Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Trzy brązowe medale trafiły do SP4 w Grajewie
sobota, 07 kwietnia 2018 08:14


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie zdobyli trzy brązowe medale w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Pangea".

W konkursie wzięło udział prawie 12 tysięcy uczniów z całej Polski. Do finału, który odbył się 6 kwietnia w Warszawie, zakwalifikowało się tylko 150 osób. Ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie aż troje uzyskało wyniki, które pozwoliły wziąć udział w zmaganiach matematycznych. Byli to: Weronika Wiśniewska i Aleksander Rorbach z klasy VI c oraz Kamil Michał Dąbrowski z klasy VI b. Do konkursu przygotowała ich p. Marta Lenkiewicz.

Na młodych matematyków czekało 30 zadań, które musieli rozwiązać w przeciągu 90 minut. Po tym czasie nastąpiła uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Brązowe medale to bardzo duże wyróżnienie, gdyż jest to osiągnięcie na szczeblu ogólnopolskim i znalezienie się w 30 najlepszych uczniów w Polsce.

Uczniom oraz p. Marcie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


P. Wiśniewska


_________________________________________________________________
 
Warto przeczytać
sobota, 07 kwietnia 2018 00:53


„Charlie i fabryka czekolady” to książka napisana przez Ronalda Dahla. Opowiada o ubogim i miłym chłopcu, który nazywał się Charlie Bucket. Mieszkał on nieopodal największej fabryki czekolady na świecie. Bardzo pragnął zajrzeć do niej i dowiedzieć się o sekretach produkcji słodyczy pana Willego Wonki.

Pewnego dnia przed Charlim stanęła wielka szansa zwiedzenia fabryki. Miało się to stać za sprawą 5 złotych talonów, które można było znaleźć w czekoladach Wonki. W podróży po fabryce Charliemu towarzyszył jego dziadek Joe, dawny pracownik tej niesamowitej wytwórni. Ku zaskoczeniu dzieci i ich opiekunów Willy Wonka okazał się szalonym producentem. Mógł się wydawać nawet niebezpieczny. Podczas tej niesamowitej podróży dzieci nie tylko poznały sekrety produkcji, ale także tajemniczych pracowników tej fabryki.

12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady, dlatego zachęcamy Was do przeczytania tej książki i wzięcia udziału w planowanym konkursie czytelniczym „Książki dobre jak czekolada”.


Wiktoria Siedlecka i Wiktoria Szumowska
z Koła czytelniczo-medialnego


_________________________________________________________________
 
Spotkanie czytelnicze „W krainie czystości”
sobota, 07 kwietnia 2018 00:38


Mam czystą buzię,
jestem uczesany,
na koszulce nie mam
żadnej tłustej plamy…

W ramach programu edukacyjnego „Trzymaj formę” dziewczęta z Koła czytelniczo – medialnego przeprowadziły w świetlicy szkolnej spotkanie czytelnicze pt. „W krainie czystości”, podczas którego dobrych rad wierszem udzielały Wiktoria Gibniewska i Ania Jaszewska. Nastolatki, wykorzystując „magiczną skrzynkę” kamishibai, zaprezentowały młodszym kolegom i koleżankom utwory, które zachęcały do dbałości o swój wygląd zewnętrzny oraz wdrażały do stosowania zasad higieny osobistej.

Dużą radość sprawiły słuchaczom zagadki na temat przyborów służących do higieny oraz quiz poświecony znajomości zachowań prozdrowotnych. Dzieci wykazały się wiedzą na temat sytuacji, w których szczególnie ważne jest umycie rąk. Następnie, wybrane dziecko pokazało, jak starannie i dokładnie umyć ręce. Miłym przerywnikiem były zabawy ruchowe obrazujące czynności higieniczne za pomocą gestów. Na zakończenie dziewczęta zachęciły dzieci do wypożyczenia i przeczytania książek o zdrowiu dostępnych w naszej bibliotece szkolnej.

Mamy nadzieję, że zajęcia te wpłynęły na wzrost świadomości dzieci, iż same są w stanie zrobić coś dla swojego zdrowia.


I. Bukrejewska


_________________________________________________________________
 
Uczestniczyliśmy w XVII Memoriale im. Wojciecha Rogowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Wojewodzinie
czwartek, 05 kwietnia 2018 20:38

28 marca 2018 r. na trasach biegowych Zespołu Szkół w Wojewodzinie został rozegrany XVII Memoriał im. Wojciecha Rogowskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych, który był jednocześnie eliminacjami powiatowymi do Półfinału Województwa Podlaskiego. Organizatorem Memoriału była młodzież oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Wojewodzinie. W obecnej edycji Memoriału wystartowały 33 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i oddziały gimnazjalne powiatu grajewskiego, a wśród nich uczniowie SP 4. Celem rywalizacji było: uczczenie pamięci zasłużonego nauczyciela, trenera i działacza kultury fizycznej Wojciecha Rogowskiego oraz popularyzacja biegów przełajowych.

Oto wyniki naszych uczniów:

Klasyfikacja Drużynowa

Dziewczęta (rocznik 2002, 2003, 2004)
6. SP 4 Grajewo – 206 pkt

Dziewczęta ( 2007, 2006, 2005)
2. SP 4 Grajewo – 591 pkt

Chłopcy (2002, 2003, 2004)
2. PG 3 Grajewo – 624 pkt

Chłopcy (2007, 2006, 2005)
1. SP 4 Grajewo – 691 pkt

Wyniki indywidualne:

Rocznik 2005 – 800 m
2. Kosińska Oliwia – SP 4 Grajewo
3. Niedźwiedzka Weronika – SP 4 Grajewo

Rocznik 2004 – 1000 m
2. Grabowska Natalia – SP 4 Grajewo

Chłopcy:
Rocznik 2007 – 600m
1. Olejniczak Damian – SP 4 Grajewo
2. Krutul Damian – SP 4 Grajewo
3. Żbikowski Bartłomiej – SP 4 Grajewo

Rocznik 2006 – 700 m
1. Mazurek Bartłomiej – SP 4 Grajewo
2. Dobrydnio Adrian – SP 4 Grajewo

Rocznik 2005 – 800 m
3. Iżbicki Szymon – SP 4 Grajewo

Rocznik 2002 – 1500 m
1. Kozłowski Michał - SP 4 Grajewo
3. Jankowski Norbert – SP 4 Grajewo

Rocznik 2004 – 1500 m
3. Kaczyński Bartosz – SP 4 Grajewo

_____________________________________________________________
 
Ogłoszenie

Wiosenna przerwa świąteczna rozpoczyna się 29 marca 2018 r.
Do szkoły wracamy w środę 4 kwietnia 2018 r.

_____________________________________________________________
 __________________________________________________________________________
 
Obiady szkolne
wtorek, 27 marca 2018 21:13
Pełna opłata za obiady w KWIETNIU 2018 r. wynosi:
- od ucznia - 52,50 zł (15 dni x 3,50 zł)
- od pracownika szkoły - 106,65 zł (15 dni x 7,11 zł).

Wpłat za obiady szkolne należy dokonywać z trzydniowym wyprzedzeniem. Karty obiadowe wydawane są wyłącznie po wcześniejszym dokonaniu wpłaty.

D. Poniatowska

__________________________________________________________________________________
 
Zajączek wielkanocny
piątek, 30 marca 2018 08:22

 

 

 

Tuż przed świętami po szkole spacerował zajączek wielkanocny z koszykiem słodkości. Częstował napotkane osoby. Zawitał też do biblioteki szkolnej...

___________________________________________________________________________

 

 
Malowanie pisanek w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
środa, 28 marca 2018 19:19


W Wielkim Tygodniu "Słoneczka" poznawały zwyczaje wielkanocne. Podtrzymując tradycję 28 marca maluszki samodzielnie malowały pisanki. Zajęcie to sprawiło im wiele satysfakcji i radości.


Wychowawczynie


_____________________________________________________________
 
Akcje charytatywne trwają
środa, 28 marca 2018 18:15Bardzo serdecznie dziękujemy naszym kolejnym darczyńcom. W ostatnim tygodniu nasze zbiory znacznie się powiększyły dzięki Waszej hojności.

„Kredki dla Afryki”
Nadia Leśniak kl. IV f

Telefony, tablety, ładowarki
p. Jolanta Propier
Wiktoria Brzostek kl. V a
Natalia Kuczyńska kl. V a
Izabela Kuczyńska kl. V a
Aleksandra Klimaszewska kl. IV d
Weronika Niedźwiecka kl. VI c
Maksymilian Szindler kl. IV d
Sandra Krasińska kl. I d

Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się. Przypominamy, że wspierając misje chronimy także środowisko.

I. Konopko, G. Mroczkowska


_______________________________________________________________________________
 
Akcja bookcrossingowa Zespołu Szkół w Wojewodzinie w oddziałach gimnazjalnych
środa, 28 marca 2018 18:00


28 marca 2018 roku w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościliśmy uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie: Adama Gawędzkiego, Annę Grzymkowską i Mateusza Malinowskiego, którzy pod opieką pani Wioletty Czaplickiej propagowali ideę bookcrossingu. Uczniowie odwiedzili oddziały gimnazjalne, zapraszając młodzież do stoiska z książkami. W formie quizu każdy uczestnik zabawy mógł otrzymać w nagrodę ciekawą książkę. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i wzbudziła wiele emocji.

Dziękujemy uczniom i opiekunowi z Zespołu Szkół w Wojewodzinie za współpracę w propagowaniu czytelnictwa i idei bookcrossingu w naszej szkole.Nauczyciele bibliotekarze

_____________________________________________________________
 
Spotkanie czytelnicze "Ptaki chronione i nie tylko"
środa, 28 marca 2018 06:02


27 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania czytelnicze ph. „Ptaki chronione i nie tylko” w klasach V a i VI c w ramach realizowanego przez nauczycielki projektu edukacyjnego „Ptaki polskich parków narodowych” nawiązującego do obchodów Międzynarodowego Dnia Ptaków. Jego organizatorkami były: p. Grażyna Mroczkowska, p. Ewa Czaplicka, p. Lilla Pietrzykowska (pomysłodawczyni projektu) we współpracy z p. Ewą Bobińską z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie, która tego dnia gościła w progach biblioteki szkolnej.

W trakcie spotkania organizatorki prezentowały książki z biblioteki szkolnej i miejskiej wyeksponowane na wystawie „Ptaki wokół nas” oraz czasopisma, czytały ich fragmenty i opowiadały o ptakach. Dzieci  były zachęcane do korzystania ze zbiorów obu bibliotek, otrzymały także karty zapisu do biblioteki miejskiej. 

Uczniowie obejrzeli także specjalnie opracowaną na potrzeby spotkania prezentację multimedialną zawierającą zdjęcia, informacje i ciekawostki o ptakach zaczerpnięte z książek, poznali sylwetkę i wysłuchali gawędy profesora nauk leśnych Simony Kossak pt. „Jak oszukują ptaki”, uczestniczyli w konkursie „Czy jestem znawcą ptaków”, otrzymali zakładki do książek i naklejki z wizerunkami ptaków.

W spotkaniu uczestniczyły także p. Iwona Bukrejewska i p. Anna Joka.

Na zakończenie udaliśmy się do szkolnego kącika rekreacji przy sali nr 7, aby po raz kolejny posłuchać pięknego śpiewu naszych skrzydlatych przyjaciół – ptaków.

Organizatorki spotkania serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie pani wicedyrektor Joannie Szymanowskiej.

Organizacja spotkania czytelniczego jest jedną z form współpracy obu instytucji, tj. biblioteki szkolnej i publicznej. Uczniowie nabywają umiejętności korzystania z różnych typów bibliotek, są wdrażani do samodzielnej pracy i korzystania z różnych źródeł wiedzy._____________________________________________________________
 
Kręgle i bilard - (nie)zapomniane gry
środa, 28 marca 2018 06:29


Uczniowie klas V a i VII a oraz ich wychowawczynie wiosnę starali się powitać aktywnie. W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” dzień 21 marca spędzili grając w kręgle i bilard. Wszyscy w bardzo miłej atmosferze, przy udziale dużej dawki sportowych emocji, chętnie próbowali swoich sił w rozgrywkach na kręgielni.

Czy wiecie, że kręgle uchodzą za jedną z najstarszych gier ruchowych na świecie. Dowody na istnienie tej dyscypliny znaleziono w egipskich grobowcach. Kręgle i kule w nich umieszczone były wykonane z kamienia. Istnieje teoria, że początkowo rzucano w celach obronnych, a potem dopiero ustalono sobie cel, czyli kręgle. Z czasem stały się tak popularne, że królowie angielscy Edward II i Ryszard II stwierdzili, iż ich poddani poświęcają tej grze zbyt wiele czasu i po prostu jej zakazali. Zaś Niemcy traktowali kręgle nie tylko jak zabawę ale również jako doskonałą wróżbę: kto strącił wszystkie kręgle był uważany za poczciwego człowieka.

Gra w kręgle nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań i jest dostępna o każdej porze roku. Jeśli masz czas i trochę chęci to pamiętaj: Ty też zamiast siedzieć przed telewizorem lub komputerem możesz w gronie znajomych, przyjaciół lub najbliższej rodziny spędzić czas aktywnie.

Wiemy, że sportowy tryb bycia,
prowadzi do dłuższego życia!


Wychowawczynie: G. Mroczkowska, A. Sulima


Fot. G. Mroczkowska
_____________________________________________________________
 
Czytamy i polecamy
środa, 28 marca 2018 07:39


Zachęcam do przeczytania książki pt. „Amelia i Kuba. Godzina duchów” Rafała Kosika. Książka opowiada o nawiedzonym domu, ale nie jest nim dom mający tysiąc lat, tylko apartamentowiec na osiedlu, do którego mają wprowadzić się nowi mieszkańcy. Przeprowadzka okazuje się początkiem niezwykłej przygody jedenastolatków: Amelii i Kuby oraz ich rodzeństwa.

Książka ma dwie wersje - opowiadana jest bowiem z punktu widzenia dwójki bohaterów, którym wydaje się, że jedno nie lubi drugiego. Oboje nie wiedzą, jak bardzo się mylą...

Książka jest dostępna w bibliotece szkolnej. Polecam.

Patrycja Kuczyńska
Koło Przyjaciół Biblioteki


_____________________________________________________________
 
"Czytanie jest the best!"
środa, 21 marca 2018 01:12

Przypominamy uczniom, nauczycielom i rodzicom
o trwającym konkursie "Czytanie jest the best!".


Prace należy dostarczyć do 4 kwietnia 2018 r. do bibliotek szkolnych.

 

_____________________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1909100
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting