Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie

     
     
Szkolny Konkurs Wiedzy o Grajewie „Czy znasz swoje miasto?”
wtorek, 20 lutego 2018 21:3519 lutego 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Grajewie pod hasłem „Czy znasz swoje miasto?”. W tym roku do udziału zaproszono uczniów klas V i VI, którzy wykazali się znajomością faktów z historii naszej miejscowości i czasów najnowszych.

Największą wiedzą o Grajewie wykazała się Marta Pawełkowska z klasy V b, która uzyskała 30 punktów. Kolejne miejsca zajęły Kalina Kacprzak z VI b i Lena Poniatowska z V b. Marta zwyciężyła w tym konkursie po raz drugi, a Kalina i Lena zamieniły się w tym roku miejscami na podium.

W czwartek laureatki otrzymają na apelu nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Grajewo. Konkurs odbył się w ramach szkolnych obchodów 100–lecia  Niepodległości Polski.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili: p. Anna Bukowska, p. Wiesław Jerulank i p. Lilla Pietrzykowska.


_____________________________________________________________________________________
 
Czytamy i polecamy
wtorek, 20 lutego 2018 21:17


Zachęcam Was do przeczytania serii książek o Harrym Potterze: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Harry Potter i Komnata Tajemnic", "Harry Potter i więzień Azkabanu", "Harry Potter i Czara Ognia", "Harry Potter i Zakon Feniksa", "Harry Potter Książę Półkrwi","Harry Potter i Insygnia Śmierci", która nie jest ostatnią książką z tej serii. Niedawno zakupiono do naszej biblioteki książkę "Harry Potter i Przeklęte Dziecko".

Cykl powieści o Harrym Potterze urzeka i oczarowuje nie tylko wiązką zaklęć. Odwołuje się do tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią,miłością i poświęceniem.

Książki znajdują się w naszej bibliotece. Polecam.

Joanna Popowska
Koło Przyjaciół Biblioteki


________________________________________________________________
 
Wychowawcy świetlicy dziękują
wtorek, 20 lutego 2018 21:00


PODZIĘKOWANIE
PANI ANNIE MAZUREK
za przekazanie do świetlicy szkolnej gry PlayMais.

PlayMais to materiał kreatywny, który zapewnia doskonałą, twórczą, a przede wszystkim bezpieczną zabawę. Wystarczy trochę wody i wyobraźni, aby stworzyć fantastyczne dzieła. Kukurydziane klocki plastyczne po zwilżeniu można swobodnie łączyć, przycinać aby uzyskać pożądane kształty. Można je formować dłońmi lub też wykorzystać nożyczki w celu uzyskania bardziej szczegółowych detali. Materiał jest bardzo plastyczny, można po nim również pisać.

Dzieciom przebywającym w świetlicy zabawa z nową formą plastyczną sprawiła dużo radości i wyzwoliła w nich własną inwencję twórczą w konstruowaniu ciekawych budowli.

Wychowawcy świetlicy

Fot. E. Czaplicka

_________________________________________________________________
 
„Z poprawną polszczyzną na co dzień”
wtorek, 20 lutego 2018 19:47

Jesteś uczniem klasy IV, V lub VI?
Weź udział w konkursie bibliotecznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Co należy zrobić?

1. Odbierz kartę z zadaniami z biblioteki - budynek B.
2. Podkreśl prawidłowe formy zdań.
3. Podpisaną kartkę z odpowiedziami wrzuć do skrzynki w bibliotece - budynek B.
4. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosujemy NAGRODY.
5. Czas trwania konkursu: 19 – 23. 02.2018 r.

Koło Przyjaciół Biblioteki
(opiekun L. Pietrzykowska)


______________________________________________________________________
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
wtorek, 20 lutego 2018 18:29


Koleżanko! Kolego!

Wybierz się na krótki spacer szkolnymi korytarzami w budynku B. Poznaj HISTORIĘ JĘZYKA POLSKIEGO. Na gazetce w holu szkoły i na drzwiach pracowni klasowych znajdziesz INFORMACJE I CIEKAWOSTKI NA TEN TEMAT.  Pod rozwagę  podajemy przykłady powszechnych błędów językowych. Wybrałyśmy także kilka łamańców językowych, które niech stanowią dla Was inspirację do zabawy słowem.

Jak piękny i bogaty jest język polski najłatwiej przekonasz się czytając polską literaturę.

Koło Przyjaciół Biblioteki
(opiekun L. Pietrzykowska)


________________________________________________________________
 
Zaproszenie do udziału w konkursie
wtorek, 20 lutego 2018 17:52


Uczniów klas VI, VII szkoły podstawowej i II klas gimnazjum
zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczo - plastycznym
„Tajemniczy Świat Śródziemia”.


I. Bukrejewska, A. Ramotowska, A. Joka

_______________________________________________________________
 
Podziękowanie
wtorek, 20 lutego 2018 18:05


Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za dary książkowe
przekazane do biblioteki szkolnej
w ramach akcji „Chcę, abyś przeczytał moją książkę”.

Do grona naszych darczyńców dołączyła
Marlena Zielińska z klasy II b.

Pragniemy przypomnieć, że akcja ofiarowywania książek bibliotece szkolnej będzie trwała do końca roku szkolnego.

________________________________________________________________

 
Dotykamy historii
wtorek, 20 lutego 2018 17:37


W naszej szkole w styczniu i lutym uczniowie mieli okazję przenieść się do dawnych czasów za sprawą grupy rekonstrukcyjnej z Tczewa , która gościła u nas nie po raz pierwszy. Klasom IV-V przybliżono życie średniowiecznych rycerzy. Uczniowie poznali rolę pazia, giermka i rycerza oraz dwórki. Największym zainteresowaniem cieszyła się broń , jaką posługiwali się dawni wojowie. Klasy VI za sprawą naszych gości przeniosły się w czasy Polski szlacheckiej z XVII wieku. Uczniowie poznali szlachcica -sarmatę oraz zwyczaje szlachty, a także dowiedzieli się , jak wyglądał rycerz husarii. Żywe lekcje historii cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów Czwórki i co roku są organizowane przez nauczyciela historii - pana Adama Zagórskiego.

B. Szewczyk

_________________________________________________________________
 
Ponowna radość
wtorek, 20 lutego 2018 08:02


Nasza uczennica z klasy VII a - Karolina Kozicka awansowała do finału WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO. Do awansu przyczyniła się nauczycielka języka polskiego - pani Urszula Krystyna Bołonkowska. Gratulacje!

Dyrektor szkoły - K. Choynowski

_________________________________________________________________
 
Projekt "Otwarci na kulturę"
niedziela, 18 lutego 2018 22:21


Uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie wzięli udział w projekcie pod nazwą „Otwarci na kulturę”, którego pomysłodawczynią i koordynatorką była pani Zofia Karwowska ze Stowarzyszenia Samorządów Dorzecza Biebrzy. Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Do udziału w projekcie Organizatorzy zaprosili uczniów z siedmiu szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 1 w Grajewie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Grajewie, Szkoły Podstawowej w Radziłowie, Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie, Szkoły Podstawowej w Szczuczynie i Szkoły Podstawowej w Wierzbowie. Ogółem uczestniczyło 125 uczniów z klas VI-VII i 16 nauczycieli.

Z „Czwórki” w pierwszym etapie projektu, czyli wycieczce do Warszawy, wzięło udział 15 uczniów: Izabela Kalinowska, Bartłomiej Maciejewski, Oskar Parchucik, Łucja Sendrowska, Maciej Zyskowski, Cezary Karwowski (kl. VII d) Elina Pavliv, Wiktoria Porsewa, Mateusz Przytarski, Jakub Samełko (kl. VII b), Róża Ruszczyk, Kinga Sobolewska, Weronika Dziejma, Karolina Kozicka, Aleksandra Wierzchowska (kl. VII a).

Zgodnie z wcześniejszą informacją program wycieczki do Warszawy obejmował zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, udział w spektaklu „Mały Książę” w Teatrze Muzycznym ROMA oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego połączone z lekcją muzealną „Muzealne przeboje” – wybrane galerie i najciekawsze zabytki”.

Wycieczka do Warszawy sprzyjała integracji szkolnej i międzyszkolnej; poszerzyła wiedzę uczniów na temat dziedzictwa kulturowego na poziomie ogólnopolskim; stała się żywą lekcją poznania polskiego dziedzictwa kultury i nauki; służyła nabywaniu właściwych zachowań w różnych miejscach kultury; rozbudziła potrzebę aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym; uwrażliwiła na piękno i kulturę słowa; pozostawiła poczucie niedosytu informacji i wiedzy oraz uświadomiła konieczność samokształcenia.

Drugim etapem projektu „Otwarci na kulturę” były warsztaty kulturalne w szkole z udziałem 15 uczestników pierwszego etapu projektu oraz pozostałych uczniów klas VII. Uczestnicy wycieczki do Warszawy opracowali minireportaż z wyjazdu w formie pokazu slajdów opatrzonego komentarzem, którym rozpoczęli część warsztatową o charakterze sprawozdawczo - informacyjnym. Następnie rozpoczęła się część, podczas której wszystkim uczestnikom warsztatów stworzono możliwość działań praktycznych. Składała się ona z trzech modułów:
I moduł - Zajęcia muzealne dotyczące sztuki abstrakcyjnej w odniesieniu do twórczości Wojciecha Fangora.
II moduł – Zajęcia teatralne polegające na odgrywaniu scenek pantomimicznych.
III moduł – Zajęcia o charakterze naukowo - eksperymentalnym polegające na przeprowadzeniu doświadczeń z dziedziny fizyki, które miały na celu odkrycie właściwości powietrza.

Warsztaty zakończyły się chwilą refleksji nad wartościami istotnymi w życiu człowieka, czemu posłużyło wręczenie wszystkim uczestnikom karteczek z cytatami z „Małego Księcia” i ich odczytanie na forum.

Warsztaty kulturalne rozwijały umiejętności interpersonalne uczniów; zmotywowały do samokształcenia i samodzielnego poszukiwania informacji na temat polskiego dziedzictwa narodowego; nauczyły korzystania z różnych źródeł informacji; doskonaliły umiejętność pracy zespołowej; przełamały barierę przed publicznymi wystąpieniami; kształciły umiejętności krasomówcze; stworzyły okazję wejścia w rolę lidera i mentora.

Wycieczka do Warszawy i warsztaty kulturalne służyły pogłębieniu wiedzy uczniów z zakresu sztuk pięknych, teatru i nauk ścisłych; rozwijały ich kreatywność i inwencję twórczą; motywowały do samodoskonalenia się i inwestowania we własny rozwój intelektualny; uświadomiły konieczność ustawicznego samokształcenia się; zachęcały do korzystania z oferty kulturalno-naukowej kraju.

Szkolnymi koordynatorkami projektu „Otwarci na kulturę” były panie: Urszula Buczyńska, Lilla Pietrzykowska, Dorota Poniatowska i Urszula Krystyna Bołonkowska.Fot. L. Pietrzykowska i D. Poniatowska

_________________________________________________________________
 
Radosna wiadomość
niedziela, 18 lutego 2018 20:49


Izabela Kalinowska z klasy VIId awansowała do wojewódzkiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w kategorii SP.

Gratulacje kierujemy w stronę Izy i jej nauczycielki pani Alicji Sulimy. Brawo.


Dyrektor szkoły - K. Choynowski

_________________________________________________________________
 
Świetlica włączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu
niedziela, 18 lutego 2018 16:27


9 lutego 2018 roku do naszej świetlicy została zaproszona funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Grajewie sierż. sztab. Sylwia Gosiewska, w celu przekazania uczniom wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie. W spotkaniu wzięli udział również uczniowie z klasy III a.

Policjantka mówiła na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieostrożne i nieświadome korzystanie z Internetu. Wskazywała jakich środków ostrożności przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko narażenia się na przejawy wirtualnych zachowań, na skutek których użytkownik czuje się zagrożony czy ośmieszony.

Pani Sylwia Gosiewska tłumaczyła uczniom, jak bardzo ważne jest chronienie swoich haseł do logowania oraz danych osobowych. Policjantka ostrzegała także przed lekkomyślnym zamieszczaniem w Internecie swoich zdjęć i danych osobowych, a także przed umawianiem się z obcymi.

Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się, jakie są negatywne skutki nadmiernego korzystania z komputera i Internetu.

Dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia.


Wychowawcy świetlicy

Fot. I. Zagórska

_________________________________________________________________
 
"Randka w ciemno" z ...książką
sobota, 17 lutego 2018 06:55


14 lutego 2018 r. w bibliotece szkolnej miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Z okazji walentynek, nasi uczniowie wybrali się na "Randkę w ciemno" z …. książką! Tego dnia biblioteka szkolna oferowała swoim czytelnikom wypożyczenie książek, które były jedną niewiadomą. Na uczniów czekały książki zapakowane w szary papier, opatrzone jedynie numerem inwentarzowym i czerwonym serduszkiem. Tego dnia czytelnicy wybrali ryzyko i postawili na zagadkę, tajemnicę i niespodziankę. Nie widzieli, czy przygoda z książką okaże się pełna humoru, czy raczej emocji, czy będzie nastrojowo, czy tajemniczo i niebezpiecznie... W zabawie mógł wziąć udział każdy, kto tylko miał na nią ochotę.

Akcja „Randka w ciemno”, której celem było promowanie świadomego czytelnictwa zgodnie z zasadą : „nie oceniaj książki po okładce” spotkała się z bardzo miłym przyjęciem. Książki - niespodzianki cieszyły się wielkim zainteresowaniem, bo jak wiadomo wszyscy lubimy niespodzianki.

I. Bukrejewska

_________________________________________________________________
 
Podziękowanie za udział w akcjach charytatywnych
czwartek, 15 lutego 2018 22:06Dzięki Waszej hojności przygotowaliśmy do wysyłki drugą przesyłkę "Kredek dla Afryki". Dziękujemy serdecznie darczyńcom:

„Kredki dla Afryki”
Natalia Chmielewska kl. III c
Anna Zalewska kl. IV b
Julita Łukowska kl. IV e
Nikola Czarnowska kl. V a

Telefony, tablet
p. Wiesława Lendo
Aleksandra Matusewicz kl. II a
Łukasz Łepkowski kl. IV e

I. Konopko, G. Mroczkowska


_______________________________________________________________________________
 
Zaproszenie
środa, 14 lutego 2018 15:37

W poniedziałek, tj. 19.02.2018r. odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Grajewie ph.„Czy znasz swoje miasto?” dla uczniów klas V - VI.

Informacji udziela pan W. Jerulank, a materiały pomocnicze dostępne są w bibliotece szkolnej.


______________________________________________________________________________


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 24

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Internauto! Jesteś naszym

1909100
odwiedzającym.
Dziękujemy za wizytę!

_______________________

Dziennik elektroniczny


_____________________________

Szukaj na stronie

Joomla extensions by Siteground Hosting