Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Sukcesy w międzyszkolnych konkursach językowych
niedziela, 17 czerwca 2018 22:37


W ostatnich tygodniach odbyły się dwa międzyszkolne konkursy językowe. Pierwszy z nich - „Word Perfect” - został zorganizowany przez anglistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie, a nasza drużyna w składzie: Martyna Prostko i Martyna Dudzicka z klasy III d oraz Jakub Zyskowski z klasy II b zajęła III miejce i wykazała się dużą znajomością angielskiego słownictwa, a także bezbłędnie potrafiła podać brytyjskie odpowiedniki amerykańskich słów!

Kolejny - „Międzyszkolny Konkurs o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych” - został zorganizowany przez anglistów z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie, a nasi uczniowie stanęli na najwyższych stopniach podium.
Test o krajach anglojęzycznych najlepiej napisał Jakub Zyskowski z kl. II b, a II miejsce zajęła Maria Rydzewska również z klasy II b.
Największą wiedzą o krajach niemieckojęzycznych wykazała się Martyna Dudzicka z kl. III d, a II miejsce zajęła Aleksandra Wiśniewska.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


Anglistki i germanistki


_________________________________________________________________
 
Mistrzów ortografii już znamy!
sobota, 16 czerwca 2018 09:07


13 czerwca 2018r. został przeprowadzony SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” dla uczniów klas piątych i szóstych.

Niełatwe dyktanda ułożone przez nauczycieli polonistów wyłoniły zwycięzców. Oto najlepsi z najlepszych:

Klasy V
Mistrz
Karolina Świderska kl. V b
Wicemistrz
Julia Kalinowska kl. V a, Marta Pawełkowska kl. V b

Klasy VI
Mistrz
Gabriela Wiśniewska kl. VI b, Jakub Zyskowski kl. VI d
Wicemistrz
Natalia Sienkiewicz kl. VI c, Bartosz Ostrowski kl. VI d

Niezależnie od tego Komisja przyznała:
- 2 równorzędne trzecie miejsca – Igor Dudzicki kl. V c, Patryk Zawistowski kl. V c;
- trzecie miejsce Oldze Kalinowskiej z klasy VI b.

Tradycyjnie już „Mistrzowie" i „Wicemistrzowie" otrzymają pamiątkowe medale. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników konkursu.


Nauczyciele poloniści


_________________________________________________________________
 
Zaproszenie__________________________________________________________________________
 
Szkolny konkurs „English around us” rozstrzygnięty
środa, 13 czerwca 2018 17:31


Uczestnicy konkursu języka angielskiego udowodnili, że wokół nas funkcjonuje mnóstwo angielskich nazw. Wystarczy tylko uważnie rozejrzeć się. Rezultatami ich poszukiwań są wspaniałe prace plastyczne. Najlepszymi tropicielami okazali się:

I miejsce – Paweł Buzon z kl. IV e
II miejsce – Gabrysia Żabińska z kl. IV f
III miejsce –Joanna Popowska z kl. VI c
Wyróżnienie – Wiktoria Olszewska z kl. VI c.

Gratulujemy spostrzegawczości i życzymy dalszych sukcesów!Organizatorki : Alicja Deresz-Armata, Renata Sokołowska, Marta Poniatowska

_________________________________________________________________
 
"Słoneczka" w "Fabryce zabawy"
środa, 13 czerwca 2018 17:05


Dnia 12.06.2018 r. grupa "Słoneczka" bawiła się w sali zabaw "Fabryka zabawy". Ponadto dzieci własnoręcznie wykonały mydełka wybierając sobie wzór, kolor i zapach. Były zamykane w bańkach mydlanych. Duże zainteresowaniem cieszyła się płonąca bańka. Przedszkolaki pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do szkoły.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Kolejne sukcesy „Biedronek”
środa, 13 czerwca 2018 06:02


Na zakończenie sezonu „Grajewo pływa” na miejskim basenie odbyły się zawody w pływaniu. Nie mogło na nich zabraknąć dzieci z grupy przedszkolnej „Biedronki”. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Lewczuk, Aleksander Wróblewski i Ksawery Stachelek.

Sukcesem zakończyły się zawody dla Olka — zdobył III miejsce i Ksawerego, który uczestnicząc w dwóch konkursach zdobył dwa I miejsca.

Gratulujemy!Koleżanki i koledzy z grupy
wraz z wychowawczynią A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Uroczysta gala Wilk Roku 2017
środa, 13 czerwca 2018 06:25
8 czerwca sali widowiskowo-kinowej GCK odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza Miasta Grajewo „Wilk Roku”. O przyznaniu nagród - oceniając całokształt działalności lub osiągnięcia w 2017 r. - zdecydowała kapituła. Z naszej szkoły nagrody i wyróżnienia otrzymały:

EDUKACJA
Lilla Pietrzykowska – Wilk Roku

TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNA
Maya Zyskowska kl. IV d – wyróżnienie
Paulina Wiśniewska - wyróżnienie

Gratulujemy.

Więcej na stronie Urzędu Miasta Grajewo:
http://www.grajewo.pl/strona-900-uroczysta_gala_wilk_roku_2017.html


_________________________________________________________________
 
Warto mieć pasje…
wtorek, 12 czerwca 2018 19:37

Dzięki pasji i zdolnościom plastycznym Martyna Pietrzak z kl. III c gimnazjum zdobywa kolejne zaszczytne tytuły. Tym razem zdobyła wyróżnienie w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bł. Bolesława – wychowawczyni na nasze czasy” (edycja IX 2018). Ogłoszenie wyników nastąpi 21 czerwca, ale Martyna już może cieszyć się swoim sukcesem.

Pamiętajmy więc, że pasje, hobby, przyjemności są kopalnią siły, energii i szczęścia, kreują naszą osobowość i wpływają na nasz ciągły rozwój. Gratulujemy!


Szkolny koordynator - I. Konopko

_________________________________________________________________
 
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ph. „Czytanie łączy”
wtorek, 12 czerwca 2018 15:10


Oto tematy przewodnie, które  towarzyszyły tegorocznym obchodom OTCD w SP 4:

4 czerwca – Poniedziałek z czasopismami. Spotkanie ze „Świerszczykiem”.
Poniedziałek był dniem systematycznego czytania czasopism. Zachęciliśmy więc do czytania wybranych tekstów z czasopism dziecięcych i młodzieżowych.

5 – 6 czerwca – Czytamy dla NIEPODLEGŁEJ
Było 15-minutowe czytanie wierszy, legend i opowiadań o Polsce na pierwszych godzinach lekcyjnych lub na godzinach wychowawczych w klasach IV – VI przez nauczycieli lub uczniów.

7 czerwca – Od czwartego roku bez książeczki ani kroku.
Głośne czytanie wybranych utworów w oddziałach przedszkolnych przez starszych uczniów.

8 czerwca – Czytanie łączy pokolenia!
Zaprosiliśmy do szkoły mamę, tatę, babcie, dziadków i zachęciliśmy do wspólnego czytania. Uczniowie przygotowali pytania do gości o ulubione lektury z ich dzieciństwa.Koordynatorzy

Fot. E. Sarnacka, E. Mieczkowska, B. Rogalska,
I. Bukrejewska, E. Czaplicka, L. Pietrzykowska

_________________________________________________________________
 
Kształtowanie wyobraźni przestrzennej w klasie V a
wtorek, 12 czerwca 2018 06:16


Lekcje geometrii sprzyjają kształtowaniu myślenia przestrzennego. 28 maja uczniowie klasy V a zaczęli realizację działu: "Graniastosłupy". Przez pierwsze dwie lekcje omawiali własności prostopadłościanów - wskazywali wierzchołki, krawędzie, ściany (prostopadłe i równoległe). Obliczali sumy długości krawędzi i rysowali siatki prostopadłościanów. 30 maja lekcja matematyki była poświęcona budowaniu modeli prostopadłościanów. Każdy uczeń miał za zadanie zbudować model sześcianu, model prostopadłościanu, który w podstawie ma kwadrat i model prostopadłościanu, którego wszystkie ściany są prostokątami. Po wykonaniu podstawowych modeli uczniowie mogli dać się ponieść wodzom fantazji i mogli zbudować figurę przestrzenną własnego pomysłu. Mieli pełną dowolność w tworzeniu. Ostatnim punktem lekcji była prezentacja brył, wyłonienie najciekawszych i nagrodzenie uczniów ocenami celującymi, bardzo dobrymi i plusami.

Nagrodzeni: Adrian Dobrydnio, Szymon Pawelski, Szymon Wójcicki, Bartosz Kaczyński, Weronika Korwek, Natalia Kuczyńska, Adrian Maciorowski, Wiktoria Malinowska, Wiktor Mysiewicz, Aleksander Zalewski.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona".A. Sulima - nauczyciel matematyki

_________________________________________________________________
 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
wtorek, 12 czerwca 2018 06:01
4 czerwca 2018 roku odbył się konkurs z języka angielskiego, w którym uczniowie mogli pochwalić się znajomością faktów o krajach anglojęzycznych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy, a także zachęcenie do poszukiwania informacji o krajach anglojęzycznych w różnorodnych źródłach. Test składał się z 29 pytań, a najlepszymi okazali się:

I miejsce – Karolina Świderska kl. V b
II miejsce – Marta Pawełkowska kl. V b
III miejsce – Aleksander Rorbach kl. VI c

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Zapewne wiedzą, jak ma na imię królowa Wielkiej Brytanii?


E. Gołaszewska

_________________________________________________________________
 
Podziękowanie
niedziela, 10 czerwca 2018 22:38I. Konopko

__________________________________________________________________________
 
V Olimpiada Starożytnej Grecji
niedziela, 10 czerwca 2018 22:05


Dnia 1 czerwca 2018 r. tradycyjnie w naszej szkole odbyła się V Olimpiada Starożytnej Grecji. W tym roku po raz pierwszy nie brali udziału w zawodach uczniowie klas gimnazjalnych. Po uroczystym powitaniu krótką historię igrzysk starożytnej Hellady przedstawiły ubiegłoroczne absolwentki naszego gimnazjum: Aleksandra Zawistowska i Aleksandra Murawska. Zgodnie z tradycją starożytnych igrzysk zawodnicy i sędziowie (p. Anna Formejster, p. Leszek Arciszewski, p. Adam Zagórski) złożyli przysięgę przed obliczem Gromowładnego. Nad zawodnikami czuwała uskrzydlona Nike – bogini zwycięstwa, która wkładała na głowy zwycięzców wieniec laurowy na zakończenie igrzysk. W rolę bóstw wcielili się również dawni wychowankowie klasy III a: Sylwia Dąbkowska i Bartosz Zawistowski.

Zgodnie ze starożytnym obyczajem zawodnicy – zwycięzcy z 2017 roku przybiegli ze świętym ogniem, by rozpocząć oficjalną część zawodów.

W igrzyskach, w których wzięli udział uczniowie klas VI i oddziałów gimnazjalnych SP 4, przewidziano pięciobój lekkoatletyczny w kategoriach dziewcząt i chłopców zgodnie z zasadami starożytnych igrzysk: rzut oszczepem, rzut dyskiem, skok w dal, bieg długi na ok. 600 m, bieg krótki na 192 m.

Ze względu na narastający upał zmieniono kolejność dyscyplin i w tym roku pierwszą konkurencją był bieg długi na 600 m.

Sportowcom kibicowali koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie. Mimo korzystnej pogody frekwencja nie dopisała, ponieważ tego dnia wielu uczniów nie było obecnych w szkole. Wpływ na to miał niekorzystny termin – 1 czerwca - piątek po święcie Bożego Ciała. Nie miało to jednak wpływu na udany przebieg igrzysk i dobre wyniki osiągnięte w czasie rywalizacji. Podczas zawodów nad oprawą muzyczną czuwali absolwenci: Tomasz Złotkowski i Piotr Konopka.

Kategoria dziewcząt:

Rzut dyskiem
1. Weronika Złotkowska VI c - 19,2 m; 2. Wiktoria Jakubik VII d – 18,1 m; 3. Magdalena Obrycka VI b - 17,5 m

Rzut oszczepem
1. Zuzanna Tokarzewska VII d – 15,20 m; 2. Zuzanna Święćkowska VIc – 12,5 m; 3. Martyna Jaworska VI a - 10,6 m

Skok w dal
1. Łucja Sendrowska VII d – 3,73 m; 2. Aleksandra Obiedzińska VII d- 3,70 m; 3. Zuzanna Komosińska VI d – 3,60 m

Bieg długi na ok. 600 m
1. Weronika Niedźwiecka VI c - 2,12 min. ; 2. Elina Pavliv VII b - 2,13 min.; 3. Iga Chudek VI d – 2,16 min

Bieg krótki 192 m 
1. Natalia Grabowska VII d - 31,07 s.; 2. Oliwia Staniszewska VI d- 33,01 s.; 3. Gabriela Guzowska VI d – 33,93 s.

Kategoria chłopców

Rzut dyskiem 11 kg
1. Michał Kucharski VI b -21,4 m; 2. Bartłomiej Kohlman VI b – 21,0 m; 3. Grzegorz Konopko kl. VII b – 18,7 m

Rzut oszczepem
1. Marek Kuczyński VII b – 22,0 m; 2. Dawid Nowakowski VI c - 17,3 m; 3. Michał Lenkiewicz VI c 16,8 m 

Skok w dal
1. Kacper Łepkowski VII a – 4,1 m; 2. Rafał Szukis VI c – 3,75 m; 3. Oskar Parchucik VII d - 3,25 m

Bieg długi na ok. 600 m
1. Bartosz Kaczyński VII b 2,00 min.; 2. Szymon Iżbicki VI a 2,09 min.; 3. Michał Nowik VII b 2,11 min.

Bieg krótki 192 m
1. Oliwier Krzemiński VII d – 27,16 s.; 2. Szymon Deresz VI b – 29,29 s.; 3. Maciej Zyskowski VII d 29,56 s.

Oprawę plastyczną zaprojektował p. Tomasz Szewczyk.

Nad całością czuwali organizatorzy w osobach: p. Adam Zagórski i Tomasz Szewczyk (nauczyciele historii).

Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w przygotowaniu igrzysk, a zwłaszcza kierownikowi MOSiR-u za użyczenie sprzętu oraz p. Iwonie Bukrejewskiej, p. Alicji Deresz Armacie, konserwatorom SP nr 4 oraz przewodniczącemu Rady Rodziców p. Wojciechowi Fajferowi za zorganizowanie grilla podczas igrzysk. Podziękowania dla Państwa Kacprzaków za przekazanie na rzecz szkoły stroju Zeusa.

Szczególne podziękowania kieruję do licznie przybyłych byłych wychowanków z klasy III a za pracę i pomoc.

T. Szewczyk

Fot. Uczniowie SP 4

_________________________________________________________________
 
Brawo sportowcy
sobota, 09 czerwca 2018 05:58


6 czerwca 2018 roku na boiskach do plażowej piłki siatkowej w Suwałkach przeprowadzony został finał IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLEJ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PLAŻOWEJ PIŁCE SIATKOWEJ.

Nasza drużyna zajęła III miejsce. Szkołę reprezentowali: Michał Kozłowski, Hubert Płochocki i Marcin Gawryluk.

Wyżej wymienionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

J. Jarząbek

_________________________________________________________________
 
Wieści z Oddziału dla Dzieci MBP
sobota, 09 czerwca 2018 05:20


6 czerwca 2018 r. w Grajewskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z pisarką Ewą Karwan- Jastrzębską, która przyjechała z Warszawy na zaproszenie Oddziału dla Dzieci MBP. Pani Ewa jest pisarką i scenarzystką. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Na podstawie jej baśni o Misiu Fantazym powstała 13- odcinkowa seria filmów animowanych. Zdobyła na festiwalach filmowych wiele nagród- prestiżowe Platinum, Gold i Silver Remi Award na festiwalu w Houston. Nasze spotkanie dedykowane było młodzieży z grajewskich szkół podstawowych, a dotyczyło głównie powieści Hermes 9:10- magicznej baśni dla dzieci, młodzieży i dorosłych, do której ilustracje wykonała Dorota Kobiela- twórczyni filmu „Twój Vincent” o van Goghu.

Pani Ewa opowiedziała o kulisach powstawania swoich książek, pomysłach i inspiracjach, które czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. Młodzież miała możliwość zadania jej mnóstwa pytań, na które autorka z chęcią odpowiadała. Spotkanie z Panią Ewą było fascynującą podróżą po świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu z przyjemnością sięgną po jej powieści.

Dziękujemy uczniom i ich opiekunom ze SP nr 2 i SP nr 4 w Grajewie za udział w spotkaniu!

Wszystkich, którzy chcieliby nabyć książkę z autografem Ewy Karwan-Jastrzębskiej zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na Osiedlu Broniewskiego 3, gdzie można kupić trzy tytuły: „Hermes 9:10”, „Sobowtór”, „Misja Feniks” (cena 25 zł),

MBP Oddział dla Dzieci

Fot. MBP Oddział dla Dzieci i I. Bukrejewska

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 31

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1914902
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting