Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Europejski Tydzień Sportu
wtorek, 03 października 2017 18:41

 

>


Nasza szkoła włączyła się do akcji Europejski Tydzień Sportu, która jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Tydzień ten miał zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana w 2017 r. pod hasłem #Be Active ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia Sportu oraz przez cały rok.

Nasi nauczyciele zorganizowali dla społeczności szkolnej w dniach 23 – 30 września cykl imprez rekreacyjno-sportowych. Odbyły się między innymi: rajd rowerowy, zajęcia sportowe dla najmłodszych, step aerobik. Wszystkie imprezy sportowe cieszyły się dużą popularnością.


Fot. B. Antropik, B. Dawid, A. Gryczkowska,
L. Łepkowska, J. Rydzewska, E. Sarnacka


_________________________________________________________________

 
Trening ewakuacyjny
sobota, 30 września 2017 08:42

 

>


29 września po godz. 10.00 w szkole odbył się trening ewakuacyjny z udziałem Państwowej Straży Pożarnej. Moment ewakuacji poprzedzony został 3 dzwonkami po 5 sekund każdy. Uczniowie pod opieką nauczycieli z zachowaniem spokoju i bezpieczeństwa wyznaczonymi drogami zeszli na miejsce ewakuacji, którym było boisko ORLIK, sytuując się przy tabliczkach poszczególnych klas. W newralgicznych miejscach stali nauczyciele i pracownicy odpowiedzialni za ewakuację. Dyrektor szkoły - pan Karol Choynowski regulował przepływ uczniów stosując tubę nagłośnieniową.

Z udziałem Państwowej Straży Pożarnej w ewakuacji wiązały się sztucznie rozpylane dymy bezwonne oraz pomoc służb specjalistycznych 3 poszkodowanym uczniom. Dodatkowo przećwiczono transport osoby poszkodowanej z II piętra dźwigiem ratowniczym.

Trening ewakuacyjny zakończono raportem o stanie ogólnym ewakuowanych uczniów i pouczeniem zgromadzonej społeczności szkolnej o zachowaniu zasad bezpieczeństwa przez Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie - starszego kapitana Arkadiusza Lichotę i Dowódcę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej - młodszego brygadiera Kazimierza Golubiewskiego.


Fot. M. Lenkiewicz, L. Pietrzykowska, J. Szymanowska, A. Wejs

_________________________________________________________________

 
Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską
sobota, 30 września 2017 04:01

 27 września 2017 r.

Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, córką znanej poetki Wandy Chotomskiej z uczniami klas IV szkoły Podstawowej nr 4, którego organizatorem i pomysłodawcą był Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Grajewie. Autorką książek np.„Zając poziomka, „Kuchenny alfabet”, „Pamiętnik Felka Parerasa”oraz tekstów piosenek dla zespołu dziecięcego „Fasolki”, programów telewizyjnych dla dzieci takich jak „Tik – Tak”, „Budzik”, „Jedyneczka”.

Popularna Ciotka Klotka z programu muzycznego „Tik-Tak” przybyła na spotkanie z uczniami wszystkich klas IV Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie właśnie w stroju z tego programu. Dzieci radośnie przywitały gościa. Pani Chotomska w bezpośredni i spontaniczny sposób rozmawiała z dziećmi. Opowiadając o swojej pracy, urozmaicała wypowiedzi recytacją wierszy i dowcipami. Dzieci razem z Panią Ewą śpiewały wszystkim dobrze znane piosenki jej autorstwa, np.”Myj zęby”, „Mydło lubi zabawę”, „Szczotka, pasta”. Odbył się również mini konkurs, za udział w którym autorka dawała płytki z piosenkami oraz słodycze.

Druga część spotkania poświęcona była na zadawanie pytań przez dzieci, dotyczących pracy nad piosenkami oraz tworzeniem programów telewizyjnych. Dzieci dowiedziały się, że piosenki pisane są na zamówienie na konkretny temat.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. W podziękowaniu Pani Chotomska otrzymała kwiaty i maskotkę „Wilka Grajewa”- symbol naszego miasta. Na zakończenie autorka umieszczała uczniom dedykacje w książkach i pamiętnikach.

Spotkanie z pisarką zakończyło się kawą w bibliotece szkolnej, w której uczestniczyli Dyrektorzy Szkoły oraz Nauczyciele Bibliotekarze. W Oddziale dla Dzieci MBP pisarka wpisała się do kroniki.

To niecodzienne spotkanie na długo uczniowie zachowają w swojej pamięci.Oddział dla Dzieci MBP w Grajewie


Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską było wspaniałym, a zarazem ostatnim przedsięwzięciem pani Wiesławy Lendo z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie. Wiąże się to z odejściem po przeszło 42 latach pracy na emeryturę. Z tej okazji Dyrekcja szkoły w osobach: pani Aleksandra Kuczyńska i pani Joanna Szymanowska w imieniu całej społeczności „Czwórki” złożyły pani Wiesławie Lendo specjalne słowa podziękowania za wieloletnią i jakże owocną współpracę obu placówek, czego potwierdzeniem było odśpiewanie przez czwartoklasistów piosenki "Sto lat".
_________________________________________________________________
 
Oddział dla Dzieci MBP poleca
sobota, 30 września 2017 03:28

 

Oddział dla dzieci MBP zachęca do korzystania z najnowszych książek zakupionych do biblioteki.

Oto przykładowe pozycje:

1. Marta Fox- „Zielona Nikola”, „Bartek Wścieklica”, „Wielkie ciężarówki wyjeżdżają z morza”, „Przybij piątkę”, „Karolina XL zakochana”
2. Wioletta Piasecka- „Drużyna marzeń”, „Miś”, „A gdzie kurka?”, „Mała cyganeczka"
3. Roksana Jędrzejewska-Wróbel- „Sznurkowa historia”, „Siedmiu wspaniałych”, „Gębolud”
4. Zofia Stanecka- „Basia i biblioteka”
5. Grzegorz Kasdepke- „Kto zamawiał koszmarną przygodę?”
6. Iwona Czarkowska- „Dziwny wtorek profesora Piątka”, „Tajemnica zielonej skarpetki”
7. Adam Święcki- „Kacper w operze”
8. Grzegorz Korwin- Szymanowski- „Gdzie jest Fizia?”
9. Anna Stryjewska - „Głowa do góry, Matyldo!”
10. Agata Widzowska- Pasiak- „Grzywą malowane”
11. Marcin Pałasz- „Jaś Wiadomy zmienia świat”
12. Adam Wajrak -„Lolek”
13. Agnieszka Urbańska- „Misja szympansa Klemensa”
14. Małgorzata Sobieszczak- Marciniak- „Maria Skłodowska- Curie”
15. Katarzyna Marciniak -„Moja pierwsza mitologia”
16. Justyna Bednarek -„O srebrnej łyżce”, „W to mi graj. Bajki muzyczne”
17. Joanna Fabicka- „Rudolf Gąbczak i stan wyjątkowy”
18. Marcin Kozioł- „Skrzynia władcy piorunów”
19. Marcin Szczygielski- „Teatr niewidzialnych dzieci”
20. Eliza Piotrowska- „Wojtek: żołnierz bez munduru”
21. Katarzyna Grzybek- „Wysypisko książek”
22. Nela mała reporterka- „Nela na kole podbiegunowym”, „Nela na 3 kontynentach”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela na tropie przygód”
23. David Williams- „Wielka ucieczka dziadka”, „Chłopak w sukience”, „Babcia rabuś”
24. Sven Nordqvist- „Biedny Pettson”, „Findus się wyprowadza”, „Goście na Boże Narodzenie”, „Pettson na biwaku”, „Polowanie na lisa”, „Tort urodzinowy”
25. David Baddiel- „Agencja wynajmu rodziców”
26. Jeff Kinney „Dziennik cwaniaczka: ryzyk fizyk”
27. Holly Weeb- „Wodny rumak”
28. Dimiter Inkiow- „Sto uciech z Klarą”, „Ja i moja siostra Klara”
29. Peggy Parish- „Amelia Badelia”
30. Megan McDonald- „Rysiek Zyga”, „Mania pisania”
31. Jennifer Armentrout- „Oblivion”
32. Sara Penypacker- „Pax”
33. Davis Almond- „Pieśń dla Elli Grey”
34. Elle Kennedy- „Podbój”


__________________________________________________________________________

 

 
Komunikat
piątek, 29 września 2017 00:52
W zakładce "Samorząd Uczniowski" prezentujemy nowy skład zarządu SU wraz z jego opiekunami.

M. Lenkiewicz 

__________________________________________________________________________
 
„Każde dziecko wie, jak zachować się”
środa, 27 września 2017 17:10

 

>


W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym 18 września 2017 r. w świetlicy odbyło się spotkanie z przedstawicielką policji st. sierż. Sylwią Gosiewską. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjantka omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Uczniowie rozpoznawali podstawowe znaki drogowe i ćwiczyli przechodzenie przez ulicę.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Dziękujemy.
Wychowawcy świetlicy


Fot. Wych. świetlicy,
dostarczył A. Zagórski
_________________________________________________________________

 
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy "Sanktuaria Maryjne" 2017
wtorek, 26 września 2017 20:12


Zapraszam do udziału w XII edycji 

Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy "Sanktuaria Maryjne".

Regulamin

Karta zgłoszenia

Materiały źródłowe do pobrania dla uczestników konkursu:

Sanktuarium w Rzeszowie


Organizator - V. M. Curyło

_________________________________________________
 
Europejski Tydzień Sportu
wtorek, 26 września 2017 19:23

 


23 - 30 września 2017 r.

W ostatnim tygodniu września w naszej szkole zostaną zorganizowane działania promujące sport i zdrowy styl życia. Najmłodsi uczniowie wraz z opiekunami wezmą udział w grach i zabawach sportowych. W środę zorganizowane zostaną lekcje fitness step aerobik. W niedzielę wybierzemy się na rajd rowerowy do miejscowości Bogusze.

Nauczyciele wychowania fizycznego

_________________________________________________________________

 
Konkurs "Kto czyta - nie pyta"
sobota, 23 września 2017 10:52


Biblioteka szkolna (budynek B)
zaprasza wszystkich uczniów klas I - VI do udziału
w IV edycji konkursu ph. "KTO CZYTA - NIE PYTA!"_______________________________________________________________
 
Lekkoatletyka dla każdego!
piątek, 22 września 2017 17:27

 

>


20 września uczniowie klas II c, II d, III c, III d i III e uczestniczyli w regionalnych zawodach lekkoatletycznych dla klas I-III zorganizowanych na Hali Sportowej MOSiR w Grajewie, w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego!” Dzieci z wielką radością przystąpiły do zabawy, wykazując się swoją sprawnością fizyczną, a przy tym dobrze się bawiąc. Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał dyplom za udział w zawodach.Wychowawczynie klas

_________________________________________________________________

 
Zbiórka zdjęć szkolnych
wtorek, 19 września 2017 07:07


W związku z przypadającą w tym roku 50. rocznicą założenia Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie organizujemy ZBIÓRKĘ ZDJĘĆ I PAMIĄTEK SZKOLNYCH. Prosimy o przekazanie bądź użyczenie szkole zeszytów, świadectw, tarcz, podręczników, odznaczeń, legitymacji itp.

Dawni nasi uczniowie to dzisiaj dorośli już ludzie, mający własne dzieci, którzy szkołę pamiętają w nieco innych barwach. Istnieje spora różnica między obecną szkołą a tą sprzed 30-tu czy 40-tu lat. Inaczej wyglądały klasy, inaczej sama szkoła i teren wokół niej.


Zapraszamy do „Czwórki”!


Niech Państwa wizyta w szkole będzie okazją do wspomnień i podzielenia się z nami pamiątkami z dowolnego okresu czasu. Stare fotografie budynku, lekcji, zajęć sportowych, apeli, uroczystości, pojedynczych uczniów, klas i nauczycieli zostaną zeskanowane i oddane właścicielom.


Jeśli przedmioty, które posiadacie Państwo w swoich domach, stanowią nieocenioną wartość sentymentalną – sfotografujemy je i zwrócimy.

Zdjęcia oraz ich krótki opis (kogo przedstawiają, kiedy i w jakich okolicznościach zostały wykonane) można przesyłać także w formie skanów (format: .jpg w wysokiej rozdzielczości) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Z zebranych w ten sposób pamiątek zostanie przygotowana wystawa towarzysząca jubileuszowym obchodom 50-lecia szkoły, bo jak pisał Tadeusz Kotarbiński:

„Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”.


_______________________________________________________________________________
 
Wieści z MBP
poniedziałek, 18 września 2017 18:10

 

>


„Jak się żenić, to się żenić!” – tymi słowami 15 września 2017 r. w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury, Michał Ogórek, znany satyryk, dziennikarz, felietonista i krytyk filmowy zainaugurował VI edycję ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Zanim przeczytał fragment utworu, należącego do klasyki polskiej literatury, jako konferansjer przypomniał gościom historię powstania akcji Narodowego Czytania oraz istotę tych cyklicznych spotkań. Po czym odniósł się do tegorocznej lektury Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Dramatu, który powstał na kanwie wesela poety Lucjana Rydla z chłopką, Jadwigą Mikołajczykówną. Michał Ogórek podkreślił, że wybitny dramaturg, malarz i grafik w swoim utworze porusza problemy narodowe i społeczne Polski XIX wieku. Zaznaczył także, że Wesele to dzieło refleksyjne i gorzkie w wymowie. Następnie poprosił o zabranie głosu Burmistrza Miasta Grajewo Pana Dariusza Latarowskiego, który przywitał wszystkich zaproszonych gości.

Przy udekorowanym stoliku, na którym pięknie prezentowała się m. in. czapka z pawimi piórami, kolejno zasiadały wyczytywane przez prowadzącego osoby w celu zaprezentowania fragmentu Wesela. W tym roku w bohaterów dramatu wcielili się przedstawiciele władz samorządowych oraz miejskich jednostek organizacyjnych. Dodatkową atrakcją były malowane piaskiem ilustracje do czytanych fragmentów dramatu przez artystę plastyka, grajewiankę Panią Katarzynę Perkowską, wyświetlane na dużym ekranie. Na chwilę mogliśmy przenieść się do podkrakowskich Bronowic, chaty, która stała się symbolem teatru dziejów. Skoczna muzyka ludowa oddawała nastrój weselnej zabawy i była dopełnieniem wydarzenia.

Narodowe Czytanie 2017 zakończyło się spotkaniem autorskim z Michałem Ogórkiem. Po jego występie zaproszeni goście udali się do czytelni na uroczyste pokrojenie tortu.

Organizatorami Narodowego Czytania 2017 byli Burmistrz Miasta Grajewo, Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie i Grajewskie Centrum Kultury. Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania tegorocznej edycji Narodowego Czytania serdecznie dziękujemy.
Miejska Biblioteka Publiczna w Grajewie

_________________________________________________________________

 
Ogólnopolski Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne
poniedziałek, 18 września 2017 17:53

EDI ogłasza Ogólnopolski Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VII) oraz gimnazjalnych (klasy II-III). Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży szkolnej.

Konkurs Biblia i Przypowieści Biblijne zostanie przeprowadzony w dniu 30.11.2017 r., na podstawie przesłanych materiałów. Koszt uczestnictwa 8,50 zł.

Przewiduje się przygotowanie trzech rodzajów testów: dla edukacji wczesnoszkolnej (kl. I-III), dla szkoły podstawowej (kl. IV-VI) i dla szkoły podstawowej (kl. VII) oraz gimnazjum (kl. II-III). Każdy test składać się będzie z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech wariantów odpowiedzi, z których co najmniej jeden jest prawidłowy. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnik otrzymuje 1 punkt. Natomiast za błędną odpowiedź -1 punkt. Nieudzielenie odpowiedzi na dane pytanie sprawia, że zawodnik otrzymuje 0 punktów.

Zapraszam 


Szkolny koordynator – K. Łaguna

__________________________________________________________________________
 
Akcje charytatywne
poniedziałek, 18 września 2017 17:43

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy akcje charytatywne, do udziału w których wszystkich serdecznie zapraszamy. Nasze akcje polegają na mechanizmie pośredniczenia. Uczą dostrzegać, że czasami możemy dotrzeć do tych, którzy są blisko, ale nie mają wielkich możliwości, aby realizować swoje potrzeby. Pomóżmy im!

Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do włączenia się w akcje na rzecz misji przynosząc każdy wycięty z częścią koperty znaczek pocztowy lub stary telefon komórkowy. O innych akcjach będziemy na bieżąco informować.


I. Konopko i G. Mroczkowska

__________________________________________________________________________
 
Konkurs „Jestem misjonarzem”
niedziela, 17 września 2017 21:08

 

Akcja Katolicka Archidiecezji Białostockiej we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Metropolitalnej Białostockiej i z Kuratorium Oświaty w Białymstoku zapraszają uczniów do udziału w konkursie literackim i plastycznym dla dzieci i młodzieży pt. „Jestem misjonarzem”.

Prace należy zakończyć i przesłać w terminie do 5 listopada 2017 r.

Regulamin do pobrania


Przypominamy, że w VII edycji Konkursu II miejsce zdobył A. Mazurek z klasy V b i wyróżnienie J. Kuczyńska z klasy II b.

Szkolny koordynator I. Konopko

_________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 17

Internauto! Jesteś naszym

1901834
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting