Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Podziękowanie
czwartek, 21 grudnia 2017 17:05

 
Dziękujemy serdecznie wszystkim hojnym ofiarodawcom, a szczególnie tym ostatnim:

Magdalena Antoniak kl. V a – tablet i telefony
Julia Rutkowska kl. III a – środki medyczne
Maja Uziębło kl. III a – środki medyczne

I. Konopko, G. Mroczkowska

_________________________________________________________________

 
Ruszyła Szkolna Liga Tenisa Stołowego
środa, 20 grudnia 2017 21:24


W środowe popołudnie w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczęły się rozgrywki Szkolnej Ligi Tenisa Stołowego o puchar Dyrektora szkoły. Rozgrywki odbywać się będą systemem sześciu turniejów od grudnia do maja, a zwycięzcami w kategorii dziewcząt i chłopców zostaną ci, którzy zdobędą najwięcej punktów.

Do gry w pierwszym turnieju zgłosiły się trzy dziewczęta i dziesięciu chłopców, a przed kolejnymi rozgrywkami może zapisać się każdy chętny. Po tej rundzie wśród dziewcząt prowadzi z kompletem punktów Elena Pavliv z klasy VII b, a w kategorii chłopców po 8 punktów mają Adrian Krasiński z klasy III b i Maciej Puhacewicz z klasy VI c.

Turniej odbywa się w hali MOSiR dzięki uprzejmości sekcji tenisa stołowego MOSiR Grajewo, a sędzią głównym jest trener II ligowej drużyny p. Eugeniusz Skibniewski.

Druga runda odbędzie się 19 stycznia w hali MOSiR. Początek o godz. 16.00. Informacji udziela p. Wiesław Jerulank.


Fot. W. Jerulank
_________________________________________________________________
 
Jasełka w wykonaniu „Słoneczek”
środa, 20 grudnia 2017 19:01


20 grudnia 2017 r. w grupie przedszkolnej „Słoneczka” wystawiono jasełka bożonarodzeniowe. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się 3- i 4-letnie dzieci. Wystąpiły przed swoimi rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. „Słoneczka" gościły także Dyrekcję SP 4.

W miłej, a zarazem podniosłej atmosferze wszyscy wspólnie śpiewali kolędy, a łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia.

Wychowawczynie


_________________________________________________________________
 
Konkurs literacki ,,I Ty możesz zostać pisarzem” rozstrzygnięty
środa, 20 grudnia 2017 18:01

Fot. A. Joka

Zwyciężczynią Konkursu literackiego "I Ty możesz zostać pisarzem” została Weronika Dziejma z VII a za opowiadanie pt. „Wojna Cieni”.

To ciekawy utwór trafiający w gust czytelników lubiących czytać fantazy. Akcja opowiadania toczy się w Królestwie Czterech Krain. Główną bohaterką utworu jest wojowniczka Helle. Zainteresowani czytelnicy mogą przeczytać opowiadanie w bibliotece szkolnej.

Weronika w ramach nagrody otrzymała bon podarunkowy do sieci sklepów Empik. Sponsorem nagrody była Rada Rodziców, a organizatorem konkursu p. Anna Joka.

Gratulujemy

_________________________________________________________________
 
Konkurs na exlibris biblioteki SP 4 rozstrzygnięty … pierwsze książki ostemplowane
środa, 20 grudnia 2017 17:44


20 grudnia 2017 r. biblioteki szkolne SP4 zyskały dwa znaki własnościowe w formie exlibrisów.

Zwyciężczyniami konkursu ex aequo zostały uczennice:
Julita Łukowska z klasy IV e i Maria Łukowska z klasy I c.

Dziewczynki otrzymały bony podarunkowe do sieci sklepów Empik i Rossmann w wysokości 50 zł każdy. Organizatorami konkursu byli p. Anna Joka i p. Tomasz Szewczyk. Sponsorami nagród była Rada Rodziców.

Serdecznie gratulujemy


Fot. A. Joka

_________________________________________________________________
 
Kwesta „Bożonarodzeniowy Dar Serca”
wtorek, 19 grudnia 2017 20:33

 


Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy kolejny raz wsparli nas podczas kwesty „Bożonarodzeniowy Dar Serca” przy Parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie. W tym roku zebraliśmy kwotę 1008,11 zł.

Przekażemy ją na konto Caritas Diecezji Łomżyńskiej, by zasiliła fundusz DZIECI CHORE. Dołączamy do niej również środki w wysokości 125 zł uzyskane z mikołajkowej akcji charytatywnej w naszej szkole, podczas której sprzedawaliśmy pluszowe zabawki.

17 grudnia 2017 r. swój dyżur wolontarystyczny podjęli państwo: K. Łaguna, V. Curyło, M. Czajkowska – jako opiekunowie oraz uczniowie: J. Modzelewska, M. Zyskowski, G. Fidler, W. Siedlecka, M. Zawadzki, K. Zawadzki, M. Siedlecki, P. Zdaniewicz, O. Sierakowska, W. Karwowska, A. Kaszkiel, K. Sztabiński, J. Sztabiński, O. Górecka, W. Górecka. Serdecznie dziękujemy!


Szkolne Koło Caritas

Fot. M. Czajkowska, K. Łaguna
_________________________________________________________________
 
Zainteresowania i talenty naszych „Biedroneczek”
poniedziałek, 18 grudnia 2017 20:58


Dzieci z grupy przedszkolnej „Biedroneczki” bardzo lubią zajęcia plastyczno-techniczne. Z dużym zaangażowaniem wykonują różnorodne prace. Piękne choinki, renifery, Mikołaje i aniołki zdobią naszą salę.A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
I Turniej Tańca
poniedziałek, 18 grudnia 2017 20:10


30 listopada w naszej szkole odbył się I Turniej Tańca. Uczestniczyło w nim sześć grup z klas IV – VII, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Piękne stroje i ciekawe układy sprawiły, że jury miało duży dylemat z wyłonieniem najlepszego występu.

Jury w składzie: p. Wojciech Fajfer, p. Olga Fiodorowicz, p. Marta Lenkiewicz i p. Agnieszka Wejs wyłoniło finalistów:

I miejsce – klasa IV f
Martyna Dąbrowska, Marek Godlewski, Martyna Golubiewska, Adam Karwowski, Nadia Leśniak, Paulina Popowska, Amelia Szymańska;

II miejsce – klasa VII d
Natalia Ceglarek, Nikola Górecka, Natalia Grabowska, Wiktoria Jakubik, Izabela Kalinowska, Wiktoria Niećkowska, Aleksandra Obiedzińska, Oskar Parchucik, Julia Sienicka; 

III miejsce – klasa VI b
Julia Jarosz i Olga Kalinowska.

Wyróżnienie otrzymały:
klasa VI a: Wiktoria Gibniewska, Anna Jaszewska, Martyna Mościcka, Julia Płochocka, Wiktoria Siedlecka, Wiktora Szumowska
i
klasa V b: Zuzanna Karwowska, Marta Pawełkowska, Maja Sztachelska.

Zwycięzcy otrzymali piękne statuetki ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestnicy nagrody i dyplomy. Publiczność pięknie dopingowała, wszyscy dobrze się bawili. Turniej zakończyliśmy wspólnym tańcem.

Konkurs przygotowały uczennice: Martyna Jaworska, Julia Krzemińska, Martyna Mościcka, Julia Płochocka i Wiktoria Siedlecka z klasy VI a wraz z wychowawczynią Beatą Dawid.Marta Lenkiewicz

_________________________________________________________________
 
SP 4 na kiermaszu podczas Wigilii Miejskiej
niedziela, 17 grudnia 2017 15:50


17 XII 2017 r. (niedziela) o godz. 13.00 rozpoczęła się Wigilia Miejska, na którą zaprosił grajewian Burmistrz Miasta p. Dariusz Latarowski oraz Grajewskie Centrum Kultury. Wigilia odbyła się na placu za kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Było wspólne dzielenie się opłatkiem, występy muzyczne, degustacja potraw oraz kiermasz ozdób świątecznych.

Na Wigilii Miejskiej nie zabrakło także Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Mieliśmy stoisko z przepysznymi wypiekami świątecznymi oraz pięknie wykonanymi ozdobami świątecznymi. W realizację przedsięwzięcia zaangażowani byli uczniowie i Samorząd Uczniowski oraz nauczyciele i rodzice z „Czwórki”. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup książek oraz zabawek dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym Szpitala Ogólnego w Grajewie.

L. Pietrzykowska

Fot. L. Pietrzykowska, M. Lenkiewicz
_________________________________________________________________
 
Nowoczesne technologie przeciw uzależnieniom – koncert profilaktyczny dla klas III gimnazjalnych
niedziela, 17 grudnia 2017 16:27


15 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej Grajewskiego Centrum Kultury klasy III gimnazjalne uczestniczyły w programie profilaktycznym dotyczącym ważnych tematów: alkoholu, narkotyków, dopalaczy, cyberprzemocy i agresji. Poszczególna tematyka przeplatana była muzyką rockową zespołu TELEPATHIA z tekstami i kompozycjami prowadzącego - znanego już z wcześniejszych spotkań z naszymi uczniami – profilaktyka i terapeuty, pana Andrzeja Piaseckiego.

Koncert na żywo był wspaniałym przykładem, jak ważne są zainteresowania i pasje. Przekaz treści utworów nawiązywał do życia młodych ludzi i ich wkładu we  własną przyszłość. Pan Piasecki w niezwykle przystępny sposób poruszał temat uzależnień, uświadamiał konsekwencje picia alkoholu, brania narkotyków, dopalaczy. Pokazał na przykładach krótkich filmów, jak łatwo można stracić wszystko to, co budujemy przez całe życie w ciągu jednej sekundy, jak szybko własną bezmyślnością można zabić swoje marzenia.

Wszyscy uczniowie zadowoleni byli ze sposobu prowadzenia programu i niezwykłego kontaktu z nimi. Prowadzącego wspierała pani psycholog - terapeuta.

Uczestnictwo w programie było możliwe dzięki funduszom Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grajewie.

Mam nadzieję, że złożone w duchu - przez wielu uczniów - obietnice po tym dwugodzinnym spotkaniu pozostaną na długo w pamięci.Pedagog szkolny - Anna Formejster

_________________________________________________________________
 
Akcja „Tak, pomagam“ – podsumowanie
niedziela, 17 grudnia 2017 16:10

 


Fot. M. Czajkowska


15 grudnia 2017 r. podsumowaliśmy akcję „Tak, pomagam”. Posegregowaliśmy zebraną żywność w Parafii pw. Św. O. Pio w Grajewie. Niedługo zostaną przygotowane paczki dla potrzebujących z tej parafii.

Dziękujemy panu Leszkowi Nikonowiczowi i Jego synowi Kamilowi za okazaną pomoc oraz wolontariuszom: Kacprowi i Michałowi Zawadzkim, ich mamie – pani Zawadzkiej, Justynie Modzelewskiej i Michałowi Zyskowskiemu.


Szkolne Koło Caritas

_________________________________________________________________
 
"Muchomorki" w Muzeum Mleka
niedziela, 17 grudnia 2017 11:57


14 grudnia grupa przedszkolna "Muchomorki" uczestniczyła w warsztatach plastycznych z Krówką Matyldą w Muzeum Mleka. Przedszkolaki wykonały ŚWIĄTECZNE ANIOŁKI, które zaniosły do domu dla swoich rodziców. Na pamiątkę spotkania otrzymały od Krówki Matyldy dyplomy.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Akcja Koła Przyjaciół Biblioteki - "Czytamy i polecamy"
niedziela, 17 grudnia 2017 11:10


Koło Przyjaciół Biblioteki kontynuuje ubiegłoroczną akcję „Czytamy i polecamy”, której celem jest czytanie książek i polecanie ich innym czytelnikom na stronie internetowej szkoły. W ten sposób chcemy zachęcić czytelników biblioteki do ich lektury. 

Tym razem proponujemy Wam przeczytanie książki pt. „Tajemnica kawiarni” napisanej przez Martina Widmarka.

Akcja książki rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Tym razem próbują rozwikłać zagadkę trzykrotnej kradzieży pieniędzy z pełnej kasy Café Marcepan. Młodzi detektywi mają swoje podejrzenia… Więcej dowiecie się z kart książki.

Polecamy!

Członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki: Oliwia Czaplicka, Oliwia Dzięgielewska, Julia Jarosz, Kalina Kacprzak, Patrycja Kuczyńska, Natalia Krymska, Magdalena Obrycka, Wiktoria Olszewska, Joanna Popowska, Kamila Sierakowska, Zuzanna Święćkowska i Julia Świderska z opiekunem p. L. Pietrzykowską.

_________________________________________________________________
 
Spotkanie czytelnicze „W Krainie Baśni”
niedziela, 17 grudnia 2017 10:46


We wtorek 12 XII 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze w oddziale przedszkolnym wpisujące się w realizację programu „Czytające szkoły” i kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem członkinie Koła Przyjaciół Biblioteki z klasy VI b: Oliwia Dzięgielewska, Kalina Kacprzak, Natalia Krymska i Julia Jarosz zaprosiły przedszkolaków do Krainy Baśni. Było głośne czytanie bajki „Gaptuś i przyjaciele” Toni Buzzeo, odgadywanie tytułów baśni według rekwizytów i ilustracji, „Baśniowy sen” – odgadywanie tytułów bajek ukrytych w przeczytanym tekście, wspólna zabawa ruchowa oraz rozdanie kolorowanek tak uwielbianych przez najmłodsze dzieci.

Przedszkolaki wykazały się baśniową wiedzą, a wspólne spotkanie z książką wywołało duże zainteresowanie, co stanowi dla nas zachętę do kontynuowania tego rodzaju działań czytelniczych.


Opiekun koła: L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Weź udział w konkursie
piątek, 15 grudnia 2017 17:30


Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie towarzyszącym
PEGAZIK – XVII POZNAŃSKIM TARGOM KSIĄŻKI,

"GDYBYŚMY MOGLI ZAMIESZKAĆ W KSIĄŻCE"Prace wraz z pełną wymaganą informacją należy przesłać do dnia 31 stycznia 2018 roku na adres:

Wydawnictwo Miejskie POSNANIA
ul. F. Ratajczaka 44,
60-734 Poznań


L. Pietrzykowska
__________________________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 24

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1909100
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting