Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Walentynki w bibliotece
wtorek, 13 lutego 2018 20:50Drogi Czytelniku!
Przyjdź na randkę w ciemno... z książką!

Zapraszamy wszystkich uczniów do włączenia się w zabawę czytelniczą
polegająca na wypożyczeniu książki bez uprzedniej wiedzy.
Jest to typowa randka w ciemno, bo wszystkie książki zapakowane są
w szary papier, przez co nie wiemy, jaką książkę wybieramy.
Decydując się na taką randkę nie mamy pewności, co nas czeka w środku.
Nie znamy tytułu ani autora. I co ważne, nie kierujemy się okładką.
Bo przecież w miłości liczy się zawartość, a nie wygląd.
Książki będą czekały we środę - w WALENTYNKI.
Bawimy się do wyczerpania randkowych książek.
Daj się porwać atmosferze walentynkowej tajemnicy!
Wybierz JEDNĄ I TYLKO JEDNĄ KSIĄŻKĘ, z którą „się umówisz!”


Koło czytelniczo-medialne
(opiekun I. Bukrejewska)


_______________________________________________________________________________
 
Spektakl "Ten obcy"
wtorek, 13 lutego 2018 19:43


13 lutego 2018 r. uczniowie klas szóstych i siódmych obejrzeli w GCK spektakl teatralny „Ten obcy” z udziałem aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Spektakl został zrealizowany na podstawie książki Ireny Jurgielewiczowej pod tym samym tytułem. Adaptacja tekstu zawierała najważniejsze wątki powieści.

W ulotce otrzymanej od organizatorów czytamy:

Zamiarem twórców spektaklu jest kształtowanie właściwej postawy etyczno-moralnej młodego widza. Opowiedziana językiem teatru historia Zenka i jego przyjaciół stanowić może dopełnienie w procesie edukacji młodzieży.

Spektakl bardzo podobał się naszym uczniom. Zachwyciła wszystkich gra aktorów, muzyka i scenografia oraz przekaz najważniejszych treści powieści. Aktorzy i realizatorzy przedstawienia zostali nagrodzeni gromkimi brawami.L. Pietrzykowska


_________________________________________________________________
 
Akcje charytatywne trwają
niedziela, 11 lutego 2018 10:57Przed feriami wysłaliśmy ponad 9 kg "Kredek dla Afryki" i środków medycznych.Oto nasi kolejni darczyńcy, którym gorąco dziękujemy:

Znaczki
Bartosz Mazurek kl V b
darczyńcy anonimowi

Telefony
Piotr Lenkiewicz kl. II a

„Kredki dla Afryki”
Bartosz Mazurek kl. V b
Anna Jaszewska kl. VI a
Klasa II b i p. B. Rogalska
Nell Kurowska 
Małgorzata Karwowska 
Julian Łapiński
Jakub Pawełkowski
Marlena Zielińska,
Zuzanna Wroczyńska
Szymon Pięczykowski

I. Konopko, G. Mroczkowska


_______________________________________________________________________________
 
GRAMY TAKŻE W GRY PLANSZOWE, NIE TYLKO KOMPUTEROWE
sobota, 10 lutego 2018 15:39


Gry planszowe to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, sposób na nudę, gimnastyka umysłu oraz świetna zabawa. Przekonali się o tym uczniowie klas IIa, IIb, IIc, IId, którzy o tej samej porze w piątek grali w „planszówki”.

Wcześniej drugoklasiści z zainteresowaniem oglądali gazetki, plakaty, ulotki oraz broszury, które pojawiły się na terenie szkoły w związku Dniem Bezpiecznego Internetu oraz rozmawiali o przestrzeganiu zasad korzystania z komputera.

Domino, bierki, warcaby, „Scrabble”, „Chińczyk”, „Grzybobranie” i wiele innych gier planszowych to alternatywa dla gier komputerowych i patrzenia przez długie godziny w ekran komputera, tabletu lub smartfonu. Gry planszowe sprzyjają nawiązywaniu kontaktów między rówieśnikami oraz budowaniu relacji rodzinnych, dlatego zgodnie zachęcamy: WSZYSCY ROZKŁADAMY GRY I ….GRAMY.Wychowawczynie
i uczniowie kl. IIa, IIb, IIc, IId_________________________________________________________________
 
Dni Bezpiecznego Internetu w "Czwórce"
piątek, 09 lutego 2018 20:54


W dniach 6-9 lutego 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu pod hasłem ,,Tworzymy kulturę w sieci’’. Organizatorzy podjęli się wielu inicjatyw, aby zwrócić uwagę uczniów na fakt, że każdy internauta ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Na korytarzach szkoły pojawiły się gazetki, plakaty i ulotki informujące o wydarzeniu oraz promujące treści dotyczące pozytywnych i bezpiecznych zachowań w sieci nawiązujące do zrealizowanego projektu „Stop cyberprzemocy” i akcji „Stop stalkingowi”. Uczniowie wykonali również prezentacje multimedialne, które zostały zaprezentowane społeczności szkolnej. Prace zostały opracowane i przygotowane przez uczniów kl. IV - VII oraz członków Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pań Joanny Waniewskiej i Lilli Pietrzykowskiej.

Pedagog szkolny pani Anna Formejster wraz z młodzieżą ze Szkolnego Koła Młodych Profilaktyków sporządziła ciekawe gazetki tematyczne. Interesujące ulotki zostały przygotowane również przez uczniów pod kierunkiem pani Anny Gryczkowskiej.

7 lutego pani Anna Formejster przeprowadziła godzinne spotkania z uczniami w klasach VII a, VII d, III b gimn. na temat kultury w Internecie. Poruszyła problem związany z trudnościami ze znalezieniem pracy w przyszłości, gdyż coraz częściej pracodawcy pozyskują informacje o ewentualnych kandydatach za pośrednictwem firm eksperckich. Uczniowie dyskutowali również, jak zachować się w poszczególnych sytuacjach na podstawie przytoczonych historyjek.

9 lutego uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Dbaj o fejs”, które zostało opracowane przez panie Alicję Deresz-Armatę i Iwonę Bukrejewską w oparciu o materiały edukacyjne pochodzące ze strony http://www.saferinternet.pl. Uczestnicy przedstawienia Oliwia C., Weronika N., Zuzia Ś. i Daniel S. z klasy VI c przypomnieli widowni, czyli wszystkim internautom, zasady bezpiecznego korzystania z sieci i udzielali rad jak ustrzec się przed zagrożeniami istniejącymi w sieci. Młodzież ze Szkolnego Koła Młodych Profilaktyków przygotowała specjalne znaczki upamiętniające obchody DBI 2018 dla społeczności szkolnej.

Podczas obchodów DBI nie zabrakło również spotkań z grajewskimi policjantami. Na spotkaniach z młodzieżą gimnazjalną 6 lutego mundurowi podkreślali, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby, również w sieci. Policjanci przypomnieli młodym ludziom, że wykorzystując Internet do komunikacji, należy to robić z poszanowaniem drugiej osoby, co stanowi podstawę do zbudowania pozytywnych i wartościowych relacji. Inicjatorem spotkań była pani Anna Formejster – pedagog szkolny. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych: III b, III a, III d, II c, II b.

Podczas zajęć informatyki, uczniowie klas starszych - VII, II i III gimnazjum sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci, rozwiązując quiz opracowany przez panią Alicję Deresz-Armatę. Najlepszymi znawcami okazali się Krystyna D. z klasy II a i Hubert J. z klasy VII d.

Mamy nadzieję, że wszystkie wydarzenia przyczyniły się podniesienia świadomości użytkowników sieci, że ponoszą oni odpowiedzialność za swoje działania.

Powyższe inicjatywy zostały zgłoszone do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, w zamian za to szkoła otrzyma bezpłatne materiały edukacyjne.Organizatorzy
Szkolnego DBI

_________________________________________________________________
 
TŁUSTY CZWARTEK u „Biedroneczek”
piątek, 09 lutego 2018 18:39


Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – tak głosi staropolskie przysłowie. Oczywiście  tego dnia nie obyło się bez degustacji pączków w oddziale przedszkolnym „Biedroneczki”. Wszyscy zajadali się słodkościami przyniesionymi przez jedną z mam. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia zwyczajów i kultywowania naszych narodowych tradycji.

Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

A. Stradczuk

_________________________________________________________________
 
Wyniki Turnieju o mistrzostwa szkolne FIFA 18 o puchar Dyrektora Szkoły
czwartek, 08 lutego 2018 17:28

Fot. e-Grajewo.pl
W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbył się Turniej o mistrzostwa szkolne FIFA 18 o puchar Dyrektora Szkoły na konsoli PLAYSTATION 4. Do udziału w turnieju zgłosiło sie aż 60 uczniów. Rozgrywki zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe:
• IV-VI klasy (34 uczestników)
• VII – III gimn. (26 uczestników).

W pierwszym tygodniu ferii grała grupa młodsza, a w drugim tygodniu grupa starsza. Każdy z uczestników rozegrał przynajmniej 3 spotkania. Finaliści mieli okazję rozegrać swoje mecze już podczas pierwszych dni powrotu do szkoły.

Zwycięzcami zostali:

Grupa młodsza:
I miejsce - Krystian Guzowski kl. IV c,
II miejsce - Igor Karwowski kl. IV c
III miejsce - Jakub Zyskowski kl. IV c

Grupa starsza:
I miejsce - Oliwer Krzemiński kl. VII d
II miejsce - Patryk Dębiński kl. III c
III miejsce - Maciej Zyskowski kl. VII d

Zwycięzcy otrzymają puchary od Dyrektora szkoły – pana Karola Choynowskiego.
Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był pan Paweł Górski.

_________________________________________________________________
 
Podziękowanie
czwartek, 08 lutego 2018 17:48


Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za dary książkowe
przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączyli:

Nadia Karwowska kl. III c
Magdalena Antoniak kl. V a
Grzegorz Antoniak kl. IV a
p. Ewa Mieczkowska

Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego.

________________________________________________________________

 
Podziękowanie
wtorek, 06 lutego 2018 21:27

Koordynatorki - I. Konopko, G. Mroczkowska


__________________________________________________________________________
 
Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie
zaprasza Rodziców
na wywiadówki ogólnoszkolne według następującego harmonogramu:


7.02.2018 r. (środa) godz. 17.00 w sali gimnastycznej – klasy „0” – III
7.02.2018 r. (środa) godz. 18.00 w sali gimnastycznej – klasy gimnazjalne
8.02.2018 r. (czwartek) godz. 17.00 w sali gimnastycznej – klasy IV - VII.

Natomiast zebrania z wychowawcami klas odbędą się przed lub po spotkaniu z Dyrektorem szkoły w zależności od ustaleń z wychowawcami.

_________________________________________________________________
 
"Opatrunek na Ratunek" – o zakończeniu akcji
środa, 31 stycznia 2018 22:12


Zakończyliśmy udział w akcji "Opatrunek na Ratunek". Oto co na jej temat pisze Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.Koordynatorki: I. Konopko, G. Mroczkowska

 

_____________________________________________________________________________
 
Turniej o mistrzostwa szkolne FIFA 18 o puchar Dyrektora Szkoły
sobota, 27 stycznia 2018 10:46

Fot. e-Grajewo.pl

W czasie ferii zimowych w godz. 9.00 - 12.00 w naszej szkole odbywa się Turniej o mistrzostwa szkolne FIFA 18 na konsoli PS 4 o puchar Dyrektora Szkoły. Uczniowie lubiący rozgrywki piłkarskie mierzą się z innymi. Każdy z nich daje z siebie wszystko, by pokonać przeciwnika. Do rywalizacji o nagrodę i tytuł szkolnego mistrza FIFA 18 zgłosiło się 60 graczy podzielonych na dwie kategorie wiekowe: kl. IV – VI (34 uczniów) i kl. VII – III gimnazjum (26 uczniów).

Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem. Odznacza się wysokim poziomem gry, zawrotami akcji i co najważniejsze dostarcza uczestnikom dobrej zabawy. Finał i mecz o trzecie miejsce zostanie rozegrany już po feriach, na długich przerwach międzylekcyjnych. Zawodnikom życzymy powodzenia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest p. Paweł Górski, nauczyciel wychowania fizycznego.

_________________________________________________________________
 
Zabawa choinkowa u "Słoneczek"
czwartek, 25 stycznia 2018 18:20


19 stycznia 2018 r. w przedszkolu odbyła się choinka z udziałem Mikołaja. Gość przyszedł z wielkim workiem prezentów. Dzieci wyglądały czarująco, przenosząc wszystkich do krainy bajek. Świetnie bawiły się przy skocznej, tanecznej muzyce. Słodki poczęstunek przygotowały mamy.

Wspólna zabawa choinkowa dostarczyła "Słoneczkom" wiele radości.


Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Święto Babci i Dziadka w grupie "Słoneczka"
wtorek, 23 stycznia 2018 17:33


W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje - to Święto Babci i Dziadka. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce w dniu 18.01.2018 r. "Słoneczka" przygotowały z tej okazji uroczystość. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków, którzy prezentowali się mówiąc wiersze, śpiewając piosenki i przedstawiając zabawy. Atmosfera była uroczysta, podniosła i pełna radości.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
Święto Babci i Dziadka w grupie "Skrzaty"
wtorek, 23 stycznia 2018 17:22


Dzień 17 stycznia 2018 r. był w przedszkolu wyjątkowy. Przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Dzieci w swojej sali przygotowały program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, na koniec zaprosiły gości do wspólnej zabawy tanecznej, która przyniosła wszystkim wiele radości. Były też piękne laurki i prezenty wykonane samodzielnie przez dzieci dla ukochanych babć i dziadków. To był niezwykły dzień pełen wzruszeń i uśmiechu.

Wychowawczynie

_________________________________________________________________
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 24

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1909100
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting