Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Konkurs Recytatorski "Wiara jest radością"
czwartek, 15 marca 2018 15:59


Patronat nad konkursem objął
Burmistrz Miasta Grajewo - pan Dariusz Latarowski
i Radio Nadzieja.

"Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie.

Tegoroczna edycja została poświęcona głównie świętym oraz błogosławionym, którzy są drogowskazami na ziemi. Konkurs wpisano w tym roku w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 50. rocznicę śmierci Ojca Pio i 100. rocznicę otrzymania przez niego stygmatów, a także 15-lecie istnienia Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Międzyszkolny konkurs miał na celu promowanie tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz odkrywanie świata wiary w poezji. Ponadto ma pomagać uczestnikom wkraczać w świat poszukiwania drogi do świętości, a także kształtowanie w nich wrażliwości estetycznej.

Uczestnicy zmagań recytatorskich zaprezentowali po jednym utworze poetyckim, który prezentował sylwetki błogosławionych bądź świętych. Recytatorzy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe: IV-V oraz VI-VII klasy szkoły podstawowej. Oto lista uczestników:
Magdalena Karwowska (SP 4) - wiersz Twardowskiego „Aniele Boży” ks. Jana - przygotowała p. Marzenna Czajkowska,
• Nikola Rybsztat (SP 2) - wiersz nieznanego autora „Jak zostać świętym” – przygotowała p. Elżbieta Dąbrowska,
• Zuzanna Witkowska (SP 1) - wiersz „Święta Jadwiga Śląska” Antonety Anny Bednarek – przygotowała p. Marzena Dorota Zolnik,
• Krzysztof Karwowski (SP4) - wiersz „Sprawiedliwość” ks. Jana Twardowskiego - przygotowała p. Marzenna Czjkowska,
• Nikola Szamaszko (SP 2) - wiersz „Ojcze Pio, nasz kochany bracie …” - przygotowała p. Elżbieta Dąbrowska,
• Magdalena Zorczykowska (SP 1) - wiersz „O smoku i świętym Jerzym” Reginy Sobik – przygotowała p. Agata Zofia Domińska,
• Igor Borawski (SP 4) – wiersz „O łasce bożej w brzydkim kościele” ks. Jana Twardowskiego – przygotowała p. Urszula Krystyna Bołonkowska,
• Bartosz Bukowski (SP 1) – wiersz ”List do Matki Boskiej” ks. Jana Twardowskiego – przygotowała p. Barbara Ruszczyk
• Oliwia Dzięgielewska (SP 4) - wiersz „W Umbrii”, czyli rzecz o św. Franciszku Sophie Jewett - przygotowała p. Sabina Łempicka,
• Wiktoria Jakubik (SP 4) - wiersz „Do Matki Teresy” Zdzisława Tadeusza Łączkowskiego - przygotowała p. Urszula Buczyńska,
• Marek Kostrzewski (SP 1) - wiersz „Zaufałem drodze” ks. Jana Twardowskiego - przygotowała p. Barbara Ruszczyk,
• Dominika Roszkowska (SP 1) - wiersz „List” ks. Jana Twardowskiego - przygotowała p. Aneta Katarzyna Doliwa,
• Róża Ruszczyk (SP 4) – wiersz „Sprawiedliwość” ks. Jana Twardowskiego - przygotowała p. Urszula Krystyna Bołonkowska,
• Kinga Sobolewska (SP 4) - wiersz „Nieskończoność” Reginy Sobik, Adriany Szymańskiej – przygotowała p. Urszula Krystyna Bołonkowska,
• Justyna Suprun (SP 2) - wiersz „W drodze do świętości” Aleksandry Baltissen - przygotowała p. Elżbieta Polakowska.

Biorących udział w konkursie oceniało jury w składzie: Lucyna Bagińska i Anna Tecław-Milewska, które na co dzień uczą języka polskiego w liceum.

Dodatkową atrakcją, jakiej mogli doświadczyć zebrani, była prezentacja „Święci i błogosławieni – drogowskazem na Ziemi” przygotowana przez ks. Dawida Kuleszę pracującego w Parafii pw. Św. Ojca Pio, a tym samym w naszej szkole, która do tej Parafii przynależy. Dowiedzieliśmy się z niej między innymi o św. Jadwidze, czy św. Maksymilianie Marii Kolbe. Prelegent cytując św. Matkę Teresę z Kalkuty podkreślił, że ” Świętość nie jest luksusem dla nielicznych. Przeznaczona jest dla mnie i dla Ciebie. Jest prostym obowiązkiem”.

Wśród zaproszonych gości na spotkaniu obecni byli: Dariusz Latarowski - Burmistrz Grajewa, główny specjalista ds. oświaty - p. Julita Wiluk, ks. Marcin Sobiech - koordynator Radia Nadzieja w Ostrołęce, ks. Dariusz Gosk - proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodzice uczniów biorących udział w konkursie.

Głównymi organizatorami konkursu byli: Halina Muryjas-Rząsa, Krystyna Łaguna oraz Parafia pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Nagrodzeni:

Kategoria IV-V

Krzysztof Karwowski – SP 4
Igor Borawski – SP4
Nikola Rybsztat – SP 2
Wyróżnienie – Bartosz Bukowski – SP 1

Kategoria VI-VII

Kinga Sobolewska – SP 4
Oliwia Dzięgielewska – SP 4
Justyna Suprun – SP 2
Wyróżnienie – Marek Kostrzewski – SP 1

Wyjątkowe nagrody i organizacja konkursu wiążą się z udziałem sponsorów, którym organizatorzy serdecznie dziękują.  

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych, którzy obdarzyli widownię swoimi talentami, a Państwu nauczycielom za pracę z nimi.

Po zakończonym konkursie Dyrektor szkoły – pan Karol Choynowski zaprosił zgromadzonych na I piętro w celu prezentacji szkolnego kącika rekreacji, w którym uczniowie i nauczyciele mogą odpocząć, czytając książki i słuchając śpiewu ptaków. Wiele osób na czele z panem Burmistrzem uwieczniło swoją obecność w tym miejscu na pamiątkowych zdjęciach.

P. Wiśniewska, H. Muryjas-Rząsa, L. Pietrzykowska


Fot. L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Integracyjny wyjazd klas siódmych do Białegostoku
środa, 14 marca 2018 22:20


ŻYWA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO W STREFIE WYSOKICH LOTÓW
ORAZ GRUPOWE ZAGADKI LOGICZNE W ESCAPE ROOM


13 marca 2018 r. pedagog szkolny Anna Formejster zorganizowała integracyjną wycieczkę klas siódmych do Białegostoku. Uczniowie poznali nowe formy rozrywki jako ciekawe spędzenie czasu bez telefonu w gronie rówieśników. Podczas gier akcji na żywo w Escape Room podzieleni na 5-osobowe zespoły uczniowie rozwiązywali logiczne zagadki w 4 różnych pokojach, szukali przedmiotów, składali elementy, jak puzzle itp., aby ostatecznie przy wspólnym wysiłku i prawdziwych emocjach móc wydostać się przed wyznaczonym czasem. W przestronnej poczekalni można było wyluzować się podczas wspólnych pogawędek lub rozgrzać mózg przed grą i wczuć się w klimat zagadek.

W Strefie Wysokich Lotów odbyła się niesamowita żywa lekcja wychowania fizycznego. Była to doskonała zabawa połączona z profesjonalnym podnoszeniem umiejętności sportowych na najdłuższych ścieżkach trampolinowych w Polsce. Pod czujnym okiem trenerów nasi uczniowie fantastycznie bawili się, m.in. w strefach: parkour i freerun, olimpijskie trampoliny sportowe, strefie gier zespołowych, aeroball czy w strefie ninja. Wyjazd był bardzo udany. Opiekunowie: A. Formejster, U. Buczyńska, I. Bukrejewska.

Fot. A. Formejster

_________________________________________________________________
 
Diecezjalny Konkurs pt. " Święta Teresa od Dzieciątka Jezus - dzieje Białego Kwiatka"
środa, 14 marca 2018 21:59


24 lutego 2018 r. w Łomży odbył się Diecezjalny Konkurs pt. " Święta Teresa od Dzieciątka Jezus - dzieje Białego Kwiatka". Konkurs miał charakter zespołowy i był adresowany do sympatyków i wolontariuszy SKC. Trzyosobowe drużyny zmagały sie z pięcioma zestawami niełatwych zadań. Uczniowie naszej szkoły z powodzeniem wzięli w nim udział i zajęli VII miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i IX w kategorii klas szkoły podstawowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Martynie Jabłońskiej, Marice Bączek i Katarzynie Kolber z klasy IV d oraz Aleksandrze Kaszkiel, Wiktorii Karwowskiej z klasy II b i Julii Graczewskiej z klasy II c gimnazjum.

Opiekun SKC
Fot. M. Czajkowska

_________________________________________________________________
 
"Pokaż się słowem..."
poniedziałek, 12 marca 2018 18:24

Fot.GCK
12 marca 2018 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyła się X edycja Miejskiego Konkursu Recytatorskiego ''Pokaż się słowem...'' o ''Nagrodę Dyrektora GCK '', nad którego organizacją i przebiegiem czuwała pani Joanna Chorosińska. Repertuar każdego uczestnika konkursu obejmował obowiązkowo utwór poetycki i fragment prozy.
Oto nagrody i wyróżnienia przyznane uczennicom naszej szkoły:

Kategoria – prezentacja utworu poetyckiego
I miejsce - Nagroda Dyrektora GCK - Emilia Zaborowska kl. III a
Wyróżnienie - Natalia Maciorowska kl. II b

Kategoria – prezentacja fragmentu prozy
III miejsce - Natalia Maciorowska kl. II b i Emilia Zaborowska kl. III a

Źródło: www.gckgrajewo.pl

Uczennice do konkursu przygotowała p. Agnieszka Ramotowska. Gratulujemy!

_________________________________________________________________
 
Czytamy i polecamy
niedziela, 11 marca 2018 21:09Zachęcam koleżanki i kolegów do przeczytania książki "Filipek i rodzina" Małgorzaty Strękowskiej - Zaremby.

Filip Zaskroniec – bohater książki - jest osiedlowym rozrabiaką, dzięki czemu spotyka niecodzienne i ciekawe przygody. Ma paczkę zaprzyjaźnionych kolegów, podobnie jak on - urwisów do potęgi. Autorka książki w komiczny sposób przedstawia perypetie głównego bohatera i jego sympatycznej rodzinki, czyniąc książką mianem rozrywkowej. 

Książka jest dostępna w naszej bibliotece. Polecam.


Joanna Popowska
Koło Przyjaciół Biblioteki

___________________________________________________________________________________
 
Diamenty z "Czwórki"
piątek, 09 marca 2018 17:02


„5 marca 2018r. okazał się dla nas szczęśliwym dniem. Uczestniczyłyśmy w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Nie stresowałyśmy się mocno, bo wiele godzin poświęciłyśmy na przygotowania. Zadania okazały się nietrudne, a temat rozprawki: Czy kroczenie własną ścieżką jest wyznacznikiem człowieczeństwa zaskoczył nas pozytywnie” – piszą laureatki.

Z radością informujemy, że w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego znalazły się trzy uczennice oddziałów gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Są to: Klaudia Karwowska – kl. II c, Justyna Prostko – kl. III d oraz Magdalena Zalewska – kl. III c. Uczennice przygotowywał do konkursu pan Waldemar Jarosław Koniecko. Zdobycie tytułu laureata, a tym samym powtórzenie sukcesu ze szkoły podstawowej jest dla naszych uczennic wielkim sukcesem i świadczy o tym, że właściwie rozwijają swoją wiedzę.

Należy podkreślić, iż w etapie szkolnym w całym województwie podlaskim uczestniczyło w konkursie z języka polskiego 1733 uczniów, do etapu rejonowego zakwalifikowało się 264 uczniów, następnie do etapu wojewódzkiego awansowało 77 uczniów, a tytuł laureata uzyskały tylko 44 osoby, w tym trzy nasze uczennice, które określamy z dumą jako diamenty.

Składamy najserdeczniejsze gratulacje wszystkim zaangażowanym w ten sukces – samym uczennicom, nauczycielowi prowadzącemu oraz rodzicom laureatek. 


Fot. L. Pietrzykowska
_________________________________________________________________
 
Wiosenny ogródek u "Słoneczek"
piątek, 09 marca 2018 18:12


Nie mogąc doczekać się wiosny grupa "Słoneczka" postanowiła założyć w sali swój ogródek. 9 marca dzieci mogły samodzielnie wysiać nasiona do doniczek, a następnie podlać sadzonki: pszenicy, żyta, pszenżyta, jęczmienia, owsa, rzodkiewki, kukurydzy, pietruszki, szczypiorku, rzeżuchy, mieczyka. Na dzisiejszych zajęciach dzieci dowiedziały się, że do rozwoju roślin niezbędna jest woda i słońce, więc postawiliśmy nasze doniczki na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty naszej pracy.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Dzień Kobiet w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
piątek, 09 marca 2018 17:47


8 marca to wyjątkowy dzień w roku, ponieważ swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno duże, jak i te małe. Chłopcy z grupy "Słoneczka" stali się prawdziwymi dżentelmenami. Obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami i własnoręcznie wykonanymi kwiatkami. Serdecznie dziękujemy naszym przedszkolakom za tak miły dzień.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Akcje charytatywne - kolejna przesyłka wysłana
czwartek, 08 marca 2018 21:28


Dziękujemy kolejnym darczyńcom, bowiem w ubiegłym tygodniu wysłaliśmy  przesyłkę na misje afrykańskie, a w niej 45 telefonów/tabletów, 12 ładowarek oraz 258 znaczków.

Tym razem nasze akcje wsparli:

Telefony, tablety, ładowarki
Martyna Makuszewska kl. I a
Weronika Matusewicz kl. I d
Aleksandra Matusewicz kl. II a
Magdalena Antoniak kl. V a
Wiktoria Olszewska kl. VI c
Aleksandra Klimaszewska kl. IV d
Joanna Popowska kl. VI c

Kredki, piórniki
Pani Urszula Bołonkowska
Uczniowie klasy II b
Wiktoria Brzostek kl. V a
Nikola Czarnowska kl. V a
Weronika Niedźwiecka kl. VI c
Krystian Guzowski kl. IV c
Wiktoria Olszewska kl. VI c
Olivia Prejs kl. IV b
Daniel Wolanowski kl. IV f


Wszystkim bardzo dziękujemy. Przypominamy, że akcje nadal trwają, a wspierając misje chronimy także środowisko.


Koordynatorki: I. Konopko, G. Mroczkowska


__________________________________________________________________________
 
Tenisowe sukcesy naszych uczniów
czwartek, 08 marca 2018 05:04

Fot. T. Babul

We wtorek w hali sportowej MOSiR w Grajewie odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego SZS w indywidualnym tenisie stołowym. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się nasi uczniowie. Maciej Puhacewicz, Dawid Nowakowski, Bartłomiej Kaczyński z klasy VI c oraz Patryk Piaszczyński z kl. VI a. Maciej Puhacewicz zajął II miejsce, Dawid Nowakowski VII miejsce. Obaj będą reprezentowali naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się 21 marca br. Zabrakło odrobinę szczęścia Patrykowi, który zajął IX miejsce, gdyż do awansu ,,wchodziła" pierwsza ósemka.


Nauczyciel wychowania fizycznego - Tomasz Babul


__________________________________________________________________________
 
Spotkanie czytelnicze „Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa"
środa, 07 marca 2018 07:16


Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!


6 marca odwiedziłyśmy dzieci z grupy przedszkolnej „Skrzaty”. Tym razem nasza wizyta nawiązywała do realizowanego w szkole Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”. Zaprosiłyśmy dzieci do udziału w spotkaniu czytelniczym pod hasłem „Sport to zdrowia podstawa, a dla nas dobra zabawa".

Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez czytelnictwo, uświadomienie najmłodszym znaczenia aktywności ruchowej dla zdrowia każdego człowieka, rozbudzanie zainteresowania dzieci sportem i dyscyplinami sportowymi, wzbogacanie słownika o nazwy dyscyplin sportowych.

Dla osiągnięcia wytyczonych celów czytałyśmy dzieciom wybrane z księgozbioru biblioteki wiersze o tematyce sportowej, zadawałyśmy pytania, na które przedszkolaki z entuzjazmem udzielały odpowiedzi, wspólnie uczestniczyłyśmy w improwizacji ruchowej do piosenki. Punktem kulminacyjnym spotkania była zabawa edukacyjna „Siłaczek i Słabeuszek”, która pokazała dzieciom, w jaki sposób odżywianie i aktywność fizyczna wpływają na stan zdrowia i kondycję człowieka. Na pytanie „ Którym z tych ludzików chcielibyście być i dlaczego?” wszyscy zgodnie wybrali Siłaczka, który je zdrowe produkty, unika słodyczy, uprawia sport, nie spędza dużo czasu przed komputerem i telewizorem, a w związku z tym jest zdrowy, silny i radosny. Spotkanie zakończyłyśmy quizem podsumowującym wiedzę dzieci na temat zasad zdrowego stylu życiu oraz zabawą na śnieżki.

Wizyta w oddziale dostarczyła zarówno „Skrzatom”, jak i nam wiele radości. Ucieszyło nas ogromne zaangażowanie dzieci, o czym świadczy fakt, że prosiły rodziców odbierających je z przedszkola o poczekanie – za co wszystkim opiekunom bardzo dziękujemy.

Otrzymałyśmy także zaproszenie od wychowawczyń do przeprowadzenia spotkania w grupie przedszkolnej „Biedroneczki” i "Muchomorki", na które z ogromną przyjemnością się wybierzemy.Koło Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Patrycja Kuczyńska, Wiktoria Olszewska, Joanna Popowska, Kamila Sierakowska i Zuzanna Święćkowska z opiekunem p. L. Pietrzykowską.

__________________________________________________________________________
 
Wycieczka Koła czytelniczo-medialnego do Miejskiej Biblioteki Oddział dla Dzieci
wtorek, 06 marca 2018 23:08

/>

Bibliotekarz jest człowiekiem orkiestrą – wywiad z Panią Pauliną Bagińską
bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie.

- Dzień dobry, chciałybyśmy przeprowadzić z Panią wywiad? Mamy kilka pytań związanych z pracą zawodową.
-Witam, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

- Jak długo pracuje Pani w bibliotece?
-Pracuję w bibliotece od roku.

- Dlaczego wybrała pani ten zawód?
-Bibliotekarstwo jest pokrewne z kierunkiem studiów, który ukończyłam- filologią polską. Bardzo lubię czytać, wypożyczać i kupować książki, dlatego uznałam, że odnajdę się w pracy w bibliotece i ją polubię. 

- Czy praca w bibliotece jest trudna? 
-Praca w bibliotece nie jest trudna, raczej bardzo przyjemna. Codziennie mam kontakt z młodymi czytelnikami oraz dostęp do nowości wydawniczych, dzięki czemu wiem na bieżąco, co ukazuje się na rynku wydawniczym.

- Jakie książki lubi Pani czytać? 
-Najbardziej lubię czytać książki obyczajowo-psychologiczne i kryminały.

-Jaką książkę lubi pani najbardziej? 
-Ciężko jest mi wybrać jeden tytuł. Ostatnio czytam książki amerykańskiej pisarki J. Picoult, która porusza różne kontrowersyjne zagadnienia, takie jak: przemoc, skomplikowane relacje międzyludzkie, problemy rodzinne.

- Czy gdy była pani w wieku szkolnym czytała pani dużo książek? 
-Tak, zawsze dużo czytałam. W moim domu jest bardzo dużo książek. Książka była zawsze obowiązkowym i najlepszym prezentem pod choinkę czy z okazji urodzin.

- Jaka książka najbardziej się pani podoba, jakiego jest ona rodzaju i kto jest jej autorem? 
-Ostatnio spodobała mi się najnowsza książka „Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego. Bestseller roku 2017. Jest to powieść romantyczno- ironiczna o parze, która dostała szansę przeżycia swojej miłości jeszcze raz.

-Kolejne pytania będą dotyczyły uczniów naszej szkoły. Czy często odwiedzają bibliotekę? 
-Tak, dość często.

-Jakiego rodzaju książki uczniowie wypożyczają najczęściej? 
-Uczniowie najczęściej wypożyczają w naszej bibliotece lektury, ale także inne książki, głównie przygodowe i fantastyczne.

- Jaki jest tytuł książki, którą uczniowie najczęściej wypożyczają? 
-Najpopularniejsze tytuły do: Dziennik Cwaniaczka, Koszmarny Karolek i Nela Mała Reporterka.

-Jakie książki dzieci wypożyczają najchętniej?
-Oprócz tych uczniów, którzy przychodzą głównie po obowiązkowe lektury, są prawdziwi miłośnicy , stali bywalcy, którzy wybierają książki z działu: fantastyka czy literatura popularno-naukowa, dotyczące ich konkretnych zainteresowań, takich jak zwierzęta, motoryzacja czy sport.

-Czy można powiedzieć o naszych uczniach, że szanują książki? W jakim stanie wracają do biblioteki? 
-Tak, uczniowie dbają o książki. Zwracają je w bardzo dobrym stanie.

-Czy w bibliotece wydarzyło się coś szczególnego, co utkwiło Pani w pamięci? A może coś wesołego? 
-Pracuję w bibliotece stosunkowo krótko, dlatego nie przypominam sobie jakiejś konkretnej sytuacji, ale mogę powiedzieć, że każdy dzień jest wesoły, a młodzi czytelnicy przychodzą do nas pełni pozytywnej energii.

-Jakie książki poleciłaby pani naszym koleżankom i kolegom? 
-Ursula le Guin "Czarnoksiężnik z Archipelagu"
Joanna Rudniańska "Kotka Brygidy"
Jean Ure "Szalone lato z tatą"
Lisi Harrison "Upiorna szkoła".


Na zakończenie - czego pani mogłaby sobie życzyć?
-Sobie życzę satysfakcji ze swojej pracy, a młodym czytelnikom , aby zakochali się w czytaniu książek, bo poszerza ono horyzonty i niezwykle rozwija. Mam nadzieję, że czytelnictwo będzie wzrastało z każdym rokiem, a gra komputerowa nigdy nie zastąpi nam przygody z książką.

- To już wszystkie pytania. Dziękujemy za bardzo interesującą rozmowę i życzymy sukcesów oraz zadowolenia w pracy z młodzieżą.
-Dziękuję bardzo i zapraszam do częstych odwiedzin w bibliotece.


Pytania opracowały i wywiad przeprowadziły: Sara Capella, Wiktoria Gibniewska z Koła Czytelniczo-medialnego (opiekun I. Bukrejewska)

__________________________________________________________________________
 
"Kamishibai – magiczny seans w teatrze ilustracji " w świetlicy szkolnej
wtorek, 06 marca 2018 23:02

W minioną środę, wizytą w świetlicy szkolnej, rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie z cyklu zajęć czytelniczych realizowanych w ramach wznowionego projektu edukacyjnego "KAMISHIBAI – MAGICZNY SEANS W TEATRZE ILUSTRACJI". Tym razem zaprosiłyśmy młodszych uczniów (oczekującymi na lekcje w świetlicy szkolnej) do obejrzenia i wysłuchania wierszy różnych autorów. Pierwszy poranek z wierszami, do których ilustracje wykonałyśmy same, zaliczamy do udanych. Na zakończenie miło nam był słyszeć uwagi pani Iwony Zagórskiej - wychowawczyni w świetlicy, która po spektaklu stwierdziła, że cała gromadka dzieci w trakcie przedstawienia zamarła, jak zahipnotyzowana.

W tym semestrze planujemy stworzyć kolejne bajki, z którymi chcemy podzielić się z dziećmi ze świetlicy i oddziałów przedszkolnych. Zdradzimy Wam, że w chwili obecnej przygotowujemy utwory dotyczące zdrowego stylu życia.
Amelia Kiełczewska
z Koła czytelniczo-medialnego z p. I.Bukrejewską

__________________________________________________________________________
 
Marzec to miesiąc wiosny
poniedziałek, 05 marca 2018 20:54

5 marca 2018 r. do grupy przedszkolnej „Skrzaty” zawitała słomiana kukła Marzanna. Jej wizyta wiązała się z przypadającym 21 marca pierwszym dniem wiosny, podczas którego polskim zwyczajem jest topienie Marzanny – symbolu odchodzącej zimy.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdabiały słomianą kukłę. Na zakończenie zajęć wszyscy krzyknęliśmy: „Zimo, odejdź!”, aby w ten sposób przywitać wiosnę.


Wychowawczynie

__________________________________________________________________________
 
Tenisowy awans Adriana
poniedziałek, 05 marca 2018 20:20

Fot. W. Jerulank

W poniedziałek w hali sportowej MOSiR w Grajewie odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Podlaskiego SZS w indywidualnym tenisie stołowym. Duży sukces w postaci awansu do finału wojewódzkiego odniósł Adrian Krasiński z klasy III a, który zajął w bardzo silnej stawce rywali trzecie miejsce.

W półfinale w grupie dziewcząt po raz pierwszy od lat udział wzięła nasza szkoła. Tym razem Elinie Pavliv, Wiktorii Porsewie i Oliwii Góreckiej nie udało się osiągnąć sukcesu, na który pewnie przyjdzie czas w przyszłości. Natomiast wśród chłopców Daniel Puhacewicz wywalczył trzynaste miejsce, a kolejne Piotr Budrewicz. Jakub Sztachelski zajął miejsce w trzeciej dziesiątce.

Adrian pojedzie 22 marca na finał wojewódzki, który odbędzie się w Dobrzyniewie Dużym. Opiekę nad tenisistami sprawował p. Wiesław Jerulank.


__________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 31

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1916090
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting