapy Europy.

Świętując 99. rocznicę tych wydarzeń, należy pamiętać, że wolność nie przyszła sama, lecz była okupiona wielkim cierpieniem i męczeństwem wielu pokoleń, co pragniemy uświadomić naszym wychowankom na lekcjach języka polskiego, historii i poprzez tego rodzaju uroczyste akademie patriotyczne.


Organizatorzy 

Fot. W. Jerulank 

_________________________________________________________________
 
Otrzęsiny klas czwartych
czwartek, 16 listopada 2017 06:32


30 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość, której celem była integracja społeczności uczniowskiej.

Uczniowie z klas czwartych wzięli udział w otrzęsinach przygotowanych przez przedstawicieli klas VI i VII. W pierwszej części czwartoklasiści brali udział w konkurencjach i zabawach przygotowanych przez starsze koleżanki i starszych kolegów. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Następnie wszyscy udali się na dyskotekę przygotowaną przez Samorząd Uczniowski, na której wszyscy wspaniale się bawili.

M. Lenkiewicz  

_________________________________________________________________
 
Podziękowanie
czwartek, 16 listopada 2017 06:09


Szkolne koordynatorki: I. Konopko, G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 24

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1909100
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting