Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     __________________________________________________________________________
 
Zajączek wielkanocny
piątek, 30 marca 2018 08:22

 

 

 

Tuż przed świętami po szkole spacerował zajączek wielkanocny z koszykiem słodkości. Częstował napotkane osoby. Zawitał też do biblioteki szkolnej...

___________________________________________________________________________

 

 
Akcje charytatywne trwają
środa, 28 marca 2018 18:15Bardzo serdecznie dziękujemy naszym kolejnym darczyńcom. W ostatnim tygodniu nasze zbiory znacznie się powiększyły dzięki Waszej hojności.

„Kredki dla Afryki”
Nadia Leśniak kl. IV f

Telefony, tablety, ładowarki
p. Jolanta Propier
Wiktoria Brzostek kl. V a
Natalia Kuczyńska kl. V a
Izabela Kuczyńska kl. V a
Aleksandra Klimaszewska kl. IV d
Weronika Niedźwiecka kl. VI c
Maksymilian Szindler kl. IV d
Sandra Krasińska kl. I d

Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się. Przypominamy, że wspierając misje chronimy także środowisko.

I. Konopko, G. Mroczkowska


_______________________________________________________________________________
 
Malowanie pisanek w grupie przedszkolnej "Słoneczka"
środa, 28 marca 2018 19:19


W Wielkim Tygodniu "Słoneczka" poznawały zwyczaje wielkanocne. Podtrzymując tradycję 28 marca maluszki samodzielnie malowały pisanki. Zajęcie to sprawiło im wiele satysfakcji i radości.


Wychowawczynie


_____________________________________________________________
 
Akcja bookcrossingowa Zespołu Szkół w Wojewodzinie w oddziałach gimnazjalnych
środa, 28 marca 2018 18:00


28 marca 2018 roku w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Gościliśmy uczniów Zespołu Szkół w Wojewodzinie: Adama Gawędzkiego, Annę Grzymkowską i Mateusza Malinowskiego, którzy pod opieką pani Wioletty Czaplickiej propagowali ideę bookcrossingu. Uczniowie odwiedzili oddziały gimnazjalne, zapraszając młodzież do stoiska z książkami. W formie quizu każdy uczestnik zabawy mógł otrzymać w nagrodę ciekawą książkę. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i wzbudziła wiele emocji.

Dziękujemy uczniom i opiekunowi z Zespołu Szkół w Wojewodzinie za współpracę w propagowaniu czytelnictwa i idei bookcrossingu w naszej szkole.Nauczyciele bibliotekarze

_____________________________________________________________
 
Spotkanie czytelnicze "Ptaki chronione i nie tylko"
środa, 28 marca 2018 06:02


27 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyły się spotkania czytelnicze ph. „Ptaki chronione i nie tylko” w klasach V a i VI c w ramach realizowanego przez nauczycielki projektu edukacyjnego „Ptaki polskich parków narodowych” nawiązującego do obchodów Międzynarodowego Dnia Ptaków. Jego organizatorkami były: p. Grażyna Mroczkowska, p. Ewa Czaplicka, p. Lilla Pietrzykowska (pomysłodawczyni projektu) we współpracy z p. Ewą Bobińską z Miejskiej Biblioteki Publicznej Oddział dla Dzieci w Grajewie, która tego dnia gościła w progach biblioteki szkolnej.

W trakcie spotkania organizatorki prezentowały książki z biblioteki szkolnej i miejskiej wyeksponowane na wystawie „Ptaki wokół nas” oraz czasopisma, czytały ich fragmenty i opowiadały o ptakach. Dzieci  były zachęcane do korzystania ze zbiorów obu bibliotek, otrzymały także karty zapisu do biblioteki miejskiej. 

Uczniowie obejrzeli także specjalnie opracowaną na potrzeby spotkania prezentację multimedialną zawierającą zdjęcia, informacje i ciekawostki o ptakach zaczerpnięte z książek, poznali sylwetkę i wysłuchali gawędy profesora nauk leśnych Simony Kossak pt. „Jak oszukują ptaki”, uczestniczyli w konkursie „Czy jestem znawcą ptaków”, otrzymali zakładki do książek i naklejki z wizerunkami ptaków.

W spotkaniu uczestniczyły także p. Iwona Bukrejewska i p. Anna Joka.

Na zakończenie udaliśmy się do szkolnego kącika rekreacji przy sali nr 7, aby po raz kolejny posłuchać pięknego śpiewu naszych skrzydlatych przyjaciół – ptaków.

Organizatorki spotkania serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie pani wicedyrektor Joannie Szymanowskiej.

Organizacja spotkania czytelniczego jest jedną z form współpracy obu instytucji, tj. biblioteki szkolnej i publicznej. Uczniowie nabywają umiejętności korzystania z różnych typów bibliotek, są wdrażani do samodzielnej pracy i korzystania z różnych źródeł wiedzy._____________________________________________________________
 
Kręgle i bilard - (nie)zapomniane gry
środa, 28 marca 2018 06:29


Uczniowie klas V a i VII a oraz ich wychowawczynie wiosnę starali się powitać aktywnie. W ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę” dzień 21 marca spędzili grając w kręgle i bilard. Wszyscy w bardzo miłej atmosferze, przy udziale dużej dawki sportowych emocji, chętnie próbowali swoich sił w rozgrywkach na kręgielni.

Czy wiecie, że kręgle uchodzą za jedną z najstarszych gier ruchowych na świecie. Dowody na istnienie tej dyscypliny znaleziono w egipskich grobowcach. Kręgle i kule w nich umieszczone były wykonane z kamienia. Istnieje teoria, że początkowo rzucano w celach obronnych, a potem dopiero ustalono sobie cel, czyli kręgle. Z czasem stały się tak popularne, że królowie angielscy Edward II i Ryszard II stwierdzili, iż ich poddani poświęcają tej grze zbyt wiele czasu i po prostu jej zakazali. Zaś Niemcy traktowali kręgle nie tylko jak zabawę ale również jako doskonałą wróżbę: kto strącił wszystkie kręgle był uważany za poczciwego człowieka.

Gra w kręgle nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań i jest dostępna o każdej porze roku. Jeśli masz czas i trochę chęci to pamiętaj: Ty też zamiast siedzieć przed telewizorem lub komputerem możesz w gronie znajomych, przyjaciół lub najbliższej rodziny spędzić czas aktywnie.

Wiemy, że sportowy tryb bycia,
prowadzi do dłuższego życia!


Wychowawczynie: G. Mroczkowska, A. Sulima


Fot. G. Mroczkowska
_____________________________________________________________
 
Czytamy i polecamy
środa, 28 marca 2018 07:39


Zachęcam do przeczytania książki pt. „Amelia i Kuba. Godzina duchów” Rafała Kosika. Książka opowiada o nawiedzonym domu, ale nie jest nim dom mający tysiąc lat, tylko apartamentowiec na osiedlu, do którego mają wprowadzić się nowi mieszkańcy. Przeprowadzka okazuje się początkiem niezwykłej przygody jedenastolatków: Amelii i Kuby oraz ich rodzeństwa.

Książka ma dwie wersje - opowiadana jest bowiem z punktu widzenia dwójki bohaterów, którym wydaje się, że jedno nie lubi drugiego. Oboje nie wiedzą, jak bardzo się mylą...

Książka jest dostępna w bibliotece szkolnej. Polecam.

Patrycja Kuczyńska
Koło Przyjaciół Biblioteki


_____________________________________________________________
 
"Czytanie jest the best!"
środa, 21 marca 2018 01:12

Przypominamy uczniom, nauczycielom i rodzicom
o trwającym konkursie "Czytanie jest the best!".


Prace należy dostarczyć do 4 kwietnia 2018 r. do bibliotek szkolnych.

 

_____________________________________________________________________________
 
Wycieczka klasy IV f i VI b do Kętrzyna
wtorek, 27 marca 2018 21:57


Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który oczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Właśnie z tej okazji 13 marca 2018 r. wybraliśmy się do Konsulatu Świętego Mikołaja i firmy Doroszko w Kętrzynie, gdzie przygotowywaliśmy szklane ozdoby. Dzieci wykonały pisanki i kartki świąteczne. Pobyt przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze i wprowadził w wielkanocny nastrój. Na koniec spotkaliśmy się z zajączkiem w Krainie Lodu, który poczęstował wszystkich słodyczami.

Wychowawczynie


Fot. D. Poniatowska

_____________________________________________________________
 
Smacznie i zdrowo w klasie VI b
poniedziałek, 26 marca 2018 21:43


W ramach programu edukacyjnego "Trzymaj formę" na godzinie wychowawczej klasa VI b przygotowała zdrowe sałatki i przekąski. Lekcja przebiegła pod hasłem "Jedz warzywa i owoce zyskasz przez to nowe moce."

Celem lekcji była promocja wśród uczniów zasad świadomego komponowania smacznych i zdrowych posiłków. Każdy zaprezentował potrawę, którą przygotował. Były szaszłyki z owoców, sałatki, ciasteczka owsiane, muffinki z malinami deserki z owocow chia oraz chipsy, ale tylko te zdrowe, tzn. przygotowane samodzielnie z ziemniaków i jabłek. Chętni wymienili się przepisami. Uczniowie dostrzegli zależności pomiędzy odżywianiem, a zdrowiem człowieka. Było miło i smacznie.Wychowawczyni
A. Sokołowska

_____________________________________________________________
 
Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II 2018
poniedziałek, 26 marca 2018 21:22


W poniedziałek br. po raz kolejny odbyła się Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II – największym Polaku naszych czasów. Ze znajomością życiorysu, nauczania i pontyfikatu zmagało się 5 uczestników z klas IV-VI (poziom I) oraz 5 uczniów z poziomu II – kl. VII i III gimnazjum. Absencja chorobowa uniemożliwiła wzięcie udziału kolejnym 8 osobom. Na wyniki poczekamy do 15 maja br.

Olimpiada polegała na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi od A do D. Każde pytanie miało co najmniej jedną poprawną odpowiedź. Każdy uczeń przed olimpiadą otrzymuje tyle punktów, ile ma decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Za każdą poprawną odpowiedź dopisuje się do otrzymanej sumy 1 punkt, za fałszywą (-1) punkt. Dodatkowo uczeń ma możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów. Olimpiady „Olimpus” coraz częściej umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.

Życzymy sukcesów.

Karwowski Krzysztof kl. IV d
Karwowski Rafał kl. IV d
Siedlecka Wiktoria kl. VI a
Sienkiewicz Natalia kl. VI c
Wiśniewska Weronika kl. VI c
Obiedzińska Aleksandra kl. VII d
Sendrowska Łucja kl. VII d
Sienicka Julia kl. VII d
Tokarzewska Zuzanna kl. VII d
Grzybek Zofia kl. III a gimnazjumI. Konopko

_________________________________________________________________
 
Przygotowania do świąt Wielkanocnych w grupie „Biedroneczki”
poniedziałek, 26 marca 2018 20:46


Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas.
Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy gra.
Już zima poszła spać za morza, a w naszych sercach radość gra.


Tuż przed świętami Wielkanocnymi przedszkolaki z grupy „Biedroneczki” miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Siały rzeżuchę, malowały i wyklejały kolorowe pisanki. Wykonały pięknego zajączka. Dowiedziały się, dlaczego tak ważne jest święcenie pokarmów przynoszonych do kościoła w kolorowych, ozdobionych koszyczkach, co oznacza zwyczaj chodzenia z zielonym „gaikiem” i polewania się wodą w śmigus dyngus. Poznały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej.

22 marca były też w Muzeum Mleka, gdzie wykonały piękną ozdobę na świąteczny stół – kurczaczka na zielonej trawce.


Wychowawczyni
A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Sukcesy naszych uczniów
poniedziałek, 26 marca 2018 19:39


23 marca 2018 r. w Urzędzie Miasta Grajewo odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph. ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Oto sukcesy naszych uczniów:

II grupa wiekowa
(uczniowie szkół podstawowych klas VII oraz gimnazjów klas II i III):

I miejsce – Dudzicka Martyna – SP 4
III miejsce – Samełko Jakub – SP 4

Opiekunem uczniów jest pan Leszek Wojciech Arciszewski.

Prawo startu w eliminacjach powiatowych posiadają laureaci dwóch pierwszych miejsc (w każdej grupie) z terenu miasta.

Zwycięzcy będą reprezentować swoje szkoły w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 28 marca 2018 r. (środa) o godz. 10.00 w Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie ul. Konstytucji 3 Maja 36.

Nagrody i materiały promocyjne zostały ufundowane przez Urząd Miasta Grajewo.


Fot. UM Grajewo
_________________________________________________________________
 
Kiermasz Wielkanocny 2018
sobota, 24 marca 2018 20:48


23 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Samorząd Uczniowski sprzedawał wykonane przez uczniów i rodziców ozdoby świąteczne oraz pyszne ciasta. Zebrany dochód w wysokości 2100 zł został przekazany Dyrektorowi szkoły – panu Karolowi Choynowskiemu z przeznaczeniem na zakup nagród dla uczniów za sukcesy w konkursach szkolnych.

Pozostałe ozdoby będą sprzedawane w poniedziałek 26 marca, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na działalność SU. Zapraszamy.

W imieniu Organizatorów
M. Lenkiewicz


Fot. L. Pietrzykowska, O. Dzięgielewska, M. Lenkiewicz
_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 31

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1919245
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting